Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, maciekplacek napisał:

czy jest rzeczywiście aż tak źle? Cały czas mam dylemat co kupić do ampli Marantz SR6009. Planuje to podłączyć po bypass. Oprócz wzmacniacza samego Marantz 8006 biorę pod uwagę Atoll oraz MF. U mnie wszystko się zgrywa z Monitor Audio Gold 100 + REL T7i. Może coś polecicie?

Jak juz celuj wyżej m3 si (chodź 2 nie słuchałem) cenowo

moge sie mylić 1.5 tys wyżej ale jest parę rzeczy czego w M2si  nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek tydzień temu facet kupił odemnie używanego M3CD i jest zachwycony. Ma też naima , nie pamiętam jaki model ale 3 razy droższy, i mówi że mój MF daje radę z nim. Wiem że gra z xindakiem i jeszcze jakimś tranzystorem.

Jeśli chcesz mogę popytać mój kontakt w Niemczech o powystawowy M6CD i myślę że w tej kwocie dostałbyś go z rachunkiem i na gwarancji ale pewnie trzeba zaczekać . Ja taki kupilem i jestem mega happy. To Inna liga. Cena sklepowa była około 9 -10 tys PLN. 

Jeśli cię to interesuje to pisz na privata. I spróbuję pomoc tylko musisz gdzieś posłuchać Bo nie ma zwrotu. Ja miałem M3CD i zaryzykowałem opierając się na opiniach kolegów z forum. Nie żałuję decyzji nic a nic. 

A jeśli masz blisko do Wrocławia to wpadaj posłuchać M6i + M6CD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Maciek tydzień temu facet kupił odemnie używanego M3CD i jest zachwycony. Ma też naima , nie pamiętam jaki model ale 3 razy droższy, i mówi że mój MF daje radę z nim. Wiem że gra z xindakiem i jeszcze jakimś tranzystorem.

Jeśli chcesz mogę popytać mój kontakt w Niemczech o powystawowy M6CD i myślę że w tej kwocie dostałbyś go z rachunkiem i na gwarancji ale pewnie trzeba zaczekać . Ja taki kupilem i jestem mega happy. To Inna liga. Cena sklepowa była około 9 -10 tys PLN. 

Jeśli cię to interesuje to pisz na privata. I spróbuję pomoc tylko musisz gdzieś posłuchać Bo nie ma zwrotu. Ja miałem M3CD i zaryzykowałem opierając się na opiniach kolegów z forum. Nie żałuję decyzji nic a nic. 

A jeśli masz blisko do Wrocławia to wpadaj posłuchać M6i + M6CD 

sęk w tym że w domu nie mam nawet jednej płyty, wszystko idzie z Tidala ?

Ale dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

No to jakiegoś strumkeniowca szukaj. A nie CD. Ja mam Coctail audio x40 bo też większość to pliki słucham.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tak jak pisałem za strumieniowca służy mi Marantz SR6009, wszystko idzie po AirPlay ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok umknęło mi. Ja za dokładnie 4500 kupiłem używanego M6i i bardzo happy jestem.

A z ciekawości spytam jak ci po airplay gra z marantzem? Bo u mnie coś się czasem przycina ale x40 obsługuje "natywnie" Spotify i też Tidal więc jest ok. 

Tak jak napisałem powyżej jeśli ci po drodze do Wrocławia to wpadnij posłuchać M6i. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.03.2019 o 21:44, asterix1 napisał:

Marcinie mamy kable głosnikowe Harmonix-y  cs 120 improved version

swego czasu ten temat byl miedzy mną a jiimmi-m mocno wałkowany ?

kabel muzykalny nie należy do ciemnej strony ,dobrzez sie komponuje nie ma metaliczności jest głębia, przestrzeń warto spróbować ...o ile jeszcze można go dostać podobno wycofywany z produkcji 

A ja jeszcze szukam. Mam Kimber 8PR ale czasem, zależnie od realizacji utworu, bass jest dla mnie za dudniący. Ten sam kawałek na kablu 2x0.5mm2 solid core z czystej miedzi brzmi ok ale znowu inne kawałki są za chude i mam zgryz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

A ja jeszcze szukam. Mam Kimber 8PR ale czasem, zależnie od realizacji utworu, bass jest dla mnie za dudniący. Ten sam kawałek na kablu 2x0.5mm2 solid core z czystej miedzi brzmi ok ale znowu inne kawałki są za chude i mam zgryz. 

