Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie jak z tym ciepełkiem w MF m6i / m6si? Fajnie jakby się wypowiedziała osoba, która ma taki zestaw.

 

 

 

 

Miałem M6i i grał z Focal Chorus 836v. Obecnie mam M6500i i gra z Tannoyami DC10Ti.

Wzmacniacz ciepły, wydajny prądowo - bardzo, budowa dual mono na 1 trafie ale z 2 odczepami. Bardzo ładny wypelniony bas i nisko schodzi. Bas potęga bym powiedział ale wiadomo paczki mają wpływ na to cię słyszy. Focal'e trochę ostre są i M6i bardzo ładnie je wyrównał to była dobra para. Focal'e słabszy środek miały i je sprzedalem. Później byly kolumny DIY na SB-ACOUSTIC i Usher. Wówczas M6i pokazał klasę. Mogę szczerze polecić bo to nie jest Wzmak szyty pod jakieś kolumny. Dobrze się zgrywa z różnymi paczkami . Napędzi duże podlogowce jak i dowolne monitory. Ponoć M6si jeszcze lepszy mini lepszego DAC ma.

 

Z dynaudio nie pomogę ale pisz do Wormsa

Właśnie wygrzal M6si i jest happy & in love

 

Wysłane z miłości do muzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca roku produkty z oficjalnej dystrybucji mają nowe ceny w ramach programu wymiany starej elektroniki na nową (może być dowolnej firmy)

 

Musical Fidelity M6 500i (czarny lub srebrny)

cena katalogowa: 21 995zł

cena przy wymianie starego urządzenia: 16 995zł

 

Musical Fidelity M6si (czarny lub srebrny)

cena katalogowa: 12 495zł

cena przy wymianie starego urządzenia: 10 995zł

 

Musical Fidelity M6scd (czarny lub srebrny)

cena katalogowa: 12 495zł

cena przy wymianie starego urządzenia: 10 995zł

 

Musical Fidelity M6s DAC (czarny lub srebrny)

cena katalogowa: 6 995zł

cena przy wymianie starego urządzenia:6 295zł

 

Musical Fidelity M6 Vinyl (czarny lub srebrny)

cena katalogowa: 8 395zł

cena przy wymianie starego urządzenia: 6 295zł

 

Musical Fidelity M5si (czarny lub srebrny)

cena katalogowa: 8 395zł

cena przy wymianie starego urządzenia: 7595

 

Musical Fidelity M3si (czarny lub srebrny)

cena katalogowa: 5 495zł

cena przy wymianie starego urządzenia: 4995zł

 

Musical Fidelity M3scd (czarny lub srebrny)

cena katalogowa: 5 495zł

cena przy wymianie starego urządzenia: 4 995zł

 

 

Promocja trwa od 23.09.2019 do 20.12.2019

1. Rabat na wybrane urządzenia Musical Fidelity jest przyznawany według cennika
promocyjnego

2. Wymiana dotyczy wymiany urządzeń dowolnego producenta

3. Promocja obowiązuje wyłącznie na terytorium polski

4. Firma RAFKO Dystrybucja zastrzega sobie prawo do zmian w ofercie w dowolnym
momencie

 

https://sklep.rms.pl/daj-nam-swoj-stary-sprzet-a-my-damy-ci-rabat-na-elektronike-musical-fidelity-nawet-do-5-000zl.html 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestaje już liczyć wygrane godziny, zatrzymałem się na 260 i podejrzewam że raczej już nic w dźwięku się nie zmieni. Jestem oczywiście zachwyconym tym co dostałem i słuchanie daje dużo radości.

Ostatnio odwiedził mnie forumowy kolega Bipo, by zobaczyć co u mnie się zmieniło, ciekaw był bardzo jak z Silver 100 gra ten wzmacniacz.

