Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy ktoś może opisac jakim wzmacniaczem jest Musical Fidelity m3 i ? Czy jest muzykalny , czy nadaje się do dynamicznej muzyki itp.

 

Pozdrawiam Piotr

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie dalej jak przed wczoraj zakupiłem wzmacniacz Musical Fiedlity A3. Tym oto sposobem stałem się kolejny raz właścicielem wzmacniacza tej marki, gdyż kiedyś posiadałem już w swoim systemie model E1. Przy okazji chciał bym się was doradzić odnośnie kolumn w cenie do 1 tys. zł., które to miały by grać w pokoju wielkości około 17 m2? Oczywiście nie były by to docelowe kolumny, gdyż wiem iż to dobry wzmacniacz lubiący dobrowe towarzystwo. Co do muzyki preferowane to będzie to muzyka rockowa (Pink Floyd) oraz jazz i trochę nowej muzyki. Wszelkie typy mile widziane. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Chciałbym sie dołączyć do tematu.

Posiadam zestaw MF 3.2 Cd i Amp. podłączone do głosników System Audio 1250. Głosniki grają idealnie z tym zestawem ale chiciałbym iść trochę dalej i myślę o zmianie. Mam dylemat czy dokupić wzmaka mocy do mojego systemu albo zmienić na A308 a Cd zmienić na A308 a może dokupić converter DAC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z przyjemnością informuję, że udało mi się nabyć MF A220 :) brzmi przepięknie.... w związku z tym mam do sprzedania E100 które muszę powiedzieć bardzo długo cieszyło moje i nie tylko moje uszy.... Jeśli ktoś będzie zainteresowany zapraszam. Stan urządzenia kolekcjonerski, bez rzadnych rys...dodatkowo z pilotem, oryginalnym pudełkiem i instrukcją obsługi.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników Musicala i dołączam się do nich. Wprawdzie nie posiadam w chwili obecnej żadnego sprzętu tej firmy, ale miałem kiedyś wzmacniacze A3 oraz A1001 i uważam, że ten ostatni jest jednym z najlepszych wzmacniaczy, jakie pojawiły się na rynku audiofilskim. Nigdy nie zapomnę tego wspaniałego brzmienia. Niestety z powodów głównie finansowych musiałem go sprzedać (jakieś 7 lat temu), jednakże teraz bardzo poważnie zastanawiam się nad jego kupnem. Obserwuję ogłoszenia i aukcje, ale niestety nie spotkałem żadnego egzemplarza. Może ktoś z was widział gdzieś jakiś egzemplarz do sprzedania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1001 często pojawia sie na angielskim ebay albo hififorsale.

 

Ja wracam na łono-kiedyś już na nim byłem (cd A2, A300 amp) z preampem lampowym X pre i dacem M1. Jak to zwykle u nich baqrdzo dobrze za umiarkowane pieniądze (zawsze można lepiej - dobre platformy do tuningu!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę, że prawie nic o nowszych modelach MF... Gra ten m6i czy nie gra?

Czytając wpisy na stero i tutaj odnoszę wrażenie że MF to jakby się już skończył - na modelu 308 prawie dekadę temu

A znakomita seria kW ? Wzmacnacze tej serii uważane są za jedne z najlepszych wzmacniaczy zintegrowanych. A Titan ? AMS ?

Klocki z serii kW można brać w ciemno. To jest naprawdę dobre granie.

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piopio, szedłem po linii tych 150-200 watowych modeli.

 

Jest jeszcze m6500i. Poczytajmy co pisze Michelson -

 

In 1990, Musical Fidelity made the first ever Super Integrated amplifier: the A1000. This received a rapturous welcome and, even today, is selling at high prices second hand. The A1000 was the first of a long line of Super Integrateds from Musical Fidelity. The New Vista M3 , Tri Vista 300 and kW500, all were well received.

The M6 500i is the latest and the best of the breed.

 

(2x500W into 8ohm, idealny do Magnepanów:)

 

 

I jeszcze opinia jednego użytkownika -

 

The KW500 was an incredible integrated, and listening to it gave you the impression that there simply wasn't much more you could ask for. The M6500i somehow improves upon great. The bass in particular is so well-controlled, real and palpable, but not overemphasized, that it feels like your hearing the music for the first time. Notes start and stop exactly as they should, and you realize you haven't heard that aspect of system really done right before.

