Jump to content
piotr_lass

Klub 300B

Recommended Posts

16 godzin temu, DeviLeq napisał:

Z tego co zauważyłem źródło potrafi sporo namieszać w finalnym brzmieniu 🙂 

Święta prawda. 

2 godziny temu, KotD napisał:

celuję w coś tańszego. (...) Nie wiem czy ten Yaqin jest godny przyjąć tak zacne lampy 🙂

A jaki budżet przeznaczasz na lampy? W tej chwili masz wzmacniacz obsadzony chińskimi?

Nie działają mi PM. Kontakt na maila (w moim profilu).

W zamian możesz 6F8G po przejściówce zastosować. Szczególnie polecam stare Tung-Sol.

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

35 minut temu, McGyver napisał:

A jaki budżet przeznaczasz na lampy? W tej chwili masz wzmacniacz obsadzony chińskimi?

Mam wszyskie lampy chińskie, oryginalnie załączone do wzmacniacza.

Planuję na razie zostawić lampy 300b, a wymienić 12at7 oraz 6sn7. Jakbym zmieścił sie w 1000 pln to byłoby miło.

Mam też lampę 5u4GB.

xavian
3 godziny temu, KotD napisał:

Dzięki za propozycję, ale celuję w coś tańszego. 2,5 tys. pln za te lampy to prawie tyle co kosztował wzmacniacz. Nie wiem czy ten Yaqin jest godny przyjąć tak zacne lampy 🙂

Skąd takie sumy ? W tym roku nabyłem w/w 2x 2 marconi + 6f8g sylvania (przyjemne do rocka , dają spore dociążenie) i w okolicach połowy tej sumy wydałem , także nie ma tragedii jak się odpowiednio poszuka. 

Z Ameryki licząc przesyłkę , cło , vat też wyjdzie dosyć tanio , szczególnie jeśli ma się sprawdzonego sprzedawcę.

Ale ogólnie popatrz może na ofertę horneta czy kolegi z Bielska (w temacie 6f8g z przejściówką) , myślę iż za 1000zł spokojnie kupisz zacne pary 6sn7/6f8g i ecc81 , nie będą gorsze od tego co masz teraz

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

7 minut temu, DeviLeq napisał:

myślę iż za 1000zł spokojnie kupisz zacne pary 6sn7/6f8g i ecc81 , nie będą gorsze od tego co masz teraz

W tym przypadku wymiana lamp mija się z celem.

W dniu 23.09.2019 o 18:55, JanF napisał:

W finalnym brzmieniu potrafi zamieszać WSZYSTKO! 
Jestem  po doświadczeniu wpływu kabla zasilającego na całokształt brzmienia - wymiana KS, a brzmi tak, jakby to był całkiem nowy, jakościowo znacznie lepszy tor audio, SZOK! 

Napisz coś o tym kablu

Edited by Kris_54701

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Miałem wolny 1 m tego kabla i za sugestiami z wątku 'Kabel sieciowy DIY', zrobiłem z niego sieciówkę - rezultat spowodował, że kopara mi opadła, dźwięk fenomenalnie zyskał w każdym aspekcie. 
Do czasu tego doświadczenia, byłem sceptycznie nastawiony do tematu, myślałem, że każdy drut zagra tak samo, podpięty do gniazdka w ścianie!     

Aha, używałem tę sieciówkę z 2A3SE i EL34L.
Nie testowałem ją ze wzmacniaczem tranzystorowym, ale ciekawy jestem wyniku takiego testu?

Edited by JanF

Mistrz Yoda powiedział: Jest Moc! Ale, przede wszystkim Skywalker, jest Moc Mocy i Moc Mocy Mocy, jako pierwsza i druga pochodna i te trzeba posiąść! Wyskakuj z tego kokpitu i bierz się za tabliczkę mnożenia, długa droga przed nami!

Mam seta na 2a3 i wolną wtyczkę IE. Przetestuję dzisiaj.

