Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

U mnie jako źródło MF M6CD oraz Cocktail Audio X45. Kolumny JBL L300 taki 40 letnie starocie ? 

Kabelki różne m.in Kimber Kable 8TC

 

8ED85E3E-C3E5-4FFA-A8F8-DA85E93D4A47.jpeg

I jak ?

Piękny zestaw ? Jakim pzewodem musical podpięty?

 

19 godzin temu, izapat napisał:

Interkonekt to Tellurium Q ultra black ,głośnikowe Q ultra blue,zasilające melodika 3x2,5mm.

Z moich obserwacji: M6si woli przewody  co potrafią "szybko " zassać sporo energi. Upraszczając mocno, na cieńszych (chodzi o średnicę kabla ) brakowało mu "wykopu" i kontroli basu..., te braki, były do wychwycenia przy bezpośrednich porównaniach, bez nich Mf grał z każdym "pięknie"?. Oczywiście wszystko jest względne i teraz, pokazuje swoją wirtuozję i świetną kontrolę basową, na kabelku 12AWG choć wcześniej miał do dyspozycji 7AWG, to aż tak nie "błyszczał" ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji: M6si woli przewody  co potrafią "szybko " zassać sporo energi. Upraszczając mocno, na cieńszych (chodzi o średnicę kabla ) brakowało mu "wykopu" i kontroli basu..., te braki, były do wychwycenia przy bezpośrednich porównaniach, bez nich Mf grał z każdym "pięknie". Oczywiście wszystko jest względne i teraz, pokazuje swoją wirtuozję i świetną kontrolę basową, na kabelku 12AWG choć wcześniej miał do dyspozycji 7AWG, to aż tak nie "błyszczał" 
 

Nooo coś w tym jest co napisałeś. Nigdy tego tak nie nazwałem ale z grubym Neotech XLR 3220 miedzi 7N jest fajniej niż z Van Den Hull the second. Takie używam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni!

Przymierzam się do zmiany wzmacniacza. Rozważam M6si, Hegle H200A, H160, H300. Muzyki słucham różnej (jazz, pop, klasyka, rock, funk, blues...) Wyczytałem, gdzieś wcześniej, że M6si do punku, metalu to ten wzmacniacz się nie nadaje, bo za ciepły. Napisał to chyba Marcin Wielgus. Ta informacja mnie trochę martwi. Proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie temu osądowi.

Jeśli ktoś miał styczność z w/w wzmacniaczami, proszę o krótkie porównanie.

Worms  napisał, że wzmacniacz grzeje się do 52 stopni. Ta informacja też mnie martwi. Mam teraz wzmacniacz lampowy. Latem, gdy jest ciepło/gorąco to nie mam ochoty włączać dodatkowych "słoneczek" i dogrzewać i tak już nagrzanego mieszkania. To sprawia, że latem słucham muzyki mniej, niż bym chciał. Wymyśliłem zatem, że kupię tranzystor, który nie będzie robił za dodatkowe źródło ciepła.

Wydaje mi się, że ktoś inny napisał, że jego wzmacniacz robi się ledwo letni. To jak to jest z tymi temperaturami?

Czy ktoś Klubowiczów jest z okolic do 100-150km od Inowrocławia i zaprosiłby mnie na odsłuch M6si lub innych w/w wzmacniaczy?

Edytowane przez deltastudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, deltastudio napisał:

Szanowni!

Przymierzam się do zmiany wzmacniacza. Rozważam M6si, Hegle H200A, H160, H300. Muzyki słucham różnej (jazz, pop, klasyka, rock, funk, blues...) Wyczytałem, gdzieś wcześniej, że M6si do punku, metalu to ten wzmacniacz się nie nadaje, bo za ciepły. Napisał to chyba Marcin Wielgus. Ta informacja mnie trochę martwi. Proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie temu osądowi.

Jeśli ktoś miał styczność z w/w wzmacniaczami, proszę o krótkie porównanie.

Worms  napisał, że wzmacniacz grzeje się do 52 stopni. Ta informacja też mnie martwi. Mam teraz wzmacniacz lampowy. Latem, gdy jest ciepło/gorąco to nie mam ochoty włączać dodatkowych "słoneczek" i dogrzewać i tak już nagrzanego mieszkania. To sprawia, że latem słucham muzyki mniej, niż bym chciał. Wymyśliłem zatem, że kupię tranzystor, który nie będzie robił za dodatkowe źródło ciepła.

