Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Dzieki Marcin, kolo Wrocka bylem 3 tygodnie temu ? A tymczasem mam ok. 900 km do Ciebie ? , wiec sie chyba nie wybiore... a szkoda. Glownie krece sie wokol M6i i M5si. Tego drugiego sluchalem i bardzo mi sie podobal, ale w cenie M5si mozna miec prawie nowke M6i, ktora znam tylko z internetu, posluchac nie ma gdzie. Zastanawiam sie, czy w ogole mi "az" M6i jest potrzebne a i pradu wiecej zjada i wiekszy kloc... ratuuunku!!! ?

Piekny ten Twoj 500-tek ? Ale w moim przypadku to chyba juz 6-ka bedzie przerostem formy nad trescia ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Marcin, kolo Wrocka bylem 3 tygodnie temu A tymczasem mam ok. 900 km do Ciebie , wiec sie chyba nie wybiore... a szkoda. Glownie krece sie wokol M6i i M5si. Tego drugiego sluchalem i bardzo mi sie podobal, ale w cenie M5si mozna miec prawie nowke M6i, ktora znam tylko z internetu, posluchac nie ma gdzie. Zastanawiam sie, czy w ogole mi "az" M6i jest potrzebne a i pradu wiecej zjada i wiekszy kloc... ratuuunku!!!
Piekny ten Twoj 500-tek Ale w moim przypadku to chyba juz 6-ka bedzie przerostem formy nad trescia

A Jakie kolumny masz ? bierz M6i bo nie ma czegoś takiego jak za dobry Wzmak a i jeśli kolumny dziś słabe to Wzmak będzie na przyszłość. Takie maje zdanie.
Daj znać na czym stanęło. Co nie zrobisz to będzie muza !


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KEF R700


Miałem kiedyś KEF IQ90 ale to dawno i bez M6i grał. Te twoje znacznie lepsze i to nie są malutkie monitorki i do tego producent podaje 8ohm czy tak naprawdę jest ? Poczytaj testy czy jest im bliżej do 4 czy 8. Jeśli naprawdę są bardziej 8 ohm to zdecydowanie bym radził M6i choć ich skuteczność pozytywnie nastraja. Może ktoś je ma i coś napisze czym i jak je napędzić ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Blizej 4 niz 8.

Na forum graja ze wzmakami roznej masci, Yamaha 1100, MF, Marantz, Denon 2500 itp. ? Ja mam Marantza PM8005 i do plumkania jest calkiem OK, ale czasem nachodzi mnie na rocka z mojej mlodosci, Deep Purple itp no i wtedy robi sie na scenie male zamieszanie. Z M5si byla swietna kontrola basu i doskonaly prawie porzadek na scenie a to tygryski lubia... ito jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Czy ktos moze mial okazje porownywac m5si do m6si? Mialem m5si, ktorego chyba zbyt pochopnie sprzedalem. Teraz po glowie chodzi mi m6si. Zastanawiam sie, czy maja podobna sygnature brzmienia i co takiego jest lepsze w brzmieniu, co uzasadnialoby doplate. Z tego co widze, to m6si ma mozliwosc laczenia xlr, ale nie wiem czy to jest takie wazne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
15 minut temu, ciszyn11 napisał:

Witam wszystkich. Czy ktos moze mial okazje porownywac m5si do m6si? Mialem m5si, ktorego chyba zbyt pochopnie sprzedalem. Teraz po glowie chodzi mi m6si. Zastanawiam sie, czy maja podobna sygnature brzmienia i co takiego jest lepsze w brzmieniu, co uzasadnialoby doplate. Z tego co widze, to m6si ma mozliwosc laczenia xlr, ale nie wiem czy to jest takie wazne.

Jak sluchalem M5si, to sprzedawca twierdzil, ze M6si brzmi bardzo podobnie i jedynie w dolnych rejestrach jest odczuwalna roznica, ale pod warunkiem, ze kolumny moga dac z siebie to cos wiecej. Oczywiscie, taka opinia nie jest miarodajna, ale raczej mam w tym salonie dobre uklady i nie sadze zeby mi wciskal kit. XLR potrzebujesz jedynie w wypadku checi podlaczenia CD-ka, ktory takowe posiada np. MF M6cd.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Witek.K napisał:

Eeee bo, nawiazalem do wypowiedzi a miotam sie okrutnie z wyborem ? jak panna mloda na wydaniu... na starosc robie sie marudny chyba ?

M6i jest lepiej wykonany i lepszy więc ja bym brał używkę M6i tylko tak patrzę w Twój podpis...

