Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2

Rekomendowane odpowiedzi

MF i ATC to jest to lubię najbardziej !!!

Od lat m6 i scm 40 grają wybitnie

wg mnie oczywiście

scm 40, wciaz mi chodza po glowie...

Mam co prawda podstawkowe atc, ale glownie rozchodzi mi sie o sredniotonowiec. Masz wiedze, jak sie trzydrozna konstrukcja ma do dwudroznej w zakresie wlasnie srednicy?

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie do szanownych kolegów.

Mam MF A3 ( wzmacniacz) - wersja ze złotymi dodatkami. Czym różni się wersja ze srebrnymi dodatkami?

Mój MF A3 jest na sprzedaż niemniej jednak potencjalny kupujący stwierdził, że szuka nowszej wersji A3.

Na czym polegają różnice, jeżeli takie w ogóle występują.

Tak na marginesie może ktoś jest zainteresowany. To proszę na prv.

Edytowane przez vain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moja rewizyta MF E11 po latach:

https://www.audiostereo.pl/topic/32698-elberoth39s-audio-nirvana/?page=383&tab=comments#comment-4468680

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam, 

MF A3,, pokoj 16m2, muzyka jazz , blues, i pytanie o głośniki,

przerobiłem chyba prawie wszystkie modele monitor audio no moze oprocz najnowszych modeli i... wszystko pieknie ale..

one grają mocniej srodkiem i czasami wokalista jest bardziej na przodzie niz reszta instrumentów.

czy macie jakąś alternatywę dla tej marki MA? 

budżet do 4000tys zł,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, xniwax said:

mam teraz monitor audio gx2 to są monitory, stoją 50cm od tylnej sciany i 50 od bocznej..pomiedzy gosnikami jest 3m.. jak dla mnie grają za jasno,i pomyslałem aby jednak je zmienic na podłogówki lub monitory ale nie tak jasne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez jakiś czas grałem z Focalami Chorus 836v. Mam M6i. Stanowiły zgrana parę. Zresztą nie ukrywam że doradzało forum z czym focale ożenić.
Teraz mam paczki DIY ale to już inna bajka i inną jakość. A no właśnie może z czymś DIY?

Pieniądze wydane na dobre DYI zupełnie inaczej grają bo nie płacisz za marketing, pośrednikow , marżę sklepową itp tylko musisz koniecznie posłuchać w swoim salonie i że swoim wzmakiem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten KEF ma bardzo naturalną górę. Na pewno nie jest podbita i sztucznie rozjaśniona jak w MA, niektórych Dali i kilku innych konstrukcjach z tego przedziału cenowego. To czego na pewno od nich nie dostaniesz, to tanie efekciarstwo. Krótkotrwały efekt WOW, opad szczeny, banan na twarzy i kilka innych określeń, które dość szybko przeradzają się w zmęczenie takim graniem i poszukiwanie zmiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, piotrek7 napisał:

Ten KEF ma bardzo naturalną górę. Na pewno nie jest podbita i sztucznie rozjaśniona jak w MA, niektórych Dali i kilku innych konstrukcjach z tego przedziału cenowego. To czego na pewno od nich nie dostaniesz, to tanie efekciarstwo. Krótkotrwały efekt WOW, opad szczeny, banan na twarzy i kilka innych określeń, które dość szybko przeradzają się w zmęczenie takim graniem i poszukiwanie zmiany

 

Nic dodać.

Góra kefów seri R jest naturalna na tym poziomie cenowym. Bardzo mało artefaktów.

Ciekawe jak grają nowe R.

Ja jednak jestem na poziomie referencyjnym.

Jak wróciłem z ciekawości z reference 1 na r 300 to miałem wrażenie że te drugie grają jakby miały coś zepsute.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, superczaro napisał:
  21 godzin temu, xniwax napisał:

mam teraz monitor audio gx2 to są monitory, stoją 50cm od tylnej sciany i 50 od bocznej..pomiedzy gosnikami jest 3m.. jak dla mnie grają za jasno,i pomyslałem aby jednak je zmienic na podłogówki lub monitory ale nie tak jasne

superczaro

Ja tego powyżej nie napisałem.Pomyliłeś się w cytowaniu.

Rozumiem, że to był wpis Twój w odpowiedzi na mój ;)

Zatem uważam, że problemem u Ciebie może być ustawienie głośników.
Zbyt szerokie, zbyt blisko ścian. słabe rozproszenie, wytłumienie pierwszych odbić.

Miałem MF3, grały z JmLab i Zollerami, nigdy zbyt jasno nie było.