Wydaje mi się, że ktoś inny napisał, że jego wzmacniacz robi się ledwo letni. To jak to jest z tymi temperaturami?

Czy ktoś Klubowiczów jest z okolic do 100-150km od Inowrocławia i zaprosiłby mnie na odsłuch M6si lub innych w/w wzmacniaczy?

Hej Delta 

A czemu cię to martwi skoro nie słuchasz takiej muzyki ? uważam że M6si to bardzo ale to bardzo dobry sprzęt. Napisałem tak ponieważ uważam że to "ciężkich" gatunków to większą wagę bym przypisał szybkości a M6si to bardzo fajny klimat , scena, koloryt, precyzja  i mega głęboki i mocny bass. Uważam że jak od lampy odchodzisz to jest bardzo dobry kierunek. Hegel może być po lampie zdecydowanie za zimny dla ciebie. 

Co do grzania to nie wiem czemu u kolegi wormsa się grzał to tej temeratury mój M6i to naprawdę musiał dostać w kość żeby był ciepły a swego czasu grał z 4ohm kolumnami. Napisz do jakich kolumn chcesz go podłączyć i ile M2 salon to coś doradzimy. Tu na grupie jest dużo ludzi z doświadczeniem

Edytowane przez Marcin Wielgus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salon jakieś 22mkw, ale połączony z kuchnią. Do tego otwarty na p.pokój. Jakiś rysunek mogę dołączyć. Kolumny to podłogowe Studio 16Hertz Tirion. 87db, 8 Ohm. Wysokie na Dunaudio D260 Esotec, średnie/niskie na ScanSpeak 18W8546-01. Dwudrożne. Rozpisałem się z kolumnami bo Tirionów wyprodukowano kilka par i może być ciężko coś o nich znaleźć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, deltastudio napisał:

Salon jakieś 22mkw, ale połączony z kuchnią. Do tego otwarty na p.pokój. Jakiś rysunek mogę dołączyć. Kolumny to podłogowe Studio 16Hertz Tirion. 87db, 8 Ohm. Wysokie na Dunaudio D260 Esotec, średnie/niskie na ScanSpeak 18W8546-01. Dwudrożne. Rozpisałem się z kolumnami bo Tirionów wyprodukowano kilka par i może być ciężko coś o nich znaleźć.

 

Przy 87dB i SS na pewno przyda się wzmacniacz wydajny prądowo. Wówczas masz gwarancję wysterowania przetworników i że przy tej czułości wzmacniacz nie będzie się napinał. 

Ja uważam że MF M6si będzie dobrym wyborem mając na uwadze rodzaj muzyki jakiej słuchasz  - ale jak zawsze - najlepiej byłoby go posłuchać jeśli tylko możesz, w swojej akustyce i ze swoimi kolumnami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2020 o 21:24, deltastudio napisał:

Mam teraz wzmacniacz lampowy. Latem, gdy jest ciepło/gorąco to nie mam ochoty włączać dodatkowych "słoneczek" i dogrzewać i tak już nagrzanego mieszkania. To sprawia, że latem słucham muzyki mniej, niż bym chciał. Wymyśliłem zatem, że kupię tranzystor, który nie będzie robił za dodatkowe źródło ciepła.

I akurat wybrałeś sobie piecyki (H200/H300) które w trybie bez sygnału na wejściu ciągną 60W bez wysterowania a z jednym watem na wyjściu pewnie bliżej 100W...

Szukasz czegoś co bierze mało prądu i się nie grzeje to tylko klasa D.

Jeżeli producent podał moc znamionową kolumn to powinien wystarczyć wzmacniacz o mocy trochę większej (powiedzmy + 20% na papierze, większość poważnych producentów zapewnia dodatkowy margines) od mocy kolumn tylko żeby był odpowiednio wydajny prądowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukam oszczędności na prądzie. Wydaje mi się, że kwestia tego jak bardzo grzeje się wzmacniacz, to kwestia tego, jak bardzo jest sprawny. Tzn. ile prądu z gniazdka "idzie w dźwięk" a ile w ciepło.

Rekomendowana moc wzmacniacza wg producenta kolumn to: 20-200W, moc znamionowa kolumn:  140/200W.

