Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.04.2020 o 19:11, Marcin Wielgus napisał:


jak Integra to moje typy znasz emoji1.png
MF M6si lub M6500i. Ja szczerze wierzę w te wzmaki. Pomogę jeśli zapragniesz.

Streamery to Auralic lub Lumin choc ja ćwiczę Coctail Audio X45 i jest bardzo fajnie i dźwiękowo i funkcjonalność super, jednak kolejny to byłby jakiś model z firm jak powyżej. Coś czuję że kości sabre I ich aplikacje w CC X45 / x40 mi nie pasują do końca.

Jak pierwsze wrażenia ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mój typ też znasz : M6xi. Może w listopadzie w Warszawie... 

CD przez wiele następnych lat nie będę zmieniał, ćwierć wieku ostatnich doświadczeń zbyt dobitnie dowodzi że jakość samego nagrania jest decydującą,  sam player raczej pudruje i dodaje swojego charakteru. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój typ też znasz : M6xi. Może w listopadzie w Warszawie... 
CD przez wiele następnych lat nie będę zmieniał, ćwierć wieku ostatnich doświadczeń zbyt dobitnie dowodzi że jakość samego nagrania jest decydującą,  sam player raczej pudruje i dodaje swojego charakteru. 

Sam jestem ciekaw jak M6xi zagra tylko coś przez wirusa wszystkie nowe produkty są opóźnione.
Co do CD zgadzam się i dodam że nawet gonienie za plikami HD odpuszczam bo jak napisałeś dobre CD jest absolutnie wystarczająco dobre. Pewnie jak jakis HD plik dobry się trafi to czemu nie ale jest też pełno chłamu który jest w HD plikach i słabe to jak ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Saper91 napisał:

Czy jest tu ktoś z 3miasta? 

Są klub TRÓJMIASTO  -   https://www.audiostereo.pl/forum/715-tematy/ ,może Tobie pomogą z wypożyczeniem elektroniki.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Marcina napewno, bo nie wiem czy ktoś jeszcze ma m6500i.

Czy jak przyłożysz ucho do wzmacniacza (oczywiście kiedy jest włączony, a żadna muzyka nie gra) to słyszysz jakieś buczenie, nie wiem jak to określić - jego prace?

Oczywiście nie słychać tego siedząc na kanapie, nigdy nie zwracałem na to uwagi, ale ostatnie wyciągałem coś z za szafki i jak pochylając się zbliżyłem do niego ucho to usłyszałem ze środka buczenie i się zastanawiam, czy coś zaczyna krzywdzić mojego wzmaka czy ta elektrownia tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, _Kuben_ napisał:

Pytanie do Marcina napewno, bo nie wiem czy ktoś jeszcze ma m6500i.

Czy jak przyłożysz ucho do wzmacniacza (oczywiście kiedy jest włączony, a żadna muzyka nie gra) to słyszysz jakieś buczenie, nie wiem jak to określić - jego prace?

Oczywiście nie słychać tego siedząc na kanapie, nigdy nie zwracałem na to uwagi, ale ostatnie wyciągałem coś z za szafki i jak pochylając się zbliżyłem do niego ucho to usłyszałem ze środka buczenie i się zastanawiam, czy coś zaczyna krzywdzić mojego wzmaka czy ta elektrownia tak ma?

Mam M6si i minimalnie słychać trafo.M6500 jest mocniejszy ,więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Marcina napewno, bo nie wiem czy ktoś jeszcze ma m6500i.
Czy jak przyłożysz ucho do wzmacniacza (oczywiście kiedy jest włączony, a żadna muzyka nie gra) to słyszysz jakieś buczenie, nie wiem jak to określić - jego prace?
Oczywiście nie słychać tego siedząc na kanapie, nigdy nie zwracałem na to uwagi, ale ostatnie wyciągałem coś z za szafki i jak pochylając się zbliżyłem do niego ucho to usłyszałem ze środka buczenie i się zastanawiam, czy coś zaczyna krzywdzić mojego wzmaka czy ta elektrownia tak ma?

więc tak. W M6si jest jedno mniejsze trafo niż M6500i. Tam dwa duże - pełne dual mono. Lekkie buczenie to nic nie normalnego . Może być lub nie jak u kolegów powyżej ale :
- jeśli masz Wzmak w szafce to może powstawać rezonans który je wzmacnia i może ci przeszkadzać . U mnie z innym wzmakiem tak było
- jeśli z czasem się nasila to samo nie przestanie tylko może dalej postępować