Może to nie wina kabli lecz akustyki? miałeś możliwość podłączenia innych przewodów pod wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, asterix1 napisał:

Może to nie wina kabli lecz akustyki? miałeś możliwość podłączenia innych przewodów pod wzmacniacz?

może się nie jasno wyraziłem sorki  - ale właśnie mam 2 komplety kabli jedne kimbery a drugie solid core - druty i słyszę różnice jak powyżej z tym samym źródłem, wzmakiem i w tym samym pomieszczeniu. 

przyszło mi do głowy żeby na próbę odchudzić kimbery tj nie zapinać wszystkich żył - może to cos wypośrodkuje no albo szukać innych kabli

Edytowane przez Marcin Wielgus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

może się nie jasno wyraziłem sorki  - ale właśnie mam 2 komplety kabli jedne kimbery a drugie solid core - druty i słyszę różnice jak powyżej z tym samym źródłem, wzmakiem i w tym samym pomieszczeniu. 

przyszło mi do głowy żeby na próbę odchudzić kimbery tj nie zapinać wszystkich żył - może to cos wypośrodkuje no albo szukać innych kabli

Miałem wcześniej Audioquest 33 rocket te były "chudsze" ale za to brakowało im wypełnienia -nazwa rocket była parwdziwsza

Harmonixy maja swoj urok -nowe wymagają dłuższego" wygrzania" zmiany u mnie dopiero po trzech tygodniach slyszalen

miałem okazje jeszcze mieć u siebie Albedo Monolith Tellurium Silver

zostałem przy Harmonix-ach

a jesli brakuje jeszcze ciepła mój RCA tego dołoży ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęściarzu ale ja też mam fajnie ciepło. :)
A słyszałeś coś o Chord Clearway Speaker?

Niedrogi kable chwalony przez niektórych


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zaraz nas zbanuja za gadanie o kablach tutaj :)

Poluje na możliwość posłuchania Nu-Visty 600 . Czy ktoś gdzieś widział ? Ktoś słyszał?

Napisałem do Rafko ciekawe co odpowiedzą ale widzę ich dystrybutorow tj MF najbliżej to Poznań i Katowice od Wroclawia.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój. Nikimaj to pracownik Top HiFi w przebraniu zwykłego użytkownika. Hejtował już nam Triangla, a i nieraz Musicala. Zapytany trzy razy o to gdzie słuchał Triangla nie miał nic do powiedzenia.

Popatrz w jego historię, wszędzie poleca tylko Yamahę, Bowersa, Elaca i Indianę. 

Idź sam posłuchaj, albo wyślę Ci na testy, opiszesz nam tutaj, jak to gra. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.03.2019 o 10:37, maciekplacek napisał:

czy jest rzeczywiście aż tak źle? Cały czas mam dylemat co kupić do ampli Marantz SR6009. Planuje to podłączyć po bypass. Oprócz wzmacniacza samego Marantz 8006 biorę pod uwagę Atoll oraz MF. U mnie wszystko się zgrywa z Monitor Audio Gold 100 + REL T7i. Może coś polecicie?

Kompletnie tego nie widzę z Monitorami. Zawsze zaznaczam w tym miejscu-ze jest wyjątek.Lubisz jasny dźwięk.To spoko.predzej kup sobie Atolla lub Audiolaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2019 o 14:26, Marcin Wielgus napisał:

Ok umknęło mi. Ja za dokładnie 4500 kupiłem używanego M6i i bardzo happy jestem.

A z ciekawości spytam jak ci po airplay gra z marantzem? Bo u mnie coś się czasem przycina ale x40 obsługuje "natywnie" Spotify i też Tidal więc jest ok. 

Tak jak napisałem powyżej jeśli ci po drodze do Wrocławia to wpadnij posłuchać M6i. 

U mnie wszystko gra po AirPlay. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Osoby zainteresowane wypożyczeniami informuje, że aktualnie mamy na demo. Czas oczekiwania na wypożyczenie może się różnić w zależności od modelu. 

M2si / M2s CD

M5si

M6si / M6s CD

M6s DAC

MX DAC

 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Andrzej Margoś napisał:

Witam. Jestem posiadaczem mf 6si i zamierzam kupic kolumny. Pomieszczenie ok. 23m2, sluchana muzyka rock, jazz pop.... /raczej "spokojna" /Moje priorytety:atc 19/40,xavian ambra /Stella. Czy ktos poleca inne w okolicach 12 - 15 k 

Bardzo dobrze, że myślisz o monitorach. Ze swojej strony możemy zaproponować takie

https://sklep.rms.pl/triangle-signature-theta-kolumny-stereo-podstawkowe-audiofilskie-hi-end-made-in-france-2-szt

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.05.2019 o 15:50, Andrzej Margoś napisał:

Witam. Jestem posiadaczem mf 6si i zamierzam kupic kolumny. Pomieszczenie ok. 23m2, sluchana muzyka rock, jazz pop.... /raczej "spokojna" /Moje priorytety:atc 19/40,xavian ambra /Stella. Czy ktos poleca inne w okolicach 12 - 15 k 

Chcesz napędzić atc musicalem?

Zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Chcesz napędzić atc musicalem?
Zapomnij.

Rivendel to są monitory ATC a nie jakieś wielkie podłogowce.

Andrzej dokładnie taką konfiguracje ma paru posiadaczy na forum i są bardzo zadowoleni.
- pisali o tym na forum. Ja byłem bliski ale stanęło na DIY podlogowcach bo mam prawie 40m2


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie problem prądu tylko brzmienia. M6500i jest klasycznym Musicalem. Mnóstwo ciepła i spokoju. W okolicach tego budżetu poleciłbym szybciej NuVistę 600. 

Zamówienie na test M6s preamp+końcówka przyjąłem. Wpłynęło mi też zamówienie na test M6s DAC. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.