Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2

Rekomendowane odpowiedzi

Detalicznie, dokładnie, bardzo szczegółowy rysunek sceny, bardzo duże instrumenty, poprawne barwy. Bez musicalowego ciepełka. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie grało z M6s PRE, w komplecie, prawda to?

Miałem okazję posłuchać pre plus amp M8 500. Opis jest zatem zgodny z wyższą serią, tylko zapewne z mniejszym rozmachem i wypełnieniem, niż pięćsetki. Dobry sprzęt, za uczciwe pieniądze wciąż. 

Edytowane przez WuMike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie grało z M6s PRE, w komplecie, prawda to?
Miałem okazję posłuchać pre plus amp M8 500. Opis jest zatem zgodny z wyższą serią, tylko zapewne z mniejszym rozmachem i wypełnieniem, niż pięćsetki. Dobry sprzęt, za uczciwe pieniądze wciąż. 


A słuchałeś M6500i ? Masz porównanie do PRX ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram bez pre - sygnał na końcówkę idzie prosto z Oppo 205, na razie, ale plany są, aby to zmienić, w dalszej perspektywie.

Te niewielkie przecież kolumienki nie przestają mnie zadziwiać. One „rosną”, wraz ze zwiększaniem pieców i w zasadzie nie wiem, gdzie mają kres - X150.8 dla nich to jest to! Teraz dopiero oddychają pełnym zakresem, bez ograniczeń w żadnej części pasma, dynamice, scenie. To wszystko weszło na inny poziom, po zmianie wzmacniacza MF, ale to były zupełnie inne waty.

Nie raz czytałem opinie, że tak to właśnie z nimi jest i że Response D2 muszą mieć porządną oraz czystą elektrownię. Zresztą, Valhalla tez wydatnie pomaga. Aż boję się przesiadać na wyższe i większe modele ProAc, bo mi za chwilę zabraknie mocy w Passie i będę szukał X350, olaboga! Nie nie, spokojnie. Wierzę, że nawet z D48R mój X150.8 dałby sobie radę. Może dopiero przy K6 powiedziałby jednak, abym zaprosił większe rodzeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, WuMike napisał:

Pewnie grało z M6s PRE, w komplecie, prawda to?

Miałem okazję posłuchać pre plus amp M8 500. Opis jest zatem zgodny z wyższą serią, tylko zapewne z mniejszym rozmachem i wypełnieniem, niż pięćsetki. Dobry sprzęt, za uczciwe pieniądze wciąż. 

Tak, z M6s PRE. Podłączaliśmy też pod Moona 390 ale wielkiego przełomu w jakąkolwiek stronę nie było. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Myślę, że nie będzie tu mega przełomu. Szybciej bym kombinował z M6s DAC jeśli nie masz super dobrego CD. Ewentualnie, jak ktoś ma M6500i to ten preamp mógłby odmulić nieco brzmienie. Tak samo z końcówkami serii 800. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem, więc nie jestem skłonny wydawać tak zdecydowanych sądów. Ale nie uważam, że podmiana pre ze wzmacniacza na pre z tej samej linii da wielką różnicę gdziekolwiek. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym posłuchał bo nie zgodzę się że preamp kosztujący tyle co integra (M5si) nie wnosi poprawy do brzmienia.

A przeważnie w integrach cała moc idzie na końcówkę mocy a jakość preampu stawiana jest na dalszym planie.

Różnica powinna być znacząca a jeśli tak nie jest to po co te pre ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przestałem używać pre w ogóle. Moje Oppo z końcówką mocy daje lepsze rezultaty, niż w połączeniu z preampem,  z potencjometrem za kilka tysięcy zł nowy. Pewnie to kwestia większej liczby stratnych elementów plus kabli, ale skoro jest lepiej, to po co wpinać cokolwiek pomiędzy DAC z regulacją głośności, a sam piec?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Music_FAN napisał:

A ja bym posłuchał bo nie zgodzę się że preamp kosztujący tyle co integra (M5si) nie wnosi poprawy do brzmienia.

A przeważnie w integrach cała moc idzie na końcówkę mocy a jakość preampu stawiana jest na dalszym planie.

Różnica powinna być znacząca a jeśli tak nie jest to po co te pre ?

