Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam A5 CD PLAYER połączony z Roksanem i powiem tak daje po uszach że szkoda gadać to blu-ray Sonego gra miękko i dużo ciepłej niż ten Musical Fidelity. Dlatego go jadę jutro rano oddać i musze szukać czegoś innego typu Arcam, Naim... a gra to z MA RX8

 

Też mam A5 CD.

Też ma głośną szufladę.

Też gra z MA RX8 ale ... dźwięk jest ciepły, subtelny wręcz aksamitny. Przestrzeń, scena, dynamika ale bez charakterystycznego cyfrowego ostrzenia. Bas nienatarczywy - za to klasa i kultura.

Kable przezroczyste audioquesty - zarówno inter jak i głośnikowe. Czysta miedź bez zbędnych bajerów.

: )

Edytowane przez ERVI-STA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Czy w klubie ktoś posiada musical fidelity m3scd? Jakoś ja widzę samych użytkowników wzmacniaczy.

Zastanawiam się poważnie nad tym zakupem mimo, że dni compact discu są chyba policzone. Piliki jakoś do mnie nie przemawiają. Może jak powstanie jeden pewny format, a nie co roku inny i gęściejszy.

Wracając do tematu ktoś może się wypowiedzieć na temat m3scd zwłaszcza gdy porównywał go z innymi odtwarzaczami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy w klubie ktoś posiada musical fidelity m3scd? Jakoś ja widzę samych użytkowników wzmacniaczy.

Zastanawiam się poważnie nad tym zakupem mimo, że dni compact discu są chyba policzone. Piliki jakoś do mnie nie przemawiają. Może jak powstanie jeden pewny format, a nie co roku inny i gęściejszy.

Wracając do tematu ktoś może się wypowiedzieć na temat m3scd zwłaszcza gdy porównywał go z innymi odtwarzaczami?

Sam będę za jakis czas w podobnej sytuacji....kiedyś słuchałem tego cedeka razem z wzmacniaczem którego posiadam

ciekawe zestawienie

Jakis czas temu w opiniach widziałem opis tego cd przez użytkownika o nicku ;kostropaty

http://www.audiostereo.pl/musical-fidelity_m3scd_odtwarzacze-cd-36-5776-3.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Zastanawiam się nad spróbowaniem któregoś z tych wzmacniaczy zintegrowanych. Czy ktoś mial okazję porównywać oba? A1008 wydaje się solidniejszą konstrukcją, zewnętrzny zasilacz, wypas i zmierzone laboratoryjnie 2x250w (8ohm). Ale jak porównuję sobie dane techniczne obnu tych wzmacniaczy to ich parametry są praktycznie kopiuj wklej a może nawet ciut lepsze dla A5. Nie wiem co z tego wynika - że A1008 był przerostem formy nad treścią czy też że dla A1008 parametry są "realne" a dla A5 "nadmuchane" w dokumentacji producenta?

 

Czy ktoś może się ew. odnieść do cech sonicznych tychże?

 

http://www.musicalfidelity.com/uploads/manuals/English/a5int_eng.pdf

 

http://www.musicalfidelity.com/uploads/manuals/English/a1008int.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co niby w tych co są jest nie tak? Bo tak na forum banda niedouków i handlarzy badziewiem mówi?

Najpierw pojawił się FLAC 24/96 i wydawało się to przełomem. Kto kupił taki streamer szybko przekonał się że lepiej jest 24/ 192. i tak doszło już do 32/192 a może więcej sam już nie wiem. Równocześnie weszły pliki DSD i historia się powtarza. Ostatnio pojawił sie format MQA. Jest to co prawda format strumieniowania ale kupując jakiś sprzęt pasowałoby żeby potrafił to dekodować. I znowu jak masz już jakiegoś Lumina czy Auralica okazuje że jest już przestarzały i musisz rozglądnąć się za czymś nowszym.

Dlatego postanowiłem najpierw zbudować porządny zestaw oparty na CD a za rok czy dwa sytuacja streamerów pójdzie w konkretnym kierunku.

Po za tym ja uważam że od CD lepszy dźwięk oferuje dopiero plik DSD (ale nie konwertowany z CD czy flac'a tylko oryginalnie zarejestrowany) więc nie ma co ronić łez. Na plus dla plików jest obsługa, wszystko w jednym miejscu i tablecikiem z kanapy można się bawić nie zmieniając płyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Wyścig niepotrzebny...ja zatrzymałem się na plikach 16/44...wszystko w LPCM. I tak najważniejszy jest odpowiedni jakościowo odpowiadający naszemu słuchowi i systemowi master...

Słuchanie chłamu realizacyjnego i ocenianie na jego podstawie plików??? mija się z celem...

Gram na M1dac i odtwarzaczu z akm ak4359 na pokładzie...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyścig niepotrzebny...ja zatrzymałem się na plikach 16/44...wszystko w LPCM. I tak najważniejszy jest odpowiedni jakościowo odpowiadający naszemu słuchowi i systemowi master...

Słuchanie chłamu realizacyjnego i ocenianie na jego podstawie plików??? mija się z celem...

Gram na M1dac i odtwarzaczu z akm ak4359 na pokładzie...

Dlatego ja na swój sposób podjąłem podobną decyzję. Nie ścigam się z plikami mimo że mam już ich kilkaset. Zamierzam cieszyć się muzyką najpierw z winyli później z cd a może kiedyś z plików. Pewnie pliki w końcu zagoszczą na stałe i mam nadzieję że wtedy wybiorę jakiś streamer który zagości u mnie na dłużej.

