Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie prezentował się pięknie. Szkoda tylko, że pozostałe elementy - radio i CD - są już zbędne we współczesnych systemach audio.

pewnei a muzyka pochodzi z kosmosu we "współczesnych systemach audio"

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pojedynek Musical A300 vs NAD M3 definitywnie rozstrzygnięty. A300 barwą, nasyceniem, swobodnym i naturalnym(fizjologicznym) wybrzmieniem zdetronizował NADa M3. Przyjemność, komunikatywność i łatwość z jaką Musical wpada w ucho jest najwyższych lotów. M3 to też dobry wzmak i s/h warty poświęcenia uwagi. Gdyby nie bezpośrednie starcie, mógł by też u mnie zostać. Jakościowo to zbliżone konstrukcje, ale Musical barwa i muzykalnością jest liderem nie tylko w swojej klasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yulu drogi , udało Ci sie posłuchać tego wzmacniaczyka ????

 

Z góry dziękiza jakieś info.

 

Pozdrawiam

Tak, mam go już, Na razie słucham na starych AKG K-400 i jest bardzo fajnie. Kiedyś wybiorę się z nim aby wypróbować jak spisuje się jako przedwzmacniacz dla końcówki mocy, bo w tej roli można go też wykorzystać.

Pozdro,

Yul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcę sobie wymienić źródło z Marantza CD-67SE na coś lepszego. Czy ktoś miał okazję porównywać owo z Musical Fidelity A3 CD? Szukam czegoś co będzie miało znacznie lepszy i szybszy bas od Marantza, większą dynamike oraz lepszą średnicę bez takiego uwypuklania. Ogólnie chciałbym aby było to CD w każdym aspekcie lepsze od Marantza CD-67SE. Czy MF A3 CD spełnia te wymagania?

 

Jak jest z laserem do niego? Niby siedzi tam Sony KSS-240, ale patrząc po sklepach występują tylko zamienniki o oznaczeniach KSS-240A lub KSS-240H i sklepy nie gwarantują ich działania z CD innymi niż Sony.

 

Za odpowiedź z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów, szukam jakiś informacji o MF M1 DAC czy jest on dużo lepszy od nowego V-DACa? I jak oba mają sie do Rdaca? Czytałem dużo pochlebnych recenzji na temat obu przetworników ale z tymi rezenzjiami to różnie bywa... Może ktoś posiada lub posiadał któryś z wyżej wymienionych daców i zechce pochwalić sie swoimi spostrzeżeniami. Grało by to z Squeezebox Touch po coax lub toslink - w zależnosci który lepiej --> NAD C326BEE (wiem, słaby wzmak ale na razie musi zostać) --> PMC OB1.  Mam już osłuchanego "świętego" Rdaca i gra to bardzo dobrze, jakość dzwięku pierwsza klasa - ktoś może powiedzieć że mam problem z głowy, ale z jakiegoś powodu wydaje mi się że Rdac troszke zawęża scenę (możliwe że tak to sie zgrywa z moim systemem) dlatego byłbym skłonny spróbować czegoś innego, ciągnie mnie w strone "stajni" Musicala :) Z góry dziekuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obawiaj się Kolego - za 100 lat i do Was dotrze internet i jego pochodne produkty.

 

pierwszy adres emailowy miałem w 1998 roku , tak do twojej wiadomości

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Drogich Klubowiczów !

 

Niestety muszę się rozstać z moim znakomitym MF kW-SACD ...

 

http://allegro.pl/musical-fidelity-kw-sacd-i2262812440.html

 

Jeśli jest ktoś zainteresowany to zapraszam. Dla Klubowiczów - ZNIŻKA !!!

 

Ten SACD/CD gra prawdziwym high-endowym dźwiękiem. W porównaniu do MF CD A5.5 czy kW-250S jest gigantyczny postęp ... szczególnie jeśli chodzi o "realizm" dźwięków ...

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zgarnął niezly zestaw za przyzwoite pieniazki :)

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140737782941#description&autorefresh=true

 

Ciekawe jak taki kolos gra...

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos bylby zainteresowany ciekawym zestawem prosze o szybki kontakt na pw po wiecej info.

 

Zestaw to : Koncowka MF A300 cr Dual Mono - 225w przy 8ohm i przedwzmacniacz MF A3 cr dual mono. Sprzet z kartonami, instrukcja, pilotem i dowodem zakupu. Od pierwszego wlasciciela.

Cena nowego 18 tys zl.

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Jezeli ktos bylby zainteresowany ciekawym zestawem prosze o szybki kontakt na pw po wiecej info.

 

Zestaw to : Koncowka MF A300 cr Dual Mono - 225w przy 8ohm i przedwzmacniacz MF A3 cr dual mono. Sprzet z kartonami, instrukcja, pilotem i dowodem zakupu. Od pierwszego wlasciciela.

Cena nowego 18 tys zl.

jaka cena i co zdetronizowalo taki zestaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jaka cena i co zdetronizowalo taki zestaw?

 

Witaj

MF sprzedany.

Sprzet byl w moich lapkach przypadkowo. Nie byl dla mnie. Buduje system na leema acoustics.

 

Mf gral poteznie, bylo czuc ogromny zapas mocy.

Bardzo fajny zestaw ale ja mam inne plany;-)

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Mialem u siebie pulse. W sumie to samo tylko w innym opakowaniu...

 

Wzmak fajny ale ostatecznie ulegl coplandowi i poszedl dalej;-)

 

Z czym chesz go zestawiac?

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Faktycznie;-) Chyba za wczesnie dla mnie;-)

Nazwa pulse dalej zostala w najnowszej wersji...

 

Co do cd to niestety nie pomoge... Mam cd ale antila II - swietny cd ale w jakim stopniu stream jest do niego podobna to nie wiem...

 

pozdrawiam

Edytowane przez stecko

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Dzwiek z cd jest przestzrenny, otwarty z mnostwem detali ale bez ostrosci... Dla mnie najlepszy cd jaki do tej pory mialem okazje posluchac. Zreszta z firmowym wzmacniaczem siwetnie sie dogaduje. Dla mnie best buy na dzien dzisiejszy:)

 

Najlepiej jak bys mial okazje gdzies go posluchac...

 

pozdr

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to by sie zgadzalo ze nie ma wyostrzen;-) U mnie tez nie ma.

Tylko pamietaj sam cd nie gra. Wszystko zalezy jaki masz wzmak , kolumny, kable....

 

Ja slyszalem ze zestaw cd+wzmak gra dobrze ze soba + leema lubi kable chorda ... i to tez sie zgadza. Zafundowalem signature i jest pieknie;-)

 

Ale zrobil sie watek leema w MF klubie... Jeszcze nas chlopaki pogonia;-)

 

 

Na hifigwam pytales o stream czy antile? To jednak inna polka cenowa i jakosciowo pewnie tez...

Edytowane przez stecko

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.