Bardzo łatwo to samemu skorygować jeśli Wzmak po gwarancji. Od spodu jest główka dużej śruby mocującej trafo :
a37565d84a35bef2220502588311a396.jpg
Nakrętka jest na trafo więc trzeba zdjąć pokrywę i z czuciem dokręcić blokując śrubę od spodu i po kłopocie. Nakrętka jest samokontrujaca ale jak ktoś bardzo chce to kropelka niebieskiego loctite i będzie na zawsze. Na łebek śruby daj taśmę klejąca żeby farby nie zedrzeć kluczem

Jeśli jest tak cicho że prawie ucho musisz przykładać to ja bym nie ruszał. Dźwięk buczenia może się zmieniać jak trafo się rozgrzewa oraz zauważyłem że zależy też od sieci - zasilania , bo to 50hz z sieci. Bywa że w ścianę buczy a przez listwę już nie. sprawdz.

Tyle moich obserwacji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Aha i zauważyłem że czasem po transporcie tak się dzieje. Tj pewnie jak trafo poskacze na wybojach gdy kurier w powietrzu pokonuje progi spowalniające to się ciut luzuje. Waga = bezwładność no i trzeba poprawić.

We wzmakach D klasowych nie ma problemu bo " nie ma zasilania i nie ma prądu "


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz z końcówkami mocy w klasie D może być jak najbardziej oparty o klasyczne trafo ? 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2020 o 23:32, Marcin Wielgus napisał:


więc tak. W M6si jest jedno mniejsze trafo niż M6500i. Tam dwa duże - pełne dual mono. Lekkie buczenie to nic nie normalnego . Może być lub nie jak u kolegów powyżej ale :
- jeśli masz Wzmak w szafce to może powstawać rezonans który je wzmacnia i może ci przeszkadzać . U mnie z innym wzmakiem tak było
- jeśli z czasem się nasila to samo nie przestanie tylko może dalej postępować

Bardzo łatwo to samemu skorygować jeśli Wzmak po gwarancji. Od spodu jest główka dużej śruby mocującej trafo :
a37565d84a35bef2220502588311a396.jpg
Nakrętka jest na trafo więc trzeba zdjąć pokrywę i z czuciem dokręcić blokując śrubę od spodu i po kłopocie. Nakrętka jest samokontrujaca ale jak ktoś bardzo chce to kropelka niebieskiego loctite i będzie na zawsze. Na łebek śruby daj taśmę klejąca żeby farby nie zedrzeć kluczem

Jeśli jest tak cicho że prawie ucho musisz przykładać to ja bym nie ruszał. Dźwięk buczenia może się zmieniać jak trafo się rozgrzewa oraz zauważyłem że zależy też od sieci - zasilania , bo to 50hz z sieci. Bywa że w ścianę buczy a przez listwę już nie. sprawdz.

Tyle moich obserwacji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Aha i zauważyłem że czasem po transporcie tak się dzieje. Tj pewnie jak trafo poskacze na wybojach gdy kurier w powietrzu pokonuje progi spowalniające to się ciut luzuje. Waga = bezwładność no i trzeba poprawić.

We wzmakach D klasowych nie ma problemu bo " nie ma zasilania i nie ma prądu " emoji1.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wielkie dzięki za pomoc. Wiedziałem, gdzie pytać ? pisząc do "oficjalnego dystrybutora" byłoby po raz kolejny bez odpowiedzi.

Faktycznie jak sie rozgrzewa to wiecej tam procesów w nim zachodzi niż później, ale i tak wymaga to przyłożenia ucha z bliska.

Wiec jak piszesz, póki co nie będe tematu ruszal. Wystraszyłem sie troche, ze moze coś się zaczyna dziać, bo jestem trochę przewrazliwiony od kiedy sie dowiedziałem po pomiarach jakie napięcie mi TAURON dostarcza.... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,nie wiem co się dzieje z moim M6si ,ale od kiedy miałem zamiar go sprzedać,zaczął grać jak szatan.Minęły dwa miesiące od zakupu.Bas zrobił się twardszy,mocniejszy,góra rozdzielcza.Wniosek taki,że potrzebował dwóch miesięcy ,żeby dobrze się wygrzać.Teraz szukam tylko nowych monitorów,chociaż i Kefy zaczęły dobrze grać.A tak na nie narzekałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już inny koleg z Forum - worms- opisywał swoje cierpienia "młodego Wertera"
A ja ciągle powtarzałem min bite 100 godzin a nawet 150 wygrzewania i to nie ciurem tylko "włącz / słuchaj / wyłącz i stygnij" . Ja po zakupie swojego M6500i chciałem go oddać ale zostałem poinstruowany i bajka trwa ... A nawet się do klasy A rozwinela.
Takie wygrzane to za dopłatą powinny być a nie jako używane


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, izapat napisał:

Czas chyba dokupić CD Musicala ,tylko ta pustka w środku tego odtwarzacza...Trochę wysoka cena.Chyba ,że m3cd?

