Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, dancos napisał:

Obiecuję, że będę dbał jak o własną żonę ?

ciekaw jestem jak zagra z twoim Fengusiem chwalonym na naszym forum, wpadnę kiedyś posłuchać.

zonę dopieszczaj bo zakupów nigdy nie ma końca a "bez żony wsparcia" to kaplica ?

pamiętaj :

- Ż - co to ?

- TY - aaa pożyczyłem od kolegi potestować 

po 3 m-cach

- Ż - a co tak długo testujesz  ?

- TY - aaa bo kolega do pracy wyjechał i nie chciał zostawiać sprzętu bez opieki

….

cdn 

? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, staropolanka2000 napisał:

O jest i król chińskich daców ? To jest AK 4497 ? 

4495 

Na daca miałem budżet 2000 zł i chciałem wykorzystać na max

Więc 

dac 1200

wymiana opa na stakato tylko bufor

kondensatory za lampą na mundorfy 

gra lepiej od  chord cuesta za 6000 zł 

Lepiej hmmmm       Nie ma wybornego ucha, nie potrafię wypowiadać się o muzyce w sposób jaki reprezentują doświadczeni słuchacze . Dla mnie po szybkiej zmianie chorda na mojego chinola to tak jak by ktoś poprawił equalizer . Nie ma przepaści ale jest lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dancos napisał:

4495 

Na daca miałem budżet 2000 zł i chciałem wykorzystać na max

Więc 

dac 1200

wymiana opa na stakato tylko bufor

kondensatory za lampą na mundorfy 

gra lepiej od  chord cuesta za 6000 zł 

Lepiej hmmmm       Nie ma wybornego ucha, nie potrafię wypowiadać się o muzyce w sposób jaki reprezentują doświadczeni słuchacze . Dla mnie po szybkiej zmianie chorda na mojego chinola to tak jak by ktoś poprawił equalizer . Nie ma przepaści ale jest lepiej. 

Super sprawa, sam grzebales? Myślę o dacu, a nie lubię przepłacać za znaczki, tylko sam nie będę modował, bo się na tym nie znam... 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.06.2019 o 22:17, dancos napisał:

4495 

Na daca miałem budżet 2000 zł i chciałem wykorzystać na max

Więc 

dac 1200

wymiana opa na stakato tylko bufor

kondensatory za lampą na mundorfy 

gra lepiej od  chord cuesta za 6000 zł 

Lepiej hmmmm       Nie ma wybornego ucha, nie potrafię wypowiadać się o muzyce w sposób jaki reprezentują doświadczeni słuchacze . Dla mnie po szybkiej zmianie chorda na mojego chinola to tak jak by ktoś poprawił equalizer . Nie ma przepaści ale jest lepiej.  

bo ten chord jest przereklamowany!praktycznie nówki sztuki co jakiś czas można spotkać na portalach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwornik cyfrowo-analogowy Musical Fidelity M6s DAC to brzmienie charakteryzujące się zaangażowaniem tonalnym, pogłębieniem dźwiękowym, jaki i dużą kulturą. Całość przekazu jest bardzo harmonijna i przestrzenna. Z pierwszorzędną, bo nasyconą barwą, którą najlepiej określić jako żarliwą, lecz plastyczną i fizjologiczną. Rasową. Dla mnie nowy M6s DAC to przykład dźwięku doskonałego. Pełna rekomendacja dla brytyjskiego przetwornika!

https://stereoikolorowo.blogspot.com/2019/06/przetwornik-cyfrowo-analogowy-musical.html

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

33 minuty temu, Sklep.RMS.pl napisał:

Przetwornik cyfrowo-analogowy Musical Fidelity M6s DAC to brzmienie charakteryzujące się zaangażowaniem tonalnym, pogłębieniem dźwiękowym, jaki i dużą kulturą. Całość przekazu jest bardzo harmonijna i przestrzenna. Z pierwszorzędną, bo nasyconą barwą, którą najlepiej określić jako żarliwą, lecz plastyczną i fizjologiczną. Rasową. Dla mnie nowy M6s DAC to przykład dźwięku doskonałego. Pełna rekomendacja dla brytyjskiego przetwornika!

No dobrze, Violet jak zawsze wszystko chwali ? (tylko zmienia szyk pochwał), wszystko jest wysycone tonalnie i plastyczne do kwadratu oraz  gra na piątkę z plusem a czy przeciętny użytkownik taki jak ja a nie bloger też będzie pod jego wrażeniem? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam 38 napisał:

 

No dobrze, Violet jak zawsze wszystko chwali ? (tylko zmienia szyk pochwał), wszystko jest wysycone tonalnie i plastyczne do kwadratu oraz  gra na piątkę z plusem a czy przeciętny użytkownik taki jak ja a nie bloger też będzie pod jego wrażeniem? 

Ja byłem. Jestem generalnie negatywnie nastawiony do jakiegoś powalającego wpływu DACów na brzmienie ale ten u mnie w systemie zrobił różnicę. A czy Ty będziesz? Nie wiem, sprawdź. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adam 38 napisał:

wszystko jest wysycone tonalnie i plastyczne do kwadratu oraz  gra na piątkę z plusem

Zapomniałeś napisać, że dźwięk jest fizjologiczny i wybornie homogeniczny. Czyli takie sobie bizantyjsko barokowe pitu pitu. Sam opis brzmienia i funkcjonalności danego sprzętu schodzi na margines. Wszystkie recenzje Violeta mają wspólny mianownik. Sypie cukier, polewa potem miodem. Na koniec dowali jeszcze trochę melasy. Osoby chorujące na cukrzycę powinny czytając te "recenzje" mieć pod ręką dawkę insuliny. Aby było jasne. Nie neguję wartości samego przetwornika i jakości brzmienia. Choć dla mnie dziwne jest zastosowanie wejścia USB w takiej formie. Gdyby dołożono do wejść I2S, sam bardzo poważnie zastanowiłbym się nad zakupem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, znalazł Violet sposób na życie, robi to co lubi więc dopóki są zlecający te opisy to niech pisze ?

