Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

JAK DŁUGO SIĘ WYGRZEWA M6Si ?!?

Min 100 godzin a od 150 wg mnie nie ma już zmian. Jeśli góra za ostra u ciebie to jest duża szansa że MF M6si ci pomoże. Miałem kiedyś focale które ostre są na górze i z M6i bardzo dobrze grały. MF ma opinię grania po cieplejszej sreonie.
Jakiej muzyki słuchasz ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ponadto myślę że masz szansę na poprawę na basie. M6si to bardzo pożądane i mocne dual mono i zapewni ci wydajność prądowa która spokojnie występuje znacznie większe paczki niż te które masz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


Min 100 godzin a od 150 wg mnie nie ma już zmian. Jeśli góra za ostra u ciebie to jest duża szansa że MF M6si ci pomoże. Miałem kiedyś focale które ostre są na górze i z M6i bardzo dobrze grały. MF ma opinię grania po cieplejszej sreonie.
Jakiej muzyki słuchasz ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ponadto myślę że masz szansę na poprawę na basie. M6si to bardzo pożądane i mocne dual mono i zapewni ci wydajność prądowa która spokojnie występuje znacznie większe paczki niż te które masz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mój m6si już się rozgrzał.Trwało to ok. trzech tygodni.Na początku myślałem ,że go zwróce,ale Marcin,miałeś racje ,góra się otworzyła i jest naprawde dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dać czas M6si to podstawa.

Nie widziałem chyba nikogo w klubie kto łączyłby MF z Dynaudio, mogę być pierwszy. Po trzech dniach nic mnie nie odrzuciło wiec zostają ze mną na dłużej.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem tych modeli o których piszesz, więc nie mogę porównać. W salonie słyszałem przed wyborem do domu Special Forty, ale mi nie podeszły. Odsłuchałem kilka paczek innych marek, w domu, zostają 1.4LE, co jest dla mnie zaskoczeniem.

Edytowane przez worms

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, worms napisał:

Nie słuchałem tych modeli o których piszesz, więc nie mogę porównać. W salonie słyszałem przed wyborem do domu Special Forty, ale mi nie podeszły. Odsłuchałem kilka paczek innych marek, w domu, zostają 1.4LE, co jest dla mnie zaskoczeniem.

Ciekawe kolumny ,ale nie do mojego pokoju(12m)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie znam się ale myślałem że prawdziwe dual mono powinno wyglądać tak
1991757063_Screenshot_20200322-075059_SamsungInternet.thumb.jpg.bf53644939c400565feb38b73eb73f4a.jpg
A. NIe tak
798726272_Screenshot_20200322-075516_SamsungInternet.thumb.jpg.17d467c7e3ba3b11395b1f3577392bf2.jpg

Tak Ronaldo9 masz rację, nie znasz się .... A teraz poważnie.
Tak 100% dual mono to rozdział od samego stopnia zasilania no i trzeba przyznać że w M6si jest jeden teroid co jest odstępstwem, ale ukłonem w kierunku "puryzmu dual mono" jest to że ten transformator ma osobne uzwojenia wtórne na lewy i prawy kanał no i ma solidne wymiary. Dalsza część toru to już 100% dual mono wg mojej wiedzy. No i jak gra !

Dzięki Ronaldo za uwagę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dać czas M6si to podstawa.

Nie widziałem chyba nikogo w klubie kto łączyłby MF z Dynaudio, mogę być pierwszy. Po trzech dniach nic mnie nie odrzuciło wiec zostają ze mną na dłużej.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Worms daj jakieś zdjęcie jak to teraz u ciebie wygląda no i napisz coś jak gra w porównaniu do poprzedniego ukladu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mój m6si już się rozgrzał.Trwało to ok. trzech tygodni.Na początku myślałem ,że go zwróce,ale Marcin,miałeś racje ,góra się otworzyła i jest naprawde dobrze.

