Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I wzmacniacz słuchawkowy tez Musical :)
 
jak sie sprawuje ?


Rodzina w komplecie :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
I wzmacniacz słuchawkowy tez Musical :)
 
jak sie sprawuje ?


Rodzina w komplecie :)
Pracuje w klasie A. Słucham na Grado PS500 to bardzo porządny sprzęt ale zakładam tylko jak rodzina krzyczy i chce mnie eksmitować, bo prawda taka że nie ma jak kolumny. Nic tego nie zastąpi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
11 godzin temu, _Kuben_ napisał:

Witam,

Mógłby mi ktoś powiedzieć czy takie wzmacniacze jak M5si albo m6si można podłączyć w jakiś sposób do TV, a jeśli tak to jaki i np. cieszyć się dzwiękiem do filmów czy np. muzyki z youtube?

Jeśli ma to być akceptowalna  jakość to potrzebujesz przetwornika DAC. Odradzam podłączanie do wyjścia słuchawkowego telewizora kablem analogowym. Po pierwsze jakość będzie katastrofalna, po drugie, możesz łatwo przesterować sygnał i uszkodzić kolumny. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku pc czy laptopa wyjście audio służy do podłączenia wzmacniacza jak i słuchawek i jakoś to działa, nie niszczy głośników a i jakość bywa znośna. Ciekawe że gniazdo słuchawkowe w tv może być niebezpieczne. Bardziej chyba obawialbym się uszkodzenia głośników w tv w przypadku gdy kabel będzie przypadkowo wyciągnięty ze złącza. Faktem jest że dac to najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.02.2019 o 11:23, Marcin Wielgus napisał:

jak pytasz to nie mogę sobie odmówić :) pochwalenia się

kolumny DIY wykonane na głośnikach 2xUsher 8935a1 (ostatnia, poprawiona wersja tego głośnika), SB12MNRX (wyspecjalizowany głośnik średniotonowy) i Dayton RS28A - aluminiowa kopułka produkowana jeszcze przez Ushera dla Daytona.

 

Całość zamontowana została w obudowie obłożonej prawdziwym, litym palisandrem grubości 14 mm. Palisander wykończony olejem Loba głęboko penetrującym dającym efekt mokrego drewna. Ścianki boczne mają 26 mm grubości (konstrukcja warstwowa - 12 mm MDF + 14 mm palisander), front ma 36 mm (frezowany CNC i oklejany sztuczną skórą przez firmę Zolf Desing). strojenie przez "Lusztiego" z Łodzi (z firmy Tatami Audio). waga około 50kg każda.

wcześniej miałem Focal Chrorus 836v tez duże podłogówce, ale te DIY to inna liga. wrzucę później fotkę.

Aaaa, to do Ciebie trafiła konstrukcja Jaro4444....
Na diyaudio.pl jest dostępny gotowy projekt do skopiowania. Każdy może sobie je zrobić, pod warunkiem, że kupi gdzieś te Ushery. :)
https://ssl.diyaudio.pl/showthread.php/28765-Budżetowa-konstrukcja-3way-na-woofweach-2x18cm
 

Trzeba zauważyć, że sam autor określił ją jako "budżetowa konstrukcja 3-way". 

JMA RQ900 • Arcam A39 • Arcam CDS27 • Arcam irDAC • Onkyo NS-6170

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i jestem mega happy a co do założeń budżetowych to sam autor z pokorą przyznał że się nie udało osiągnięć założonego celu. Głośniki jak wyżej, zwrotnica na mudorfach, naturalny palisander deska a nie okleina, front podwójnej grubości waga bliska 50 kg/sztuka.-  koszt materiałów i robocizny zbliżył się do 7k PLN bez kosztu strojenia i innych dodatkowych i to wg mnie słychać. Focale Chorusy 836v które miałem zgasły przy nich jak świeca.

Polecam tą konstrukcję w wykonaniu Jaro. Bardzo na poziomie gość. 

P.s. chyba że 7-8 tys to dla niektórych jest budżetowo no to "przepraszam" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy piękne porównanie konstrukcji DIY z firmówką za podobne pieniądze, co nieczęsto się przecież zdarza...

P.S. Tak, dla niektórych 7-8 tys. za kolumny czy inny element systemu to przecież granie budżetowe. :D

JMA RQ900 • Arcam A39 • Arcam CDS27 • Arcam irDAC • Onkyo NS-6170

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sls napisał:

W przypadku pc czy laptopa wyjście audio służy do podłączenia wzmacniacza jak i słuchawek i jakoś to działa, nie niszczy głośników a i jakość bywa znośna. Ciekawe że gniazdo słuchawkowe w tv może być niebezpieczne. Bardziej chyba obawialbym się uszkodzenia głośników w tv w przypadku gdy kabel będzie przypadkowo wyciągnięty ze złącza. Faktem jest że dac to najlepsze rozwiązanie.

