Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, padre napisał:

A ja raczej obstawiam głosniki, chyba od nich to w dużej mierze zależy. Chociaż gusta też są ważne. Jak to mówią, każda pliszka własny ogon i jeden lubi ogórki, a drugi ogrodnika itd... ?

 

2 godziny temu, Ronaldo9 napisał:

Kilka zabawek marantza mialem  w tym 2 cdki i jak dla mnie jest to chłodne i analityczne granie kapletnie przeciwna strona tego co oferuje leema .być może  z 800 zgrywa się to dobrze 

Wasze opinie będą się różniły, Gracie na tym samym modelu wzmacniacza, różnych kablach w innej akustyce...

Ten sam system, na  różnych kablach zasilających w takich samych warunkach zagra inaczej. . Z inną sceną, innym wypełnieniem, dźwiękiem przesuszonym, albo ładnie dociążonym. Nie wspominam już o interkonektach i kablach głośnikowych, które również mają swój wkład w ostateczne brzmienie, oraz akustyce... .

Jeśli kiedyś zdecyduję się na cd, posłucham w swoim systemie również tego Marantza... ?

miłego weekendu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. JA odtwazacze marantza parowalem z ich integrami wiec na pewno grało to inaczej.co do kolumn to były pmc FBI, tannoy dc8  oraz obecne spendory.kiedy zamieniłem cdke marantza na leema odrazu poczułem  cieplejszy i bardziej analogowy dzwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.11.2020 o 13:17, Ronaldo9 napisał:

...jak dla mnie jest to chłodne i analityczne granie...

Ups, cos tu sie pomaklaczyło, Marantz i analityczne granie? I w dodatku chłodne? Mógłbyś sprecyzować co to były za modele, bo ja w swojej 45 letniej "karierze" audio-luba, proszę nie mylić z audiofilem, jeszcze nie spotkałem takiego CD Marantza! No, ale wszystko, być może, jeszcze przede mną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, padre napisał:

Ups, cos tu sie pomaklaczyło, Marantz i analityczne granie? I w dodatku chłodne? Mógłbyś sprecyzować co to były za modele, bo ja w swojej 45 letniej "karierze" audio-luba, proszę nie mylić z audiofilem, jeszcze nie spotkałem takiego CD Marantza! No, ale wszystko, być może, jeszcze przede mną ?

Miałem  sa15s2 +perl lite  albo 14se + sa15s2 ,oraz pm11s3 +sa11s3 i porównując te zestawy do pm11s3+leema to śmiało twierdze że leema grala cieplej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać klubowiczów,

Poszukuję wszelkich informacji o MUSICAL FIDELITY P270.2, warto? Nie warto?
Mógłby zastąpic rotela RB-990?

 

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Powitać klubowiczów,
Poszukuję wszelkich informacji o MUSICAL FIDELITY P270.2, warto? Nie warto?
Mógłby zastąpic rotela RB-990?
 

coś takiego?

https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/musical-fidelity-p-270-stereo-endstufe-dual-mono-paravincini/1510782495-172-1818?utm_content=_WEB_TO_APP_I1i_B


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Tak, sa na rynku wersje P270 i P270.2

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako że nie dostałem odpowiedzi czy warta zamienić z Tannoy Revolution XT 8 F na Fyne Audio 502 to sam sobie odpowiadam. Nie jestem ekspertem od opisywania dźwięku ale jest on bardziej dociążony szczególnie słychać to w metalu i cięższym graniu, lepszy bas,takie punktowy bardziej i schodzący nizej. Słychać dużo szczegółów , z początku trochę nie mogłem się przyzwyczaić bo scena jakby w głąb poszła takie na niektórych nagraniach wrażenia koncertu live . Na pewno wokale też bardzo wyraźne. Ogólnie to trochę inne granie od Tannoy. Wydaje się to wszystko lepiej poukładane. Źródło to Azur 851 N to może coś daje bo wzmacniacz to  MF6Sl, które ponoć nie tworzy idealnej synergii i bardziej zgrywają się te Fyne Audio 502 z Cambridge ,Denon i Marantz. Kurcze generalnie z zamiany jestem zadowolony aczkolwiek pytanie czy to koniec poszukiwań. W ciemno brałem bo mówili że to ulepszony Tannoy, kurcze większość tak kompletuje muszę to zmienić. Nie wykluczam racjonalizacji swojego zakupu.  Co do wykonania to stwierdzam że Fyne lepiej mi się podobają pod względem wizualnym i wykończenia, wrażenie solidniejszych.  Kurde rozpisalem się może niepotrzebnie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich wielbicieli i użytkowników sprzętu marki Musical Fidelity. Chciałbym się dopisać do klubu z końcówką M8 500s. Pozdrawiam wszystkich

