Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Sklep.RMS.pl napisał:

Całe trzy kable na OLX, biorąc pod uwagę, że sprzedają się w tysiącach sztuk rocznie?

Dobrze może niepotrzebnie się uniosłem, ale mam nie miłe doświadczenie z kablem Melodika do SUBA, wystarczy lekki jego ruch by zaczynał mi sub hałasować, no i kolor nie ten co lubie.

3 godziny temu, ciszyn11 napisał:

Jak porównasz brzmienie m6si do Tucany?

Myślę sobie że moja osoba jest złym wyznacznikiem, ale postaram się na tyle na ile potrafię coś napisać

W moim systemie Tucana 2 zagrała zbyt dużą V,  bas był przeolbrzymi, po zmianie utworu dało się go jeszcze słyszeć, echo po nim zostawało, może nawet ciut za mocny, góra na granicy bólu, czasami mimo że krew z uszu się nie lała to denerwowała, i właściwie to ona spowodowała że nie zostawiłem sobie tego wzmacniacza.

Mimo tego że ten wzmacniacz mi nie podpasował, to ma bardzo duży potencjał w odpowiednio skonfigurowanym systemie, na tą chwilę, M6Si nie wygrzany, stawiam Tucana wyżej, choć wszystko pewnie zależy od reszty toru.

Dodatkowo mi się bardziej podoba Tucana2, moim zdaniem lepiej się prezentuje, mniej się grzała, była wręcz chłodna, mimo rozkręcenia na 12 godzinę, jedyny minus to że z moim systemem się nie zgrała.

M6si - wszystko jest bardziej wyrównanie nic nie wybija się, a talerze są niesamowite, po 20 godzinach scena zaczyna się układać i można w kocu zaobserwować lokalizację instrumentów, ale mam nadzieję że jeszcze coś się poprawi, choć i tak jest to przepaść miedzy Denon 1520ae.

Co mnie denerwuje, mimo że czuję moc , napędza głośniki super, to bardzo się przy tym wszystkim grzeje, 52 stopnie nie schodzi z radiatorów, zastanawiam się czemu tak to wypada względem T2.

Chciałbym mieć jakieś światełko na skali, bym wiedział jak głośno jest ustawiony potencjometr, T2 mi się śni po nocach.

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się rozwojowi Twojej M6si worms.

Na szybko moge Cie uspokoic, ze i 70'C nie powinny Ci zawracac głowy. Kompletnie sie nie przejmuj. Temperatura ma byc i bedzie i kazdy ja ma z uzytkownikow! (pora toku ma znaczenie ?

M6si nie zamykaj w ciasnej polce po prostu, bo przewiew winien byc.

Moja rada, to jak Ci juz pisalem-daj sobie czas min kilka tyg i nie mysl o kablach w tym czasie i niespojnych listwach.

Chcesz, to skozystasz, jak nie to olej moj dedykowany ku Tobie wpis :).

Generalnie po dluzszym czasie, warto wejsc w sensowne okablowane glosnikowe jako priorytet. (naturalnie ma to sens, jesli jest dobre zrodlo!)

 

To jest bardzo dobra integra. W zasadzie bede sobie udowadnial, ze mistrzem jest tutaj pre...

 

pozdrawiam

Łukasz

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, ciszyn11 napisał:

Worms. Będziesz próbował go z innymi kolumnami? Myślę, że tutaj jest sporo do zyskania.

Jest to pewny temat, który poruszę, chciałbym to zrobić nie szybciej jak za dwa lata.

Mam nie tylko jedno hobby, a z żoną chciałbym dożyć końca swych dni.

Głośniki nabyłem 2 miesiące temu, czas przystopować.

10 minut temu, jimmi napisał:

Przyglądam się rozwojowi Twojej M6si worms.

Na szybko moge Cie uspokoic, ze i 70'C nie powinny Ci zawracac głowy. Kompletnie sie nie przejmuj. Temperatura ma byc i bedzie i kazdy ja ma z uzytkownikow! (pora toku ma znaczenie ?

M6si nie zamykaj w ciasnej polce po prostu, bo przewiew winien byc.

Moja rada, to jak Ci juz pisalem-daj sobie czas min kilka tyg i nie mysl o kablach w tym czasie i niespojnych listwach.

