Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

Forumowicze !
Jest w drodze do mnie sprzęt M6500i pierwszy raz nówka nie śmigana i tu pytanie do zacnego grona, ile takie 30 kg. trzeba wygrzewać żeby grało jak producent zamierzył? 


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Marcin gratuluje!

Wg mnie minimum miesiac trzeba bedzie go sluchac. Wygrzanie to jedno, a adaptacja personalna to drugi aspekt. 

W tym czasie zapewne bedziesz mial palete mieszanych emocji ;). Jak dojdzie, to bedzie milo...

 

pozdrawiam

Ł.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Nagłaśniasz stodołę?
2x500W jest moc


Nie dyskotekę subtelne słuchanie po 22.00
Dobrze że panele na dachu mam bo 1kW potrzebuje prądu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Marcin gratuluje!
Wg mnie minimum miesiac trzeba bedzie go sluchac. Wygrzanie to jedno, a adaptacja personalna to drugi aspekt. 
W tym czasie zapewne bedziesz mial palete mieszanych emocji ;). Jak dojdzie, to bedzie milo...
 
pozdrawiam
Ł.


Jak może pamiętasz z naszych forumowych czatów to przechodzę z M6i więc liczę na to że będą emocje - ciepelko w wydaniu MF - ale przede wszystkim pozytywne, pełne prądu ale masz rację jest coś takiego że nowy sprzet, to adaptacja od nowa.
Na naszym forum są koledzy którzy poszli tą ścieżką i wszyscy happy, a może ci co nie to się nie odzywają ???
To kiedyś w ofercie MF była topowa Integra i co ciekawe do dzisiaj ja produkują a jak wiemy MF znane jest z krótkich serii więc mówię sobie coś w tym musi być, dużo dyskotek do nagłośnienia



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



No dobra, ale co mam podłączyć i przez miesiąc nim grać i nie słuchać ? Nie porównywać ?? To ja szybciej w zakonie wytrzymam ! !
Można go odpalić podać jakiś sygnał na wejście, ustawić cicho i niech tydzien sobie brzdąka ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie teraz pomyslalem, ze we wzmacniaczach jakie mialem, zawsze mnie cos irytowalo, a od kontaktu z moim MF nawet o tym nie pomyslalem.. ( acz.. poczatkowo brakowalo srednicy z desiny2, ale mi to minelo)

Moj model to jedyny z jakim mialem w zyciu kontakt, wiec nie mam szerokiego odniesienia do firmowego dzwieku. 

Ciekwostka jest, bo otwierasz gorna klape to w srodku szalu nie ma, a gra zacnie. Łatwo sie zlamac, bo trzeba dobrze podobierac cala reszte do pieca. Ale jak wpasujesz sobie w gust (reszte systemu)  to bedziesz sie cieszyl jak dziecko grzechotka ?

 

pozdrawiam

Łukasz 

 

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, w środku taka solidna "klasyka" analogu. Zero wejść usb, DACow itp tylko prawdziwe dual mono z trafox2 jak spodki UFO. Mi bardzo styl MF podpasowal. Mam nadzieję że nowy właściciel firmy nic nie popsuje. To ma być docelowe serce aplifikacji w moim systemie nawet pod jakieś większe paczki w przyszłości. Będzie grał z MF M6CD i z Cocktail Audio X40, paczki DIY. Na jakiś czas muszę zaparkować bo mnie rodzina do piwnicy wyniesie, choć jakby zrobić adaptacje akustyczną, to może i nie taki zły pomysł


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



I jak się domyślacie - nie za watami gonię bo nawet M6i ma ich aż w nadmierze, tylko za "prundem" co się wysterowania żadnego basowego głośnika nie boi i odda to co w nim najlepsze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zastanawiam, czy Mf ma tak dobry przedwzmacnacz, czy tak wybitny wzmacniacz. I to sprawdze, bo moze to synergia?

Jak skoncze wzmaka robic od Waldiego, to bede wiedzial, a tymczasem nic mi lepiej nie potrzeba. Myslalem, ze nie usiedze w miejscu, a jednak mozna.

Kupilem 3 fajne lp ostatnio na targu i zeleta brzmienie.Wlasciwie, chyba zaczynam sie interesowac stricte muzyka,...

