Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dobre srebro - dlaczego nie. Ale Miałem swoje Totemy podpięte do MF A 3.2 Nordostami Red Dawn. I jak na moje ucho nie było to najlepsze wyjście. Co prawda bas się utemperował, został świetnie skontrolowany, ale jednocześnie stało się coś dziwnego z resztą pasma. Trudno to opisać - jakby zniknęły niskie składowe wszystkich dźwięków, wszystko się odchudziło. Ale komuś innemu może to nie przeszkadzać.

Pozdrawiam Stempur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arek__45

(Konto usunięte)

burza11 Gru 2006, 19:31

Zrobiłem preamp nr 3 z Audiotonu. Po poprawnym monatrzu poszedł od ręki. To mój pierwszy układ lampowy i szokujące doświadczenie ze zmianą jakości wzmacniacza MF A2. Pominąłem w nim pre na scalaku i zastąpiłem właśnie lampowym pre nr 3. Stosuję lampy Tasli E88CC. Może i są lepsze od nich ale takie po prostu zdobyłem. Tym pre można wysterować chyba każdą końcówkę mocy. Wykonałem układ dual mono. Jeszcze nie jest kompletny bo chodzi ze wspólnego trafo na anodowym. Rezystory metalizowane a kondensator wyjściowy to zupełna tandeta za 2 zł. Właśnie za chwilę będę zamawiał jakiś lepszy. Kolega używa AN M2 i koncepcja budowy jest bardzo zbliżona do tego co zrobiłem. W układzie AN jest też tylko kond na wyjsciu i to dobry. Składa się z dwóch różnych o wspólnej pojemności 680nF. Ja wlutowałem zgodnie ze schematem 470nF ale chyba dam też 680. Audioton dobrze opisał swoje przewzmacniacze i radzę na początek przestudiować preampy. Dobrze jest tez przyjżeć się AN i temu jak ich sprzęty są zbudowane. To są duże ustrojstwa bez oszczędzania na przestrzeni, odmiennie od Audiotonu. Mój ma 43 cm szerokości, 32 głębokości i 10 wysokości. Same płytki z lampami zajmują 10X10 cm. Reszta to zasilacze i powietrze.

 

http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=30137&all=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Arek__45

 

Jaki jest koszt wykonania tego preampa?

jak masz fotki pod ręką to zarzuć...

 

Ja myślałem żeby wymienić wzmacniacz operacyjny na jakiś lepszy, może lm4562 czy coś tam.... Z braku wolnego czasu kupione elementy gdzieś tam sie walają......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się tymczasowo domowymi środkami w E11 złapać bas - jak to mówią - "za mordę", wysokich też więcej. Zmiana cd z Marantza na Sony 222ES + do głośników dziadowski Straight Wire Waveguide2 (to chyba kabel przeznaczony docelowo do KD) a konekt Profigold 3000 (zamiast Audioquesta) . Zauważyłem już wcześniej, że Straight Wire ma tę właściwość "wyostrzającą". Grubość 2,5 mm i spleciony z niewielkiej ilości grubszych drutów. Z różnymi tanimi splecionymi z dużej ilości cienkich drucików to zawsze grało raczej bardziej bardziej "gładko" (nie wiem, czy to reguła dla takiej budowy kabla).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo2,

 

nie wyparował

 

po prostu przestał mulić. dla niektórych może to oznaczać wyparowanie

 

jak masz system z małą ilością basu, to Resony to po prostu pokażą, a wiele innych kabli trochę ukryje poprzez zmulenie

 

ale uwaga, z tego co wiem, to Resony są raczej kablami do efektywnych głośników - mają 2,5 mm i pewnie mogą mieć problemy, jeśli potrzeba dużo prądu

 

i dlatego mogą mieć złą markę - wiele osób słucha niskoefektywnych kolumn i tam pewnie się Resony nie nadają

 

najlepiej jednak, gdyby na temat DNM Reson wypowiedziały się osoby, które używały ich w różnych typach systemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Maciek_m

 

Te celestiony które posiadasz to kolumny z ostrą górą czy raczej nie?

I pytanie - na Twoim systemie słychać talerze i blachy tak jak powinno, czy są"przygaszone"? (bo cd to "ostrego" raczej nie masz, A1 gra pewnie ciepło więc praktycznie blachy mogą być "przygaszone". Jeśli nie są to "wyciągają" je albo kable, albo kolumny nieco siejące górą albo jedno i drugie naraz. Pytam bo tak się zastanawiam właśnie nad tymi występującymi u mnie przygaszonymi blachami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo2

 

czy Celestion mają ostrą górę ci nie powiem, bo nie miałem okazji ich porównywać

 

ale czasami zmieniam Marantza na co inne (nie powiem co, bo się wstydzę :) - do filmów) i jest ok, ale trochę brak przestrzeniza i góra robi się ostra i agresywna. więc ciężko powiedzieć

 

z drugiej strony, CD-50 SE bardzo zyskuje, szczególnie na górze, jak mu się wyczyści "uchwyt" trzymający płytę (nie wiem jak to się nazywa). baaaardzo zyskuje. to stary sprzęt i pewnie niewielu słyszało go (lub pamięta), jak brzmi, kiedy jest w pełni sił

