Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wstawić cyfrowe pre do systemu .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, nieolo napisał:

Panowie da się jakoś w prosty sposób skorygować / poprawić skok głośności w M6si? Jak dla mnie jest on za duży. 

Zaskoczyłeś mnie ...mam 3si tam skok jest niewielki i nie ma problemów z ustawieniem dźwięku ... w sprawdzanych M6si w salonie tez tego nie zauważyłem...powiem więcej Musicale maja w tym aspekcie świetnie to wykonane  -mój poprzedni Marantz potrafił po lekkim naciśnięciu pilota nieźle dźwiękiem po uszach dać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Panowie da się jakoś w prosty sposób skorygować / poprawić skok głośności w M6si? Jak dla mnie jest on za duży. 

Tez jestem w szoku, korzystam na codzień z pilota Harmony i uważam ze tutaj głośność działa zbyt wolno, a działa to i tak szybciej od oryginalnego z zestawu, który jest mistrzem powolności. Dla mnie ta regulacja jest najlepsza z możliwych, nie spotkałem się z lepszą i nie wyobrażałem sobie nigdy ze mogłaby być zbyt mało precyzyjna dla kogokolwiek.
Miałem kiedyś Denona ten to dopiero miał skok.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Panowie da się jakoś w prosty sposób skorygować / poprawić skok głośności w M6si? Jak dla mnie jest on za duży. 

Nie wiem czy ci się spodoba rozwiązanie ale załatwi dużo więcej niż regulację . Sprzedaj M6si i kup M6500i tam masz cyfrowa regulacje co 0.5dB skala od 0 do 125. Najdokładniej bjak można
I jest sztuką M6500i w dobrej cenie. Nawet w najlepszej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem, mam jakiś oszukany model:) Tak ok. godz. 9 jest duży przeskok i w ogóle dużo pogłaśnia pilot za jednym pyknięciem. W naimie supernait jest fajnie bo trzeba się po naciskać tub przytrzymać aby zgłośnić szybciej.

Na M6 500i nie wymieniam bo raptem mam ten wzmacniacz od tygodnia a i moja szafka więcej kg już nie przyjmie:)

A tak na poważnie może to wina reszty toru?

Edytowane przez nieolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, nieolo napisał:

No to nie wiem, mam jakiś oszukany model:) Tak ok. godz. 9 jest duży przeskok i w ogóle dużo pogłaśnia pilot za jednym pyknięciem. W naimie supernait jest fajnie bo trzeba się po naciskać tub przytrzymać aby zgłośnić szybciej.

Na M6 500i nie wymieniam bo raptem mam ten wzmacniacz od tygodnia a i moja szafka więcej kg już nie przyjmie:)

A tak na poważnie może to wina reszty toru?

M6SI ma mniej więcej jak w naimie.Jak się krótko przyciska guzik w pilocie ,to idzie powoli,ale wystarczy przytrzymać i leci.Mam też Naima xs2 ,tam są trzy prędkości.W Naimie potencjometr pracuje głośniej ,ale jest precyzyjniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, izapat napisał:

M6SI ma mniej więcej jak w naimie.Jak się krótko przyciska guzik w pilocie ,to idzie powoli,ale wystarczy przytrzymać i leci.Mam też Naima xs2 ,tam są trzy prędkości.W Naimie potencjometr pracuje głośniej ,ale jest precyzyjniejszy.

Kupiłem M6si bo ma zastąpić naima supernait i tu naim ma dużo bardziej precyzyjną regulację głośności. Wręcz naciśnięcie pilota 2-3 razy w MF robi się dużo głośniej. Chyba za bardzo się przyzwyczaiłem do naima:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, nieolo napisał:

Kupiłem M6si bo ma zastąpić naima supernait i tu naim ma dużo bardziej precyzyjną regulację głośności. Wręcz naciśnięcie pilota 2-3 razy w MF robi się dużo głośniej. Chyba za bardzo się przyzwyczaiłem do naima:)

Też chciałem zastąpić Naima,ale przy cichych odsłuchach Naim najzwyczajniej gra lepiej.

M6si dopiero po dwóch miesiącach zaczął grać jak należy,tak że Musisz być cierpliwy,chociaż i tak Naima się nie pozbędę.

Jakie masz kolumny podpięte do M6si?

 

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, izapat napisał:

Też chciałem zastąpić Naima,ale przy cichych odsłuchach Naim najzwyczajniej gra lepiej.

M6si dopiero po dwóch miesiącach zaczął grać jak należy,tak że Musisz być cierpliwy,chociaż i tak Naima się nie pozbędę.

Jakie masz kolumny podpięte do M6si?

 

Dobre, tak samo uważam. Naim cicho gra lepiej niż MF.  MF za to prowokuje do głośniejszego słuchania.  Gram z Dynaudio focus 220 dlatego MF kupiłem (w ciemno z drugiej ręki) bo daje dużo prądu i miał super grać:) Dynki lepiej kontroluje ale...i teraz dylemat który zostawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dobre przewody, mialem je na testach u siebie. Harmonix cs-120 improved. Ciekawa alternatywa byly rowniez albedo monolith do lzejszych gatunkow. Harmonix jest po cieplejszej stronie i dociaza system. Trzeba posluchac z MF. Mi dopiero m6si zagral z nimi.