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

No to Nirvana emoji1.png
Jak nie masz daleko do Wrocławia to wpadaj. Będziesz mógł obadać na własne uszy jak to brzmi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

200km mam do Ciebie z Lubska,  kiedys na sobote trafie nawet na momencik Marcin do Ciebie bez problemu! Dziekuje za zaproszenie. Ja czesto tylko dziekuje, ale mam chec cos posluchac u kogos. Wezme wtedy kilka artefaktow wlasnych. Pewnie wyjdzie jak zawsze, ale kopsnij numer n priv

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2019 o 22:51, Marcin Wielgus napisał:

No dobra, ale co mam podłączyć i przez miesiąc nim grać i nie słuchać ? Nie porównywać ?? To ja szybciej w zakonie wytrzymam ! !
Można go odpalić podać jakiś sygnał na wejście, ustawić cicho i niech tydzien sobie brzdąka ?

Wychodzisz z domu zostaw włączone... w nocy zostaw włączone najlepiej gdybyś spal w innym pomieszczeniu ? zmiany w mniejszym m3 si po okolo 3 tygodniach

Było rożnie  czasem"rynce" opadały ale jak zagrało juz było ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Czy mógłby ktoś opisać, jakie są różnice między M6i oraz M6si? I co lepiej kupić M6i czy M5si?


A więc M6i ma gorszy DAC od M6si i ma trochę mniej watów circa 20 ale akurat to jest bez znaczenia wg mnie. Jeśli chcesz używać DAC to pomysł o M6si jeśli nie, to brzmieniowo w zasadzie nie potrafię ich odróżnić. Mam M6i i uważam że to świetny wzmacniacz. Powyżej muda44 tez o nim napisał i masz tez o nim w wątku „2 subwoofery + 2 monitory + wzmacniacz do 20 tyś”

Zależnie od potrzeb ale M6i to świetny i ekonomiczny wybór - tylko używany bo już nie produkują - i nie napisałem tego dlatego ze swój właśnie sprzedaje albowiem w 5 min znalazł już swój nowy dom, a dlatego ze miałem go, słuchałem i nigdy nie zawiódł co więcej byłem jakiś czas temu na tym samym etapie co ty i właśnie na forum mi go polecili.
Bardzo wydajny prądowo.

Podsumowując :
Jeśli kasa nie gra roli lub tylko nowy lub koniecznie lepszy DAC no to M6si
Jeśli DAC nie potrzebny lub słabszy jest ok lub kasa odgrywa role lub jedno i drugie to M6i
Co nie weźmiesz nie zawiedzie.
M5si niższa polka. Lepiej z używany M6i i na długo masz spokój - chyba ze znowu temat DAC ??? nie pamietam jaki 5 ma




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Dzięki za odpowiedzi, na USB-DACu mi nie zależy,  więc wybór będzie łatwiejszy. Słuchałem moich KEFow z m5si i już wyrywalo z kapci, wyobrażam sobie co będzie z m6i ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, ze jedyny kontakt jaki mialem w domu z MF, to z M6si. Kompletnie nie wiem jak jest z innymi. Moje zdanie znacie. Marcin Wielgus poszedl dalej mocowo -uwazam , ze chlopak ma charakter ? 

Ja jako Fan Creeka tez wiem jaka to roznica, Z pewnoscia indywidualna ?

 

 

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
4 godziny temu, jimmi napisał:

Dodam od siebie, ze jedyny kontakt jaki mialem w domu z MF, to z M6si. Kompletnie nie wiem jak jest z innymi. Moje zdanie znacie. Marcin Wielgus poszedl dalej mocowo -uwazam , ze chlopak ma charakter ? 

Ja jako Fan Creeka tez wiem jaka to roznica, Z pewnoscia indywidualna ?

 

 

A że tak spontanicznie spytam, jak gra Creek? Mam Kef R700 i szukam dla nich towarzystwa. Pewnie jeśli już, to Creek 100, czy też 50-ka wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Witek.K napisał:

Witam,

Czy mógłby ktoś opisać, jakie są różnice między M6i oraz M6si? I co lepiej kupić M6i czy M5si?

