Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra panowie .w  moim systemie zaszly malutkie zmiany.

1- audioquest thunder zostaje na dłużej. Kabel zaprezentowal sie lepiej  niż poprzedni a w dodatku jest 50cm dłuższy i 210£ tanszy.W niedalekiej przyszłości bede sie rozgladal za kabelkiem do cdeka.

2-vdh hill jest juz w drodze  do Australii  i co ciekawe  jest to drugi rca vdh ktorego wysylam do Australii, wczesniej sprzedalem the rock.jak wiecie od kilku dni bylem napalony na mountain ale troszkę mnie odstraszyla cena 500£ i przesylka z Kanady,dlatego  postanowiłem popytac w kilku sklepach w uk co mogą  mi zaoferować i sprzedawca ktory namowil mnie na audioquest zaproponowal mi  HIDIAMOND DIAMOND 7.Ja nigdy o tej firmie nie słyszałem a ale mam 14 dni na zwrot ale Sprzedawca zapewnil mnie ze ich nie oddam,ale.o tym przekonamy sie juz w sobotę. Na koniec dodam ze pytalem na forum o rca mountain  czy chord indygo ale do dzisiaj cisza,na oku.mialem również supre sword

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki budżet???

Dobra wiadomość dla ciebie jest taka że M6si nie jest fochowaty. Zagra z większością. Ale jak napisał Roni - podaj budżet i napisz czy nowe czy może być 2nd hand.
Moje JBL 40 letnie to sam nie wiem ilu miały wlascicieli. Ale z Nu-Vista grają jak złoto.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


Dobra wiadomość dla ciebie jest taka że M6si nie jest fochowaty. Zagra z większością. Ale jak napisał Roni - podaj budżet i napisz czy nowe czy może być 2nd hand.
Moje JBL 40 letnie to sam nie wiem ilu miały wlascicieli. Ale z Nu-Vista grają jak złoto.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Szacun w Twoim kierunku. Ja "posuwam" prawie dwudziestkę Elaca. Jestem pierwszym właścicielem. Pieszczę i dbam. Teraz  One mi pieszczą uszka. Dianą Krall...2 w nocy. Na Nu-Wista mnie nie stać. Szukałem/szukam muzycznego / szczegółowego wzmaka i kolumn. Odsłuchałem trochę i czytałem na forum.  MF ma coś co mnie przyciąga/ nie potrafię tak pięknie jak niektórzy pisać co słyszę/.Ale teraz szukam kolumn ..... może nie tak wielkich jak Twoje.

12 godzin temu, Ronaldo9 napisał:

Jaki budżet???

5 - 10 ooo pln. Nowe, używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, WHITESNAKE39 napisał:

Szacun w Twoim kierunku. Ja "posuwam" prawie dwudziestkę Elaca. Jestem pierwszym właścicielem. Pieszczę i dbam. Teraz  One mi pieszczą uszka. Dianą Krall...2 w nocy. Na Nu-Wista mnie nie stać. Szukałem/szukam muzycznego / szczegółowego wzmaka i kolumn. Odsłuchałem trochę i czytałem na forum.  MF ma coś co mnie przyciąga/ nie potrafię tak pięknie jak niektórzy pisać co słyszę/.Ale teraz szukam kolumn ..... może nie tak wielkich jak Twoje.

5 - 10 ooo pln. Nowe, używane.

Ja gram na Triangle esprit Antal Ez. Kolumny wrażliwe na ustawienie , okablowanie i akustykę. Jestem zadowolony. Grają pięknie. Brak im trochę dokładniejszego obrazowania, ale w tej cenie? ?