Chcesz, to skozystasz, jak nie to olej moj dedykowany ku Tobie wpis :).

Generalnie po dluzszym czasie, warto wejsc w sensowne okablowane glosnikowe jako priorytet. (naturalnie ma to sens, jesli jest dobre zrodlo!)

 

To jest bardzo dobra integra. W zasadzie bede sobie udowadnial, ze mistrzem jest tutaj pre...

 

pozdrawiam

Łukasz

Łukasz, ja do niecierpliwych należę, chce wszystko dopiąć do końca i zacząć tylko delektować się muzyką. Jakby nie było i tak system jest ponad moje zarobki, na tą chwilę chce by wyglądało i myślę o tanich kablach i listwie, plus nóżki do zestawu, bo aktualnie stoi na stopkach z gumy dla zapewnienia cyrkulacji lepszej.

 

20190826_133841.jpg

Edytowane przez worms

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie wiele definiuje. Musze stwierdzic, ze jest doskonale ustawiony Twoj M6si i zostaw mu i nogi i czas i w spokoju najlepiej..

Pod tym wzgladem badz spokojny i kropka.

 

Mojego m6si o malo co tez nie poslalem w diabły.. (zrozumiesz z czasem)

 

pozdrawiam

Łukasz

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, worms napisał:

Co mnie denerwuje, mimo że czuję moc , napędza głośniki super, to bardzo się przy tym wszystkim grzeje, 52 stopnie nie schodzi z radiatorów, zastanawiam się czemu tak to wypada względem T2.

Tak naprawdę trzeba by zmierzyć pobór mocy jednego i drugiego, Tucana niekoniecznie bierze mniej mocy natomiast ma prawidłowo rozwiązane radiatory o pionowych żebrach. To co zrobił MF nie ułatwia cyrkulacji powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sls napisał:

Tak naprawdę trzeba by zmierzyć pobór mocy jednego i drugiego,

Hmm.. Po co się zadręczać czymś co nie ma sensu?

 

Mojemu sercu jest chec odsluchu u mnie Tucana 2, To takie niespelnienie sie.. 

U mnie w systemie jest na to miejsce pod nr,1, Kiedys porownam..

 

pzdr.

Ł

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, jimmi napisał:

Hmm.. Po co się zadręczać czymś co nie ma sensu?

Człowiek zauważył że jedn wzmacniacz grzeje się mniej  a drugi więcej. Pomiar mocy prawdopodobnie potwierdziłby że MF ma gorzej rozwiązane chłodzenie i tyle. Co do samej mocy pobieranej to niestety wielu ludzi nie zwraca uwagi ze kupuje piec zupełnie nieekonomiczny w codziennym użytkowaniu (np. rząd 100W idzie w ciepło podczas gdy 2W id ą w kolumny) ale to inna kwestia. Dwa sporo obecnie produkowanych wzmacniaczy nie jest w stanie zbyt długo pograć z mocą bliskiej maksymalnej bo producent przyoszczędził na chłodzeniu i zasilaniu. (Jeden wzmacniacz klasy AB 2x80W waży 20kg a drugi 8kg).

Edytowane przez sls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sls napisał:

Człowiek zauważył że jedn wzmacniacz grzeje się mniej  a drugi więcej. Pomiar mocy prawdopodobnie potwierdziłby że MF ma gorzej rozwiązane chłodzenie i tyle. Co do samej mocy pobieranej to niestety wielu ludzi nie zwraca uwagi ze kupuje piec zupełnie nieekonomiczny w codziennym użytkowaniu (np. rząd 100W idzie w ciepło podczas gdy 2W id ą w kolumny) ale to inna kwestia. Dwa sporo obecnie produkowanych wzmacniaczy nie jest w stanie zbyt długo pograć z mocą bliskiej maksymalnej bo producent przyoszczędził na chłodzeniu i zasilaniu. (Jeden wzmacniacz klasy AB 2x80W waży 20kg a drugi 8kg).

A do meritum prosze w temacie Mf sie kolega wypowie?

