Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stoi w garażu w kartonie
To najnowszy model. Następca M6500i czasem zamiennie oznaczanego M6 500i. Nowe oznaczenie to właśnie M6si500 ale z lupą szukam różnic jest już na stronie MF.
W PL dystrybutorzy chyba jeszcze nie mają.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No to czekamy na recenzję :)

Jak tylko znajdę chwilę bo roboty zawodowej full no i trzeba go wygrzać min 100-150 godzin. Poprzednik M6500i nówka z kartonu jak podłączyłem to chciałem oddać po 100 godz było już pięknie i stabilnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Tak może być . Sadze ze to soft start i po xx sekundach przekaźnik podłącza sygnał na głośniki i wówczas jest "pyk"
Ale później już nie powinno


 

Jeden Pan właśnie mi powiedział, że może być to zabezpieczenie ale nie ma czasu. Zadzwoniłem do kolejnej osoby we wrocku to termin na maj 2021 r. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jeden Pan właśnie mi powiedział, że może być to zabezpieczenie ale nie ma czasu. Zadzwoniłem do kolejnej osoby we wrocku to termin na maj 2021 r.

To załóżmy serwis. Masakra takie podejście do klienta.
Zadzwoń do mnie. Na priv masz numer
Może coś doradzę choć w serwisach nie siedzę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podpytam w Klubie MF. 

Koledzy, słuchał ktoś z Was MF 5si razem z ATC 7v3 ? Było dobrze czy nie jest to najszczęśliwsze połączenie? Obecnie jest u mnie Cyrus 8.2 ale kusi sprawdzić coś naprawdę konkretnego prądowo. Nie wiem czy zawracać gitarę RMS, żeby przysłali demo. Nie szukam ocieplenia średnicy wzmacniaczem, moim zdaniem już same z siebie ATC 7 i X14 są ocieplone. Czytałem, że MF5 jest raczej neutralny w barwie więc wydaje się OK. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Adam 38 napisał:

A podpytam w Klubie MF. 

Koledzy, słuchał ktoś z Was MF 5si razem z ATC 7v3 ? Było dobrze czy nie jest to najszczęśliwsze połączenie? Obecnie jest u mnie Cyrus 8.2 ale kusi sprawdzić coś naprawdę konkretnego prądowo. Nie wiem czy zawracać gitarę RMS, żeby przysłali demo. Nie szukam ocieplenia średnicy wzmacniaczem, moim zdaniem już same z siebie ATC 7 i X14 są ocieplone. Czytałem, że MF5 jest raczej neutralny w barwie więc wydaje się OK. 

Jak już pewnie Wiesz ,miałem M6si .ale podobno między M3 ,M5 i  M6 są dość znaczące różnice i nie wiem czy będę mógł Ci pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
cześć,
czy ktoś z Was porównywał granie wzmacniaczy serii mXi z mXsi? Chodzi mi jak duża jest równica między aktualna i starszą serią? czy np nowy M3si czy m5si jest "lepszy" od starszego m6i?

Lobo ale to chyba nie tak, tj ma sens porównanie M6i z M6si a nie M6i z niższymi ale nowszymi modelami. ?
Jeśli jednak chcesz wiedzieć czy starszy M6i używka lepszy od nowych ale niższych modeli to moje zdanie jest takie że zdecydowanie M6i będzie lepszy w stereo i wysterowaniu przetworników / kolumn niż "nowości"
Jeśli jednak szukasz też wbudowanego DAC lub/i wejścia na gramofon no to inna bajka bo nowsze maja często te funkcjonalności.
Miałem M6i, M6si,M6500i i mam M6si500 a po drodze AMS35i
Jeśli mogę ci w czymś pomóc to daj znać na priv.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka wodna Marcin, pozazdrościć takie doświadczenia w sprzęcie MF, jak się domyślam każdy kolejny jest jeszcze lepszy?

Napiszesz coś więcej jakieś zestawie by się przydało.
W weekend będę we Wrocku, ale z czasem jak zawsze słabo, usłyszeć na żywo by się chciało, ale pewnie to tylko marzenie.

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, worms napisał:

Kurka wodna Marcin, pozazdrościć takie doświadczenia w sprzęcie MF, jak się domyślam każdy kolejny jest jeszcze lepszy?