 

nie wiem czy A1 jest "ciepły". bardziej mi pasuje określenie "mięsisty"

 

wbrew pozorom jest całkiem szybki. w przeciwieństwie do wielu innych wzmacniaczy ma pełny środek, ale niekoniecznie kosztem czegoś innego

 

to trochę tak, jak napisał soso w wątku o "lepszym" dźwięku. w A1 pełny środek może sprawiać wrażenie (szczególnie przyzwyczajonym, do "loudnessowego" dźwięku, że góra i dół są słabsze (soso pisał o szczegółach - że w naprawdę dobrym sprzęcie szczegóły są trochę przysłaniane przez inne aspekty dźwięku)

 

jak stuninguję CD to ci powiem więcej. a jak jeszcze zmienię kolumny ....

 

słuchałem już swojego A1 podłączonego z odpowiednimi głośnikami i CD - nie brakowało niczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kombinowałem z połączeniami MF E-11 z kolumnami i zaskakująca niespodzianka. Gdy kolumny były spięte kablami jamo (cynowanym, potem sama miedź 4mm) - bas rozmyty, szczegółów mało, wysokie wycofane. Podpiąłem inny szajs - Straight Wire Waveguide II, efekt: poprawiła się czytelność basu, trochę wysokich przybyło. Ale blachy dalej brzmiały jakby koce na nich nałożono.

 

Dziś przyszło mi do głowy aby spróbować - tak tylko pro forma - ostatnie głośnikowe jakie walają się jeszcze po domu - Sonic Link (teraz Black Rhodium) AST-75. Spodziewałem się dalszego ocieplenia (bo w moim poprzednim systemie to właśnie te kable dawały) i sądziłem, że tylko wepnę tak dla zaspokojenia ciekawości i zaraz będę musiał zmienić na coś mniej mulącego. Ale wyszły jajca - AST-75 pokazał więcej szczegółów, bas był czytelny ale i całe pasmo również, średnica nic nie straciła na delikatności. A te "jajca" to to, że wbrew wszelkim przypuszczeniom blachy brzmią już jak blachy. Znikło wrażenie nałożonego koca. Wszystkiego mógłbym się spodziewać ale nie tego. Cały system gra teraz z lekkim ociepleniem, dźwięk jest spójny, ma wystarczającą masę (pełnię) i czytelność. Czasami pomimo opinii o charakterze danej rzeczy i czasem nawet doświadczeń już zdobytych, to posiadane rzeczy potrafią czasem zaskoczyć !!!;)

 

Do posiadaczy E-11: we wzmacniaczu jest wyjście z pre którym można podłączyć końcówkę mocy. Czy E-11 w roli preampa to pomyłka, czy można spokojnie go w tej roli wykorzystywać z dobrymi efektami? Próbował ktoś użyć E-11 w roli pre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>fotoarkady

 

z którym Audioquestem?

Mam klocki spięte też Audioquestem (Sidewinder). Ale głośnikowych wolałbym w ciemno nie brać, bo jak będzie średni to potem kolejne i ... kolejne. No chyba że jakieś tańsze to ewentualnie z kasą wyrzuconą w błoto można się pogodzić. A Lublin to prowincja straszna;) (no jedyny plus to miasto uniwersyteckie). Nic wypożyczyć praktycznie z kabli z salonu nie można a i wybór niespecjalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>mik

>gdzies czytalem recenzje nowego odtwarzacza MF i konkluzja byla taka, ze nie moze byc dobry, duze pudlo a w >srodku samo powietrze ;)

 

 

Można też na to spojrzeć inaczej - mało części to nie za bardzo CO ma psuć dźwięk;)

Wkleiłem wcześniej fotki bebechów A2, który jest wzm. pracującym w klasie A (dobrze mówię?). Zwróćcie uwagę, że tam części tylko troszkę więcej i ogólnie wygląda podobnie, inne tranzystory, radiator już porządniejszy bo dla A klasy musi oddawać znacznie większe ilości ciepła ale trafo chyba to samo.

NBie wiem o ile różniła się"sklepowa" cena E-11 i A2 ale nakłady finansowe przy produkcji to dla obu tych wzmaków znacząco chyba nie odbiegały;)

 

Był wcześniej wątek poświęcony porównaniu topowego Sony 770ES / 870ES oraz A2. Kolega marc powiedział tylko tyle "po dłuższym odsłuchu brzmienie sonego trochę bardziej mi się podoba". I spójrzcie potem na bebechy soniacza, te kondensatory jak szklanki, duże trafo.... a w MF? to co na zdjęciach widać, hula wiatr i tyle i co najciekawsze...gra;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na tyle, na ile zetknąłem się z fotkami wnętrz sporej już ilości brytyjczyków, to widocznie tak "szkoła" budowy wzmacniaczy. Często to są naleśniki z toroidem, jedna płytka, "kilka części", maksymalnie uproszczona konstrukcja i skrócona droga sygnału.

Japończycy mają w przeważającej mierze zupełnie inne podejście do budowy wzmacniaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.