Skocz do zawartości
IGNORED

Klub 300B


piotr_lass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Zatem brak tylko EML. Wiedźmin, ty jesteś dobrze przygotowany PR-owo.Może tobie uda się w RCM.

Mnie nigdy nie udało się z z tą firmą nic załatwić.Po informacji,ze używam WE dowiedziałem się tylko,ze jestem nienormalny" aj nieładnie RCM...

 

Być może ktoś z Panów z RCMu się odezwie i wypowie się czemu kolega Decca jak i spora inna liczba użytkowników amplifikacji na lampach 300B WE jest "nienormalna"? Każda merytorycznie poparta myśl doświadczonego użytkownika jest na wagę złota i mile widziana.

 

Zapewne z Panem Adamkiem(to zdaje się właściciel RCM)dogadamy jeżeli chodzi o lampy EML.

 

Kolega Pal55 podpowiada drugie i łatwiejsze bo bliższe naszych sadyb rozwiązanie.

 

Może więc jednak zrobimy olimpiadę:)zimową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To życzę powodzenia w rozmowie z RCM :-) z tego co wiem to oni nie praktykują pożyczania - wiem bo zanim kupiłem EML 300B mesh przeprowadziłem bardzo długą rozmowę ws. lamp i sam R. Adamek nadmienił, że nie robią wyjątków w wypożyczaniu sprzętu a zwłaszcza lamp. Co prawda było to jakiś czas temu ale nie myślę, że się coś zmieniło.

Z drugiej strony to trochę go rozumiem bo z lampami prawie jak z wiecznym piórem ( pożycz komuś pióro na kilka dni a już nie będziesz mógł pisać jak wcześniej). Dodatkowo myślę, że gdyby nawet Wam udało się wypożyczyć je do testów to będzie on mało obiektywny ponieważ musi być spełniony jeden bardzo ważny warunek - lampy muszą byś wygrzane.

Z autopsji wiem, że w przypadku EML to około 300 h tj. około 5 miesięcy po 2 godziny słuchania co dziennie. Nie ma możliwości aby właściciel RCM poszedł na taki układ.

Co do wygrzania lamp to różnica w dźwięku pomiędzy początkiem a końcem wygrzania jest bardzo duża - mało czasu aby opisywać ale zaryzykuję porównanie do gitary lub fortepianu przed i po nastrojeniu.

Do tego jeszcze dochodzi kolejny warunek aby test był bardzo obiektywny i dokładny - to każda para lamp musi pracować w tym samym wzmacniaczu - no chyba, że macie kilka takich samych wzmacniaczy. Bardzo ciężko będzie jednoznacznie wyodrębnić najlepsze z lamp, bo dodatkowo dochodzą preferencje i oczekiwania słuchaczy.

Ale do odważnych świat należy.

Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 'nienormalnośc ' została zdiagnozowana w oparciu o założenie,że WE gra bardzo analitycznie.

"To dla tych co potrzebuja usłyszeć jak ktoś pierdnie w 4 rzedzie '.

To miało mi uswiadomić,że EML graja inaczej. No własnie, tylko jak?

 

RCM to i tak wysoki standard przy dystrybutorze EAT. Zero informacji na stronie a załatwienie lamp do testu ( oczywiście nie dla mnie ) trwało kilka tygodni.

Czy wypozyczanie lamp rózni sie czymkolwiek od wypozyczenia głosnika do testu ?

Chyba tylko w sferze mentalnej. Jesli para lamp kosztuje ca. 3000 PLN to marża dystrybutora ( i przy okazji detalisty ) to 1500 PLN.

W takich realiach moze warto wygrzać jedną parę.

Mam dystans do tych spraw. Jest www. Mozna wybierać równiez w dystrybutorach.

300B to nisza. Chyba nikt na tym nie zarabia. Zatem produkcja ma charkter partyzancki, dystrybucja ma charakter partyzancki.

Cieszmy się z tego co jest i gromadzmy zapasy. Bo może sie okazać,że za 5 lat juz tego nikt nie produkuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony rozumiem zarzuty do dystrybutorów o brak możliwości wypożyczenia lamp z drugiej strony w ogóle mnie to nie dziwi.

Sprzedający nie wie w jakich warunkach będzie miał miejsce odsłuch czy we wzmacniaczu którego użytkowanie może skończyć się pożarem czy też sprzęcie za $$$$$$$$$$$$. Przy wymianie lamp i odsłuchać każdorazowo należy ustawić punkt pracy zweryfikować napięcie żarzenia itd. Nie wprowadzanie takich ustawień może skutkować uszkodzeniem lampy lub przyśpieszonym zużyciem. Ty jako osoba wypożyczająca możesz nie mieć świadomości że coś jest nie tak. Zwrócisz lamę która gra ale np zostało jej 50% życia.