Napiszesz coś więcej jakieś zestawie by się przydało.
W weekend będę we Wrocku, ale z czasem jak zawsze słabo, usłyszeć na żywo by się chciało, ale pewnie to tylko marzenie.

jakbym nie miał źródełka MF to by mnie to zrujnowało całkiem, ale jak wiesz forumowym kolegom też pomagam jak jest jakaś potrzeba zakupu, konsultacji itp. Marka MF jak dla mnie jest bardzo fajna, sygnatura dźwięku to "moje klimaty" i tak jest korelacja cena / jakość ale jest tez ten subiektywny aspekt i np. miałem AMS35i ktory kiedys sklepowo to było 7k EUR natomiast dla mnie było za mało basu. był zróżnicowany ale M6500i / M6si500 jest dla mnie mocniejszy w sposobie odtwarzania basu. moze ma to też związek z moimi JBL L300 (bo na innych go nie słuchałem) które z M6500i graja baaardzo fajnie. jeden gość zabrał M6500i pod wielkie B&W nautillusy i napisał - "nareszcie grają".

powiem tak - w absolutnej większości M6si załatwia sprawę, jeśli ktoś ma duże przetworniki i chce mieć sprawę prądu raz na zawsze załatwioną (i go stać) to M6500i tyle ze nie ma wejscia na gramofon i nie ma DAC jesli to dla kogoś ma znaczenie.

zabawa w Nu-Vistę jeszcze przede mną więc sie nie wypowiadam.

co wiecej - mała awaryjność, bardzo dobra jakość wykonania. sa tu u nas w klubie tacy co mieli i sprzedali ale jak sądzę powodem była wycieczka "w górę" no i przeważnie za większą kasę. nie spotkałem jeszcze osoby która powiedziałaby "to była porażka" ale może zaraz się ktoś odezwie ?

i jeszcze jakoś tak widzę  ze MF przyciąga fajnych ludzi / na poziomie. popatrzcie co sie dzieje w innych klubach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin Wielgus a może znasz model MF 5si i mógłbyś opisać różnice w stosunku do MF6 si? Już mówię, na czym mi zależy. Kierunek zdecydowanie na neutralność ale z plastyczną średnicą, góra bez żadnego audiofilskiego kombinowania na zasadzie wycofania, zaokrąglania, sklejania... Wokale barwowo ustawione idealnie, nie kombinowane w górę czy w dół i ładnie różnicowane barwy instrumentów operujących w dole pasma. Z góry dzięki. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

jakbym nie miał źródełka MF to by mnie to zrujnowało całkiem, ale jak wiesz forumowym kolegom też pomagam jak jest jakaś potrzeba zakupu, konsultacji itp. Marka MF jak dla mnie jest bardzo fajna, sygnatura dźwięku to "moje klimaty" i tak jest korelacja cena / jakość ale jest tez ten subiektywny aspekt i np. miałem AMS35i ktory kiedys sklepowo to było 7k EUR natomiast dla mnie było za mało basu. był zróżnicowany ale M6500i / M6si500 jest dla mnie mocniejszy w sposobie odtwarzania basu. moze ma to też związek z moimi JBL L300 (bo na innych go nie słuchałem) które z M6500i graja baaardzo fajnie. jeden gość zabrał M6500i pod wielkie B&W nautillusy i napisał - "nareszcie grają".

powiem tak - w absolutnej większości M6si załatwia sprawę, jeśli ktoś ma duże przetworniki i chce mieć sprawę prądu raz na zawsze załatwioną (i go stać) to M6500i tyle ze nie ma wejscia na gramofon i nie ma DAC jesli to dla kogoś ma znaczenie.

zabawa w Nu-Vistę jeszcze przede mną więc sie nie wypowiadam.

co wiecej - mała awaryjność, bardzo dobra jakość wykonania. sa tu u nas w klubie tacy co mieli i sprzedali ale jak sądzę powodem była wycieczka "w górę" no i przeważnie za większą kasę. nie spotkałem jeszcze osoby która powiedziałaby "to była porażka" ale może zaraz się ktoś odezwie ?

i jeszcze jakoś tak widzę  ze MF przyciąga fajnych ludzi / na poziomie. popatrzcie co sie dzieje w innych klubach.