Wyjście liniowe w urządzeniach audio podaje 200mV. Taka jest ustandaryzowana specyfikacja z jaką wzmacniacz stereo jest konstruowany aby nie przesterować sygnału. Jedynym powodem, dla którego można "bezpiecznie" podłączyć wzmacniacz do wyjścia słuchawkowego wynika z faktu bardzo niskiej mocy owego wyjścia, ktora nie sięga dużo wyżej owych 200mV. Jeśli jednak, producent postara się o większą moc w wyjściu słuchawkowym to zapewniam, że przy podaniu sygnału 400mV do wejścia RCA wzmacniacza zostanie on spalony. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sklep.RMS.pl napisał:

Jeśli jednak, producent postara się o większą moc w wyjściu słuchawkowym to zapewniam, że przy podaniu sygnału 400mV do wejścia RCA wzmacniacza zostanie on spalony. 

Jak zyje, nie spotkalem sie z przypadkiem o ktorym piszesz w sensie spalenia. Swoja droga uzytkuje takie rozwiazanie od lat, na roznych wzmacniaczaach i roznych tv. Uzytkuja/uzytkowali i inni znajomi. Ponadto nawet nie slyszalem o jakimkolwiek problemie tego typu w historii swiata.

Moze ktos slyszal lub widzial?

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sklep.RMS.pl napisał:

Wyjście liniowe w urządzeniach audio podaje 200mV. Taka jest ustandaryzowana specyfikacja z jaką wzmacniacz stereo jest konstruowany aby nie przesterować sygnału. Jedynym powodem, dla którego można "bezpiecznie" podłączyć wzmacniacz do wyjścia słuchawkowego wynika z faktu bardzo niskiej mocy owego wyjścia, ktora nie sięga dużo wyżej owych 200mV. Jeśli jednak, producent postara się o większą moc w wyjściu słuchawkowym to zapewniam, że przy podaniu sygnału 400mV do wejścia RCA wzmacniacza zostanie on spalony. 

 Niestety to jest nieprawda, standardowy odtwarzacz CD daje 2V rms przy sygnale 0dBFS. 200mV znaczy tyle że gdyby odkręcić potencjometr głośności na max to przy podaniu 200mV na wejście na obciążeniu znamionowym na wyjściu wzmacniacza powinna pojawić się moc znamionowa. (Przy pobudzeniu sygnałem sinusoidalnym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Sklep.RMS.pl napisał:

Jeśli ma to być akceptowalna  jakość to potrzebujesz przetwornika DAC. Odradzam podłączanie do wyjścia słuchawkowego telewizora kablem analogowym. Po pierwsze jakość będzie katastrofalna, po drugie, możesz łatwo przesterować sygnał i uszkodzić kolumny. 

DAC napewno z czasem dojdzie, ale nie wszystko na raz.

W takim razie skoro słuchawkowo jest źle to jak proponuje RMS podłączyć TV do wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, _Kuben_ napisał:

DAC napewno z czasem dojdzie, ale nie wszystko na raz.

W takim razie skoro słuchawkowo jest źle to jak proponuje RMS podłączyć TV do wzmacniacza?

Dac sie przyda jesli masz wyjscie optyczne badz tez coaxialne (mowa o tanim dac za 60zl gdzie zrodlem jest tv).  Rozpietosc dacow jest duza pod wzgledem zarowno jakosci jak i cen. Ja uzywam do playstation ze wzgledu na wylacznie wyjscie optyczne w konsoli. Faktem jest, ze przez dac jakosc dzwieku jest lepsza. Jesli jednak nie zamierzasz inwestowac w dac, to przewod jaki wskazalem swietnie sie u mnie sprawdzal od zawsze.

Wszystko odnosze do Twojego pytania, gdzi niemam ze chodzi o najprostsze i najtansze rozwiazanie w polaczeniu tv i wzmazniacza.

Poza tym mam M6si i laczylem go z telewizorem przez malyo jack

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuben przestudiuj wyjscia z TV. Ja mam u siebie wyjście dźwięku na RCA, starsze modele mające scart mają wyprowadzony dźwięk na scarcie wtedy kabel scart -> RCA audio i do wzmaka. Jak masz nowy model to scart na pewno nie ma i jak nie masz też RCA no to szukaj optycznego toslink no i wtedy tak jak Jimmy napisal z niedrogim DAC. jeśli to ma być twoje źródło grania ?? To inwestuj w DAC w imię jakości. 

 

M.