Kilka dni temu bawiłem się swoim wzmacniaczen na 2A3. Sprawdzałem różne opcje zasialnia rzarzenie.

PO ustawieniu napięcie 2,53V na lampach Sovteka wsadziłem na próbę lampy Shuguang 2A3C. Napięcie zarżenia skoczyło do 2,61V. W ten sposób zbliżyłem się niebezpiecznie do 5% marginesu zasilania żarzenia jeśli dojdą do tego wahania napięcia może się okazać że spokojnie przekraczamy dopuszczalne parametry. Oczywiście lampa nie wybuchnie ale z pewnością nie pracuje w zalecanych warunkach.

Ten przykład pokazuje, że nie zawsze lampa lampie równa i w jednym wzmaku będzie ok a w drugim spowodujemy jej uszkodzenie lub przyśpieszone zużycie.

Dlaczego zatem dystrybutor miał by się narażać na straty ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć jak grają EML 300B/mesh w stosunku do WE 300B. WE (w tym przpadku produkcja z przed 1998 r) słuchałem bardzo dawno temu na ukraińskiej integrze (na tamten cza bardzo porządny wzmak) i z tego co pamiętam to źródłem był jakiś CD linna (około 15000 pln) na zmianę z gramofonem Audio Mecca (20000 pln z drugiej ręki).

W przypadku tego pierwszego źródła wypadło to chyba lepiej (osobiste odczucia) ale generalnie jeżeli mam cokolwiek wypowiedzieć się o tamtym dźwięku WE 300B to był troszkę zaćmiony z delikatnym basem natomiast bardzo ładna średnica, góra naturalna ale nie zrobiła wrażenia. Ale generalnie mówiąc to w WE 300B było coś czego nie potrafię określić - jakaś taka "magia" która nie wszystkim musi się podobać.

Natomiast EML 300B mesh wybrałem z tego względu ponieważ producent robi wszystko aby ich produkty miały charakter brzmienia z N.O.S-ów, dodatkowo EML jest w bardzo dużej mierze spatkobiercą AVVT (do dnia dzisiejszego lampy powstają na ich maszynach i z wykorzystaniem w pewnych aspektach myśli technicznej Alesa Vaic). Byli i tacy audiofile którzy określali lampy AVVT 300B lepszymi dźwiękowo niż WE 300B. Jednak głównym czynnikiem zakupu EML 300B mesh była niestety cena (w stosunku do NOS) i dodatkowo pewna ocena zaczerpnięta z netu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

< ..przedający nie wie w jakich warunkach będzie miał miejsce odsłuch czy we wzmacniaczu którego użytkowanie może skończyć się pożarem czy też sprzęcie za $$$$$$$$$$$$. Przy wymianie lamp i odsłuchać każdorazowo należy ustawić punkt pracy zweryfikować napięcie żarzenia itd. Nie wprowadzanie takich ustawień może skutkować uszkodzeniem lampy lub przyśpieszonym zużyciem... >

 

Zgadzam się z tym w 100% i nie porównywał bym pożyczania lamp do wypożyczania kolumn (jeden z wpisów powyżej)- to naprawdę inna sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram kolegów-nie ma sensu ani pozyczac lamp, ani wypozyczac, chyba ze po wypozyczeniu zostają u klienta. nie chcialbym przy zakupie np. eml 300b mesh za prawie 2kzł trafic na lampy uzywane....to element eksploatacyjny i nie powinno sie go wypozyczac sam mam do wymiany electroharmonixy wiec czekam tlyko na tani kurs dolara i na dozbieranie i kupuje eml 300b mesh. to najlepsza 300b jaką slyszalem (dzieki prestonowi-pozdrawiam serdecznie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vertigen,

Bo zapomniałem dodać - dla Twojej wiedzy EML wypuścił substytut dla WE 300B - tylko jeszcze opinii nie znam i nie słyszałem aby na razie ktoś takową wydał. Dopiero z tą wersją 300B można porównywać KR, EAT, FM Carbon ponieważ jest najbardziej zbliżona parametrami do nich - bo w EML 300B mesh jest troszkę inaczej tzn. tylko parametry bo za wszystko inne (czyt. dźwięk) to daję słowo .