M6s i M6si to dwa różnie urządzenia - zarówno jeśli chodzi o zastosowanie komponentów i topologie jak i o brzmienie - szczególnie przedwzmacniacz powstał od zera. M6 to ciepły zamulak, M6si to dynamiczny wzmacniacz grający równo jak stół ze złagodzonymi skrajami pasma, żeby była barwa. 

spacer.png

https://audio.com.pl/files/ioo/2050-Musical Fidelity M6scd M6si.pdf

 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sklep.RMS.pl napisał:

szczególnie przedwzmacniacz powstał od zera. M6 to ciepły zamulak, M6si to dynamiczny wzmacniacz grający równo jak stół ze złagodzonymi skrajami pasma, żeby była barwa. 

Dlatego do znudzenia powtarzam, ze pre z M6si bedzie u mnie testowane ze wzmakiem Dyi, bo w nim tkwi esencja uwazam na ta chwile. (oczywiscie to przypuszczenie, hipoteza, ale sprawdze to :))

5 godzin temu, Witek.K napisał:

A że tak spontanicznie spytam, jak gra Creek? Mam Kef R700 i szukam dla nich towarzystwa. Pewnie jeśli już, to Creek 100, czy też 50-ka wystarczy?

Destiny 2 dzwiekowo uwazam za najlepszy piec. 50-100 juz nie testowalem. Mialem Oba wydania Destiny i wersje evo lacznie z z evo 5350. Zielonej zabki tez nie mialem. Zaczalem od evo i przejechalem calosc do D2.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie hipoteza, to słowa, które usłyszałem na własne uszy od Heinza Lichteneggera, aktualnego właściciela marki

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja slucham tego w domu juz drugi rok, ale pre osobno nie testowalem, wiec dla mnie cos czego nie robilem i nie sprawdzilem to przypuszczenie .

Moj M6si jest bezpieczny jak pies, ktory jest czescia rodziny ?

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to racja - trzeba weryfikować, czy inżynierowie faktycznie wnieśli jakąś wartość dodatnią, a nie tylko ganiają prąd po innych ścieżkach

Edytowane przez Sklep.RMS.pl

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tez jest do sprawdzenia min u Marcina Wielgusa ? 500W. Przyznaje,ze jak pomysle mam podniesiona adrenaline ?

Zgodzicie sie lub nie, ale ja mam taki wniosek ze wzmakami wyzszych mocy, ze slysze wieksze dociazenie dzwieku. I nie jest to sugestia watowa. Na ta chwile mam male doswiadczenie, ale przynajmniej w kilku przypadkach sie to potwierdza za kazdym razem.

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
W dniu 7.06.2019 o 08:18, Sklep.RMS.pl napisał:

M6s i M6si to dwa różnie urządzenia - zarówno jeśli chodzi o zastosowanie komponentów i topologie jak i o brzmienie - szczególnie przedwzmacniacz powstał od zera. M6 to ciepły zamulak, M6si to dynamiczny wzmacniacz grający równo jak stół ze złagodzonymi skrajami pasma, żeby była barwa.

 

 

 

W dniu 6.06.2019 o 20:06, Marcin Wielgus napisał:

 


A więc M6i ma gorszy DAC od M6si i ma trochę mniej watów circa 20 ale akurat to jest bez znaczenia wg mnie. Jeśli chcesz używać DAC to pomysł o M6si jeśli nie, to brzmieniowo w zasadzie nie potrafię ich odróżnić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

I badz tu madry.... to jak to jest z tymi M6i  i M6si? Nie do odroznienia, czy jeden to misiek a drugi dynamit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że tak spontanicznie spytam, jak gra Creek? Mam Kef R700 i szukam dla nich towarzystwa. Pewnie jeśli już, to Creek 100, czy też 50-ka wystarczy?


Witek, takie pytania na tym forum ???


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A że tak spontanicznie spytam, jak gra Creek? Mam Kef R700 i szukam dla nich towarzystwa. Pewnie jeśli już, to Creek 100, czy też 50-ka wystarczy?


Witek, takie pytania na tym forum ??? dywersja !!!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To nie hipoteza, to słowa, które usłyszałem na własne uszy od Heinza Lichteneggera, aktualnego właściciela marki


No ale nie zapominajmy że M6si projektowany był za poprzedniego właściciela / założyciela chyba że coś przeoczyłem i był jakiś upgrade?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, Marcin Wielgus napisał:

 


Witek, takie pytania na tym forum ??? emoji1.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Eeee bo, nawiazalem do wypowiedzi a miotam sie okrutnie z wyborem ? jak panna mloda na wydaniu... na starosc robie sie marudny chyba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tez jest do sprawdzenia min u Marcina Wielgusa  500W. Przyznaje,ze jak pomysle mam podniesiona adrenaline
Zgodzicie sie lub nie, ale ja mam taki wniosek ze wzmakami wyzszych mocy, ze slysze wieksze dociazenie dzwieku. I nie jest to sugestia watowa. Na ta chwile mam male doswiadczenie, ale przynajmniej w kilku przypadkach sie to potwierdza za kazdym razem.