Ale ty grasz na Elac, może w tym kierunku, pójść... Np. Fs 407 , jak lubisz tą szkołę grania? Cyba że masz ochotę na zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na niezbyt wysokim modelu BMN EX2 II z bydgoskiej manufaktury, które to zastąpiły i całkowicie zdeklasowały tak znane vandersteen 1c, a na spotkaniu u sąsiada w wierności, detalach ZAWSTYDZILY ogromne KEF R900. Wsp cena jakość moim zdaniem ciężko pobić. Teraz planuje upgrade to najwyższego modelu beszele 2 pro

Nic nie ryzykujesz, zamów, wpłać kaucję i posłuchaj, jak nie zagrają, odeslesz, jak tak zrobiłem, ale już zostały, a vandersteen poszły na olx

Edytowane przez LOBO_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, WHITESNAKE39 napisał:

Szacun w Twoim kierunku. Ja "posuwam" prawie dwudziestkę Elaca. Jestem pierwszym właścicielem. Pieszczę i dbam. Teraz  One mi pieszczą uszka. Dianą Krall...2 w nocy. Na Nu-Wista mnie nie stać. Szukałem/szukam muzycznego / szczegółowego wzmaka i kolumn. Odsłuchałem trochę i czytałem na forum.  MF ma coś co mnie przyciąga/ nie potrafię tak pięknie jak niektórzy pisać co słyszę/.Ale teraz szukam kolumn ..... może nie tak wielkich jak Twoje.

5 - 10 ooo pln. Nowe, używane.

5k to może być mało, ale za 10 juz by coś znalazł. JAK już wspomniałem wcześniej  każdy z moich kumpli mających  m3 lub m6 zaczynał  od pmc fb1 signature ,24,czy 26.U mnie mf gra ze spendor .spendor ma ta zaletę ze sa bardzo łatwe w ustawieniu wi3c jeżeli masz ograniczenia w salonie to one sprawdza się idealnie.miałem też  triangle i było dobrze.do listy można dodać tannoy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ronaldo9 napisał:

Panowie Tak na szybko.dlaczego  nuvistory w nu vista cd działają tylko przez rca???kiedy każdy zachwala xlr????

też mnie to nurtuje. przeciez to jest właśnie "ten jeden z wyróżników" tego CD! 

ale może sa jakieś powody techniczne ... ??? co więcej takie stricte porównanie wyjścia XLR i RCA o tyle trudne ze maja inny poziom sygnału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Adah napisał:

Ja gram na Triangle esprit Antal Ez. Kolumny wrażliwe na ustawienie , okablowanie i akustykę. Jestem zadowolony. Grają pięknie. Brak im trochę dokładniejszego obrazowania, ale w tej cenie? ?

Ale ty grasz na Elac, może w tym kierunku, pójść... Np. Fs 407 , jak lubisz tą szkołę grania? Cyba że masz ochotę na zmiany?

Triangle - tylko te lepsze jak powyżej to bardzo dobry  kierunek. tajemnica Pana Poliszynela jest to ze triangle  współpracuje z MF i jakoś tak zaskakująco dobrze sie zgrywają ? jesli chcesz moge cie skontaktować z gościem ktróry ma triagle i jest mega happy a "przed" sluchal bodaj 10 par roznych paczek u siebie w domu. no i masz powyzej opinię kolegi Adah'a

Edytowane przez Marcin Wielgus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Panowie Tak na szybko.dlaczego  nuvistory w nu vista cd działają tylko przez rca???kiedy każdy zachwala xlr????
Teoretycznie możnaby dać po XLR, ale ponieważ ani wzmacniacz, ani CD nie są zbalansowane, to nie ma to większego sensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sine Metu napisał:
17 godzin temu, Ronaldo9 napisał:
Panowie Tak na szybko.dlaczego  nuvistory w nu vista cd działają tylko przez rca???kiedy każdy zachwala xlr????

Teoretycznie możnaby dać po XLR, ale ponieważ ani wzmacniacz, ani CD nie są zbalansowane, to nie ma to większego sensu.