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich wielbicieli i użytkowników sprzętu marki Musical Fidelity. Chciałbym się dopisać do klubu z końcówką M8 500s. Pozdrawiam wszystkich

No brawo. Nie wiem czy ty aby nie pierwszy z tą końcówka. Napisz jak ci to gra i z czym gra ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Marcin Wielgus napisał:


No brawo. Nie wiem czy ty aby nie pierwszy z tą końcówka. Napisz jak ci to gra i z czym gra ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Aktualnie gra sobie z Naimem Uniti Atom do napędzenia ATC SCM 40. Takie trochę orientalne połączenie ;). W każdym razie końcówka naprawdę dobra, od minimalnych poziomów głośności do dyskotekowych ładnie prowadzi kolumny.

Gra to zacnie choć obecnie szukając dziury w całym ostro testuję kandydatów na miejsce Atoma.

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, muzofan napisał:

Witam wszystkich wielbicieli i użytkowników sprzętu marki Musical Fidelity. Chciałbym się dopisać do klubu z końcówką M8 500s. Pozdrawiam wszystkich

Niezła elektrownia . Po aktywacji pewnie w dzielnicy prąd siada ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Już jest. Gra i cieszy ucho. U mnie gra z Focal aria 926 

To dobry mariaż. Kiedyś miałem Focal Chorus 836v to duże podlogowce z trzema przetwornikami na basie i była lipa tj słaby bas i za ostra góra. Doczytałem w pomiarach że one niby nominalnie 4 ohm ale spadają do 2.5 ohm przy niskich częstotliwościach i dopiero jak kupiłem MF M6i - za poradą na tym forum - zrobiło się super. Wydajność prądowa tego wzmaka wysterowala bas plus wysoki damping factor dal kontrolę a i góra się uspokoiła .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Aktualnie gra sobie z Naimem Uniti Atom do napędzenia ATC SCM 40. Takie trochę orientalne połączenie ;). W każdym razie końcówka naprawdę dobra, od minimalnych poziomów głośności do dyskotekowych ładnie prowadzi kolumny.
Gra to zacnie choć obecnie szukając dziury w całym ostro testuję kandydatów na miejsce Atoma.

Naim Unity nie znam ale ATC SCM 40 słuchałem u siebie z M6500i. Było bardzo "prawdziwie na basie" to bardzo dobre kolumny . Czy dobrze pamiętam że konstrukcja zamknięta?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Marcin Wielgus napisał:


To dobry mariaż. Kiedyś miałem Focal Chorus 836v to duże podlogowce z trzema przetwornikami na basie i była lipa tj słaby bas i za ostra góra. Doczytałem w pomiarach że one niby nominalnie 4 ohm ale spadają do 2.5 ohm przy niskich częstotliwościach i dopiero jak kupiłem MF M6i - za poradą na tym forum - zrobiło się super. Wydajność prądowa tego wzmaka wysterowala bas plus wysoki damping factor dal kontrolę a i góra się uspokoiła .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Naim Unity nie znam ale ATC SCM 40 słuchałem u siebie z M6500i. Było bardzo "prawdziwie na basie" to bardzo dobre kolumny . Czy dobrze pamiętam że konstrukcja zamknięta?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zgadza się,  konstrukcja zamknięta. Dla mnie mega granie.

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ok. Nie wiem jak chorus 836 wiem jak było z chorus 726. Dlatego przeszedłem na aria 926. Aria to zupełnie inne granie. Naprawdę jest ok 

Aria to już fajna półka. Niestety nowe chorusy zrobiły się "bardzo budżetowe" . Ja miałem starszą wersję - przynajmniej wyglądała


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Takie pytanie do kolegi Marcina Wielgus czy przeszła ochota na Tannoy Definition DC10Ti to w kontekście Fyne Audio 502. Cyt . Kolegi Ciszyn11: " Mam dc10T, czyli starszy model.  Dobrze dociążony dźwięk, fajne średnie tony, przejrzysta góra. Potrzebują dość dużo przestrzenii wokół siebie. Bardzo dobrze sobie radzą w jazzie, muzyce elektronicznej, klasyce. Gorzej w ostrzejszym gitarowym rocku. Tutaj robi się mało selektywnie i męcząco".  