Dobrze, że wytrzymałem ja też tak miałem z M6500i ale po tych 100 godzinach zrobiło się tak że gra do dzisiaj. Wg mnie producent powinien o tym informować a najlepiej jakby jakoś sam wygrzewał przed sprzedażą choć to pewnie za duży koszt.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Względem S100 ma dużo lepszej jakości wszystko.

Wprowadza w muzykę coś co ciężko mi określić, ale to się czuje i można to opisać jako bezproblemowe granie, gdzie nic dla tych głośników nie jest problemem.

Nie twierdzę że nie można lepiej, nawet z nimi w innej konfiguracji, ale na moje ucho jest super.

Kiedyś byłem w szoku jak S100 od MA potrafią grać i jak bardzo rozwinęły się po zmianie wzmacniacza z Denona 1520AE na M6si, wtedy myślałem że już lepiej nie można, bo trochę głośników miałem okazję usłyszeć, głównie po za domem, ale z moimi klockami i zawsze w starciu z Klipsch M160 i S100 AM, nie mogłem nic lepszego znaleźć.

Jak się okazuje D1.4LE stoją ponad tym,  dużo lepszej jakości bas, zwarty szybki i mocniejszy, schodzą niżej i się nie ciągną, gdy się pojawia to czuć ten power i można naprawdę pomyśleć że grają głośniki dużo większych rozmiarów.

Dla mnie M6si trzyma je za mordę i względem S100 które miały najlepszy bas jaki do tej pory mogłem u siebie usłyszeć jest przepaść.

Reszta też na plus, środek dostał wiele nowych smaczków wielobarwności, zróżnicowania, wokale się pozmieniały i lepiej można wyczuć, usłyszeć różne niuanse w głosie.

Góra bez zastrzeżeń,  instrumenty dostały lepszego drajwu, są emocje, jest fajnie, mi to bardzo pasuje.

A temu wszystkiemu towarzyszy taka jakby to określić, ogłada, spokój, wyrafinowanie, sam nie wiem czuć że to lepsze głośniki z górnej półki.

Małe foto z tego co udało mi się na tą chwile z REW odczytać, granie na starcie, granie z DSP DL auto, oraz z DSP DL po modyfikacjach i fotki samych paczek.

1.4 zabawy rew def- dsp dl auto-dspdl Worms.jpg

IMG_5531-m.jpg

IMG_5554-m.jpg

IMG_5551-m.jpg

20200319_181129-m.jpg

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, worms napisał:

Względem S100 ma dużo lepszej jakości wszystko.

Wprowadza w muzykę coś co ciężko mi określić, ale to się czuje i można to opisać jako bezproblemowe granie, gdzie nic dla tych głośników nie jest problemem.

Nie twierdzę że nie można lepiej, nawet z nimi w innej konfiguracji, ale na moje ucho jest super.

Kiedyś byłem w szoku jak S100 od MA potrafią grać i jak bardzo rozwinęły się po zmianie wzmacniacza z Denona 1520AE na M6si, wtedy myślałem że już lepiej nie można, bo trochę głośników miałem okazję usłyszeć, głównie po za domem, ale z moimi klockami i zawsze w starciu z Klipsch M160 i S100 AM, nie mogłem nic lepszego znaleźć.

Jak się okazuje D1.4LE stoją ponad tym,  dużo lepszej jakości bas, zwarty szybki i mocniejszy, schodzą niżej i się nie ciągną, gdy się pojawia to czuć ten power i można naprawdę pomyśleć że grają głośniki dużo większych rozmiarów.

Dla mnie M6si trzyma je za mordę i względem S100 które miały najlepszy bas jaki do tej pory mogłem u siebie usłyszeć jest przepaść.

Reszta też na plus, środek dostał wiele nowych smaczków wielobarwności, zróżnicowania, wokale się pozmieniały i lepiej można wyczuć, usłyszeć różne niuanse w głosie.

Góra bez zastrzeżeń,  instrumenty dostały lepszego drajwu, są emocje, jest fajnie, mi to bardzo pasuje.

A temu wszystkiemu towarzyszy taka jakby to określić, ogłada, spokój, wyrafinowanie, sam nie wiem czuć że to lepsze głośniki z górnej półki.