Albo głuchy jestem, albo mój sprzęt jest za cienki w uszach, by pokazać różnice, ale pomiędzy długim chińskim przedłużaczem plus kabel komputerowy a grubym kablem IE z jeszcze grubszym przedłużaczem nie ma żadnej różnicy. Może gdyby to był piec że 2kw to jakiś tam wpływ może i by był, co wynikałoby z prawa ohma. Przy secie z trafem zasilającym 200W to działa mniej niż kadzidło.

Godzinę temu, Kris_54701 napisał:

Albo głuchy jestem, albo mój sprzęt jest za cienki w uszach, by pokazać różnice, ale pomiędzy długim chińskim przedłużaczem plus kabel komputerowy a grubym kablem IE z jeszcze grubszym przedłużaczem nie ma żadnej różnicy. Może gdyby to był piec że 2kw to jakiś tam wpływ może i by był, co wynikałoby z prawa ohma. Przy secie z trafem zasilającym 200W to działa mniej niż kadzidło.

... to jest nas dwóch. Też nie słyszę różnicy.

Niestety, nie zrobię takiego testu, jak koledzy, bo wszystkie kitajskie przedłużacze, wszystkie komputerowe i przemysłowe paści jakiś czas temu wyciulałem na śmietnik. I było dwóch zadowolonych, w tym lokalny zbieracz skarbów na śmietniku. 

Mistrz Yoda powiedział: Jest Moc! Ale, przede wszystkim Skywalker, jest Moc Mocy i Moc Mocy Mocy, jako pierwsza i druga pochodna i te trzeba posiąść! Wyskakuj z tego kokpitu i bierz się za tabliczkę mnożenia, długa droga przed nami!

18 minut temu, slawek.xm napisał:

a skretkę z cat tez robiłes?

Hmm ... owszem, zrobiłem, ale z ofc i occ,  a nie z cat. 

1 godzinę temu, Remek70 napisał:

Pomyślcie jakie przewody macie w ścianach.  Może jeszcze aluminiowe. 
w takim przypadku przewód zasilający nic nie zmieni. 

Mam w ścianach aluminiok pierwszej klasy aluminiowo-budowlanej po maksymalnie niskich kosztach liczonych jeszcze przez komunę!
Przewody są nie do zdarcia, oglądam je czasem, bo muszę wymienić gniazdko rozlatujące się ze starości, ale przewód błyszczy i mechanicznie jest, jak nowy. 

Chciałem zapytać czy macie jakieś sprawdzone miejsce, w którym można nabyć rosyjskie lampy o dobrej jakości i cenie? Jedna z moich 2A3 nie chce już oddać więcej niż 18mA pomimo końca regulacji na potencjometrze. Zakup dobranej pary 6S4S w Lampyelektronowe to wydatek ponad 400 zł, na ebayu są już od 50 dolców, jednak mam wątpliwości co rzetelności pomiarów. Będę zobowiązany za namiar na sprawdzonego sprzedawcę.

Na ukraińskim OLX można wyhaczyć takie lampy w dobrej cenie, ale jest ryzyko, jest zabawa jak głosi przysłowie. Ja spróbowałem i opłaciło się.

11 godzin temu, Ricambi napisał:

Chciałem zapytać czy macie jakieś sprawdzone miejsce, w którym można nabyć rosyjskie lampy o dobrej jakości i cenie? Jedna z moich 2A3 nie chce już oddać więcej niż 18mA pomimo końca regulacji na potencjometrze. Zakup dobranej pary 6S4S w Lampyelektronowe to wydatek ponad 400 zł, na ebayu są już od 50 dolców, jednak mam wątpliwości co rzetelności pomiarów. Będę zobowiązany za namiar na sprawdzonego sprzedawcę.

... w sklepie Lampy Elektronowe masz paragon, gwarancję 6 m-cy i możliwość reklamacji ,, nie do składu koksu,, .