Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, asterix1 napisał:

Wiem ze to banalne ale na razie będziesz miał "huśtawkę dźwiękową" mam niższy od Twojego M3 si trwało to dobre parę tygodni za nim sie to ustatkowało...droga przez mękę ale warto...słuchałem Twojego -jest lepszy niż to moje i  to sporo.

 

Czego się nie robi dla AUDIO,trzeba będzie przetrwać ten okres wygrzewania.

Godzinę temu, Ronaldo9 napisał:

Miałem kiedyś pokój  podobnych rozmiarów  w którym  stały  TANNOY revelolution signature 6t.pewnego dnia postanowiłem zmienić kolumny I.na testy  wypozyczylem proac d2,kef ls50,pmc21.Niby 12m idealne pomieszczenie dla.monitorow Ale ja I tak wybrałem proac d18.

d2 gorzej się spisały od d18?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, izapat said:

Czego się nie robi dla AUDIO,trzeba będzie przetrwać ten okres wygrzewania.

d2 gorzej się spisały od d18?

To nie jest tak że gorzej.Dla mnie  podłogowka  ma większy potencjał  niż monitor. Osobiście wolę  mieć małą  podlogowke typu pmc gb1,spendor  a5r niż monitor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, izapat said:

Zastanawiałem się też nad proac d20r,które można kupić nie co taniej niż d2r.Ciekawe czy duża różnica? 

Mój  kolega je.ma I tam jest spoooro basu.poczytaj w klubie proac co piszą o d20.Ja d20 bym odpuścił  I poszukal coś z PMC (gb1,fb1 lub 23)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2019 o 15:01, jimmi napisał:

Fragment z linku jai podales w czesci opisu cd podkreslilem : 

 

Podobną funkcję może pełnić integra M6i, jednak odtwarzacz Musical Fidelity M6CD ma przewagę w większym zaawansowaniu modułów cyfrowych. Połączenie ze wzmacniaczem można wykonać poprzez gniazda RCA albo zbalansowane XLR. 

Witam 

Też zastanawiam się nad połączeniem najpierw mojego MF cd6 z pre.  po xlr nawet jeśli cd nie jest zbalansowane to może będzie progres a i trochę głośniej?Ma ktoś z was tak połączone klocki?dodam że końcówkę mocy z pre. zostawię narazie po rca.

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, Marcin Wielgus said:


Ronaldo czy można regulować w Nu-Vista intensywność podświetlenia ? Lub / i wyłączyć ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Hej

Można wszystko wyłączyć  lub mieć włączony.tylko wyswietlacz,a po wciśnięciu  mute  ledy świecą na czerwono

Screenshot_20200306-193248_Gallery.jpg

Screenshot_20200306-193242_Gallery.jpg

Screenshot_20200306-193804_Gallery.jpg

Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nuvistorkow nie widać w szafce schowane.

I jak ci to gra? Słychać wpływ tych lampek ? Bo to w gruncie rzeczy jest hybryda ? Lampy są w preampie? Pewnie porównywałem do czystego tranzystora.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minutes ago, Marcin Wielgus said:

Tylko nuvistorkow nie widać w szafce schowane.