Ja mam zupełnie inne doświadczenia. Dopiero cały dzielony set robi mega różnicę, a pojedyncze podmianki to tak średnio. Ale dobrze. Poproszę chłopaków z handlowego żeby podłączyli i posłuchali. Jak coś wyjdzie ciekawego, to nawet sam ich zaszczycę ? 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Music_FAN napisał:

A ja bym posłuchał bo nie zgodzę się że preamp kosztujący tyle co integra (M5si) nie wnosi poprawy do brzmienia.

A przeważnie w integrach cała moc idzie na końcówkę mocy a jakość preampu stawiana jest na dalszym planie.

Różnica powinna być znacząca a jeśli tak nie jest to po co te pre ?

Zawsze będzie różnica na zestawie łączonym, jakby nie miało to znaczenia to nikt by nie robił końcówek mocy i pre.. ale to zmienia faktu, że są Producenci, którzy zacne robią integry, tylko niestety kosztują, ale to już inna bajka. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Zastanawiam się nad dokupieniem wzmacniacza lub końcówki mocy do mojego kina domowego firmy Musical Fidelity.

Czy mogę prosić o radę czy warto kupić Musical Fidelity M6si czy może jednak  Musical Fidelity M6s PRX jaka jest różnica w dźwięku między nimi. Moje głośniki  KEF R900.

Za wszelkie opinie/ sugestie będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To zależy jak słuchasz. Jeśli masz niezależne źródło dźwięku do muzyki to lepiej kupić wzmacniacz zintegrowany i w kinie korzystać z niego jako końcówki. Jeśli Twoje źródło dźwięku to amplituner to jedyny słuszny wybór to końcówka mocy. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Sklep.RMS.pl napisał:

To zależy jak słuchasz. Jeśli masz niezależne źródło dźwięku do muzyki to lepiej kupić wzmacniacz zintegrowany i w kinie korzystać z niego jako końcówki. Jeśli Twoje źródło dźwięku to amplituner to jedyny słuszny wybór to końcówka mocy. 

Ja właśnie tak zrobiłem tzn. mam aplituner KD Yamahy i fronty zasililem z PRE-out Yamahy KD i kupiłem końcówkę mocy NAD. później apetyt wzrósł na stereo i kupiłem musical Fidelity M6i który ma wesjcie AUX/HT I jak ustawisz na HT to na tym jednym wejściu gra jako końcówka mocy a reszta normalnie jako Integra. Duża wygoda.  Teraz mam MF M6500i i ma takie samo wejście i jest super. Fronty pociągnięte przez Wzmak stereo a Amp KD reszta ale dzięki temu jest odciążony i lepiej działa. 

M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2019 o 21:08, Marcin Wielgus napisał:

Ja właśnie tak zrobiłem tzn. mam aplituner KD Yamahy i fronty zasililem z PRE-out Yamahy KD i kupiłem końcówkę mocy NAD. później apetyt wzrósł na stereo i kupiłem musical Fidelity M6i który ma wesjcie AUX/HT I jak ustawisz na HT to na tym jednym wejściu gra jako końcówka mocy a reszta normalnie jako Integra. Duża wygoda.  Teraz mam MF M6500i i ma takie samo wejście i jest super. Fronty pociągnięte przez Wzmak stereo a Amp KD reszta ale dzięki temu jest odciążony i lepiej działa. 

M.

 

Właśnie o takie rozwiązaniem mi chodzi. Mam pytanie ponieważ nie słuchałem jeszcze Musical Fidelity dopiero przymierzam się do wypożyczeniem z salonu czy duża jest różnica miedzy M6i a  M6500i ? czy ewentualnie jest jeszcze jakiś inny model który możesz polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gonzalesik napisał:
Właśnie o takie rozwiązaniem mi chodzi. Mam pytanie ponieważ nie słuchałem jeszcze Musical Fidelity dopiero przymierzam się do wypożyczeniem z salonu czy duża jest różnica miedzy M6i a  M6500i ? czy ewentualnie jest jeszcze jakiś inny model który możesz polecić?

 


Obecnie model M6i został zastąpiony M6si. Jeśli pytasz o wzmacniacze to innych nie słuchałem poza tymi powyżej no i moim obecnym M6500i.
Oczywiście różnica jest spora, musisz o nich poczytać w necie testy porównania. M6500i to potęga prądu który każda kolumnę wysteruje. Ciepłe analogowe granie charakterystyczne dla MF, ale powiedz coś o kolumnach jakie masz bo kolumny i Wzmak to serce systemu. Jakieś muzyki słuchasz ? Bo do punka i metalu to wg mnie on raczej nie nadaje się. 
A jak nie masz daleko do Wrocławia to wpadaj posłuchać sam I w stereo i w kinie domowym. 