Na razie :
1. Wymieniłem nóżki zgodnie z sugestia Igora-69 bo radiator miażdży palce
b73309f8c61e71c2043f6e83b8e04bc1.jpg
625801074cea296d1fea6c9c84b6e1da.jpg
952a7f6e20f3d1746bb98f15c705c97d.jpg
Wygląda dużo lepiej i palce całe. Ot takie poprawianie MF .

Plus dodałem filc bo guma się jakby przylepia do półki i dużo łatwiej przesunąć / ustawić
993e55bcca01ab8b1f05ccca058dcd34.jpg

Co do dźwięku to wygrzewam, więc jestem ostrożny ale Jimmy zdecydowanie masz rację bo już to dociążenie jest, i bas i ... Przy cichym słuchaniu wszystkie dźwięki na miejscu i precyzyjne ale za jaką cenę !!! Okolice 20k PLN mogą zaboleć.
Z wrażeniami odsluchowymi wracam za 200 godzin, dodam tylko że jego moc 2 x 500 Wat jest dla wielu nieobeznanych osób myląca. W tej konstrukcji - wg mnie - nie chodziło stwórcy o dowalenie watami na disco lub stodole. Podziele się jedną obserwacją - potencjometr jest wyskalowany od 0 do 125, ale jego zakres jest tak dobrany że mega pracyzyjnie, co 0.5 db rośnie do poziomu gdzie normalnie słucham Ca 70-85/90 jednostek i to jest wg mnie na ucho jakieś może 80 Wat?? Więc pomyślałem gdzie ta moc, a tu w zakresie 80/90- do 125 rośnie geometrycznie, lub lepiej, do 500 Wat więc twórca myslał o normalnym sluchaniu, precyzyjnym wysterowaniu, z zapasem prądu na największe domowe paczki a nie waleniem watami po uszach od początku skali co też wieżę się że słabym wynikiem S/N w górnych zakresach mocy. Takie moje zdanie nie wiem co inni na ten temat i jak to branża widzi?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jak oceniacie ?
f2d428310cf3.jpg

Cacuszko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
I badz tu madry.... to jak to jest z tymi M6i  i M6si? Nie do odroznienia, czy jeden to misiek a drugi dynamit?


Witek nijak tylko trzeba posłuchać. Widziałem co kol. z RMS napisali i pewnie sporo wzmakow przerzucają, ale nie mogę się zgodzić że M6i to misiek / klucha i jak wyżej przeczytasz Muda44 też go słuchał i o niczym takim nie napisał a człowiek z nie jednego pieca chleb jadł jak i muzy słuchał. Wiem wiem oni porównani i do si ale ja takich wrażeń nie miałem wg mnie to podobne granie.
Mój M6i jeszcze stoi w domu jak masz blisko do Wrocławia to asap wpadaj bo we środę odjeżdża. Czy można lepiej zagrać ? Pewnie że można, ale kasa rośnie geometrycznie a poprawa jakości gorzej niż liniowo chyba że robisz skok z amplitunera kina domowego do stereo z M6i / si - no to będziesz miał skok a później to już subtelności i całość też zależy od reszty toru. Ja już widzę że u mnie limitem są teraz kolumny no i tak bez końca.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee bo, nawiazalem do wypowiedzi a miotam sie okrutnie z wyborem jak panna mloda na wydaniu... na starosc robie sie marudny chyba


Zrozumiałe, każdy chce wydać kasę jak najlepiej ale pamiętaj że w domu nie będziesz w kółko porównywał tylko postawisz i ma tak grać żebyś był zadowolony i nie myślał w kółko a czy Creek zagrałby lepiej a może M6si ??? Poprostu "have fun".
Posłuchaj jak tylko możesz, nawet tego Creek'a bo warto ludzie chwalą więc może się podobać, a później decyzja. Ja zaryzykowałem M6i i nie żałuję ani złotówki na niego wydanej.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.