Miałem M6si,złego słowa nie powiem,ale przyszła zmiana monitorów i trza było iść z prądem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Marcin  koniecznie  wypozycz nu vista  800 .jestem bardzo  ciekaw jak.ona wypada na tle m6500.FAJNIE by było gdyby panowie z rms wyrazili swoje zdanie. 

oj chciałbym ale musiałbym w zastaw mój samochód zostawić bo RMS wola blisko 50k PLN za niego.
Ciekaw jestem aplikacji nuvistorow w tej bezkompromisowej realizacji. U siebie to nie posłucham ale zdaje się że jeden znany mi gość w PL będzie miał to się wproszę. Dam znać ale wiecie jak to jest słuchanie nie na swoim systemie.
Cóż nie wszystko można i cieszę się z tego co mam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Miałem M6si,złego słowa nie powiem,ale przyszła zmiana monitorów i trza było iść z prądem

I w to wierzę. Zależnie od kolumn, przebiegu ich impedancji tj przetworników może być potrzeba.
Kiedyś do mnie wpadł kolega z forum i nie mogłem uwierzyć że monitory - generalnie dobre monitory - takim basem potrafią zagrać podlączone do M6500i. Musiałem głowę popiołem posypać bo ja zawsze podlogówki i myślałem "monitorki" tyle prądu? Po co ?... No i się dowiedziałem tj usłyszałem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Adam 38 napisał:

Marcin Wielgus a może znasz model MF 5si i mógłbyś opisać różnice w stosunku do MF6 si? Już mówię, na czym mi zależy. Kierunek zdecydowanie na neutralność ale z plastyczną średnicą, góra bez żadnego audiofilskiego kombinowania na zasadzie wycofania, zaokrąglania, sklejania... Wokale barwowo ustawione idealnie, nie kombinowane w górę czy w dół i ładnie różnicowane barwy instrumentów operujących w dole pasma. Z góry dzięki. 

Miałem ten wzmacniacz z Tannoy DC10T. Neutralny barwowo, dobra kontrola basu i dociążenie. U mnie grał nieco wycofaną górą, co akurat dobrze się sprawdzało z tymi kolumnami. Wypadł lepiej od Naima XS2, który grał zbyt ofensywnie dla mnie. Moim zdaniem dobry wzmaniacz do jasno grających kolumn. M6si nie znam niestety.

Edytowane przez ciszyn11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Miałem ten wzmacniacz z Tannoy DC10T. Neutralny barwowo, dobra kontrola basu i dociążenie. U mnie grał nieco wycofaną górą, co akurat dobrze się sprawdzało z tymi kolumnami. Wypadł lepiej od Naima XS2, który grał zbyt ofensywnie dla mnie. Moim zdaniem dobry wzmaniacz do jasno grających kolumn. M6si nie znam niestety.

Sorry umknęło mi to pytanie . M5si nie miałem i nie słuchałem ale jeśli zagrał z Tannoy definition DC10t to bardzo dobra rekomendacja bo to duże kolumny . Wiem mają bardzo dobra czułość powyżej 90 dB ale jednak to wielkie paczki z dużymi przetwornikami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.08.2020 o 13:55, Ronaldo9 napisał:

Marcin  koniecznie  wypozycz nu vista  800 .jestem bardzo  ciekaw jak.ona wypada na tle m6500.FAJNIE by było gdyby panowie z rms wyrazili swoje zdanie. 

To dwa różne wzmacniacze i trzeba obu posłuchać. Osobiście celowałbym w NuVista600. Cena/jakość idealna

https://sklep.rms.pl/musical-fidelity-nu-vista-600-nuvista-600-zintegrowany-wzmacniacz-stereo-200w-lampowy-oparty-na-nuwistorach 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, Sklep.RMS.pl said:

To dwa różne wzmacniacze i trzeba obu posłuchać. Osobiście celowałbym w NuVista600. Cena/jakość idealna

https://sklep.rms.pl/musical-fidelity-nu-vista-600-nuvista-600-zintegrowany-wzmacniacz-stereo-200w-lampowy-oparty-na-nuwistorach 

Dzięki za odpowiedź ale napiszcie cos więcej  o  800.jak ona wypada  na tle wzmacniaczy do 50k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na tle jakich wzmacniaczy? Do jakiej muzyki? Do jakich kolumn? Ogółem, NuVista sprzedaje się lepiej niż całe M8 + M6500i. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mak gra kompletnie innym dźwiękiem - dużo szczuplejszym i z natury pasuje do kolumn o spokojnym barwnym charakterz. Luxman z kolei bardzo różnicuje nagrania -  jedne brzmią świetnie, inne kiepsko. Z Nuvistą trudno trafić na nagranie które zagra tak że pożałujesz jej kupna - tutaj dostajesz gęste masywne brzmienie o mocnym charakterze. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.