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Panowie. Od dwuch dni gram na M6si i Aune s16 z  nowymi, dobrymi i niestety drogimi, kablami zasilającymi. Podpięte do kondycjonera sieciowego... ? , wczoraj byłem odsłuchać systemy, cenami dochodzące do miliona złotych. Każdy system grał inaczej, wszystkie super, ale mój M6si gra w tej chwili bardzo podobnie do systemów salonowych ?

Ktoś pyta "... czy warto wymieniać kable?" Moim zdaniem, jeśli mamy już odpowiednie pomieszczenie z opanowaną akustyką, fajne głośniki i "Musicala"... , warto.  Ja już nie mam żadnych wątpliwości. 

Miłego wekeendu życzę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięźki miałem tydzień a muzyka gra coraz fajniej ? . Harmonix PowerCord X-DCH15 Nagomi  i luna cables mauve, kolumny to triangle espirit antal ez, a interkonekty ... Ht pro silway II Xlr, głośnikowce równie wiekowe co interkonekty ze srebrnym drutem..., Nasze wzmacniacze lubią dobry prąd?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Adah napisał:

Cięźki miałem tydzień a muzyka gra coraz fajniej ? . Harmonix PowerCord X-DCH15 Nagomi  i luna cables mauve, kolumny to triangle espirit antal ez, a interkonekty ... Ht pro silway II Xlr, głośnikowce równie wiekowe co interkonekty ze srebrnym drutem..., Nasze wzmacniacze lubią dobry prąd?

 

Nareszcie ktoś z Triangle ! MF bardzo fajnie gra z nimi. To naprawdę udana para i sam o tym naruszenie się przekonales. 

Have fun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Nareszcie ktoś z Triangle ! MF bardzo fajnie gra z nimi. To naprawdę udana para i sam o tym naruszenie się przekonales. 

Have fun

?Już od  początku, trzy "pokolenia" kabli temu ? , podobał mi się ten zestaw . Po pierwszych eksperymentach wiedziałem że sporo w nim zależy, od kabli..., zastąpienie "pudełkowych zasilających" na "budżetowe HIFI" dało progres, zmiana interkonektów na lepsze - progres dżwiękowy systemu, .... zmiana głośnikowców na lepsze - progres..., wymiana kabla usb taki co "oszlifowuje i wygładza jedynki i zera" i jest "bezsensownie" drogi, spowodowała ... regres dźwięku. Było słychać zmiany na lepsze, Separacja, ciemniejze tło, przestrzeń - szerokość i głęgokość , transparentność planów ... ale jednocześnie "siało" po dźwięku jakimś zakłuceniem, które nie pozwalało słuchać dłużej muzyki ... wymiana jednego zasilającego na "wyższą półkę" - progres, ale jeszcze nie to... po wymianie drugiego zasilającego .. stan obecny? .

Nie każda zmiana kabla, powodowała "ulepszenie" systemu. Zmiana toru zasilającego w M6si, potrafi całkowicie zmienić,  "charakter" grania całego systemu. 

To wszystko co napisałem to tylko osobiste doświadczenia z Muzyką i M6si, okupione ciężką pracą ... , 400 kilo dyfuzorów i absorberów na 3 piętro? i upływem kilku lat . No i oczywiście ja to jestem "z tych " co "słyszą kable" ... tfu tfu?

A Triangle to fajne kolumienki i u mnie na 20 metrach, dają radę?

Czym Ty Marcin "karmisz" Swoją " Bestię" ?? 

Może ktoś się jeszcze "wychyli"? ?

Miłego dnia ☀️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Adah napisał:

?Już od  początku, trzy "pokolenia" kabli temu ? , podobał mi się ten zestaw . Po pierwszych eksperymentach wiedziałem że sporo w nim zależy, od kabli..., zastąpienie "pudełkowych zasilających" na "budżetowe HIFI" dało progres, zmiana interkonektów na lepsze - progres dżwiękowy systemu, .... zmiana głośnikowców na lepsze - progres..., wymiana kabla usb taki co "oszlifowuje i wygładza jedynki i zera" i jest "bezsensownie" drogi, spowodowała ... regres dźwięku. Było słychać zmiany na lepsze, Separacja, ciemniejze tło, przestrzeń - szerokość i głęgokość , transparentność planów ... ale jednocześnie "siało" po dźwięku jakimś zakłuceniem, które nie pozwalało słuchać dłużej muzyki ... wymiana jednego zasilającego na "wyższą półkę" - progres, ale jeszcze nie to... po wymianie drugiego zasilającego .. stan obecny? .

Nie każda zmiana kabla, powodowała "ulepszenie" systemu. Zmiana toru zasilającego w M6si, potrafi całkowicie zmienić,  "charakter" grania całego systemu. 

To wszystko co napisałem to tylko osobiste doświadczenia z Muzyką i M6si, okupione ciężką pracą ... , 400 kilo dyfuzorów i absorberów na 3 piętro? i upływem kilku lat . No i oczywiście ja to jestem "z tych " co "słyszą kable" ... tfu tfu?