Moja lampa ma 42W i sporą wydajność prądową (nie pamiętam jaką). Tak czy inaczej, lepiej chyba mieć mocniejszy wzmacniacz niż słabszy. Szybkim samochodem da się jeździć wolno, wolnym szybko, nie bardzo. Oba pojadą, np. 100km/h ale rozpędzać, przyspieszać i hamować już tak samo nie będą. Chyba podobnie jest ze wzmacniaczami. (Jakby co, to zdaję sobie sprawę, że trochę uprościłem: waga auta, czułość kolumn, lepsze hamulce itp. itd.)   ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, deltastudio napisał:

Nie szukam oszczędności na prądzie. Wydaje mi się, że kwestia tego jak bardzo grzeje się wzmacniacz, to kwestia tego, jak bardzo jest sprawny. Tzn. ile prądu z gniazdka "idzie w dźwięk" a ile w ciepło.

Rekomendowana moc wzmacniacza wg producenta kolumn to: 20-200W, moc znamionowa kolumn:  140/200W.

Moja lampa ma 42W i sporą wydajność prądową (nie pamiętam jaką). Tak czy inaczej, lepiej chyba mieć mocniejszy wzmacniacz niż słabszy. Szybkim samochodem da się jeździć wolno, wolnym szybko, nie bardzo. Oba pojadą, np. 100km/h ale rozpędzać, przyspieszać i hamować już tak samo nie będą. Chyba podobnie jest ze wzmacniaczami. (Jakby co, to zdaję sobie sprawę, że trochę uprościłem: waga auta, czułość kolumn, lepsze hamulce itp. itd.)   ?

U mnie Musical gra około trzech godzin dziennie.Poziom głośności na godz. 9:30 i jest lekko ciepły,kolumny 4ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukam oszczędności na prądzie. Wydaje mi się, że kwestia tego jak bardzo grzeje się wzmacniacz, to kwestia tego, jak bardzo jest sprawny. Tzn. ile prądu z gniazdka "idzie w dźwięk" a ile w ciepło.
Rekomendowana moc wzmacniacza wg producenta kolumn to: 20-200W, moc znamionowa kolumn:  140/200W.
Moja lampa ma 42W i sporą wydajność prądową (nie pamiętam jaką). Tak czy inaczej, lepiej chyba mieć mocniejszy wzmacniacz niż słabszy. Szybkim samochodem da się jeździć wolno, wolnym szybko, nie bardzo. Oba pojadą, np. 100km/h ale rozpędzać, przyspieszać i hamować już tak samo nie będą. Chyba podobnie jest ze wzmacniaczami. (Jakby co, to zdaję sobie sprawę, że trochę uprościłem: waga auta, czułość kolumn, lepsze hamulce itp. itd.)  

To nie do końca tak.
Jak napisałeś - uproszczenie

Liczy się się wydajność prądowa bo i tak normalnie nie nie słuchasz 100 wat nawet 70 nie słuchasz. Natomiast każdy wzmak inaczej brzmi i to musi ci podejść i zgrać się z twoimi kolumnami


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem o oszczędzaniu prądu.

W markecie można kupić miernik mocy (50-100PLN takie coś kosztuje lub pożyczyć jak ktoś ma) i sprawdzić ile mocy lampa przetwarza w ciepło.  Chce się mieć chłodniej sprzęt musi mniej mocy przetwarzać w ciepło. Czym większy wzmacniacz w klasie AB tym więcej mocy przetwarza w ciepło. Sprawność przy niewielkich mocach wyjściowych jest niska niestety i niestety normalne słuchanie to pojedyncze waty na wyjściu wzmacniacza. Tak jak napisałem przy 1W wzmacniacz klasy AB jak H300 może łyknąć załóżmy 100W (i 60 bez sygnału). Estradowa końcówka mocy w klasie D (2x350W/4om) którą mierzyłem dawała wzrost poboru mocy o 2W w stosunku do 25W przy braku sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jak napisałem, uprościłem. Dlatego to porównanie do aut: moc i niutonometry a wzmaki moc i prąd(wydajność prądowa). Autem też nie jeździ się z maksymalną prędkością. Itp itd:)

Zmiennych jest sporo, a na końcu, ale nie ostatni w hierarchii,  gust użytkownika.