Zacznę od początku. Wczoraj moj znajomy byl bardzo zdziwiony ze nuvistory  działają tylko przez rca.Wedlug niego powinno być na odwrót bo rzekomo po xlr zawsze jest lepiej.Ja się z ta teoria nie zgadzam i tak jak ty odpowiedziałem ze mf800 nie jest zbalansowany wiec xlr na tylnym panelu sa dla ozdoby.Dodam ze roznice miedzy rca i xlr w tym cd sa slyszalne ale to zapewne za sprawą  lampek niz kabli . Ja te rozwiązanie uwazam za plus bo w jednym odtwqzqczu mam dwa różne "dźwięki ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Triangle - tylko te lepsze jak powyżej to bardzo dobry  kierunek. tajemnica Pana Poliszynela jest to ze triangle  współpracuje z MF i jakoś tak zaskakująco dobrze sie zgrywają ? jesli chcesz moge cie skontaktować z gościem ktróry ma triagle i jest mega happy a "przed" sluchal bodaj 10 par roznych paczek u siebie w domu. no i masz powyzej opinię kolegi Adah'a

Ja tez mialem

Screenshot_20200909-104053_Video Player.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:


I fajnie grały ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Delta signature brzmiały naprawdę fajnie,i 2 x18na basie też  robiło swoje.Jednak w niektórych momencie można bylo odczuc wrazenie ze sa za duze do 17m.Spendory uwielbiam za poekielnie czysta średnice i kontrolę basu przez co w tle nie slychac żądnych  nieprzyjemnych pomruków basu co w zaleznosci od płyty  czasami bylo slychac na Delta. OD momentu kiedy je pożyczyłem  troche sie u.mnie zmienilo(7pochlaniaczy,nu vista cd, oraz całkowicie inne okablowanie)wiecnaprawde chciałbym ich raz neszcze posłuchać.Ostatio spoglądałem  w strone magellan cello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cos z Triangle bedziesz chciał to mogę pomóc. 

Ostatnio kolega z MF M6500i połączył go z Triangle Delta i po odsłuchach 10 par kolumn znalazł co chciał i zaparkował we swoich 25m2. Ponoć jest super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

Jeśli cos z Triangle bedziesz chciał to mogę pomóc. 

Ostatnio kolega z MF M6500i połączył go z Triangle Delta i po odsłuchach 10 par kolumn znalazł co chciał i zaparkował we swoich 25m2. Ponoć jest super. 

Narazie spendory zostają, jestem z nich zadowolony.musze się w końcu zdecydować na jakiś rca.na forum nikt nie pomógł wiec trzeba się trzymać  pierwszej myśli  i kupić mountain. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie nabyłem Zen Audio Crystal Matrix reference czyli czysta miedź od Amerykańców oraz Zen Audio zero Crystal reference II czyli czyte srebro - wszystko w teflonie, kierunkowe kable i z bajerami. tak że zarazileś mnie ... Na odległość

Będę łączył , będę słuchał.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:

Ja właśnie nabyłem Zen Audio Crystal Matrix reference czyli czysta miedź od Amerykańców oraz Zen Audio zero Crystal reference II czyli czyte srebro - wszystko w teflonie, kierunkowe kable i z bajerami. tak że zarazileś mnie ... Na odległość emoji1.png

Będę łączył , będę słuchał.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Fajne kabelki, jeśli nówki to daj im czas. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne kabelki, jeśli nówki to daj im czas.

Acoustic Zen reference II to u nas w PL kwota 5k PLN więc kupiłem doooobrze wygrzane przez parę lat w Anglii a Matrix w USA .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Ja właśnie nabyłem Zen Audio Crystal Matrix reference czyli czysta miedź od Amerykańców oraz Zen Audio zero Crystal reference II czyli czyte srebro - wszystko w teflonie, kierunkowe kable i z bajerami. tak że zarazileś mnie ... Na odległość emoji1.png

Będę łączył , będę słuchał.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W takim razie kiedy 600 juz dojdzie do siebie może dasz sie namówić na  sieciowki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


Acoustic Zen reference II to u nas w PL kwota 5k PLN więc kupiłem doooobrze wygrzane przez parę lat w Anglii a Matrix w USA . emoji12.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak wrażenia? Nasze sygnałowe z pod tej samej "ręki" ? i podobnie oceniane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrażenia? Nasze sygnałowe z pod tej samej "ręki"  i podobnie oceniane...

