Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, asterix1 napisał:

Test najniższego w ofercie cedeka Musicala

http://www.highfidelity.pl/@main-3463&lang=

 

Wygląda jak downgrade M3CD.

3 godziny temu, asterix1 napisał:

Test najniższego w ofercie cedeka Musicala

http://www.highfidelity.pl/@main-3463&lang=

 

Wygląda jak downgrade M3CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WHITESNAKE39 napisał:

Witam

Jakie kolumny proponujecie do M6si?

Podaj czego oczekujesz od kolumn poszukiwanych i w jakiej cenie

 

Ja miałem okazje posłuchać ten wzmacniacz z kolumnami Xavian Ambra i jesli masz duże pomieszczenie odsłuchowe i preferujesz muzykalność zwróć uwagę na nie....miałem okazje ich słuchać w sklepie takze to tylko pobiezne wrażenia...

Jimmi ma ten wzmacniacz i gra na kolumnach ATC

Edytowane przez asterix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

 


Ja mam M6i I przez jakiś czas grałem z Focal Chorus 836v w salonie 40 M2.
Napisz czego oczekujesz tak jak to Asterix powyżej ujął.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Cenię nisko schodzący bas, naturalne wokale,muzykalność i dynamikę. Unikam ostrości w brzmieniu

Pokój 18 m2. Myślałem o ATC 40, ale może coś tańszego zaproponujecie.

i jeszcze pytanie - czy do M6i da się podłączyć przedwzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto każe kupować nówki? Mogę Wam pomagać dobierać sprzęt, ale już portali z używkami nie będę przeszukiwał, bez przesady ?

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, _Kuben_ napisał:

To prawda, że MF m6si można połączyć jako końcówkę mocy do wzmacniacza kina domowego i będzie zasilał dwie podstawowe kolumny? 

Jakie do tego są potrzebne kable? 

tak prawda. ja tak mam. żadnych specjalnych kabli normalne RCA-RCA. z jednej strony podłączasz do Amp KD do wyjścia np. Pre-Out z drugiej do MF M6si/M6i do wej AUX i masz przycisk na wzmaku HT/AUX i wówczas M6si / M6i działa jak końcówka mocy zasilająca tylko fronty a mocą sterujesz ze wzmaka KD.

odciążasz wówczas Amp KD z zasilania frontów i on całą swoja moc kieruje na centralny i surround no i jakość poprawia się bo fronty sa porządnie wysterowane przez M6si a surrandy /centralny tez lepiej grają no i jak chcesz raz oglądać film a raz stereo słuchać to nie majstrujesz kablami. 

Edytowane przez Marcin Wielgus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Myślałem o ATC 40

I nie zmieniaj swojego planu. Są to wybitne głośniki które u mnie z m6 grają 6 lat i nie myślę zmieniać.

Słyszałem w tym czasie kilka innych zestawów w tym dużo droższych i zawsze z przyjemnością wracałem swojego zestawu.

Nie szukaj podstawkowych atc. 40tki załatwiają sprawę raz na zawsze (nie bój się ich w Twoim metrażu też początkowo grały u mnie w ok 17 m2) chyba ze wyżej w atc ....

Pozdrawiam i zyczę wytrwałości bo szkoda czasu i kasy na półsirodki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:

tak prawda. ja tak mam. żadnych specjalnych kabli normalne RCA-RCA. z jednej strony podłączasz do Amp KD do wyjścia np. Pre-Out z drugiej do MF M6si/M6i do wej AUX i masz przycisk na wzmaku HT/AUX i wówczas M6si / M6i działa jak końcówka mocy zasilająca tylko fronty a mocą sterujesz ze wzmaka KD.

odciążasz wówczas Amp KD z zasilania frontów i on całą swoja moc kieruje na centralny i surround no i jakość poprawia się bo fronty sa porządnie wysterowane przez M6si a surrandy /centralny tez lepiej grają no i jak chcesz raz oglądać film a raz stereo słuchać to nie majstrujesz kablami. 

Dzięki!

Tył mojego KD - można zaznaczyć gdzie wpinam?

RCA rozumiem  2 x chinche?

dz0xMjAwJmg9NjI4_src_44378-amplituner_av_yamaha_rx-a860_audiocompl_fot3.jpg

Edytowane przez _Kuben_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, _Kuben_ napisał:

Dzięki!

Tył mojego KD - można zaznaczyć gdzie wpinam?