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że miałem aktywny wpływ na wybór wzmaka przez Worms'a to się też odezwę

Daj mu pograć jak ci smsowo napisalem i jak Jimmy prawi. Już zauważyłeś poprawę i z każdą godziną będzie wg mnie lepiej. Na odsłuchach miales wygrzana sztukę i u mnie też mój M6500i wygrzany był a na początku też rogala u mnie nie było. Jak za 150-200 godzi dalej ci nie będzie leżał to dopiero myśl ale nie teraz.

Grzanie - miałem M6i i o dziwo on ledwie ciepły był. Ale jak powyżej to "normalne". To jest jest Wzmak gdzie na budowie nie oszczędzali tj ma solidne radiatory i nie byle jaka wagę piórkowa. Toroid też jak się patrzy. Jak nie zaslonisz radiatorów to nic się nie stanie będzie grał jak trza. Przy mocy 220 Wat to nawet na 1/2 nie będziesz słuchał bo ci monitory odfruną. A na przyszłość wysteruje ci również dużo większe kumny. Widziałeś moje - radzil sobie że hej.
Radiatory mają żeberka w poziomie (w M6500i zmienili - w pionie) ale to w niczym nie szkodzi bo i tak schłodzenie zapewnią właściwe. To nie puszka po sardynkach tylko solidne kawały aluminium.

Kable - jak Jimmy powyżej - mają być ale to nie priorytet. Worms ma głośnikowe bardzo dobre, więc teraz to żeby ci prąd podały i już. Większy wpływ kabel zasilający ma na źródło niż na Wzmak choć widzialem wpis kol. ze sklepu powyżej .... Nie wiem czy usłyszysz.

Zostaw go na noc. Niech sobie cicho gra . ja to że stoperem liczyłem godziny
Będzie ciepło, muzykalnie, zrównoważony przekaz - tak jak na odsłuchach.



Wysłane z miłości do muzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, jimmi napisał:

A do meritum prosze w temacie Mf sie kolega wypowie?

W zasadzie to nie wiem czy jest tu coś więcej do powiedzenia. Podwyższona temperatura na pewno nie wydłuża czasu życia wzmacniacza a skracać go może choć nie musi, na pewno warto zadbać o swobodny przepływ powietrza wokół takiego klocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Jako że miałem aktywny wpływ na wybór wzmaka przez Worms'a to się też odezwę emoji1.png

Daj mu pograć jak ci smsowo napisalem i jak Jimmy prawi. Już zauważyłeś poprawę i z każdą godziną będzie wg mnie lepiej. Na odsłuchach miales wygrzana sztukę i u mnie też mój M6500i wygrzany był a na początku też rogala u mnie nie było. Jak za 150-200 godzi dalej ci nie będzie leżał to dopiero myśl ale nie teraz.

Grzanie - miałem M6i i o dziwo on ledwie ciepły był. Ale jak powyżej to "normalne". To jest jest Wzmak gdzie na budowie nie oszczędzali tj ma solidne radiatory i nie byle jaka wagę piórkowa. Toroid też jak się patrzy. Jak nie zaslonisz radiatorów to nic się nie stanie będzie grał jak trza. Przy mocy 220 Wat to nawet na 1/2 nie będziesz słuchał bo ci monitory odfruną. A na przyszłość wysteruje ci również dużo większe kumny. Widziałeś moje - radzil sobie że hej.
Radiatory mają żeberka w poziomie (w M6500i zmienili - w pionie) ale to w niczym nie szkodzi bo i tak schłodzenie zapewnią właściwe. To nie puszka po sardynkach tylko solidne kawały aluminium.

Kable - jak Jimmy powyżej - mają być ale to nie priorytet. Worms ma głośnikowe bardzo dobre, więc teraz to żeby ci prąd podały i już. Większy wpływ kabel zasilający ma na źródło niż na Wzmak choć widzialem wpis kol. ze sklepu powyżej .... Nie wiem czy usłyszysz.

Zostaw go na noc. Niech sobie cicho gra . ja to że stoperem liczyłem godziny emoji1.png
Będzie ciepło, muzykalnie, zrównoważony przekaz - tak jak na odsłuchach.



Wysłane z miłości do muzyki

Marcin to prawda, zapoczątkowałeś swoim M6500i doznania z których było mi się ciężko otrząsnąć, im więcej czasu upływało tym mocniej mnie ciągnęło do zmiany.