Miedź - Matrix dopiero we czwartek kupiona w USA więc jeszcze nie mam.
Mam tę z czystego srebra reference I oraz mam też reference II.
Pomiędzy modelami nie mogę wyłapać różnicy chodź widzę że w tym nowym przewnik nie jest srebrnym drutem tylko taka płaska blaszka coś jak w Neotech
Dźwięk Nu-Vista 600 - bardzo szeroka scena i bardzo szczegółowa ale nic nie syczy, sybilanty pod kontrolą nic nie kłuje. Separacja instrumentow - każdy ma swoje miejsce clarownie i jasno. Fajnie gra z nuvistorem. Tyle moich pierwszych moi może już trzecich wrażeń. Kabel nie do jasnych Hegli czy Cambridge audio.

Przy okazji ważna informacja dla tych co czytają i myślą o Nu-Vista 600 . Dostałem informację z moich źródeł że tzw "German list price" poszła w górę do 6700 EUR.
Na pewno w sklepach są jeszcze sztuki "ze starych dostaw" no ale kierunek cenowy jak widać w górę. Jak pisałem już kiedyś, dla mnie to najlepszy MF. Jest tak analogowo, szczegółowo i dynamicznie że gęsia skórka.
Jakby ktoś szukał dajcie znać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
W takim razie kiedy 600 juz dojdzie do siebie może dasz sie namówić na  sieciowki??



Ronaldo nie Kuś ... Mam jakiegoś grubego Furutecha nie pamiętam numeru i ja jakoś słabo kable zasilające słyszę. Szkoda mi kasy.

Internety podłącze po XLR Neotech Neomi 3220 miedzią a po RCA tym Zen Audio że srebra i będę porównywał sobie. Mam też Van den Hull the second w wersji xlr i RCA i na tym parkuje już. Bo komornik do drzwi puka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Edytowane przez Marcin Wielgus
Literowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Muszę poczytać. Miałem MF M6500i ale poszedłem w Nu-Vista 600 i nie żałuję. Choć "czysty tranzystor" w MF jest bardzo fajny. Nie ukrywam że parę lat z nimi mam za sobą.
To jest chyba pierwsza konstrukcja za nowego właściciela?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


.

Internety podłącze po XLR Neotech Neomi 3220 miedzią 


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja mam od kumpla takie xlr.jest to niby Neotech ale nic na nim nie pisze, a on sam nie wie jaki to model.mozesz zrobić fotkę swojego xlr?

Screenshot_20201018-114723_Gallery.jpg

16 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:





Ronaldo nie Kuś ... Mam jakiegoś grubego Furutecha nie pamiętam numeru i ja jakoś słabo kable zasilające słyszę. Szkoda mi kasy.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ok ale jak byś miał okazję to wypożycz kabel który  jest do urządzeń  high current. Wiesz jak było u mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale jak byś miał okazję to wypożycz kabel który  jest do urządzeń  high current. Wiesz jak było u mnie. 

Mogę tylko to nic nie da bo u mnie też mam oplot / koszulkę / skarpę z , dla odmiany , niebieskiej bawełny. Kupiłem od BlackDotAudio a ani są dystorem stad wiem jaki drut w środku .
Musiałbyś rozebrać go żeby nadruk na kablu zobaczyć a szkoda bo widzę ładna konfekcja

Zaraz podrzucę link jak znajdę ten mój




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mój To jest taki :

Zobacz ofertę: Interkonekt XLR - NeoTech NEMOI-3220 UP-OCC 7N 1m https://allegro.pl/oferta/interkonekt-xlr-neotech-nemoi-3220-up-occ-7n-1m-9498664578?utm_medium=app_share&utm_source=facebook


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.