Jimmy jeśli to nie tajemnica to z jakimi kolumnami gra twój M6si?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Monitory - tak chciałeś czy takie pomieszczenie osłuchowe m2 ? M6si podłogowe też by spokojnie wysterował.
Też myślałem o ATC Jakiś czas temu. Dobrze się zgrywają z MF ?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo glownie o pomieszczenie, ale tak naprawde to wzmacniacz dobieralem mocowo do monitorow. scm 19/20 tez bym zaadoptowal bez problemu. Nie znalem marki wczesniej i kupilem w ciemno. Okazalo sie, ze nic im nie brakuje i nie bylo sensu szukac dalej.

U mnie stoja rowniez kefy iq70  w drugim systemie wlasnie pod tv i granie w tzw tle by nie obciazac systemu glownego.

pozdrawiam

 

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem miłośnikiem , choć platonicznym , marki MF.

Po uporządkowaniu ofert i lepszych cenach w ostatnim czasie bardziej . Jednak pojawiła się dla mnie dziwna sytuacja .

Mówię tu o serii M2s , która , wszystko na to wskazuje jest wskrzeszeniem dawnych M3. Przykład playera najbardziej bawi , bo to stare urządzenie , jedyni zamieniono niedostępnego PCM 1796 na starego ale jarego PCM 1795.

Cena się polepszyła , choć miałem M3cd na testowaniu w domu w czasach kiedy kosztował 3499.

2cd.jpg

3cd.jpg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć rację . Wiele firm wprowadzając nowy podel robi downgrade bebechów do niższych serii i reklamuje to jako podniesienie jakości no bo i tak w sumie jest. Ja też miałem MF M3CD i tak mnie zaczarował że poszedłem w górę i mam MF M6CD i już tam zostanę .
Fajnie grający sprzęt a i DAC niczego sobie i bardzo solidne wykonanie. Nawet w M3CD jest toroid a nie jakieś impulsowe ....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Chodzilo glownie o pomieszczenie, ale tak naprawde to wzmacniacz dobieralem mocowo do monitorow. scm 19/20 tez bym zaadoptowal bez problemu. Nie znalem marki wczesniej i kupilem w ciemno. Okazalo sie, ze nic im nie brakuje i nie bylo sensu szukac dalej.
U mnie stoja rowniez kefy iq70  w drugim systemie wlasnie pod tv i granie w tzw tle by nie obciazac systemu glownego.
pozdrawiam
 

Jimmi a sądzisz że M6si wysterowalby SCM40 ? Wydaje mi się że tak ale co ty sądzisz ? Bo to spore 3 way podłogowe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.  ?

A teraz Marcinie, jesli sprawdzisz specyfikacje kolumn atc wszystkich serii scm od 7-do 40, to zauwazysz, ze jest tam przedzial od 75 do 300W. Konstrukcja nie ma znaczenia.

Zmierzam do tego, ze M6si ma 220W, zatem do maximum brakuje mu niewiele. Oczywiscie to teoria..

A teraz praktyka:

Mialem podlaczone  120W creek destiny 2 i bardzo ladne wysterowanie bylo na kolumnach scm11. Sadze ze piece dla Atc ponizej 120W nie powinny schodzic ze wzgledu na rodzaj konstrukcji OZ.

Przechodzac do meritum to zdecydowanie M6si jest w stanie wysterowac wiekszosc ATC. 220W m6si to nie jest w kij dmuchal.

 

pozdrawiam

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie przesadzajcie z tymi mocami.

Jednoznacznie trudno to ocenić i nie wiadomo ile zostało do końca skali niemniej 20W lampa też potrafi wysterować te kolumny.

Dodam tylko że firmowy wzmacniacz ATC SIA-2 150 ma 2x150W przy 8 om. Nie spotkałem się z opinią żeby to było mało no chyba że chcecie grać z maksymalnymi poziomami głośności. Te 150W pozwala uzyskać SPL na poziomie ponad 106dB zakładając że producent podaje prawdziwą czułość 85dB/1W/1m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też już przegrałem gonić za mocą. Mając M6i słucham max na godz 10.30 wiec pewnie prawdziwe 100-120 Wat by mi starczyło. Myślę że MF nie ściemnia i te nasze wzmaki to mocarze bazujące na solidnych toroidach które dają prądu dość dla większości kolumn i praktycznie ledwie ciepłe po nawet po dłuższym słuchaniu.
Dobre sprzęty mamy



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

Myślę że MF nie ściemnia i te nasze wzmaki to mocarze bazujące na solidnych toroidach które dają prądu dość dla większości kolumn i praktycznie ledwie ciepłe po nawet po dłuższym słuchaniu.

Marcin, toroidy to nie wszystko, nie tak sie patrzy na sprzet.. To nie one tworza brzmienie i nie sa tez wyznacznikiem cen MF! Naturalnie sa wazne w zasilaniu, ale moc w integrach to polowa sukcesu.

Bo my tu rozprawiamy nie o wzmacniaczach stricte a o integrach teraz? (to ogolne pytanie do uczestnikow dyskusji)

 

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.