Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Sklep.RMS.pl napisał:

To nie problem prądu tylko brzmienia. M6500i jest klasycznym Musicalem. Mnóstwo ciepła i spokoju. W okolicach tego budżetu poleciłbym szybciej NuVistę 600. 

Zamówienie na test M6s preamp+końcówka przyjąłem. Wpłynęło mi też zamówienie na test M6s DAC. 

z tym że powyższe wzmaki to już nie budżet pytającego więc wracamy na ziemię ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jesteśmy po pierwszym odsłuchu M6s pre. Ścieżka dźwiękowa Trona miała taką skalę, że o jaciewtęiwtamtę ?

Podpięliśmy:

M6s PRE

końcówy Exposure XM9

Triangle Signature Alpha

IMG_20190509_120453.jpg

IMG_20190509_120459.jpg

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innym pytaniem, czy ktoś z Was ma lub słuchał lub ma i słucha Musical Fidelity AMS35i ? Co o nim sądzicie ? Już nie produkowany ale czasem się pojawia na rynku wtórnym.
Będę wdzięczny za opinię, może koledzy. Branży jeszcze pamiętają jak to grało ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy recenzję M2si w Audio:

Brzmienie: energetyczne, soczyste, komunikatywne. Sprężysty bas, bliski pierwszy plan. 

Pomiar mocy:

  • 2x80W RMS / 8 omów 
  • 2x103W / 4 omy

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musical M8xi to nowość pokazana targach w Monachium. Moc to 2x520W RMS. Wzmacniacz w pełni zbalansowany z wejściami optycznymi i koaksjalnymi

 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moda na piekielne integry dotarła to zjednoczonego królestwa . Cena w zasadzie rozsądna 4999 E.

Sądze ze to godny następca M5 500 .

Edytowane przez marek-1969

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moda na piekielne integry dotarła to zjednoczonego królestwa . Cena w zasadzie rozsądna 4999 E.
Sądze ze to godny następca M5 500 .


Ale po co komu tyle mocy ? Przecież nikt nie słucha w domu na 200 Wat . Wydajność porodową ok to rozumiem ale nie musi być miliona watów do tego. Sądzę że ludzie którzy znają MF to nie na "waty kupują" ??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moda na piekielne integry dotarła to zjednoczonego królestwa . Cena w zasadzie rozsądna 4999 E.
Sądze ze to godny następca M5 500 .


Ale po co komu tyle mocy ? Przecież nikt nie słucha w domu na 200 Wat . Wydajność prądową ok to rozumiem ale nie musi być miliona watów do tego. Sądzę że ludzie którzy znają MF to nie na "waty kupują" ??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad następcą niewątpliwie udanego M6si.

Musical Fidelity M6xi . Prawie zbalansowany , zamiast wątpliwej jakości USB B coax plus optyk . Oraz prosty i funkcjonalny wyświetlacz . Wszystko w cenia do 2999 E.

Dla kompletu napęd CD ( M5 cdt ??? ) w okolicach 999 E.

I miałbym plan na następne kilka lat.

 

Edytowane przez marek-1969

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy usłyszysz różnice ? I czy potrzebujesz wbudowany DAC w Amp?
Mam M6i, różnic w dzięki do M6si ciężko się doszukać . DAC lepszy więc w kolejnym pewnie będzie jeszcze lepszy jeśli ci potrzebny.
Co do CD to poczytaj. Mam M6CD który ma solidny zasilacz na toroidzie. Nawy M6scd ma impulsowy ach ci księgowi



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pytanie do znawców tematu.
Mam M6i i myślę o kolejnym kroku tj M6 500i
Co myślicie o takim kierunku? Ktoś zrobił taka przesiadkę ? Proszę podzielcie się obserwacjami.
Dzięki
M.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mamy dużo użytkowników Musical Fidelity MX-DAC, ale przypadkiem trafił mi się ostatnio na odsłuchy. (z jednego życzliwego sklepu:)

I na tyle mnie zaskoczył, że nie można przejść obok niego obojętnie:) Jeśli ktoś chce cieszyć się muzyką bez zbędnego analizowania wszystkich niuansów to DAC jak najbardziej dla niego. Ma to coś co potrafi przykuć do fotela czego nie ma np. audio-gd R2R 1 którego miałem później. Najciekawiej brzmi sekcja basowa szybka i zróżnicowana ładnie sklejona z resztą pasma. 

Góra o dziwo dość detaliczna (coś jak w sabre 9018) ale miła w odbiorze nie jest mistrzem analityczności. Srednica jest najsłabszym ogniwem w tym przetworniku trochę zamazana ale za bardzo nie przeszkadza w odbiorze całości. 

A największe zaskoczenie zrobiła na mnie przestrzeń!patrząć na wnętrze tego urządzenia to: nie do WIARY. Nie przypominam sobie żebym miał u siebie DACa z taką namiastką 3D. Po przeczytaniu recenzji na necie myślałem że są grubo naciągane a tu nic z tych rzeczy. Co prawda dalej będę szukał dla siebie DACa ale ten będzie wysoko stał w mojej hierarchi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Dopisuję się  z MF M6si napędzającym Triangle e. Antal EZ, sygnał przez xlr'y zapewnia  Aune s16.
 


No właśnie napisz coś bo ponoć Triangle dobrze idą w parze z M6i .. si


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt stoi w 20 m kw.  pokoju audio, adoptowanym akustycznie.

W pokoju znajduje się fotel, pufa dywan,  4,25 metra kw dyfuzora skyline 20 cm głębokość, 0,6 m skyline 10 cm głębokości i 8 metrów kwadratowych absorberów z wełną skalną, zasłona, na oknach za sprzętem wisi zasłona, a przed  szybami w oknach  musiałem wstawić absorbery ?