Edytowane przez deltastudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś z obecnych mógłby wskazać różnice pomiędzy M6si, a M6 i500? Jakie są zasadnicze różnice brzmieniowe, poza większą mocą? Czy do 20m2  M6 i500 będzie za duży i będzie sie dusil? Czy objawi się to w dźwięku? 

I czy jest tu ktoś z okolic 3miasta, kto posiada M6si, bądź M6 i500?

Pozdrawiam, Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 20 m2 to wystarczy M5si.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Saper91 napisał:

Witam. Czy ktoś z obecnych mógłby wskazać różnice pomiędzy M6si, a M6 i500? Jakie są zasadnicze różnice brzmieniowe, poza większą mocą? Czy do 20m2  M6 i500 będzie za duży i będzie sie dusil? Czy objawi się to w dźwięku? 

I czy jest tu ktoś z okolic 3miasta, kto posiada M6si, bądź M6 i500?

Pozdrawiam, Piotr

Do 20m2 można kupić dowolny wzmacniacz który zmieści się w pokoju tylko pytanie po co... Czym większa moc tym więcej watów idzie bezproduktywnie w ciepło. Przy nawet średniej efektywności kolumn powiedzmy 86dB do nagłośnienia tego metrażu wystarczy ze 2x100W wzmacniacz. Jak nie planuje się nagłaśniać dyskoteki to w takich warunkach 2x500W wzmacniacz jest zbyteczny, rozumiem walory brzmieniowe itp, itd, ale wydaje się że można kupić mniejszej mocy wzmacniacz dobrej marki (np. Luxman, Accuphase, Moon, Mark Levinson, Bryston, McIntosh) który z powodzeniem z odpowiednio dobranymi kolumnami to pomieszczenie nagłośni.

14 minut temu, marek-1969 napisał:

Na 20 m2 to wystarczy M5si.

Kwestia efektywności kolumn, w skrajnym przypadku 2x10W lub mniej też dałoby radę. Ja z powodzeniem nagłaśniam 20m2 wzmacniaczem 2x100W. Być może 2x40W też by wystarczyło. Nie przekraczam 9-10 godziny na potencjometrze. Są na sieci kalkulatory które orientacyjne wartości mocy wzmacniacza potrafią podać. Podłączałem kiedyś końcówkę 2x350W, zysku z tego nie było żadnego. No może poza tym że zobaczyłem wejście kolumn w przesterowanie/kompresję (nie wiem jak to nazwać), sąsiedzi na szczęście nie przyszli.

Edytowane przez sls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Saper91 napisał:

Witam. Czy ktoś z obecnych mógłby wskazać różnice pomiędzy M6si, a M6 i500? Jakie są zasadnicze różnice brzmieniowe, poza większą mocą? Czy do 20m2  M6 i500 będzie za duży i będzie sie dusil? Czy objawi się to w dźwięku? 

I czy jest tu ktoś z okolic 3miasta, kto posiada M6si, bądź M6 i500?

Pozdrawiam, Piotr

Wzmacniacz nigdy nie będzie się dusił,tylko kolumny w zbyt małym pomieszczeniu.Im mocniejszy, tym lepsza kontrola głośników a barwa,to już inna sprawa.M6si miałem a M6500 podobno cieplejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś z obecnych mógłby wskazać różnice pomiędzy M6si, a M6 i500? Jakie są zasadnicze różnice brzmieniowe, poza większą mocą? Czy do 20m2  M6 i500 będzie za duży i będzie sie dusil? Czy objawi się to w dźwięku? 
I czy jest tu ktoś z okolic 3miasta, kto posiada M6si, bądź M6 i500?
Pozdrawiam, Piotr

Saper91 miałem M6i , M6si, M6500i, AMS35i i właśnie w garażu na palecie zaparkował najnowszy MF M6si500. Czy warto ... Tak warto a jutro jak znajdę chwilę to napiszę dlaczego i odniosę się do wpisów powyżej ale jeden z kolegów już napisał "nie o waty chodzi" i ma 100% racji. MF M6500i nie jest zaprojektowany do nagłaśniania dyskoteki co z przekąsem powyżej napisano.

P.S. napisz jakie masz kolumny bo to ważne i jakiej muzyki słuchasz bo uważam że nie ma sprzętu wybitnego do wszystkiego choć modele MF M6xxxx bardzo szerokie spektrum pięknie zagrają.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

MF M6500i nie jest zaprojektowany do nagłaśniania dyskoteki co z przekąsem powyżej napisano.