Edytowane przez Jakew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Nie jestem pewny ale może to być Sanyo SF 91 tak jak w E60 lub Sony KSS-240A.

Niestety to tylko przypuszczenie.

 

Prawie na pewno ten Sony.

 

 

E6241.JPG

Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Na prawdę nikt tu nie używał Musical Fidelity Elektra E624? Zastanawiam się nad zakupem, jednak nigdzie nie mogę znaleźć typu lasera, a jeśli jest trudno dostępny to jest to chyba bez sensu inwestycja...

Może bezpieczniej wybrać "niższy model" częsciej dostępny w całości jak i na części E600? E624 używał "kolega kolegi" że tak to ujmę dość długo bez problemów o ile mi wiadomo...

 

warto też "odsłuchać" ten model w swoim systemie....bo opinie są podzielone...

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrick

(Konto usunięte)

Na prawdę nikt tu nie używał Musical Fidelity Elektra E624? Zastanawiam się nad zakupem, jednak nigdzie nie mogę znaleźć typu lasera, a jeśli jest trudno dostępny to jest to chyba bez sensu inwestycja...

 

Uzywalem swego czasu przez dwa lata ale jakos nie wpadlem na pomysl zeby identyfikowac laser.

 

Zgadzam sie z MABBB => E-600 sam w sobie wcale nie jest slabszy moim zdaiem wrecz przeciwnie a w polaczeniu z MF A3 24 to juz naprawde bardzo ciekawy odtwarzacz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reaper, kupiłem Sony TAF 550 ES. Długo polowałem, ale w końcu się udało.

Nie zmieniaj tego Soniacza na MF E10. Nie ma sensu :D. Soniacz to konstrukcja bez kompromisowa w porównaniu do E10. Ekranowane wielkie trafo, kondensatory filtrujące wielkości szklanek :P i trany Sankena. Takich wzmacniaczy w cenie do 3-4k zł już się nie robi. Gra bardziej neutralnie od MF'a, a impet basu jest tak dobry, że MF gubi się na pierwszym zakręcie :)

 

550ES zrobił mi niezłą niespodziankę :)

 

PS. W niektórych systemach MF może się okazać lepszym wyborem, ale to zależy czego w dźwięku szukamy...

 

Swego czasu na niemieckim ebayu kupiłem wzmacniacz TA-F870ES. Rzeczywiście pięknie zbudowany piecyk, ale brzmieniowo mi jakoś nie pasował. Więc sprzedałem go i kupiłem Musicala Fidelity A2. To było to. Naturalnie charakter brzmienia systemu, w tym wzmacniacza, jest kwestią bardzo subiektywną. Niemniej jednak stwierdzenie, że "stopień zabudowy" wzmacniacza oraz jego ciężar jest proporcjonalny względem jego właściwości (jakości) sonicznych jest daleko idącym uproszczeniem.

 

P.S. Z tą wartością dodaną w postaci "audiofilskiego powietrza" zgadzam się w całej rozciągłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej przy aktualnym kursie E/

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałem się przywitać jako że jest to mój pierwszy post na forum. Forum obserwuje już dawno ale teraz chciałem zapytać w ważnej dla mnie kwestii. Chciałbym kupić zestaw Musical Fidelity. Najlepiej z serii 3.2. Odsłuchiwałem parę modeli ale ten najbardziej przypadł mi do gustu. Pytanie dotyczy ceny za taki zestaw. Odłożyłem już pieniążki ale chciałbym sie właśnie upewnić ile waszym zdaniem taki zestaw jest wart.Interesuje mnie sprzęt w bardzo dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem się posiadaczem zestawu z serii 3.2. Sprzęt gra rewelacyjnie. Miałem parę dni na odsłuchach też starszy komplet z serii 3. 3.2 pobiła go oczywiście według mojej subiektywnej oceny na głowę(-: 3.2 gra dźwiękiem zbliżonym do neutralności. Odniosłem wrażenie że w 3 bas był tak jakby podbity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.