Oczywiście co uszy to inna ocena, Bipo w temacie ma większe doświadczenie i po zastanowieniu przyznaję mu rację, trzeba popracować nad mocą w dolnych rejestrach, oraz lekkim wyciągnięciem góry.
Osobiście co do dołów to wiem że te głośniki potrafią zagrać jeszcze potężniej bo już to zaprezentowały, tylko wtedy nie było takiej kontroli i wszystko się zlewało, za słaby chyba był wzmacniacz. Teraz jest wszystko ładnie różnicowane, ale jeszcze troszkę więcej by się przydało.
Górze jak zrozumiałem jest bark wybrzmień, wyciągnięć, Bipo ma do tego doskonały utwór i po pierwszych szarpnięciach gitary w ,,Keith Don't Go” , wiedział że coś straciłem, co wcześniej dało się słyszeć.

Tak więc prosiłbym o pomoc, na co można próbować wymienić Wirewold Oasis 7 głośnikowy BiWare, by nie ruszyć średnicy, bo jest piękna, a podkręcić górę i dodać dołu?

Oczywiście w rozsądnych pieniądzach, 2x3m 2 tysiaki.

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jimmi już mi go polecał, pamiętam, ale nie jest on dostępny, a cena jest na tyle zaporowa w sklepie że raczej nie uda mi się go do testów nawet ogarnąć. W jednym ze sklepów niby jest 2x3 metry to koszt 3590 PLN, a doznania nie znane. Śmieszna sprawa przewód będzie droższy od głośników. Po ile używkę tego przewodu można było wyrwać?

Jakie inne typy przewodów głośnikowych można jeszcze brać pod uwagę, ale tańsze?

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, worms napisał:

Jimmi już mi go polecał, pamiętam, ale nie jest on dostępny, a cena jest na tyle zaporowa w sklepie że raczej nie uda mi się go do testów nawet ogarnąć. W jednym ze sklepów niby jest 2x3 metry to koszt 3590 PLN, a doznania nie znane. Śmieszna sprawa przewód będzie droższy od głośników. Po ile używkę tego przewodu można było wyrwać?

Jakie inne typy przewodów głośnikowych można jeszcze brać pod uwagę, ale tańsze?

Tellurium Black tańsze

sa dwie wersje ....pierwsza bardziej "wyrazista" druga spokojniejsza (moje spostrzeżenia)

Ps M6 si miałem okazje słuchać podłączone do ...Harmonix HS-EXQ EXQUISITE inna liga ....wczesniej podłaczone byl Tellurium Black 2 ( kolumn nie pamiętam )więcej i szczegółowiej z zarazem pełniejszy dźwięk w każdym aspekcie  no ale cena powyżej 12 tys ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Panowie, sprzęt już jest, przynosi dużo radości, potrafi zaskoczyć, praktycznie wszystkiego słucham na nowo i potrafi wciągnąć że się nie chce przerwać.
Bardziej chodzi pewnie o wypełnienie czymś czasu, gdyż od czerwca nic nie robiłem innego tylko w kółko szukałem tej drogi dla siebie, teraz jak się okazuje chyba mocno się od tego uzależniłem, hehe.
Badam różne możliwości, co bardziej będzie się opłaciło. Doinwestować do przewodu głośnikowego który już posiadam, czy też zbierać na nowe głośniki, kiedyś w przyszłości. 

Cichą nadzieję miałem jednak na to, że są przewody które kosztują używane, tyle co mój i lepiej zgrają się z moim systemem.

 

 

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie obecnie moje Tannoy definition DC10Ti grają z Musical Fidelity M6500i. Ciut chciałbym ulagodzic górę i cos juz tam osiągnąłem kablami głośnikowymi ale mogę w super cenie kupić Musical Fidelity Nu-Vista 600. Co myślicie o takim połączeniu? To hybryda na nuvistorach a przy skuteczności 92dB w moim Tannoy to nie ma kwestii w ich wysterowaniu.

Czy to dobry kierunek ? Poradzicie bo nie znam się na hybrydach ani na lampach. Zawsze był tranzystor

Dzięki za pomoc i opinie

Marcin


Wysłane z miłości do muzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:

A na co się przesiadłes?