Dodatkowo jeszcze jedna miła dla Ciebie informacja (bo może warto poczekać z zakupem 300B z bieżącej produkcji EML) ponieważ już 15 grudnia Emission Labs z okazji swojego jubileuszu (10 lat) wypuszcza serię limitowaną kilka typów lamp. Tylko dokładnie nie ma jeszcze info jakie to będą ale myślę, że 300B któraś na pewno.

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

rozumiem stanowisko kolegów, rozumiem też stanowisko dystrybutorów. Jednak... kupowanie w ciemno lamp po 2000 i 3000 PLN za parę średnio się mi uśmiecha. Sami Panowie wiecie że lampa lampie nierówna i różnice są ogromne. Co więcej nie wystarczy posłuchać danej lampy u kolegi, znajomego, bo tor nawet różniący się minimalnie wprowadza duże zmiany. Podsumujmy, mamy producentów: WE, Sophia,TJ, EML, KR, EAT, Shuguang, Sovtek, Svetlana, Elektroharmonix i jeszcze pewnie kilka o których zapomniałem. Każdy z nich produkuje przynajmniej 2 - 3 odmiany lamp. Jeżeli będę chciał kupować i na własnej skórze sprawdzać jak grają to po pierwsze zabraknie mi czasu (każdą trzeba wygrzać do około 300 -400h).Lampa 300B jest lampą niszową i nie jest łatwo je odsprzedać dalej.

 

Uważam, że dystrybutor powinien mieć jednak po parze lamp - przynajmniej tych które uważa za najlepsze w ofercie i warte zainteresowania potencjalnych klientów i udostępniać je na kilka dni do posłuchania nawet mimo ryzyka (biznes to zawsze jest jakieś ryzyko). A co Panowie z wypożyczaniem wzmacniaczy czy pre z lampami? Też mają być wypożyczone na golaska bez baniek? A klient niech sobie sam kupi albo pożyczy od kolegów? Owszem można próbować wypożyczać lampy od znajomych. Ale sami wiecie,że czasami taka opcja jest nie do zrealizowania bo pewnych lamp nikt np. nie ma. Może się narażę innym dystrybutorom, ale jak pamiętam nowy dystrybutor Sophii (ma się ujawnić na AS) zaproponował wypożyczenie carbonowej pary lamp do posłuchania(tak to zrozumiałem). Można je było ewentualnie odkupić w atrakcyjniejszej cenie (tu wiadomo że pewnie bez gwarancji).

 

Słuchałem u kolegi Decca 300B WE i nie słyszałem odgłosów gastrycznych w 4 czy 5 rzędzie po prawej czy lewej stronie. Słyszałem za to muzykę:). Warto wziąć pod uwagę że właściciel ART AUDIO Tom Wilis pod tę właśnie lampę nawija transformatory Diavolo. Według niego gra ta lampa najlepiej z tym wzmacniaczem. Porównywałem tylko do niej FM mesh i zgadzam się że WE bije ją na głowę w tej aplikacji. Nie oznacza to że u któregoś z forumowiczów nie zagra lepiej wspomniana Sophia, EML lub inna bańka 300B.

 

pozdrawiam

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiedzmin1973 ...ale jak pamiętam nowy dystrybutor Sophii (ma się ujawnić na AS) zaproponował wypożyczenie carbonowej pary lamp do posłuchania(tak to zrozumiałem). Można je było ewentualnie odkupić w atrakcyjniejszej cenie (tu wiadomo że pewnie bez gwarancji).Zadałem właśnie pytanie o dystrybutora tych lamp. To jak wyjdzie przed hotel będzie krzyczał -to ja nowy dystrybutor!!! czy może będzie dawał jakieś znaki?U nas tak jest ze wszystkim pełna mistyka i nikt nic nie wie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zrozumiał bym wszystko gdyby Polska była "marketem" i dystrybutorzy mogli by sprzedać 30-50 par lamp wtedy i owszem wymagania można windować, a tak.. Jest tak jak jest ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie z tym dealerem 300b oby nie bylo jak z dealerami trawki. bedzie to przypominało czasy komuny z pełną konfidencją włacznie. z pewnoscią wraz z robtango zdamy wam relacje (dla tych którzy nie bedą obecni w wawie w ten weekend).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ze wszystkich lamp, które miałem okazje przesłuchać najbardziej do gustu przypadły mi Full Music Carbon i jak na razie pozostają w moim systemie.Wyczytałem,że pojawiły się nowe lampy Carbon w wersji SE.