Może nie do dyskoteki ale realnie duża moc jest po to aby w dużym pomieszczeniu uzyskać duże poziomy głośności. Bez mocy się osiągnąć tego nie da. Druga strona to bardzo niska efektywność kolumn, wtedy też potrzeba dużej mocy.

Oby wzmacniacz 2x50W miał odpowiednią wydajność prądową i jakość może grać jak taki 2x500W w niewielkim pomieszczeniu z odpowiednio dobranymi kolumnami.

Strona poniżej przedstawia jakie są przykładowe poziomy dźwięku.

https://rms.pl/baza-wiedzy/257-psychoakustyka-czyli-percepcja-dzwieku

Zakładając np. 90dB efektywność głośnika/kolumny będziemy mieli poziom 90dB przy 1W mocy na wejściu w odległości 1m. 93dB dla 2W, 96 dla 4W, 99dB dla 8W itd. Moc oczywiście spada odpowiedni z odległością niemniej ten prosty przykład pokazuje jak relatywnie niewiele mocy potrzeba aby osiągnąć poziom nieprzyjemny dla słuchacza (rzędu 100dB) podczas będziemy słuchać powiedzmy przy poziomie 50-80dB. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


Saper91 miałem M6i , M6si, M6500i, AMS35i i właśnie w garażu na palecie zaparkował najnowszy MF M6si500. Czy warto ... Tak warto a jutro jak znajdę chwilę to napiszę dlaczego i odniosę się do wpisów powyżej ale jeden z kolegów już napisał "nie o waty chodzi" i ma 100% racji. MF M6500i nie jest zaprojektowany do nagłaśniania dyskoteki co z przekąsem powyżej napisano.

P.S. napisz jakie masz kolumny bo to ważne i jakiej muzyki słuchasz bo uważam że nie ma sprzętu wybitnego do wszystkiego choć modele MF M6xxxx bardzo szerokie spektrum pięknie zagrają.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mam kolumny YB Audio-Zephyr S Berylium 87dB. Muzyka w wiekszej mierze to rock i metal. Nie szukam nie wiadomo jakiej mocy, ale swobody dźwięku. Dlatego wiem co mówię. 100 watt to za mało. Mam teraz na przeczekanie Rotela ra980bx 100 watt i czuć, że mogłoby być lepiej. Revelator lubi prąd. 

Dlatego celuje w minimum 180 watt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Saper91 napisał:

Dlatego celuje w minimum 180 watt.

Jeżeli producent kolumn podał moc rzetelnie (60W) to 180W jest to w zasadzie zbyt duży naddatek no ale klasa AB już tak ma że przy wzmacniaczach o mniejszych mocach zwłaszcza tańszych marek często brakuje wydajności prądowej.

1 godzinę temu, Saper91 napisał:

Revelator lubi prąd. 

 

Nie są to czasem kolumny na głośnikach SB Acoustics?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sls napisał:

Jeżeli producent kolumn podał moc rzetelnie (60W) to 180W jest to w zasadzie zbyt duży naddatek no ale klasa AB już tak ma że przy wzmacniaczach o mniejszych mocach zwłaszcza tańszych marek często brakuje wydajności prądowej.

Nie są to czasem kolumny na głośnikach SB Acoustics?

Jest to wersja najwyższa. Średnie to tylko sb. W wersji podstawowej było na Sb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Saper91 napisał:

Mam kolumny YB Audio-Zephyr S Berylium 87dB. Muzyka w wiekszej mierze to rock i metal. Nie szukam nie wiadomo jakiej mocy, ale swobody dźwięku. Dlatego wiem co mówię. 100 watt to za mało. Mam teraz na przeczekanie Rotela ra980bx 100 watt i czuć, że mogłoby być lepiej. Revelator lubi prąd. 

Dlatego celuje w minimum 180 watt.

100watów w zupełności wystarczy,ale liczy się prąd liczony w amperach,jednym słowem ,wydajność wzmacniacza.Następnie skuteczność głośników.Tłumaczyć chyba nie ma sensu,bo napisane o tym jest już chyba wszystko i wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, izapat napisał:

100watów w zupełności wystarczy,ale liczy się prąd liczony w amperach,jednym słowem ,wydajność wzmacniacza.Następnie skuteczność głośników.Tłumaczyć chyba nie ma sensu,bo napisane o tym jest już chyba wszystko i wszędzie.