RCA rozumiem  2 x chinche?

dz0xMjAwJmg9NjI4_src_44378-amplituner_av_yamaha_rx-a860_audiocompl_fot3.jpg

też mam Yamaszkę KD ? inny model RX-A3040 ale ...

o ile dobrze pamiętam to w sekcji PRE-OUT (zaznaczona na "biało" opis pre out pod spodem) podłączasz RCA do wyjścia FRONT, ale w menu Amp KD musisz tez wybrać ze masz zewnętrzny wzmak (w menu power amp assign musisz zaznaczyć external amp - FRONT). jutro mogę ci zrobić zdjęcie TV z moimi ustawieniami ale ty możesz mieć nieco inne bo inny model.

 

cefa410c256bb03866d6a9867b9d40c9.jpg

RCA - RCA raz to 2 chincze po każdej stronie.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wiesz co wątek nie o kinie domowym i nie o yamaszkach więc jakby co to pisz na privata i się Zdzwonimy jak będziesz jeszcze jak pytania.
Mój ekran z ustawieniami masz powyżej. U ciebie pewnie podobnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nowa recenzja Musicala M2si

https://www.hifichoice.pl/47#/spreads/42

"Bardzo możliwe że odsłuchując M2si zareagujecie tak samo jak ja. Na początku usiądziecie zmarszczycie czoło i z zafrasowaną miną zaczniecie się zastanawiać jak oni to zrobili we wzmacniaczu kosztującym tylko cztery tysiaki"

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2019 o 17:47, igor-69 napisał:

 Myślałem o ATC 40

I nie zmieniaj swojego planu. Są to wybitne głośniki które u mnie z m6 grają 6 lat i nie myślę zmieniać.

Słyszałem w tym czasie kilka innych zestawów w tym dużo droższych i zawsze z przyjemnością wracałem swojego zestawu.

Nie szukaj podstawkowych atc. 40tki załatwiają sprawę raz na zawsze (nie bój się ich w Twoim metrażu też początkowo grały u mnie w ok 17 m2) chyba ze wyżej w atc ....

Pozdrawiam i zyczę wytrwałości bo szkoda czasu i kasy na półsirodki

https://www.ebay.com/itm/ATC-SCM40-PASSIVE-MONITOR-LOUDSPEAKERS-/264243253880?_ul=PL

Może cię zainteresuje . Trochę podrapane ale cena dobra. 

Czy ktoś z was z Wrocławia ma MF z ATC ? 

Bo chciałbym usłyszeć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2019 o 09:20, Sklep.RMS.pl napisał:

Jest nowa recenzja Musicala M2si

https://www.hifichoice.pl/47#/spreads/42

"Bardzo możliwe że odsłuchując M2si zareagujecie tak samo jak ja. Na początku usiądziecie zmarszczycie czoło i z zafrasowaną miną zaczniecie się zastanawiać jak oni to zrobili we wzmacniaczu kosztującym tylko cztery tysiaki"

Czytając tę ochy i achy wybrałem się posłuchać ten wzmacniacz. Lecz sensacji w tym nie widziałem a raczej "bide z nędzą" za 4 tysiące usłyszałem. Choć teścik dobry:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem sobie swego czsu, ze dociagne temat Creek do konca. A ja jestem konsekwentny. To byl dobry pomysl na dluzszy czas, ale nie do konca spelnial sie w moich docelowych oczekiwaniach. Skoro juz maialem potencjalny powod do mocy kolumn, zaryzykowalem z m6si. To jest Swietna integra absolutnie ale nie za 15k a obecnie juz za 12.  

Mam i chwale, ale cena? 

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ziko369 napisał:

A z M6i próbowałeś?

Pewnie było by cieplej trochę...

MAm kable cieple na tyle, ze nie odczowam brakow w tym zakresie.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

Panowie co wy tutaj jakąś grypserę ...
Jaśniej poproszę

Marcinie mamy kable głosnikowe Harmonix-y  cs 120 improved version

swego czasu ten temat byl miedzy mną a jiimmi-m mocno wałkowany ?

kabel muzykalny nie należy do ciemnej strony ,dobrzez sie komponuje nie ma metaliczności jest głębia, przestrzeń warto spróbować ...o ile jeszcze można go dostać podobno wycofywany z produkcji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2019 o 01:49, Nikimaj napisał:

Czytając tę ochy i achy wybrałem się posłuchać ten wzmacniacz. Lecz sensacji w tym nie widziałem a raczej "bide z nędzą" za 4 tysiące usłyszałem. Choć teścik dobry:)

czy jest rzeczywiście aż tak źle? Cały czas mam dylemat co kupić do ampli Marantz SR6009. Planuje to podłączyć po bypass. Oprócz wzmacniacza samego Marantz 8006 biorę pod uwagę Atoll oraz MF. U mnie wszystko się zgrywa z Monitor Audio Gold 100 + REL T7i. Może coś polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.