Skocz do zawartości
IGNORED

kit avt2850 - wzm. sluchawkowy kl. A


hessus

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym jeszcze cos dodac.

 

Czy ten

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) transformator bedzie odpowiedni do tej konstrukcji, czy polecacie cos innego?

 

Jakie czesci oprocz tych z zestawu musze jeszcze zakupic?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest gdzieś w zasilaczu. Pominąłem stabilizatory i zostawiłem sam mostek z kondensatorami i jest o wiele lepiej. Musiał bym dołożyć jakieś kondy w zasilaniu końcówki i poekranować dokładnie wszystko bo lekko szumi. Ale w końcu po 3 dniach jest postęp :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle jest coś nie tak z tym zasilaczem. Mam trafo 2x9v a na wyjściu zasilacza było 9,5v i nie reagował w ogóle na ustawianie. Jak dałem trafo 12v to na wyjściu dawał 12,5v i ledwo co można było zmienić to napięcie. Bo tymi trymerkami rozumiem można sobie napięcie regulować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz za małe napięcie z trafa i dlatego PSRR zasilacza jest słaby. Różnica napięcia przed i po stabem musi być >3V i nie chodzi o to, że będzie dawał napięcie lub nie. Na stabilizacje musi być zapas. Przed stabem to wyprostowane napięcie na mostku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to, że do stabilizacji jest potrzebny zapas to ja doskonale wiem. Trafo po wyprostowaniu daje jakieś 12V, a na wyjściu zasilacza miałem 8,5V. No to zapas jest. A jak na tych samych ustawieniach podłączyłem inne trafo to napięcie podskoczyło do 12V. Normalne to jest? Aparat dzisiaj skołuję, to zrobię jakieś lepsze zdjęcia. Nie bawiłem się nigdy LM317 i LM337 dlatego nie wiem. Zawsze stosowałem staby 78xx, 79xx i nie miałem problemów. Trafo mam od Lachowskiego w wersji audio 30VA to przy napięciach 2x9V jakiś tam zapas prądu ma, nie grzeje się i nie buczy. Może faktycznie się jakieś zimne luty wkradły albo się coś poobrywało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za mało trochę 8.5V na wyjściu zasilacza ?

W opisie kitu AVT zakres napięć zasilania wynosi 10-12V .Na wyższym napięciu działa bezproblemowo - sprawdzałem 14.5V stabilizowane jak i 17.5 niestabilizowane - zero jakiegokolwiek przydzwięku.

Nie da się na ucho sprawdzić czy wzmacniacz jest włączony czy nie.

Więc może problem jest w zbyt niskim napięciu zasilania ?

Parę stron wcześniej (strony 9-10) jest coś na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>No na zasilaniu +/- 12 bez stabilizacji jest ok.

 

Ok w jakim sensie ? Po podłączeniu do Symka nie brumi ?

Dla pewności podłącz zasilanie stabilizowane pod jakieś trafo mające min. 12V na wtórnym tak żeby był zapas na spadek napięcia na stabach i żeby można było ustawić na wyjściu te 10-12V.

 

Dodam jeszcze, że przez dłuższy czas (na okres reanimacji końcówki na LMach) używałem tego wzmacniacza do napędzania moich Eltaxów.Zasilany był niestabilizowanym napięciem 17V, wzmocnienie podniesione do 10, bias 330mA .Nie było to natężenie dzwięku typu "sąsiad dzwoni po straż miejską" ale do normalnych odsłuchów w zupełności wystarczające.

 

Ciekawi mnie ile można byłoby teoretycznie wycisnąć max. z tego wzmacniacza ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te eltaxy napędzałeś tym słuchawkowcem ?!

 

A u mnie jest ok, tzn. ,że bez stabilizacji - mostek i kondy, brum ucichł i to sporo. Został mi tylko lekki szum w głośnikach. Ja teraz szukam jakiejś fajnej końcóki do napędzania moich mietków. Można by przerobić tego słuchawkowca i postarać się wycisnąć z niego co się da :) Zwłąszcza, że zostały mi płytki z poprzedniego zamówienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Te eltaxy napędzałeś tym słuchawkowcem ?!

 

Dokładnie.

Zrobiłem to tak trochę z konieczności trochę z ciekawości.

Przy biasie 170mA podniesienie wzmocnienia do 10 skutkowało przesterowywaniem wzmacniacza przy wyższych poziomach głośności.Przy biasie >300mA ten problem już nie występował.

Grało to naprawdę przyzwoicie ,zwłaszcza stereofonia i scena są super, zapewne duża w tym zasługa oddzielnego zasilania dla każdego kanału.

Co do wyciskania "ile wlezie" to raczej taka sztuka dla sztuki ale popróbować można.

A wycisnąć można jeszcze sporo .Przy zwiększaniu biasu trzeba zastosować naprawdę solidny radiator.

U mnie grzebyk 165x35x50 mm przy 320mA jest już naprawdę bardzo gorący.Chcąc jeszcze podnieść bias trzeba by rezystor emiterowy wymienić na jakiś większej mocy.Maksymalne napięcie dla tego układu to 30V bo tyle wytrzymują sterujące BF245.No i nie wiem jak zniesie takie prądy samo pcb bo ścieżki nie są zbyt szerokie.

Ale to tyko takie moje dywagacje a jak jest naprawdę to może ktoś bardziej obeznany poprawi mnie i doprecyzuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ktos mialby do sprzedazy komplet? chetnie zloze kolejny wzmacniacz na wakacjach ;]

 

Trochę się spózniłeś - wczoraj poszły dwa komplety a dzisiaj dosłownie przed chwilą jeszcze jeden :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale wczoraj troszke przesadzil z cena

pkrecz robil zbiorowe zamowienie bez wlasnych korzysci a on mial niezla przebitke

a dzisiejsze jfety spoko tyle mam jeszcze komplet poparowanych przez dodo wiec pewnie poszly by do komisu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam osobne trafa dla każdego kanału.Tak to początkowo wyglądało:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pózniej wywaliłem kondensatory wejściowe a zamiast stabilizowanych zasilaczy posklejałem niestabilizowane - 2x10000uF + zwykły mostek na stronę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim sensie te trafa mają być winne ?

Bo u mnie jakoś niczemu nie są winne :) Naturalnie do napędzenia kitu jako końcówki mocy są za słabe ale do słuchawkowca czy preampa wystarczy nawet jedno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja moje mietki napędzam teraz nie modyfikowanym tym zasilaczem, jedyne co zrobiłem to jak kolega foggy wywaliłem stabilizację i dałem większą pojemność na wejście jest po 2x9000uf. No i trafo mam 30VA, nie grzeje się a mietkami potrafi zatrząść dość ładnie. A niby zwykły słuchawkowiec ^^

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.