Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2

Rekomendowane odpowiedzi

I pytanie dotyczące sieciówek w Musicalach.

DO tej pory zdołałem usłyszeć, że kable "grają", "grają" też kondensatory (zmiana na inne ale o takich samych parametrach może spowodować znacząco zmianę w dźwięku) ale sieciówki ... ?;). Jak wasze doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy z tymi rozbieranymi zdjeciami!?

w starych kaloryferkach nie ma miejsca tyle

a nawet wiecej powiem ze jest tam dosyc ciasno

upakowane tych elemencikow

 

clo2

podlacz nawet najtanszego audioquesta

 

stare kaloryferki lubia latwe 8ohmowe obciazenie jezeli sie to im zapewni

odwdziecza sie b dobrym dzwiekiem

eposom 14 nie daly rady , ale dynaudio 50 spokojnie pociagnely

podobno b dobre zestawienie jest z monitor audio ale nie slyszalem

 

ja osobiscie posiadam A1X jest to chyba mocniejsza wersja od A1

i gra energetycznym dzwiekiem i jest wydajna pradowo

mialem kiedys wersje jubileuszowa ze srebrnym panelem

ale bardziej podoba mi sie A1X dzwiekowo

bo zewnetrznie jubileuszowa wersja z autografem konstruktora byla bajeczna

post-9834-100001740 1201817711_thumb.jpg

post-9834-100001741 1201817711_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>fotoarkady

 

starsze miały druty od lampki, ale już późniejsze (np moje "niskie" E-11) to ma już normalne gniazdo na sieciówkę.

O sieciówki dopytuję, ponieważ nie miałem doświadczeń i powiem szczerze, że podchodzę do tego co najmniej sceptycznie (no, ale kiedyś gdy ktoś by mi powiedział, że kable głośnikowe i konekty "grają" to zacząłbym chyba ukradkowo wybierać nr 999;))

 

A ten konekt musicala właśnie sobie sprezentowałem z Allegro. A co, raz się żyje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo2

 

Jesli dobrze pamietam to Lapp. Ta sieciówka jest lepsza od zwykłego kabla, powaznie. Miałem ja podłaczona do E10 ale Vincent rozruszałby tego MFe11.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>xniwax

 

A co poleciłbyś jako "źródło" do MF E-11? Kolumny dość zrównoważone, bas mają mocny. Jeśli źródło to właśnie jakieś przejrzyste, żeby dźwięk całości był trochę ocieplony, ale nie zamulony z dość dobrą rozdzielczością (oczywiście w granicach możliwości tego sprzętu;). Da się z używek dobrać coś ciekawego w granicach 1000-1200zł i żeby laser do tego był jeszcze dostępny? Albo może lepiej jakiś DAC w tej cienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zestawiony A1, A2 czy nawet E10 biły na głowę wzmaki w podobnych ale i wyzszych cenach. Co do wygladu, no cóz jeden woli Pathosa drugi np. Passa Alepha. Wazne żeby grało, a nie było li tylko meblem z trafem w srodku.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym próbował z jakims dackiem. U mnie bardzo dobrze z MFA3 zgrał sie DAC Audionemesis ale to troszke drozej. MF-a E10 "katowałem" z ro czasu CD Sony XA30ES i było bardzo dobrze. Spróbowałbym ewentualnie coś z nowych Denonów 900 lub 1500.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy doborze CD do MF serii E trzeba uważac aby źródełko nie wypychało za bardzo wyzszej srednicy a raczej przełomu srednicy i góry. Ten zakres przy głosniejszym odsłuchu moim zdaniem w serii Electra w mniejszym stopniu i na innym poziomie jakociowym w MFA3 był trzoszkę niezbyt czysty.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakimi kolumnami (i z dookreśleniem do jakiego materiału muzycznego) dobrze się komponują wzmacniacze MF?

Mnie osobiście interesuje jakieś fajne połączenie E-11, ale piszcie o swoich doświadczeniach nabytych w trakcie poszukiwań głośników i dla innych Musicali. Wiele osób na tym na pewno skorzysta.

Mile widziane byłoby dokładne podanie trafionych konfiguracji i opisu brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś z Szanownych zdjęcia wnętrzności MF X-DAC'a? Z chęcią bym na nie popatrzył, a swojego prosiaczka żal mi rozkręcać...

 

@clo2 - Ładny ten E-11!

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo2, 1 Lut 2008, 12:56

 

>A z jakimi kolumnami (i z dookreśleniem do jakiego materiału muzycznego) dobrze się komponują

>wzmacniacze MF?

>Mnie osobiście interesuje jakieś fajne połączenie E-11, ale piszcie o swoich doświadczeniach

>nabytych w trakcie poszukiwań głośników i dla innych Musicali. Wiele osób na tym na pewno

>skorzysta.

>Mile widziane byłoby dokładne podanie trafionych konfiguracji i opisu brzmienia.

 

 

Może MHZS e33. Będzie się ładnie komponował z E11. Sam chyba zamawię do swojego A2 MHZS E88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.