Monitorów nie oszczędzam, i czasami lubię rozkręcić mocniej, trochę mnie dziwi wyregulowanie dźwięku, właściwie to jego brak od godziny  7 zanim coś usłyszę to muszę na około 8:20 ustawić, jeszcze wszystko zależy od tego czy lecę po XRL, czy po RCA.

Generalnie po RCA to już nawet zdarzyło mi się zapuścić na godzinę 12:30 przy Dire Straits- "You And Your Friend", miałem ją u Ciebie i chyba też wpadł Ci w ucho ten kawałek, niezły popis na MF.

Zboczenia również dzielę z Tobą, odliczam każdą godzinę grania i nasłuchuję co się zmieniło. 

 

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, asterix1 napisał:

M6si ma to do siebie że pełnią swojej gracji gra po kilkunastu minutach od włączenia...urzekl mnie może kiedyś i u mnie ?

Kable głośnikowe potrafią zmienić małe co nieco 

Bedzie u Ciebie Adam tak coś czuje w kościach :). Co do kabli to one uratowały mi system jak wiesz,,, 

A to dla was Panowie w rytm muzyki płynącej z naszych MF 0blush2.gif

15dziewczyna.gif

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was,

Od całkiem niedawna jestem zadowolonym posiadaczem MF M6500i (choć wciąż w oczekiwaniu na calokształt, bo po tym zakupie  - ograniczonym przez pozostałe skromne środki na porządne dla niego źródło).

Możecie mi wytłumaczyć dlaczego... - wstęp i rozwinięcie zapytania poniżej.

Na ten moment oprócz m6500i mam kino domowe Yamaha Avantage RX-A860 i odtwarzacz Bluray, DVD, CD YAMAHA  BD-S681, kino napędzajacy.

Podłączyłem MF do tego amlitunera na zasadzie końcówki mocy (opcja HT na MF), ale próbowałem również bezpośrednio podłączyć ten odtwarzacz do MF 6500i  w wejście CD

i nie potrafię zrozumieć dlaczego kiedy za przedwzmacniacz robi amplituner Yamahy to muzyka jest ok, a kiedy podlączałem go bespośrednio do CD w Musicalu to leci z CD paskudna kaszanka.

Przecież napewno w Musicalu jest o wiele lepszy przedwzmacniacz niż w tym amplitunerze....

Czy jest taka dysproporcja jakościowa pomiędzy tym odtwarzaczem a MF M6500i, że traktuje ten sygnał jak coś trędowatego?

Czy może ten amplitnuer ma jakiś niby DAC ktory fitruje ten sygnał i jest jakiś znosniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, _Kuben_ napisał:

Witam Was,

Od całkiem niedawna jestem zadowolonym posiadaczem MF M6500i (choć wciąż w oczekiwaniu na calokształt, bo po tym zakupie  - ograniczonym przez pozostałe skromne środki na porządne dla niego źródło).

Możecie mi wytłumaczyć dlaczego... - wstęp i rozwinięcie zapytania poniżej.

Na ten moment oprócz m6500i mam kino domowe Yamaha Avantage RX-A860 i odtwarzacz Bluray, DVD, CD YAMAHA  BD-S681, kino napędzajacy.

Podłączyłem MF do tego amlitunera na zasadzie końcówki mocy (opcja HT na MF), ale próbowałem również bezpośrednio podłączyć ten odtwarzacz do MF 6500i  w wejście CD

i nie potrafię zrozumieć dlaczego kiedy za przedwzmacniacz robi amplituner Yamahy to muzyka jest ok, a kiedy podlączałem go bespośrednio do CD w Musicalu to leci z CD paskudna kaszanka.

Przecież napewno w Musicalu jest o wiele lepszy przedwzmacniacz niż w tym amplitunerze....

Czy jest taka dysproporcja jakościowa pomiędzy tym odtwarzaczem a MF M6500i, że traktuje ten sygnał jak coś trędowatego?

Czy może ten amplitnuer ma jakiś niby DAC ktory fitruje ten sygnał i jest jakiś znosniejszy?