Kefy R700 grają twardym , podbitym wyższym , potężnym basem . Analitycznie .

Node 2 po RCA gra dociążonym i mało rozdzielczym , precyzyjnym brzmieniem . To samo cynowane Supry .

M6i gra żywo , z jajami ale nie jasno. Czuć moc w każdym detalu ale nie gra ostro ani nachalnie tyle że brakuje mu finezji .Skupia się na pokazaniu siły wybrzmień , precyzji , rozdzielczości . Gorzej z wybrzmiewaniem , harmonicznymi ...

Nic tu do siebie nie pasuje jak dla mnie .

 

Gdyby R700 jednak połączyć z M6i ale dodać DAC  ( np używany M2TECH YOUNG ) do Node i zmienić kable to mogło by to zagrać .

Według mnie , bo Ty może masz inny gust .

 

4 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:

 


Na razie :
1. Wymieniłem nóżki zgodnie z sugestia Igora-69 bo radiator miażdży palce

625801074cea296d1fea6c9c84b6e1da.jpg

Wygląda dużo lepiej i palce całe. Ot takie poprawianie MF emoji1.png.

Plus dodałem filc bo guma się jakby przylepia do półki i dużo łatwiej przesunąć / ustawić
993e55bcca01ab8b1f05ccca058dcd34.jpg
 

Stopki mogą zmienić jego brzmienie . Ja bym był tu ostrożny , zwłaszcza z filcem .

Przy takim wzmaku ja bym kupił lepszy stolik na półkach granitowych ale nie na ramie i nie na sztywno ( półki między sobą  )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za radę, chwilowo nowy stolik w salonie to by nie przeszedł.
Kiedys, jak się oslucham, wrócę do oryginalnych stopek i obadam czy coś usłyszę choć te oryginały to plastik straszny, nowe toczone aluminium, ta sama średnica tylko wyższe.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często widzę nawet bardzo drogie sprzęty stojące na byle czym a to ma ogromne znaczenie . Z moich doświadczeń wynika że urządzenia od około 13kg lepiej graja stojąc wprost na granicie a im lżejsze tym lepiej grają stojąc na 1-3 warstwach sklejki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

A jakbym tak płytę wrzucił pod niego ? Czy nie tędy droga ? Bo leżałaby na meblu ze sklejki a nie zawieszona.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie wiem , próbuj .

Robiłem wiele porównań i wiem że przygodę z dobrym AUDIO należy zacząć od stolika .

Ja mam Audio Philar Modern Line 3

 

https://www.hfc.com.pl/test/2057,audio-philar-modern-line-iii.html

 

Mam z granitu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2019 o 16:57, Marcin Wielgus napisał:

 


Witek, takie pytania na tym forum ??? emoji1.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Witek, takie pytania na tym forum ??? emoji1.png dywersja !!!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No ale nie zapominajmy że M6si projektowany był za poprzedniego właściciela / założyciela chyba że coś przeoczyłem i był jakiś upgrade?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

To prawda, ale nowy właściciel otrzymał komplet informacji o linii produktowej. Poza tym, w jakiejś części sam ją budował, bo Michaelson i Lichtenegger to dwaj przyjaciele od kilku dekad. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PLUS

Expansive and fluid sound

Impressive dynamics

Refined yet muscular performance

Fine build

Weszła recenzja M2si w What Hi-FI

https://www.whathifi.com/us/reviews/musical-fidelity-m2si 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2019 o 23:15, Marcin Wielgus napisał:

A jakbym tak płytę wrzucił pod niego ? Czy nie tędy droga ? Bo leżałaby na meblu ze sklejki a nie zawieszona.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W razie czego proponuję jeszcze na wierzch położyć cegłę albo dwie w celu eliminacji wibracji. W jakimś sklepie dla audiofili cegla lub zamiennik się znajdzie. Jeden znany bloger testował kiedyś aluminiowe choinki kładzione na górę obudowy wzmacniacza. Oczywiście z gadżetem grało lepiej wg recenzji. Jest tu ogromne pole do doświadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, sls napisał:
  • testował kiedyś aluminiowe choinki kładzione na górę obudowy wzmacniacza

jeśli nie zapachowe to nie wchodzę w to ! ? 

a już poważnie to po obecnych 54 godz wygrzewania / grania poprawia się. na początku jakby góra za ostra była i bas się "wyrównuje" bo momentami miałem wrażenie, że aż za dużo tego dobrego - słyszałem mody w miejscach gdzie ich nie było przy M6i

Edytowane przez Marcin Wielgus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2019 o 13:53, muda44 napisał:

Nie wiem , próbuj .