A Triangle to fajne kolumienki i u mnie na 20 metrach, dają radę?

Czym Ty Marcin "karmisz" Swoją " Bestię" ?? 

Może ktoś się jeszcze "wychyli"? ?

Miłego dnia ☀️

U mnie M6si z Dynaudio contour 20.O Triangle też myślałem,ale nie było skąd wypożyczyć na odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, Adah said:

?Już od  początku, trzy "pokolenia" kabli temu ? , podobał mi się ten zestaw . Po pierwszych eksperymentach wiedziałem że sporo w nim zależy, od kabli..., zastąpienie "pudełkowych zasilających" na "budżetowe HIFI" dało progres, zmiana interkonektów na lepsze - progres dżwiękowy systemu, .... zmiana głośnikowców na lepsze - progres..., wymiana kabla usb taki co "oszlifowuje i wygładza jedynki i zera" i jest "bezsensownie" drogi, spowodowała ... regres dźwięku. Było słychać zmiany na lepsze, Separacja, ciemniejze tło, przestrzeń - szerokość i głęgokość , transparentność planów ... ale jednocześnie "siało" po dźwięku jakimś zakłuceniem, które nie pozwalało słuchać dłużej muzyki ... wymiana jednego zasilającego na "wyższą półkę" - progres, ale jeszcze nie to... po wymianie drugiego zasilającego .. stan obecny? .

Nie każda zmiana kabla, powodowała "ulepszenie" systemu. Zmiana toru zasilającego w M6si, potrafi całkowicie zmienić,  "charakter" grania całego systemu. 

To wszystko co napisałem to tylko osobiste doświadczenia z Muzyką i M6si, okupione ciężką pracą ... , 400 kilo dyfuzorów i absorberów na 3 piętro? i upływem kilku lat . No i oczywiście ja to jestem "z tych " co "słyszą kable" ... tfu tfu?

A Triangle to fajne kolumienki i u mnie na 20 metrach, dają radę?

Czym Ty Marcin "karmisz" Swoją " Bestię" ?? 

Może ktoś się jeszcze "wychyli"? ?

Miłego dnia ☀️

Miałem  na parę dni kolegi (delta  signature) 

Screenshot_20200417-202323_Gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Adah napisał:

?Już od  początku, trzy "pokolenia" kabli temu ? , podobał mi się ten zestaw . Po pierwszych eksperymentach wiedziałem że sporo w nim zależy, od kabli..., zastąpienie "pudełkowych zasilających" na "budżetowe HIFI" dało progres, zmiana interkonektów na lepsze - progres dżwiękowy systemu, .... zmiana głośnikowców na lepsze - progres..., wymiana kabla usb taki co "oszlifowuje i wygładza jedynki i zera" i jest "bezsensownie" drogi, spowodowała ... regres dźwięku. Było słychać zmiany na lepsze, Separacja, ciemniejze tło, przestrzeń - szerokość i głęgokość , transparentność planów ... ale jednocześnie "siało" po dźwięku jakimś zakłuceniem, które nie pozwalało słuchać dłużej muzyki ... wymiana jednego zasilającego na "wyższą półkę" - progres, ale jeszcze nie to... po wymianie drugiego zasilającego .. stan obecny? .

Nie każda zmiana kabla, powodowała "ulepszenie" systemu. Zmiana toru zasilającego w M6si, potrafi całkowicie zmienić,  "charakter" grania całego systemu. 

To wszystko co napisałem to tylko osobiste doświadczenia z Muzyką i M6si, okupione ciężką pracą ... , 400 kilo dyfuzorów i absorberów na 3 piętro? i upływem kilku lat . No i oczywiście ja to jestem "z tych " co "słyszą kable" ... tfu tfu?

A Triangle to fajne kolumienki i u mnie na 20 metrach, dają radę?

Czym Ty Marcin "karmisz" Swoją " Bestię" ?? 

Może ktoś się jeszcze "wychyli"? ?

Miłego dnia ☀️

U mnie jako źródło MF M6CD oraz Cocktail Audio X45. Kolumny JBL L300 taki 40 letnie starocie ? 

Kabelki różne m.in Kimber Kable 8TC

 

8ED85E3E-C3E5-4FFA-A8F8-DA85E93D4A47.jpeg

8 godzin temu, Ronaldo9 napisał:

Miałem  na parę dni kolegi (delta  signature) 

Screenshot_20200417-202323_Gallery.jpg

I jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Marcin Wielgus said:

U mnie jako źródło MF M6CD oraz Cocktail Audio X45. Kolumny JBL L300 taki 40 letnie starocie ? 

Kabelki różne m.in Kimber Kable 8TC

 

8ED85E3E-C3E5-4FFA-A8F8-DA85E93D4A47.jpeg

I jak ?

Jak widać na zdjęciu , rozmiar robi swoje.na basie tylko 2 x18 ale w 16m2  w zupełności to wystarczy. Szczerze  mówiąc  to  z moich 2,5way spendor  bas jest wystarczający. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.