Kuben witamy w klubie M6500i … może trzeba go założyć ? 

pytanie żeby zrozumieć problem

BluRay (BR) -> jakim wyjściem / kablem ? -> do KD Yamahy 

to ważne bo nie wiem czy coax (wówczas DAC z Amp. KD działa+ ewentualne jego korekcję) czy tez RCA wówczas DAC z BR działa. ja również mam klocki do KD z yamahy i rzeczywiście mój Amp KD ma korekcje np. jeśli zrodlo mp3 to cos tam koryguje i jest zauważalnie lepiej, może tez być włączona korekcja YPAO czyli pomieszczenia

BR -> RCA -> M6500i i mówisz ze kaszana. dziwne. 

ja tez majstrowałem z podłączeniem i nie pamiętam aby BR w takiej konfiguracji grał kaszaniasto. na pewno pre-amp w M6500i jest lepszy nic w Amp KD. jak znajde chwile to podłączę raz jeszcze żeby sprawdzić bo ja słucham to z MF M6CD a BR to do filmow. i tak planowałem tak podłączyć bo SACD mogę tylko przez BR słuchać, choć obawiam się tego, o czym napisałem poniże,j ze DAC w BR zrobi kaszankę. 

taki pomysl .

masz inne zrodło jakiś CD ? sprojbuj podłączyć i sprawdzić jak gra

spróbuj podłączyć BR do innego wejścia niż CD / AUX / HT i obadaj jak gra.

jeśli masz cyfrowo podłączony BR do KD yamahy to dzięki lepszemu DAC + ew korekcja możesz mieć lepiej, a jak po RCA bezpośrednio do M6500i to DAC w BR pewnie może być cienki i taki efekt i to nie wina MF.

takie pomysły na testowanie

M6500i jest 100% analogowy, wiec co podasz na wejściu to dalej wzmocni no chyba ze cos nie hallo z wejściem CD ? testuj inne WE, bo to mało prawdopodobne. 

marcin

Edytowane przez Marcin Wielgus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.09.2019 o 22:14, Marcin Wielgus napisał:

pytanie żeby zrozumieć problem

BluRay (BR) -> jakim wyjściem / kablem ? -> do KD Yamahy 

to ważne bo nie wiem czy coax (wówczas DAC z Amp. KD działa+ ewentualne jego korekcję) czy tez RCA wówczas DAC z BR działa. ja również mam klocki do KD z yamahy i rzeczywiście mój Amp KD ma korekcje np. jeśli zrodlo mp3 to cos tam koryguje i jest zauważalnie lepiej, może tez być włączona korekcja YPAO czyli pomieszczenia

BR -> RCA -> M6500i i mówisz ze kaszana. dziwne. 

Marcin dzięki jak zawsze, urlopik, trochę opóźnień, ale już się udzielam...

Z BR Yamahy do M6500i podłączone jest tanim kablem RCa (2 x chinch z każdej strony).

Poszerzyłem sprawdzenia po prostu o dużą ilość płyt i wynik się trochę zmienił - niektóre płyty lepiej brzmiały bezpośrednio do m6500i, a niektóre lepiej z posrednictwem preampa w KD.

Chyba po prostu ten odtwarzacz BR jest to nieproporcjonalnie słabe źródło dla tego wzmacniacza i nie ma litości dla słabo nagranych płyt.

W odtwarzaczu BR Yamy podoba mi się wejście na dysk twardy, z dyskiem 1TB radzi sobie dobrze, można wygodnie przeglądać zawartość katalogów na telewizorze, a z odtwarzacza jest wyjście COAX - zastanawiam się jeszcze nad dobrym DAC'iem pomiędzy BR Yamy a m6 500i, bo na dysku podpiętym do bR mam mnóstwa flac'ów CD SACD. Jeśli dobrze rozumiem sens DAC, to jak dostanie plik FLAC poprzez coax to jest to czysty plik cyfrowy nie konwertowany więc, taki DAC nie powinien wybrzydzać na rodzaj źródla tylko zrobić z tym FLAC'kiem co się da i puścić do M6500i - dobrze myśle?

Edytowane przez _Kuben_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dobrze myślisz. BR stanie się wówczas transportem / streamerem i całość dekodowania spodnie na zewnętrzny DAC który następnie poda sygnał na M6500i
Jak już masz Wzmak za 20 k PLN to może wydaj parę PLN na sensowny kabel RCA nie jakieś duże pieniądze ale żeby nie był najtańszy jak napisałeś bo będziesz szukał problemu a kabel ci będzie syfił w torze.
Co do DAC to aż się prosi M6sDAC. I będziesz mial super układ. Do tego cabel coax I Kabel RCA-RCA i gra muzyka.