I jak ci to gra? Słychać wpływ tych lampek ? Bo to w gruncie rzeczy jest hybryda ? Lampy są w preampie? Pewnie porównywałem do czystego tranzystora.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak to hybryda. Ja jestem słabo osluchany, lampy i hybrydy  są dla mnie obce, wcześniej miałem trzy integry Marantza  I jednego Hegla oraz  cztery cedeki, więc moje zaplecze jest skromne.lampki mają  swój  czar.wspominalem o tym  że  dźwięk z rca  brzmi lepiej niż po xlr. 800 z cd nu vista brzmi  cudownie,wszystko  jest takie naturalne nic się nie narzuca A każdy instrument Ma swoje miejsce . Scena  jest głęboka. Przybyło również  basu.mówią  że źródło  mało wnosi Ale ja się z tym.nie zgodzę.Dziwie się że  ludziska dobierają sobie klocki z innej parafii .ANTILA  którą. Miałem.nawet w połowie nie zbliżyła się do nu vista  cd, Ale trzeba też zaznaczyć że  to inny  przedział cenowy.znajomi twierdzili że w tych czasach nie.ma sensu wydawać kasy na CD  I proponowali kupno encore 225 Ale na tą  chwilę  jestem  bardzo  zadowolony  z wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to hybryda. Ja jestem słabo osluchany, lampy i hybrydy  są dla mnie obce, wcześniej miałem trzy integry Marantza  I jednego Hegla oraz  cztery cedeki, więc moje zaplecze jest skromne.lampki mają  swój  czar.wspominalem o tym  że  dźwięk z rca  brzmi lepiej niż po xlr. 800 z cd nu vista brzmi  cudownie,wszystko  jest takie naturalne nic się nie narzuca A każdy instrument Ma swoje miejsce . Scena  jest głęboka. Przybyło również  basu.mówią  że źródło  mało wnosi Ale ja się z tym.nie zgodzę.Dziwie się że  ludziska dobierają sobie klocki z innej parafii .ANTILA  którą. Miałem.nawet w połowie nie zbliżyła się do nu vista  cd, Ale trzeba też zaznaczyć że  to inny  przedział cenowy.znajomi twierdzili że w tych czasach nie.ma sensu wydawać kasy na CD  I proponowali kupno encore 225 Ale na tą  chwilę  jestem  bardzo  zadowolony  z wyboru.

No ale CD ma Też swoje nuvistorki więc musi to mieć wpływ na dźwięk.
A powiedz czy muszą się te lampy rozgrzewać ? Tj zaraz po włączeniu gra inaczej niż np po pół godzinie? Ja lampowy nie jestem ale piszą o lotach że trzeba je grzać stąd moje pytanie.
A twój Wzmak to 800?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Marcin Wielgus said:


No ale CD ma Też swoje nuvistorki więc musi to mieć wpływ na dźwięk.
A powiedz czy muszą się te lampy rozgrzewać ? Tj zaraz po włączeniu gra inaczej niż np po pół godzinie? Ja lampowy nie jestem ale piszą o lotach że trzeba je grzać stąd moje pytanie.
A twój Wzmak to 800?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak  jak wspominałem  wcześniej  jestem słabo osluchany, I być może  większość  CD w tej cenie brzmi tak dobrze .teoria jest taka że po włączeniu  sprzętu lampki  są podświetlane  na czerwono  przez jakieś  5s a następnie kolor się zmienia na żółty. Po jakiejś  minucie  żółty  zamienia się w zielony I to jest znak że sprzęt jest gotowy.Ja z przyzwyczajenia   włączam muzykę  i idę np.zrobic herbatę itd. I Staram się wrócić do salonu po 30min.wzmacniacz który  posiadam to nu vista  800.

Screenshot_20200307-063825_WhatsApp.jpg

Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak  jak wspominałem  wcześniej  jestem słabo osluchany, I być może  większość  CD w tej cenie brzmi tak dobrze .teoria jest taka że po włączeniu  sprzętu lampki  są podświetlane  na czerwono  przez jakieś  5s a następnie kolor się zmienia na żółty. Po jakiejś  minucie  żółty  zamienia się w zielony I to jest znak że sprzęt jest gotowy.Ja z przyzwyczajenia   włączam muzykę  i idę np.zrobic herbatę itd. I Staram się wrócić do salonu po 30min.wzmacniacz który  posiadam to nu vista  800.
Screenshot_20200307-063825_WhatsApp.thumb.jpg.70b11b69f5d8b08e1e3f80933edc8308.jpg