 

Edytowane przez Marcin Wielgus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś porównywał technicznie "starą" dzieloną serię 6 z aktualną ? Osobiście nie widzę różnić , jeżeli nie liczyc literki s w nazwie..

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Popełniłem zakup życia i porwałem się mimo braku funduszy na M6si, mam nadzieję że godnie zastąpi Denon PMA1520ae.

Póki co nie jest ciekawie, raptem gra około 10 godzin, wszystko jest bardzo dziwne, taki miszmasz. Liczę że szybko to się zmieni i usłyszę to co mnie urzekło przy odsłuchach wcześniejszych.

Teraz na spokojnie zamierzam dokupić możliwie jak najtańszym kosztem nóżki pod wzmacniacz, dla zapewnienia odpowiedniej cyrkulacji powietrza minimum  2cm, oraz kable zasilające, listwę i długi kabel sieciowy.
W tym aspekcie nie liczę na jakieś zmiany, bardziej mi chodzi o względy wizualne, ale mimo wszystko jak już się dźwięk ułoży, wzmacniacz wygrzeje nie będę chciał popsuć tego co już usłyszę, no chyba że on zagra zupełnie inaczej jak wcześniejsza wersja testowa.

Zaciekawiły mnie kable HELUKABEL w wersji pozłacanej, do tego listwa Taga Harmony PF1000, oraz przewód do listwy ze ściany muszę dobrać około 6-8 metrów, mam nadzieję że nawet tak budżetowe rozwiązania nie popsują już tego co będzie?

 

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo jest tych kabli w ponownej odsprzedaży, dobrze o nim to nie świadczy, a jak zakładam ze raczej nic nie wniesie to wolę kupić najtańszy jaki mi się podoba i być mniej stratny.

Po za tym fiolet słabo mi się widzi.

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, worms napisał:

Zaciekawiły mnie kable HELUKABEL w wersji pozłacanej, do tego listwa Taga Harmony PF1000, oraz przewód do listwy ze ściany muszę dobrać około 6-8 metrów, mam nadzieję że nawet tak budżetowe rozwiązania nie popsują już tego co będzie?

Listwa Tagi uważam jest niezła. Wcześniej miałem niby nie najtańszego Legranda i dość szybko z wyłącznika zaczęły się wydobywać trzaski przy włączaniu/wyłączaniu. Do tego proponuję kupić zwykłe kable z wtykami raczej bez ekranów (3x1.5mm2 powinno wystarczyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe trzy kable na OLX, biorąc pod uwagę, że sprzedają się w tysiącach sztuk rocznie?

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2019 o 10:41, worms napisał:

Popełniłem zakup życia i porwałem się mimo braku funduszy na M6si, mam nadzieję że godnie zastąpi Denon PMA1520ae.

Póki co nie jest ciekawie, raptem gra około 10 godzin, wszystko jest bardzo dziwne, taki miszmasz. Liczę że szybko to się zmieni i usłyszę to co mnie urzekło przy odsłuchach wcześniejszych.

Teraz na spokojnie zamierzam dokupić możliwie jak najtańszym kosztem nóżki pod wzmacniacz, dla zapewnienia odpowiedniej cyrkulacji powietrza minimum  2cm, oraz kable zasilające, listwę i długi kabel sieciowy.
W tym aspekcie nie liczę na jakieś zmiany, bardziej mi chodzi o względy wizualne, ale mimo wszystko jak już się dźwięk ułoży, wzmacniacz wygrzeje nie będę chciał popsuć tego co już usłyszę, no chyba że on zagra zupełnie inaczej jak wcześniejsza wersja testowa.

Zaciekawiły mnie kable HELUKABEL w wersji pozłacanej, do tego listwa Taga Harmony PF1000, oraz przewód do listwy ze ściany muszę dobrać około 6-8 metrów, mam nadzieję że nawet tak budżetowe rozwiązania nie popsują już tego co będzie?

 

Jak porównasz brzmienie m6si do Tucany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.