Interesuje sie ostatnio playerami. Odpuść musicalowe m3, bo jest on uwazany za żart. Audiofilskie powietrze w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Saper91 napisał:

Interesuje sie ostatnio playerami. Odpuść musicalowe m3, bo jest on uwazany za żart. Audiofilskie powietrze w środku

Najlepiej chyba będzie odsłuchać.A że powietrze ,to fakt,ale może akurat...Tylko jak się patrzy do środka,to za co tu się płaci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, izapat napisał:

Najlepiej chyba będzie odsłuchać.A że powietrze ,to fakt,ale może akurat...Tylko jak się patrzy do środka,to za co tu się płaci?

Dlatego pieniadze te przeznacz na inny player. Za tą kase brałbym co innego. Wiwisekcja pokazuje co tam siedzi. Powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, izapat napisał:

Teraz mam Naima cd5si.Uważasz ,że duża jest różnica między M6scd a M3scd?

Miałem M3CD przyjechał gość, który miał stary model Naima, nie pamiętam jaki ale tak dziwnie zasuwana szuflada z CD była, a że mu powoli laser szwankował to chciał posłuchać MF M3CD i z nim wyjecham ode mnie. bardzo zadowolony.jesil chcesz zapytam jaki to był model. nie znam twojego naima ale teraz mam M6CD i to naprawdę wyższa liga. jakość wykonania jest bez porównania lepsza. z tyłu wszystko WBT robione dla MF. przetworniki w DAC Burr-Brown. choc moj nie akceptuje jakiś turbo rozdzielczości plików to jednak fajnie gra. scena , dynamika i rowniez jako transport. lubie Burr-Brown i czasem sobie puszcza przez tego DAC w CD po coaxialu z innego żródła.

w nowym M6scd jest lepszy DAC tzn akceptuje gęstsze pliki. ja z mojego jestem zadowolony i nawet płyty po dobrym ripie nie brzmią tak jak z MF M6CD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marcin Wielgus napisał:

Miałem M3CD przyjechał gość, który miał stary model Naima, nie pamiętam jaki ale tak dziwnie zasuwana szuflada z CD była, a że mu powoli laser szwankował to chciał posłuchać MF M3CD i z nim wyjecham ode mnie. bardzo zadowolony.jesil chcesz zapytam jaki to był model. nie znam twojego naima ale teraz mam M6CD i to naprawdę wyższa liga. jakość wykonania jest bez porównania lepsza. z tyłu wszystko WBT robione dla MF. przetworniki w DAC Burr-Brown. choc moj nie akceptuje jakiś turbo rozdzielczości plików to jednak fajnie gra. scena , dynamika i rowniez jako transport. lubie Burr-Brown i czasem sobie puszcza przez tego DAC w CD po coaxialu z innego żródła.

w nowym M6scd jest lepszy DAC tzn akceptuje gęstsze pliki. ja z mojego jestem zadowolony i nawet płyty po dobrym ripie nie brzmią tak jak z MF M6CD. 

Mój Naim ,to cd5si.też w nim jest przetwornik BB. Szukałem porównania z M6scd lub M3scd,ale nic nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, izapat napisał:

Mój Naim ,to cd5si.też w nim jest przetwornik BB. Szukałem porównania z M6scd lub M3scd,ale nic nie ma.

wpadnij posłuchamy. 

kolega Worms i paru innych z forum było, nawet ze swoimi zabawkami. wrazenia opisywali w naszym klubie ale porównania 1:1 z tym Naim jeszcze nie było przynajmniej u mnie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

wpadnij posłuchamy. 

kolega Worms i paru innych z forum było, nawet ze swoimi zabawkami. wrazenia opisywali w naszym klubie ale porównania 1:1 z tym Naim jeszcze nie było przynajmniej u mnie ? 

Bardzo chętnie ,ale niestety za daleko.A o urlop ciężko.?Trzeba zarabiać na nasze zabawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, izapat napisał:

Bardzo chętnie ,ale niestety za daleko.A o urlop ciężko.?Trzeba zarabiać na nasze zabawki?

i to szybko i dużo ? choć szczęście ceny w doł. dobra nasza.

daj jak jak ci M6si zagraz z paczkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.