A to, że nikt już nie wierzy w Jego "recki"? No ciężko żeby było inaczej, gdy przez klika lat działalności na blogu wszystkie słuchawki, kable, głośniki, wzmacniacze i co tam jeszcze grają identycznie i wszystkie są na piątkę z plusem oraz zasłużyły na szczerą rekomendację. Jaki ten nasz świat audio-klamotów jest piękny a wręcz wybornie fizjologiczny i homogeniczny ? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja z tym USB. Michaelson tak ma. Zrobi wyborne homogeniczne brzmienie i wstawi gniazdo, które nijak do tej fizjologii nie pasuje. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Sklep.RMS.pl napisał:

Racja z tym USB. Michaelson tak ma. Zrobi wyborne homogeniczne brzmienie i wstawi gniazdo, które nijak do tej fizjologii nie pasuje. 

Takie podejście miałoby sens gdyby szło za nim jasne przesłanie - USB jest złe. Odchodzimy od niego bo jest największym przekleństwem i ograniczeniem audio grających z plików i serwisów. Stało się standardem z uwagi na uniwersalność i przepustowość ale pod względem jakości dźwięku ustępuje mu tylko wejście optyczne. Nie bez powodu wspomniałem o I2S. Myślę, że masowe przejście na ten standard zatarłoby różnicę w wyższości płyty CD nad plikiem czy streamem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniej, dynamiczniej ale na pewno nie lepiej. W każdym razie dla mnie. Wolę dźwięk podany przez coax, Ja w każdym razie kupując nowy przetwornik jako jedno z głównych kryteriów przyjmę wejście I2S. Jego brak zdyskwalifikuje każdy przetwornik. Nie ma znaczenia, jak dobre recenzje będzie zbierał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Przetwornik cyfrowo-analogowy Musical Fidelity M6s DAC to brzmienie charakteryzujące się zaangażowaniem tonalnym, pogłębieniem dźwiękowym, jaki i dużą kulturą. Całość przekazu jest bardzo harmonijna i przestrzenna. Z pierwszorzędną, bo nasyconą barwą, którą najlepiej określić jako żarliwą, lecz plastyczną i fizjologiczną. Rasową. Dla mnie nowy M6s DAC to przykład dźwięku doskonałego. Pełna rekomendacja dla brytyjskiego przetwornika!
https://stereoikolorowo.blogspot.com/2019/06/przetwornik-cyfrowo-analogowy-musical.html


Mam pytanie czy wzmacniacz słuchawkowy który tam jest grą w klasie A ? Tak sadze ale proszę o potwierdzenie. Bo byłoby to fajne 2w1

Dzięki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem czy w klasie A ale grało to z Oppo pm3 bardzo, bardzo ok. Separacja, nasycenie bardzo dobre, jedynie niskie wolałbym w tym zestawieniu bardziej twarde, zebrane. Ogólnie poziom wyższy niż DAPy do 3kzl, których słuchałem.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie pisze się w tym temacie o wzmakach słuchawkowych Musicala. Czy możecie coś napisać o ostatnim lampowym X-CAN v8P? Testów i opinii na polskich stronach niewiele. Czy był lepszy niż np. v3? Jaki byłby z niego partner do Sennheiserów HD-600?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2019 o 10:17, Sklep.RMS.pl napisał:

Przetwornik cyfrowo-analogowy Musical Fidelity M6s DAC to brzmienie charakteryzujące się zaangażowaniem tonalnym, pogłębieniem dźwiękowym, jaki i dużą kulturą. Całość przekazu jest bardzo harmonijna i przestrzenna. Z pierwszorzędną, bo nasyconą barwą, którą najlepiej określić jako żarliwą, lecz plastyczną i fizjologiczną. Rasową. Dla mnie nowy M6s DAC to przykład dźwięku doskonałego. Pełna rekomendacja dla brytyjskiego przetwornika!

https://stereoikolorowo.blogspot.com/2019/06/przetwornik-cyfrowo-analogowy-musical.html

to jeszcze jedno pytanko, MF chwali się ze on robi upsampling … oraz recloking. czy tak naprawdę jest ? czy zastosowany zegar to jakaś dobra klasa i cała ta operacja coś daje w kwestii jakości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

 


Mam pytanie czy wzmacniacz słuchawkowy który tam jest grą w klasie A ? Tak sadze ale proszę o potwierdzenie. Bo byłoby to fajne 2w1

Dzięki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Wyjście słuchawkowe M6s DAC powstał na bazie MX-HPA więc można podejrzewać że pracuje w klasie A. Co do wpływu upsamplowania na jakość - Cambridge także twierdzi, że to przynosi pozytywny wpływ, ale to typowa akademicka dyskusja. Liczy się efekt końcowy brzmienia, a Musical nie pozwala włączać i wyłączać upsamplowania więc tak na dobrą sprawę nikt nie wie, jak znaczący wpływ ma ten "bajer". 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.