Wysłane z miłości do muzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam po 150 godzinach by przyznać że choć nie wierzyłem w dalsze zmiany, to się jednak pojawiły.
Wcześniej wydawało mi się, że jest idealnie, ale jak się okazało, może być jeszcze lepiej, z każdym dniem dźwięk nabiera wyrafinowanego sznytu, staje się szlachetniejszy, dopieszcza się, są to oczywiście niuanse, ale sprawiają że nie mogę się oderwać od słuchania. Wchłaniam muzykę jak gąbka wodę.
Pamiętam że kiedyś inaczej brzmiało Imany, miałem większe tło basowe, może nie dudniło, ale dało się to zauważyć, teraz tego nie ma,  bas jest idealny w punkt, wokal jeszcze bardziej czaruje i te talerze które są tak wyczuwalne i przy tym wszystkim idealnie zestawione dla moich uszu, coś niesamowitego.
Jedyne co mnie boli to to, że chyba mam za kiepskie głośniki, w okolicach 12 pojawiają się zniekształcenia, wzmacniacz jest do nich zbyt mocny, czy o co chodzi?
Co prawda nie ma potrzeby słuchania tak głośno, chciałem sprawdzić jaką głośność jestem w stanie znieść w swoim pomieszczeniu i na ile mogę sobie pozwolić z sąsiadami.
 

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego M6si odkrecalem juz na max i nie ma mowy o znieksztalceniach. Generalnie jest to jednostka pod tym wzgledem wybitna o historycznie minimalnych znieksztalceniach co mozna znalezc w podanych parametrach wzmacniacza.

 

pozdrawiam

Ł.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jimmi, a mógłbyś mi powiedzieć, ile decybeli było przy tak ustawionej galce na skali, dałeś radę wysiedziec w pokoju?
Zatem jaka jest przyczyna tego że ja tak nie mogę, sprzęt jest niewystarczająco wygrzany, za mała ilość godzin przegranych, może to ulec zmianie, a może jest uszkodzony?
Dostałem też w nformacje, że to jest normalne, wzmacniacze kończą się w połowie skali, tylko że ja tak z Denon-em nie miałem, Tucana 2 też nie miała z tym problemu, tylko to były klocki które już miały sporo godzin za sobą wygranych.
Więc nie podoba mi się to jak się zachowuje 6si, tymbardziej że nikt tutaj tak nie ma.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie dalem rade i bez kozery "powiem", ze jedyne co sie zmienia to nastawienie sąsiadów..

Absolutnie pod zadnym wzgledem nie ma mowy o jakiejkolwiek stracie jakosci. Jest glosniej, to jest wiecej glosnej muzyki. (sluchanie tak glosno jest mozliwe przez powiedzmy 30s. bo leb peka z nadmiaru db )

Jesli sledziles watek opieszale, to dodam, ze starannie dobieralem okablowanie glosnikowe. W tym pomogli mi tez dobrzy  ludzie.

 

 asterix1 pozdrawiam ?

 

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał w przyszłości nadmiar gotówki, i znajdę sklep który umożliwi odsłuch kabli Harmonix, to sprawdzę co dają. Jak pisałeś wcześniej dają one dociążenie, jestem ciekaw jak to by wypadło u mnie, pomieszczenie mam małe około 20 metrów i tego basu może się okazać że jest za dużo. Z chęcią bym tez te przewody porównał na tle Wireworld Oasis 7 bi-wire.

Choć kable w aspekcie przesterowania nie sądzę by cokolwiek zmieniły, prawdopodobnie głośniki dostają moc której już nie są w stanie przyjąć, producent podaje iż wzmacniacz może dysponować między 40-120W, a maks SPL to 112dBA para i mimo że nie bardzo się na tym wszystkim znam, to właśnie moje głośniki osiągnęły swój maks, dobrze że nic złego się nie stało.

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M6 to wzmacniacz ciepły, Musical po staremu, teraz sprzedawany jaki M3si. Do Dynaudio zdecydowanie M6si, to jest nowa jakość. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.