Skuteczność właśnie nue jest nue wiadomo jak wysoka j dlatego szukam pieca mocniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/22/2020 at 2:36 PM, Saper91 said:

Witam. Czy ktoś z obecnych mógłby wskazać różnice pomiędzy M6si, a M6 i500? Jakie są zasadnicze różnice brzmieniowe, poza większą mocą? Czy do 20m2  M6 i500 będzie za duży i będzie sie dusil? Czy objawi się to w dźwięku? 

I czy jest tu ktoś z okolic 3miasta, kto posiada M6si, bądź M6 i500?

Pozdrawiam, Piotr

Przede wszystkim   m6500 to prawdziwe dual mono.jezeli masz w dobrej cenie  to bierz m6500.Ja w 17m mam 300w piec i nic się nie dusia ani grzeje.2,5drozne  kolumny o 87db sa dobrze napędzane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skuteczność właśnie nue jest nue wiadomo jak wysoka j dlatego szukam pieca mocniejszego.

Ronaldo wie co mówi bo mial i testował dużo. Znacznie więcej niż ja miałem bo obracam się głównie wokół MF plus mam też włoski HiEnd Aloia.

No więc M6500i , a może ja się uda to M6si500 czyli najnowsze dzieło MF to:
- jw. Pełne dual mono na dużych solidnych toroidach
- układ zasilania zaczerpniety z topowego wzmacniacza MF model tytan. Nie wiem czy coś lepszego kiedykolwiek zrobili
- masz praktycznie 2 monobloki w jednej skrzynce
- najlepsza i najprecyzyjniejsza regulacja cyfrowa wzmocnienia jaką widziałem. Co pół decybela w skali od 0-125 .
- żadnego grzania się czy duszenia . Chyba że masz imprezę i odkrecisz na godzinę czy dwie to będzie ciepły.
- Jest zapas mocy i wydajności prądowej na każde kolumny które sobie wymyślisz a masz rację revelatory kochają prąd i dopiero będąc wysterowane pokazują skrzydła na basie. Facet wziął M6500i do B&W nautilusow za 50k PLN i już nie oddał. I napisał że teraz dopiero grają. Jednym słowem amperów nie zabraknie a kolumny pokażą swoją klasę bo masz bardzo dobre paczki
- delikatnie ciepły ale nie koloryzuje
- transparentny tj przede wszystkim źródło definiuje granie
- nie gra ofensywnie / na twarz
- dobra równowaga tonalna
- bas mocno dociążony i dynamiczny
- czysto analogowa konstrukcja nie ma DAC z którego we wzmaku rzadko ktoś korzysta a może niepotrzebnie siać zakluceniami
- podwójne zaciski pod bi-wiring jak ktoś lubi i chce .
- zaciski , gniazda cinch od WBT robione dla MF
- cena bardzo atrakcyjna obecnie za takiej jakości konstrukcję

Jeśli możesz wypożyczyć i posłuchać to koniecznie bo nie ma to jak twoja akustyka, twoje paczki i źródło i muza która znasz i lubisz. Jak możesz - to wpadnij poszluchac w moim systemie.
Czy można lepiej ? Zawsze tylko kasa ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Marcin Wielgus said:


Ronaldo wie co mówi bo mial i testował dużo. Znacznie więcej niż ja miałem bo obracam się głównie wokół MF plus mam też włoski HiEnd Aloia.