A co to za "akm ak4359"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na bardzo duża ilość płyt cd zostałem przy tym formacie tym bardziej ze lubię czasem wzrokowo popatrzeć na to co mam w kolekcji itp

 

Marcin jakbyś miał okazje posłuchać w/w cedeka daj opinie jeśli można ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin jakbyś miał okazje posłuchać w/w cedeka daj opinie jeśli można ...

Miałem okazję posłuchać w/w cd i muszę powiedzieć, że jestem zauroczony. Nie chcę się rozpisywać bo po co wyważać otwarte drzwi. Zgadzam się w 100% z poniższą recenzją.

https://www.hfc.com.pl/test/2585,musical-fidelity-m3scd.html

U mnie zagrało ze wzmacniaczem LAR IA120H i kolumnami Pylon Emerald HF na okablowaniu Mogami.

Faktycznie rozdzielczość i szczegółowość jest niespotykana w tym przedziale cenowym, a właściwie dobierając wzmacniacz i kolumny zapewnimy sobie całą resztę czyli przestrzeń (wzmacniacz) i barwę (kolumny).

Jestem pod dużym wrażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam A3 pre

nie wiem czy jestem miłośnikiem marki

Ale na pewno jestem miłośnikiem tej serii a A3 uwazam że jeden z ładniejszych wzmacniaczy

 

;)

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć. Zastanawiam się nad spróbowaniem któregoś z tych wzmacniaczy zintegrowanych. Czy ktoś mial okazję porównywać oba? A1008 wydaje się solidniejszą konstrukcją, zewnętrzny zasilacz, wypas i zmierzone laboratoryjnie 2x250w (8ohm). Ale jak porównuję sobie dane techniczne obnu tych wzmacniaczy to ich parametry są praktycznie kopiuj wklej a może nawet ciut lepsze dla A5. Nie wiem co z tego wynika - że A1008 był przerostem formy nad treścią czy też że dla A1008 parametry są "realne" a dla A5 "nadmuchane" w dokumentacji producenta?

 

Czy ktoś może się ew. odnieść do cech sonicznych tychże?

 

http://www.musicalfidelity.com/uploads/manuals/English/a5int_eng.pdf

 

http://www.musicalfidelity.com/uploads/manuals/English/a1008int.pdf

 

Rzeczywiście parametry wyglądają podobnie :)

A1008 to zupełnie inny wzmacniacz. Oczywiście oddzielny zasilacz nie wymaga komentarza. Ważniejsze różnice, to przede wszystkim lampy w torze przedwzmacniacza i oddzielne transformatory na każdym kanale, a to już niezależnie od specyfikacji nie jest bez znaczenia dla dźwięku.

Używam A5 cr PRE+POW i jest to znacznie wyższa klasa, niż integra A5. Myślę że A1008 nie zawiedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś porównywał V-dac + zasilacz toroidalny Tomanka z M1 Dac? Który lepiej gra? który lepiej kupić? Zasilacz Tomanka jest chyba wydajniejszy od tego malutkiego trafka w M1? A tak w ogóle trafko w M1 to tradycyjny transformator czy impulsowy?

Edytowane przez Mario3456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie potrafi mi odpowiedzieć. Miałem kiedyś V-dac. Teraz mam V-dac II. Płytka z przetwornikiem w V-dac II wygląda bardzo podobnie jak w M6dac. Te same kostki JRC, tyle, że V-dac ma jedną, a M6dac ma ich 6. Ten sam przetwornik, tyle, że V-dac ma jeden, a m6dac ma dwa takie....takie same kondensatorki, ogólnie układ bardzo podobny. V-dac I w środku bardziej przypomina M1Dac niż M6dac. W odsłuchu V-dac II też gra mi lepiej od poprzedniej wersji. W sumie to już chyba sam odpowiedziałem sobie na pytanie. Lepszy zakup to V-dac II + np. zasilacz Tomanka za 300zł niż M1dac. Patrząc na zdjęcia zastanawia mnie o ile lepszy jest dźwięk M6dac od V-dac II. Na pewno większa skala dźwięku, dynamika, bas i to co się z tym łączy, ale ogólna charakterystyka dźwięku powinna być bardzo podobna, być może i nawet barwa, która w V-dacu II robi spore wrażenie. Przynajmniej tak mi wychodzi, gdy słucham V-dac II i czytam recenzje M6dac. Dodam jeszcze, że u mnie V-dac II zastąpił Hegla HD-11 za 4000zł. Tak tak....wiem....sam się temu dziwię:-/

Poniżej zdjęcie płytki z przetwornikiem w M6dac za 9000zł i V-dac II za 1100zł

post-24179-0-53585400-1515317324_thumb.jpg

post-24179-0-68718700-1515317349_thumb.jpg

Edytowane przez Mario3456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co lubią MF podobno w połowie roku ma się pojawić następca integry 500 -tki :-)

Czy tylko w aspekcie 500 setki czy w innych urządzeniach zmiany zapowiadane są?

 

Ps akcja cedek- w tym tygodniu odsłuch M3scd a przy okazji może jeszcze coś innego ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie więcej urządzeń z linii Encore, z serwerem NAS, strumieniowcem i wbudowanym przetwornikiem

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 28

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.