Robiłem wiele porównań i wiem że przygodę z dobrym AUDIO należy zacząć od stolika .

Ja mam Audio Philar Modern Line 3

 

https://www.hfc.com.pl/test/2057,audio-philar-modern-line-iii.html

 

Mam z granitu

jak sądzę chodzi o mikrofonowanie, i że na gramofon / patefon ? nawet na CD ma wpływ to się spodziewałem ale że na wzmacniacz ? mój ma 30 kg wiec sadziłem ze jego masa wymusza stabilność, a filc to ewentualnie coś tam amortyzuje ? a z twoich obserwacji jest dokładnie odwrotnie ?

Edytowane przez Marcin Wielgus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

jak sądzę chodzi o mikrofonowanie, i że na gramofon / patefon ? nawet na CD ma wpływ to się spodziewałem ale że na wzmacniacz ? mój ma 30 kg wiec sadziłem ze jego masa wymusza stabilność, a filc to ewentualnie coś tam amortyzuje ? a z twoich obserwacji jest dokładnie odwrotnie ?

Jak stawiałem np Accuphase E-408 na wykładzinie to szlak trafiał jakość . To był matowy muł .

Na stoliku grał czyściej , klarowniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mi się takie dyskusje kojarzą z pytaniem: skoro ziemia kręci się 1661km/h wokół własnej osi, to dlaczego jeśli poderwiemy się helikopterem na kilka godzin w górę to nie znajdziemy się po tym czasie w Nowym Jorku?

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poważnie to wpływ grania / wygrzewania M6 500i mogę nausznie potwierdzić tj na początku było hmm "inaczej" :) aż żałowałem że się pospieszyłem ze sprzedażą M6i tj góra za ostro grała a bas czasem aż zadudnił. Minęło ponad 60 godzin i jest lepiej zdecydowanie.

Pod balkonem został mi kawałek blatu kamiennego z kuchni. Zgadnijcie gdzie trafi po małej obróbce ale najpierw niech się wygrzeje Wzmak.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

A poważnie to wpływ grania / wygrzewania M6 500i mogę nausznie potwierdzić tj na początku było hmm "inaczej" ? aż żałowałem że się pospieszyłem ze sprzedażą M6i tj góra za ostro grała a bas czasem aż zadudnił. Minęło ponad 60 godzin i jest lepiej zdecydowanie.

Pod balkonem został mi kawałek blatu kamiennego z kuchni. Zgadnijcie gdzie trafi po małej obróbce emoji1.png ale najpierw niech się wygrzeje Wzmak.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Marcin jak wygląda sprawa z grzaniem sie ...teraz upały wiec temat ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, TomekL3 napisał:

Wykładzina - miękko, stolik- twardo ?

Śmieszne ale coś w tym jest . Przeważnie na grancie gra precyzyjniej , dokładniej i szczuplej .

Pamiętam jaka była różnica grania Sony XA50ES na zwykłej komodzie na której grał technicznie , matowo , byle jak a na granicie to znikło a pojawiała się rozdzielczość bez wyszczuplenia .

Co ciekawe chudo - grubo jest np pomiędzy cienką taśmą Nordost Red Dawn a grubo Cardas Goleden Reference ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin jak wygląda sprawa z grzaniem sie ...teraz upały wiec temat ....


M6i to był lekko ciepły przy normalnym słuchaniu. M6 500 i grzeje się szybciej i bardziej ale nie ma jakiejs dużej bardzo ciepłoty jak w klasie A. Właśnie wyłączyłem go bo burza a grał non-stop przez 6 godzin no to był ciepły ale nie ukrywam że M6i nigdy tyle ciurkiem.nie grał

Coz na zimę jak znalazł dobrze że elektrownia na dachu . Zbliżam się do 80 godz grania. Myślę że zakup uzasadniony i przyszłościowy bo myślę kiedyś o kolumnach DIY na Scan-Speak 22 cm revelatorach a one lubią prąd jak misie mjodek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

Właśnie wyłączyłem go bo burza a grał non-stop przez 6 godzin no to był ciepły ale nie ukrywam że M6i nigdy tyle ciurkiem.nie gra

Marcin czy masz do 6500 setki podłączone Focale?....

piękna bestia ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin czy masz do 6500 setki podłączone Focale?....
piękna bestia
 


Nie Focale już sprzedałem jakiś czas temu. Teraz mam DIY o takie :
5906e36e0ce123221f0a8b5202969c12.jpg

Na przetwornikach Usher I SB Acoutic. Pięknie grają i pięknie wykończone lityta deska palisandrowa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.