No więc M6500i , a może ja się uda to M6si500 czyli najnowsze dzieło MF to:
- jw. Pełne dual mono na dużych solidnych toroidach
- układ zasilania zaczerpniety z topowego wzmacniacza MF model tytan. Nie wiem czy coś lepszego kiedykolwiek zrobili
- masz praktycznie 2 monobloki w jednej skrzynce
- najlepsza i najprecyzyjniejsza regulacja cyfrowa wzmocnienia jaką widziałem. Co pół decybela w skali od 0-125 .
- żadnego grzania się czy duszenia . Chyba że masz imprezę i odkrecisz na godzinę czy dwie to będzie ciepły.
- Jest zapas mocy i wydajności prądowej na każde kolumny które sobie wymyślisz a masz rację revelatory kochają prąd i dopiero będąc wysterowane pokazują skrzydła na basie. Facet wziął M6500i do B&W nautilusow za 50k PLN i już nie oddał. I napisał że teraz dopiero grają. Jednym słowem amperów nie zabraknie a kolumny pokażą swoją klasę bo masz bardzo dobre paczki
- delikatnie ciepły ale nie koloryzuje
- transparentny tj przede wszystkim źródło definiuje granie
- nie gra ofensywnie / na twarz
- dobra równowaga tonalna
- bas mocno dociążony i dynamiczny
- czysto analogowa konstrukcja nie ma DAC z którego we wzmaku rzadko ktoś korzysta a może niepotrzebnie siać zakluceniami
- podwójne zaciski pod bi-wiring jak ktoś lubi i chce .
- zaciski , gniazda cinch od WBT robione dla MF
- cena bardzo atrakcyjna obecnie za takiej jakości konstrukcję

Jeśli możesz wypożyczyć i posłuchać to koniecznie bo nie ma to jak twoja akustyka, twoje paczki i źródło i muza która znasz i lubisz. Jak możesz - to wpadnij poszluchac w moim systemie.
Czy można lepiej ? Zawsze tylko kasa ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Heh Ronaldo  się powoli uczy.Masz rację w  tym ze z takim m6 500 nigdy  nie będziesz się zastanawiać czy poradzi sobie z kolumnami A lub B.Na ebay  stoja 3 m6500 najtansza to 2200£  aaa i jest  for sale AMS pre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ronaldo9 napisał:

Przede wszystkim   m6500 to prawdziwe dual mono.jezeli masz w dobrej cenie  to bierz m6500.Ja w 17m mam 300w piec i nic się nie dusia ani grzeje.2,5drozne  kolumny o 87db sa dobrze napędzane. 

Mówiąc o duszeniu, miałem na myśli dźwięk. Czy słychać w dźwięku, że jest za mały metraż w salonie, w stosunku do mocy i rozmachu. Zastanawiam się też nad Audio GD master10. 

7 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


Ronaldo wie co mówi bo mial i testował dużo. Znacznie więcej niż ja miałem bo obracam się głównie wokół MF plus mam też włoski HiEnd Aloia.

No więc M6500i , a może ja się uda to M6si500 czyli najnowsze dzieło MF to:
- jw. Pełne dual mono na dużych solidnych toroidach
- układ zasilania zaczerpniety z topowego wzmacniacza MF model tytan. Nie wiem czy coś lepszego kiedykolwiek zrobili
- masz praktycznie 2 monobloki w jednej skrzynce
- najlepsza i najprecyzyjniejsza regulacja cyfrowa wzmocnienia jaką widziałem. Co pół decybela w skali od 0-125 .
- żadnego grzania się czy duszenia . Chyba że masz imprezę i odkrecisz na godzinę czy dwie to będzie ciepły.
- Jest zapas mocy i wydajności prądowej na każde kolumny które sobie wymyślisz a masz rację revelatory kochają prąd i dopiero będąc wysterowane pokazują skrzydła na basie. Facet wziął M6500i do B&W nautilusow za 50k PLN i już nie oddał. I napisał że teraz dopiero grają. Jednym słowem amperów nie zabraknie a kolumny pokażą swoją klasę bo masz bardzo dobre paczki
- delikatnie ciepły ale nie koloryzuje
- transparentny tj przede wszystkim źródło definiuje granie
- nie gra ofensywnie / na twarz
- dobra równowaga tonalna
- bas mocno dociążony i dynamiczny
- czysto analogowa konstrukcja nie ma DAC z którego we wzmaku rzadko ktoś korzysta a może niepotrzebnie siać zakluceniami
- podwójne zaciski pod bi-wiring jak ktoś lubi i chce .
- zaciski , gniazda cinch od WBT robione dla MF
- cena bardzo atrakcyjna obecnie za takiej jakości konstrukcję

Jeśli możesz wypożyczyć i posłuchać to koniecznie bo nie ma to jak twoja akustyka, twoje paczki i źródło i muza która znasz i lubisz. Jak możesz - to wpadnij poszluchac w moim systemie.
Czy można lepiej ? Zawsze tylko kasa ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Literówka się wkradła. Nie ma takiego modelu M6si500. Jest M6si. Oraz M6 500i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.