No to masz nie a kolumbrynę. Top topów w MF. Miłego słuchania i dziel się wrażeniami bo mało Nu-Vist na rynku w PL i malo opinii zarazem a człowiek zawsze się zastanawia "czy warto".
Tyniuz znasz odpowiedź
A mnie nurtuje czy warto przejść z M6500i na Nu-Vista 600.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Marcin Wielgus said:


No to masz nie a kolumbrynę. Top topów w MF. Miłego słuchania i dziel się wrażeniami bo mało Nu-Vist na rynku w PL i malo opinii zarazem a człowiek zawsze się zastanawia "czy warto".
Tyniuz znasz odpowiedź emoji1.png
A mnie nurtuje czy warto przejść z M6500i na Nu-Vista 600.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Myślę że warto.w UK  600 można mieć ex demo za jakieś  15kzl Ale ten sklep jest skłonny  do negocjacji  więc myślę że  zgodzili by się na 12-13kzl.pytanie za ile możesz sprzedać m6???na Ebay  stoi  m6500 z Polski za 15kzl więc ja bym się nie zastanawial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2020 o 20:33, Ronaldo9 napisał:

Można wszystko wyłączyć  lub mieć włączony.tylko wyswietlacz,a po wciśnięciu  mute  ledy świecą na czerwono

 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że warto.w UK  600 można mieć ex demo za jakieś  15kzl Ale ten sklep jest skłonny  do negocjacji  więc myślę że  zgodzili by się na 12-13kzl.pytanie za ile możesz sprzedać m6???na Ebay  stoi  m6500 z Polski za 15kzl więc ja bym się nie zastanawial

Jak wiesz mam też swoje możliwości i jakoś finansowo bym to ogarnął ale jakim całe życie tranzystorowy byłem ale coś mnie kusi lampka nimi hybryda byłaby takim dobrym kompromisem. Ciekawe jaka różnica byłaby w odsłuchu M6500i ver Nu-Vista 600?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Marcin Wielgus said:


Jak wiesz mam też swoje możliwości i jakoś finansowo bym to ogarnął ale jakim całe życie tranzystorowy byłem ale coś mnie kusi lampka nimi hybryda byłaby takim dobrym kompromisem. Ciekawe jaka różnica byłaby w odsłuchu M6500i ver Nu-Vista 600?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Może  branża  coś podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może  branża  coś podpowie.

No byłoby fajnie bo na takim poziomie jakości sprzętu to zaczyna się robić "subtelnie" tj różnice.
Patrzyłem na bebechy mojego M6500i to jemu bliżej do twojego 800, full wypas i mocno dopakowany, a ten Nu-Vista 600 trochę powietrze audiofilskie pod klapą no ale nuvistorki są i na pewno wpływają na dźwięk.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, stoję przed wyborem Lux 505 albo MF 6Si, szukam energetycznego muzykalnego grania. Czy M6Si warty wypożyczenia przy takich założeniach?

Coś ty taki nerwowy, godzina minęła tu nie ma dyżurów ludzie muzyki słuchają

Uważam że warto wypożyczyć tylko koniecznie zwróć uwagę czy wygrzany. Ja uważam że MF M6si to na pewno piękne muzykalne i barwne granie.
Napisz coś z czym to będzie grało bo to ważne i w ilu m2?
Jak masz blisko do Wroclawia to wpadnij posłuchać .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?

A jak z dynamiką? We wtorek zostanie do mnie wysłany na sprawdzenie czy jest sens zostawić.. na tylko 2 tygodnie - jak długo się wygrzewa?

Pomieszczenie 24m2. Monitory na SEAS X3P i Morel Elite . . .

Do tej porygrały z Moon'em 250i - wszystko było na właściwym miejscu, tylko góra zbyt "krzykliwa" ;-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

główne źródło jest w serwisie - Pioneer N-30AE, więc gram z TIDAL Master z notebooka, chwilowo na audioqeście DragonFly włączonego w ZORIN OS ?

niestety nie mogę odebrać Pionka z media-expert ;( z wiadomej przyczyny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.