No i wyżej opisany zestaw z M6si....

Po ostatnich korektach w ustawieniach, gra to niesamowicie...

Osiągnięte są wrażenia uczestnictwa w spektaklu, scena jest ograniczona tylko inwencją twórcy nagrania. 

W czasie odsłuchów scena i dźwięki  "wchłaniają nas" w spektakl.

Muzyka jest przewiewna (możliwość "zajrzenia za instrument"), bogata w wybrzmienia i dynamiczna, nic nie syczy, nie dudni. 

Raz przy zmianie płyty w Tidalu, nie zmieniłem głośności i .. "cały zespół zwalił mi się do pokoju". 

Aby uniknąć kolizji z muzykami w odruchu podciągnąłem nogi pod fotel, dopiero potem zacząłem słuchać pilota... ?

Dziś słuchałem muzyki w nocy. Głośność w M6si ustawiona "na godzinie" 8.00. Tak cicho że po zamknięciu drzwi pokoju za nimi nie słychać nic, choć nie są w ogóle uszczelnione  (szpary wszędzie) I pewnie tak bym mógł jeszcze wiele pisać... Gra to ... bardzo dobrze 

 

Sprzęt wstawiony do pustego pokoju - "nie grał" , Chaos, piski w wysokich,  "płasko" i dudnienie.

 A na godzinie "8" panowała dźwiękowa noc ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa gdzieś mówiłeś że zapraszasz na odsłuchy tylko adresu nie mogę znaleźć

Pozazdrościć. Czyli mówisz że absorbery robią robotę, fajnie że masz dedykowane pomieszczenie to można poszaleć. Twoja satysfakcja bezcenna.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2019 o 17:57, wtsz napisał:

    Czy MF M5si lub 6si zgra się w miarę dobrze z Elacami 247.3 czy szukać czegoś innego. Szukam większej dynamiki, ale bez ostrości.

Od kilku dni testuję m6i. To bardzo dynamiczny i klarowny wzmacniacz . Brzmieniem bardzo przypomina mi Gryphona Atillę z tym ze Atilla miała ciut więcej basu ale grała klinicznie - chłodno . Bez emocji .

Do M6I bardziej bym widział kolumny neutralne , papier , może polipropylen . Oczywiście to kwestia jeszcze źródła , akustyki i preferencji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/28/2019 at 2:20 PM, Adah said:

Cześć

Dopisuję się ? z MF M6si napędzającym Triangle e. Antal EZ, sygnał przez xlr'y zapewnia  Aune s16. ?

 

Jakby ktos chcial do swojego MF to jeden kolor jest przeceniony tutaj na 650EUR :

https://www.hifi-im-hinterhof.de/triangle-esprit-antal-ez-stueck.html

Edytowane przez Mr.Jones
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra cena, bardzo dobra cena. Ta okleina nie porywa jakoś wybitnie, ale też nie razi. A za taką kasę to prze mega kolumny do pomieszczenia 25m kw i więcej. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Renia239 said:

W tych pieniądzach można też w  Polsce.

Tylko gdzie ?

Dzisiaj bylem posluchac B&W 804 D3 z MF M6si i zrobiono mi nawet dobra oferte na czarny model 804 D3 - 3300EUR za nowke chyba bedzie niedlugo jakas zmiana w tej serii bo sprzedawca mowil rowniez o nowym kolorze 'stalowym-szarym'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
13 godzin temu, Mr.Jones napisał:

Tylko gdzie ?

Dzisiaj bylem posluchac B&W 804 D3 z MF M6si i zrobiono mi nawet dobra oferte na czarny model 804 D3 - 3300EUR za nowke chyba bedzie niedlugo jakas zmiana w tej serii bo sprzedawca mowil rowniez o nowym kolorze 'stalowym-szarym'.

Oczywiscie 3300 za sztukę ? nie sądzę żeby już coś  zmieniali w tej serii, trochę za wcześnie. Mozliwe, że dodadzą do oferty nowy kolor i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Renia239 said:

Najlepiej śledzić znany portal aukcyjny, ja w tych pieniądzach znalazłem i kupiłem, warto świetne głośniki.

Aukcje jesli nie maja odzwierciedlenia na stronie sklepu to nie sa okazje nie wiadomo co z nimi jest, tak to kupie jeszcze taniej zwroty rozpakowane i odeslane do sklepow bezposrednio na stronach sklepow.

Tak wlasnie wisza biale kolumny B&W 804 D3 jedna para rozpakowane i zwrocone spowrotem do sklepu, po 3170EUR/szt i jakos nie ma chetnych od jakiegos czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aukcje jesli nie maja odzwierciedlenia na stronie sklepu to nie sa okazje nie wiadomo co z nimi jest, tak to kupie jeszcze taniej zwroty rozpakowane i odeslane do sklepow bezposrednio na stronach sklepow.
Tak wlasnie wisza biale kolumny B&W 804 D3 jedna para rozpakowane i zwrocone spowrotem do sklepu, po 3170EUR/szt i jakos nie ma chetnych od jakiegos czasu.


Porownaj z ATC SCM40


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tzn chodzi mi o brzmienie z MF bo to podobna półka cenowa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2019 o 20:03, Renia239 napisał:

W tych pieniądzach można też w  Polsce.

Można się też do nas odezwać, stały klient może dostać zbliżoną ofertę. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze !
Jest w drodze do mnie sprzęt M6500i pierwszy raz nówka nie śmigana i tu pytanie do zacnego grona, ile takie 30 kg. trzeba wygrzewać żeby grało jak producent zamierzył?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.