Stad moje pytanie.Czy Full Music ma oficjalnego dystrybutora w kraju a jeśli tak ,to kto ją reprezentuje i czy będzie obecna na tegorocznym na Audio Show.Pozdrawiam"

 

Kolega Robert pytał o FM Carbon, ja pisze o dystrybutorze Sophii. Wiemy, że te lampy są niemal bliźniacze, ale "niemal" to zasadnicza różnica. Sophia ma lepszą jakość wykonania, mniejszą awaryjność i według część użytkowników lepsze brzmienie(tradycyjny kształt butelkowy).

Nie wiem czy dystrybutor będzie miał w dystrybucji także TJ FM - wątpię.

 

Myślę też, że nie będzie potrzeby szukać go przed hotelem nasłuchując dźwięków bębnów ani szukać na niebie znaków dymnych. Czasy mistyków-dystrybutorów mam nadzieje odchodzą w przeszłość.

Wkrótce powinna ruszyć zdaje się strona www(a może już ruszyła). Też nie mam zbyt wiele informacji. Jak je zdobędę to się nimi oczywiście podzielę z forumowiczami.

 

ps

Sophia ma wersję Princess Carbon

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) pojawi się lub już może pojawiła wersja specjalna tej lampy (na stronie jeszcze nie ma wzmianki). Wydaje się, że to właśnie może być odpowiednik TJ FM Carbon SE. Tyle, że w butelkowym kształcie (TJ stawia na kształt "Globe").

 

pozdrawiam

Robert W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat funkcjonuje juz od kilku tygodni i jedyne co udało sie zgromadzić w kontekście wymiany doświadczeń to opinie 3 uzytkowników, którzy mieli okazje porównać ze soba po 2 modele lamp.

Mam wrazenie,ze jest więcej danych w obiegu na temat modeli, które wejdą do produkcji niz tych, które sa na rynku od X lat.

Do tego mamy dystrybutorów, którzy lampy posiadaja, ale ich nie wypozyczają i takich , którzy prawdopodobnie chcieli by je wypożyczyć , ale nie wiadomo jak do nich dotrzeć.

To nie ma nic wspólnego z komunizmem. To nasze realia 20 lat po jego obaleniu.

 

We wszystkich sektorach gospodarki za tzw. rozwój rynku odpowiad producent / dystrybutor.

Prąd podkładu nie ma z tym nic wspólnego.

Jesli kogos nie przekonuje analogia z głosnikami proponuje perfumerię. Wybór 300B to sprawa równie

specyficzna jak wybór zapachu. Tylko tam nikt nie mówi, że nie możesz dotknąc flakonu.

Marza aperfumeri i dystrybutora 300B jest podobna.Koszt niesprzedanego produktu jest w nia wliczony.Tylko tam jest rynek.

 

Zatem jedyne logiczne wyjasnienie to stwierdzenie,że rynku 300B po prostu nie ma.Jest podziemie.

 

Mimo wszystko jakies zasoby sa i myslę,ze cos konkretnego ( test ) z tego wątku w najblizszej pewspektywie wyniknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za niesprecyzowany wpis .Wyjaśnie ,że interesują mnie również inne lampy z anodą węglową jako przeciwwagę dla FM ,które posiadam oraz wszystkie inne pochodne typu Carbon tj.Sophia,TJ czy FM wersja Carbon SE.Dlatego ciekawy jestem czy ktoś takowe będzie wystawiał lub a jakich urządzeniach będzie można je spotkać,Zaczynam od Hotel Bristol? Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą. Rodzaj lampy to wykończenie systemu, ostatni szlif po zabawie kablami itp. Jak i perfumy przed wyjściem z domu. Te też są drogie, ale nikt nie każe ich kupować po wyglądzie flakonu czy kolorze pachnidła w środku lub recenzji.

 

Lamp trzeba u siebie posłuchać i koniec. Smuci zaś podejście niektórych dystrybutorów. Mam nadzieję, że podejdą do sprawy bardziej łaskawie w przyszłości. Rynek lampowy przeżywa renesans, a kto Panowie nie maszeruje ten ginie...

 

Ale są i pozytywne wiadomości. Dystrybutor Sophii będzie na AS na 95%, będą jego banery i namiary będą w Sobieskim pokój 707 oraz w Kyriadzie sala Hi End Studio. Filozofia Pana Tomka jest bardzo biznesowa i przyjacielska dla klienta:

- klient ma prawo posłuchać,

a więc

- klient ma prawo wypożyczyć...

 

Brawo, tak trzymać.

Nic dodać nic ująć. Kolejny dystrybutor po SoudClubie który jednak wyjdzie naprzeciw klientowi.

Czyli można...