Dopiero się przesiadam,  prawdopodobnie Hegel H390

W piątek jeszcze będę słuchał ATC P2 więc to jeszcze nic pewnego ?

Edytowane przez Music_FAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka zdrada, nie ładnie.

Mam nadzieję że gdzieś można przeczytać o tym co spowodowało taki ruch, co się zmieniło?

 

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Musical Fidelity M2si z nagrodą Best Product 2019!

Do grona licznych wyróżnień wzmacniacza zintegrowanego Musical Fidelity M2si dołączyło kolejne odznaczenie. Magazyn High Fidelity wyróżnił najlepsze według redakcji urządzenia 2019 roku i - bez zaskoczeń - w kategorii wzmacniaczy zintegrowanych góruje Musical Fidelity M2si!

https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/3202-musical-fidelity-m2si-z-nagroda-best-product-2019

 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2019 o 22:56, Marcin Wielgus napisał:

Oj tak tak. Napisz jak po zmianie a jak bys jednak chciał coś lepiej z MF np M6si lub M6500 jak mój to pisz na privata. Pomogę ci zostać w MF emoji1.png


Wysłane z miłości do muzyki

Możesz też zgłosić się do nas, dostaniesz lepszą cenę niż u Marcina i pełną polską gwarancję, a także rachunek wystawiony przez polską firmę ? 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Sklep.RMS.pl napisał:

Możesz też zgłosić się do nas, dostaniesz lepszą cenę niż u Marcina i pełną polską gwarancję, a także rachunek wystawiony przez polską firmę ? 

Klient nasz Pan ? a dla mnie to super hobby. Osobiście cieszę się że grono MF rośnie a modele zdobywają nagrody. Osobiście nie dziwię się słuchając mojego M6500i. 
Polecam profesjonalna obsługę Kolegów RMS.
 

Marcin 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czekam na M6xi..... 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw do sprzedaży musi trafić M8xi czyli następca M6i 500. A wiadomo że w czasach komputerowego projektowania, poczty elektronicznej i dostaw Just in Time wszystko trwa długo. 

Na ten moment znamy jego cenę, parametry i wygląd a nawet nie wiadomo czy będzie na AVS 2019 w Warszawie. 

Natomiast M6xi mam nadzieję że będzie to ewolucyjny następca M6si o podobej specyfikacji tylko w zamian archaiczne usb w standardzie z przed dekady wejścia cyfrowe pozwalające podłączyć napęd lub na krótko CD. 

No i oby cena nie przekroczyła 3000E.

Najpierw do sprzedaży musi trafić M8xi czyli następca M6i 500. A wiadomo że w czasach komputerowego projektowania, poczty elektronicznej i dostaw Just in Time wszystko trwa długo. 

Na ten moment znamy jego cenę, parametry i wygląd a nawet nie wiadomo czy będzie na AVS 2019 w Warszawie. 

Natomiast M6xi mam nadzieję że będzie to ewolucyjny następca M6si o podobej specyfikacji tylko w zamian archaiczne usb w standardzie z przed dekady wejścia cyfrowe pozwalające podłączyć napęd lub na krótko CD. 

No i oby cena nie przekroczyła 3000E.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeglądzie cen na rynku europejskim jesteś pewien że seria x się zbliża. 

Znalazłem w paru miejscach M6si tańsze od M5si... 

W dniu 28.10.2019 o 10:25, Sklep.RMS.pl napisał:

Musical Fidelity M2si z nagrodą Best Product 2019!

Do grona licznych wyróżnień wzmacniacza zintegrowanego Musical Fidelity M2si dołączyło kolejne odznaczenie. Magazyn High Fidelity wyróżnił najlepsze według redakcji urządzenia 2019 roku i - bez zaskoczeń - w kategorii wzmacniaczy zintegrowanych góruje Musical Fidelity M2si!

https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/3202-musical-fidelity-m2si-z-nagroda-best-product-2019

 

I pomyśleć że urządzenie ma ponad 10 lat ?

Edytowane przez marek-1969

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok 5000€

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.