Poprzesuwaj trochę głośniki, poeksperymentuj z ustawieniem. Dopiero potem decyduj o zmianach w sprzęcie. 

 

Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, xniwax said:

superczaro

Ja tego powyżej nie napisałem.Pomyliłeś się w cytowaniu.

Rozumiem, że to był wpis Twój w odpowiedzi na mój ;)

Zatem uważam, że problemem u Ciebie może być ustawienie głośników.
Zbyt szerokie, zbyt blisko ścian. słabe rozproszenie, wytłumienie pierwszych odbić.

Miałem MF3, grały z JmLab i Zollerami, nigdy zbyt jasno nie było.

Poprzesuwaj trochę głośniki, poeksperymentuj z ustawieniem. Dopiero potem decyduj o zmianach w sprzęcie. 

 

ojjj przepraszam...pomyliłem sie w cytowaniu :(

głośnikow nie moge postawic blizej siebie bo jest szafka..nie moge tez odsunąc dalej od sciany bocznej, jedynie moge odsunąć ciut od tylnej sciany..juz je przestawiałem i jakos nie noglem znalezc złotego srodka :)

ok czyli kef r500 to podlogówki,, a druga opcja to chorus focal 807v monitory..

te dwie opcje biore pod uwagę...chyba ze macie jakies swoje doswiadczenia odnosnie chorusa i jednak powinienem sie skupic na ich szukaniu ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, superczaro napisał:

ok czyli kef r500 to podlogówki,, a druga opcja to chorus focal 807v monitory..

te dwie opcje biore pod uwagę...chyba ze macie jakies swoje doswiadczenia odnosnie chorusa i jednak powinienem sie skupic na ich szukaniu ..

Jeśli porównujesz KEF z Focalem, właściwym odniesieniem będzie KEF seria R z Focal Aria. Chorus reprezentuje niższy poziom, tu bliższe jest odwołanie się do KEF Q

Epos K2 to malutkie podłogówki o bardzo fajnym dźwięku. Dobrze grają z MF. Ale i tak wybrałbym R500. Na pewno nie Chorusy

Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, piotrek7 said:

Jeśli porównujesz KEF z Focalem, właściwym odniesieniem będzie KEF seria R z Focal Aria. Chorus reprezentuje niższy poziom, tu bliższe jest odwołanie się do KEF Q

Epos K2 to malutkie podłogówki o bardzo fajnym dźwięku. Dobrze grają z MF. Ale i tak wybrałbym R500. Na pewno nie Chorusy

ok, czyli zostają kef 500... mam tez dobrą ofertę na kef r 700.. warto dopacic? roznica koło 300e...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R700 są lepsze ALE

jeśli mają zapewnione odpowiednie warunki tzn duże pomieszczenie z dobrą (a najlepiej bardzo dobrą) akustyką. No i niestety wzmacniacz. Z M6si byłoby fajnie. Z niższymi, nie polecam. W normalnych pomieszczeniach lepiej sprawdzą się R500. Taki paradoks,  że teoretycznie gorsze głośniki bywają czasem lepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, piotrek7 said:

R700 są lepsze ALE

jeśli mają zapewnione odpowiednie warunki tzn duże pomieszczenie z dobrą (a najlepiej bardzo dobrą) akustyką. No i niestety wzmacniacz. Z M6si byłoby fajnie. Z niższymi, nie polecam. W normalnych pomieszczeniach lepiej sprawdzą się R500. Taki paradoks,  że teoretycznie gorsze głośniki bywają czasem lepsze :)

dzieki za info..

czas zakupów zacząć :)

czyli zostaje przy kef 500 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poki co trafiły mi sie b&w 683 s2 (kef r 500 bedzie niedługo)..

hmmmm. miałem zawsze porównanie tylko do monitor audio.B&W grają równo bez faworyzowania zadnego pasma, gora nie jest krzykliwa, dół natomiast jest raczej mało uwydatniony. Wydają mi sie lekko brudne(nie wiem czy to dobre określenie). w monitor audio było jakby wiecej materiału muzycznego natomiast tu jest jakby nieczysto.Moze to kwestia wsłuchania sie w nie.  W sumie mam je dwie godziny i to są moje szybkie spostrzeżenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a teraz ja z dylematem. Mam MF M3CD podpaiety do MF M6i i gra, nie powiem ale myślę o wymianie CD na M6CD. Czy uważacie że ma to sens? Czy usłyszę różnice ? No w portfelu to na 100% ubędzie. Czy ktoś z was kiedykolwiek słuchał tych CD?

Poradzcie bo nie chcę bez sensu kasy wywalać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.