Acha, od piątku ma działać ponoć strona wwww.sophiaelectric.eu

 

ps.

rozumiem Panie Robercie. W takim razie powinien Pan koniecznie posłuchać Sophii Priness Carbon. Ciekaw jestem porównania do TJ FM Carbon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystrybutor Sophia Electric Pan Tomasz Król będzie miał stoisko w Kyriadzie w Sali Kantata.

pozdrawiam

Robert W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyriad sala Kantata... Jutro.... Odkryjemy kolejną tajemnicę wszechświata...

Proponuje kołek osikowy, duży krucyfiks, wodę święconą i czosnek zabrać (albo lepiej czosnku nie...) Sprzęt może się przydać... Z wiedzą i dystrybucją tajemną żartów nie ma :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

strona już wystartowała. Jeszcze nie do końca kompletna. Ma się to wkrótce zmienić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pozdrawiam

Robert W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. słuchałem na tegorocznym audio show ciekawego zestawu. cd i wzmak na 300b eml produkcji kustagon/amparo + kolumny accolade2 lowther'a tez ihc produkcji. piekny dzwiek z bogata srednica i w koncu wysokie nie kaleczyły moich uszu. miód w przeciwienstwie do kupy która płynęła wręcz rzeką ze sprzętu chocby ancient audio czy wielu innych których tu nie wymienie bo to nie ma sensu. naprawde gdybym mial wolne 30000zl to chetnie bym zamienil za swoje klamoty:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którego dnia słuchałeś? Ja dopiero w niedzielę, gdzie zamienili głośniki z alnico na neodymy i jak dla mnie grało zdecydowanie za jasno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Panowie powiecie o pokoju 308? Głośniki australijskiej firmy i monobloki na 300B?

Grało naprawdę nieźle. Jeden z lepszych dźwięków wystawy. Do pokoju Custagon/ Amparo jakoś nie trafiłem:(((. Grało ok w AN - zdecydowanie lepiej niż rok temu. Harpia z nowymi wersjami 300B Grand całkiem dobrze jak na warunki wystawowe, tylko czasami za świetliście w górze pasma(sam gram na Harpiach 300B i wiem że czasem potrafią zakuć w ucho). W Brystolu w AA nie było źle, może ciut za jasno na górze (kolega zauważył)- w zeszłym roku grało to na Cardasach w tym na Acrolinkach, które są bardzo przejrzyste. Dynamika i przestrzeń super. Wiadomo tąpnięcia nie będzie - 18 cm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Australijskie klocki grały bardzo sympatycznie - jeśli wszystko dobrze pójdzie wyląduja u mnie i bedzie okazja porownac z moimi zabawkami :-) Byłoby miło gdybym na dzień czy dwa dostał równiez do kompletu p. Ścierańskiego ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tegoroczne AS to kompletna katastrofa. Nie mam skłonnosci do egzaltacji. Ostrożnie dobieram określenia. Ale nic lepszego nie przychodzi mi do głowy.Brzmienia MP3 w duzym i drozszym formacie. Może to efekt zmian klimatycznych ?

Dobra wiadomość dla naszego wątku jest taka,że honor tego co w nazwie okreśkla się jako audio show uratowały set-y na 300B.

W sobotę w pokoju amparo / kustagon warto było się zasłuchać. Paradoksalnie byłem tam ok. 17 i towarzyszyły mi tylko 2 osoby. Sprawdziła się kombinacja prostej lampowej amplifikacji i szerokopasmowego głośnika.

Jeden z tańszych zestawów wystawy i jedyny przy którym spedziłem wiecej czasu. Ale nie oszukujmy się. Do hiend brakuje tej kombinacji otwarcia na górze i zejscia basu.

To pierwsze było w pokoju Jarka Waszczyszyna w połaczeniu z fenomenalna sceną, barwą i raczej

neutralną temeraturą. Taką prezentację daje Acrolink, z którego korzystam na co dzień. Ten kabel nie czaruje i jak cos nagrano jasno to tak wyjdzie w prezentacji.

 

Do tego wypunktowany wczesniej ausralijski zestaw i art audio z nowym analogowym system deck

i mamy mały, ale sympatyczny klub dzieki któremu moze warto zajżeć na kolejna wystawę.

 

Nie zmienia to jednak mojej generalnej oceny, że do tego czasu producenci i dystrybutorzy musza solidnie popracować bo ceny juz dawno mamy hiendowe a jakośc dzwięku za nimi nie nadąża

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pal55 ->>>

sluchalem w sobote i bylo naprawde cholernie dobrze. az sam sie zaczynam zastanawiac dlaczego mialem tak mało czasu, posluchalbym jeszcze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.