Małe foto z tego co udało mi się na tą chwile z REW odczytać, granie na starcie, granie z DSP DL auto, oraz z DSP DL po modyfikacjach i fotki samych paczek.

1.4 zabawy rew def- dsp dl auto-dspdl Worms.jpg

IMG_5531-m.jpg

IMG_5554-m.jpg

IMG_5551-m.jpg

20200319_181129-m.jpg

Szkoda,że kolumny nie stoją na podstawkach.M6si stoi na stopkach,czy masz je przykręcone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Względem S100 ma dużo lepszej jakości wszystko.
Wprowadza w muzykę coś co ciężko mi określić, ale to się czuje i można to opisać jako bezproblemowe granie, gdzie nic dla tych głośników nie jest problemem.
Nie twierdzę że nie można lepiej, nawet z nimi w innej konfiguracji, ale na moje ucho jest super.
Kiedyś byłem w szoku jak S100 od MA potrafią grać i jak bardzo rozwinęły się po zmianie wzmacniacza z Denona 1520AE na M6si, wtedy myślałem że już lepiej nie można, bo trochę głośników miałem okazję usłyszeć, głównie po za domem, ale z moimi klockami i zawsze w starciu z Klipsch M160 i S100 AM, nie mogłem nic lepszego znaleźć.
Jak się okazuje D1.4LE stoją ponad tym,  dużo lepszej jakości bas, zwarty szybki i mocniejszy, schodzą niżej i się nie ciągną, gdy się pojawia to czuć ten power i można naprawdę pomyśleć że grają głośniki dużo większych rozmiarów.
Dla mnie M6si trzyma je za mordę i względem S100 które miały najlepszy bas jaki do tej pory mogłem u siebie usłyszeć jest przepaść.
Reszta też na plus, środek dostał wiele nowych smaczków wielobarwności, zróżnicowania, wokale się pozmieniały i lepiej można wyczuć, usłyszeć różne niuanse w głosie.
Góra bez zastrzeżeń,  instrumenty dostały lepszego drajwu, są emocje, jest fajnie, mi to bardzo pasuje.
A temu wszystkiemu towarzyszy taka jakby to określić, ogłada, spokój, wyrafinowanie, sam nie wiem czuć że to lepsze głośniki z górnej półki.
Małe foto z tego co udało mi się na tą chwile z REW odczytać, granie na starcie, granie z DSP DL auto, oraz z DSP DL po modyfikacjach i fotki samych paczek.
1070783115_1.4zabawyrewdef-dspdlauto-dspdlWorms.thumb.jpg.53820037413ed3697db8741f66d94c78.jpg
IMG_5531-m.thumb.jpg.b738dff033ffffcd06e706cdf9d19777.jpg
IMG_5554-m.thumb.jpg.732f0c45298c734f022caaf09ffe0ac7.jpg
IMG_5551-m.thumb.jpg.70590dbc5f52a7ac247b89c1bd2ec929.jpg
20200319_181129-m.thumb.jpg.f3b33cc2eebf104ad5f4d515c6299239.jpg

worms ale to DSP robi ci robotę.
Muszę się kiedyś tym zainteresować. Nie ma co gadać i się krygowac że to nie zgodne z religią audiofilskią. Wyniki mówią za siebie. Brawo.
No to masz piękna grę. I dusza spokojna jakiś czas


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


worms ale to DSP robi ci robotę.
Muszę się kiedyś tym zainteresować. Nie ma co gadać i się krygowac że to nie zgodne z religią audiofilskią. Wyniki mówią za siebie. Brawo.
No to masz piękna grę. I dusza spokojna jakiś czas


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

DDRC24, wprowadza dużo dobrego zwłaszcza jak akustyka w pokoju ni jest odpowiednia, fajna sprawa to korekta krzywej według własnych upodobań.

Jeżeli Marcin miałbyś się na to kiedyś zdecydować, to proponuję zainwestować w lepszy klocek, który już jakoś wygląda i nie trzeba go chować pod wzmacniaczem, oraz lepsze parametry, bo mi już DSD plików nie przepuszcza.

 

8 godzin temu, izapat napisał:

Szkoda,że kolumny nie stoją na podstawkach.M6si stoi na stopkach,czy masz je przykręcone?

Stopki w klockach są przykręcone na stałe.
O jakich podstawkach mówisz, chyba o standy Ci chodzi?

Miałem postawić je na kolcach, tak jak wcześniej stały Monitor Audio, ale póki co mnie jeszcze na to nie naszło, muszę się osłuchać.

Mam większą zajawkę na korektę krzywej Direct Live, jak ją dopracuję to wtedy zobaczę co zmienią kolce.

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, worms napisał:

DDRC24, wprowadza dużo dobrego zwłaszcza jak akustyka w pokoju ni jest odpowiednia, fajna sprawa to korekta krzywej według własnych upodobań.

Jeżeli Marcin miałbyś się na to kiedyś zdecydować, to proponuję zainwestować w lepszy klocek, który już jakoś wygląda i nie trzeba go chować pod wzmacniaczem, oraz lepsze parametry, bo mi już DSD plików nie przepuszcza.

 

Stopki w klockach są przykręcone na stałe.
O jakich podstawkach mówisz, chyba o standy Ci chodzi?

Miałem postawić je na kolcach, tak jak wcześniej stały Monitor Audio, ale póki co mnie jeszcze na to nie naszło, muszę się osłuchać.

Mam większą zajawkę na korektę krzywej Direct Live, jak ją dopracuję to wtedy zobaczę co zmienią kolce.

Dokładnie. Chodziło mi o standy.Takie kolumienki,to już powinny mieć porządne podparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy wiecie ale MF po cichu wprowadziło nowe wersje M6 500 - M6si500 oraz M8s pre oraz M8s prx. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie lekki lift jak inne w odmianach austriackich. 

Ja tam czekam na M6xi. ?

 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa M2scd? Chce chce go kupić do drugiego systemu a jest promo. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2020 o 21:54, Marcin Wielgus napisał:


Masz rację ale co się zmieniło? W M6si500 ?? Pojęcia nie mam a i w necie cisza


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Z dostępnych zdjęć i danych wynika jedna różnica pomiędzy M6s500i a M6 500i. Nowy model jest 2 kg cięższy. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Z dostępnych zdjęć i danych wynika jedna różnica pomiędzy M6s500i a M6 500i. Nowy model jest 2 kg cięższy. 

A poprzednik do wagi piórkowej nie należy. Wiem coś o tym. Ciekawe skąd te 2 kg?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 letni syn zrozumiał potrzebę posiadania CD dlatego dostaje na zajączka Audiolaba 6000CDT, muszę jedynie dokupić tani DAC bo chłopak ma integrę bez wejść cyfrowych. A w poniedziałek w miejsce ww transportu wpadnie Musical fidelity M2scd. Jest w drodze. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiem że nie każdy śledzi Allegro więc pozwalam sobie jednorazowo wrzucić okazję tutaj. Może komuś pomoże wspiąć się na wyższy ... A nawet bardzo wysoki poziom. Jak wiecie mam zachwalam sobie


https://allegro.pl/oferta/musical-fidelity-m6-500i-22m-ce-gwarancji-okazja-8417612176


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w zamian? 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1

IMG_20200406_175015.jpg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnie Integra albo streamer 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Następnie Integra albo streamer 

jak Integra to moje typy znasz
MF M6si lub M6500i. Ja szczerze wierzę w te wzmaki. Pomogę jeśli zapragniesz.

Streamery to Auralic lub Lumin choc ja ćwiczę Coctail Audio X45 i jest bardzo fajnie i dźwiękowo i funkcjonalność super, jednak kolejny to byłby jakiś model z firm jak powyżej. Coś czuję że kości sabre I ich aplikacje w CC X45 / x40 mi nie pasują do końca.

Jak pierwsze wrażenia ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.