Bo te wszystkie opisy o dociążeniu i lepszym basie dobrze pasują do Fyne , w tych gitary elektryczne a szczególnie fortepian zyskały na dźwięczności , perkusja też ma tzw. kop . Dodam że w ostrym rocku nie dostrzegłem braku selektywność i zmęczenia, takie płyty jak Firepower Judasz Preist brzmią bardzo dobrze. A już Post - digital dreamers Wojtka Fedkowicza brzmią rewelacyjnie i Lebowski,  Jordan Rudes - An evening with John Petrucci też. Tylko jak teraz rozkręce trochę głośniej do 10 to mam wrażenie że sąsiad wparuje z maczugą i poleje się krew. Nie wiem czy w porównaniu do Tannoy Revolution XT 8 F nie za dużo tego dociążenia ,tam też był bas ale jednak inny. Teraz muszę cicho i nic się też nie traci może melodiki purlpe rain coś zmieniają. 

Ciekawią mnie te Focal Aria 926.Ale to po odsłuchu na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 

jako że posiadam odtwarzacz m3scd postanowiłem tu zadać pytanie, czy któryś z szanownych kolegów może miał podobną sytuację lub może potrafi mi pomóc: w trakcie słuchania muzyki niechcący ruszyłem przewodami sygnałowymi RCA a w głośnikach pojawiło się okropne burczenie , aż przestraszyłem się że może to uszkodzić kolumny, przy podpięciu innych kabli ten sam efekt , co może być powodem takiego zjawiska. Nigdy wcześniej z czymś takim się nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam. Takie pytanie do kolegi Marcina Wielgus czy przeszła ochota na Tannoy Definition DC10Ti to w kontekście Fyne Audio 502. Cyt . Kolegi Ciszyn11: " Mam dc10T, czyli starszy model.  Dobrze dociążony dźwięk, fajne średnie tony, przejrzysta góra. Potrzebują dość dużo przestrzenii wokół siebie. Bardzo dobrze sobie radzą w jazzie, muzyce elektronicznej, klasyce. Gorzej w ostrzejszym gitarowym rocku. Tutaj robi się mało selektywnie i męcząco".  
Bo te wszystkie opisy o dociążeniu i lepszym basie dobrze pasują do Fyne , w tych gitary elektryczne a szczególnie fortepian zyskały na dźwięczności , perkusja też ma tzw. kop . Dodam że w ostrym rocku nie dostrzegłem braku selektywność i zmęczenia, takie płyty jak Firepower Judasz Preist brzmią bardzo dobrze. A już Post - digital dreamers Wojtka Fedkowicza brzmią rewelacyjnie i Lebowski,  Jordan Rudes - An evening with John Petrucci też. Tylko jak teraz rozkręce trochę głośniej do 10 to mam wrażenie że sąsiad wparuje z maczugą i poleje się krew. Nie wiem czy w porównaniu do Tannoy Revolution XT 8 F nie za dużo tego dociążenia ,tam też był bas ale jednak inny. Teraz muszę cicho i nic się też nie traci może melodiki purlpe rain coś zmieniają. 
Ciekawią mnie te Focal Aria 926.Ale to po odsłuchu na pewno.

Wywołany zgłaszam się
Nie przeszła ale stoją w kartonach w garażu czekając na nowy dom lub na sprzedaż. Co ci mam powiedzieć .... Zaraziłem się vintage i podzielam opinie że stare ale jare. Poczytaj o JBL L300 - ulubione kolumny Nelsona Passa - no i takie u mnie stoją w salonie i grają . Dwa lata szukałem. Gry na 15" głośniku Alnico plus cała reszta kolumny wagi 67kg ciężko do czegokolwiek porównać. Wymiata, zamiata i w całościowym ujęciu nie słyszałem lepszego. Sam bas zachwycił mnie w Electro Voice Sentry 3 - fenomenalny absolutnie - ale colosciowo L300 wygrywa.
Tannoy definition DC10ti super wyglądają i naprawdę fajnie grają. Znamy się z Ciszyn11 i on po zmianie miał kaca - tak to ujmę. To są bardzo uniwersalne kolumny ale to nie znaczy do wszystkiego to do niczego. Ona poprostu świetnie zagrają od soul przez jazz do elektroniki i heavy metal. Moje to piano lack. duża dynamika świetne wokole. Górę tempetowalem przy pomocy kabli van den Hull Bo dla mnie za ostra była ale w tedy nie grałem z Nu-Vista 600. Trzeba je dokładnie ustawić Bo sweet spot nie jest szeroki. Mają dwie tuby bass-reflex. Ja jedną zatykalem firmowa gąbka zeby kontrolować bass. Z MF M6si a później M6500i grały jak burza
Fyne audio nie miałem więc nie będę ściemniał na podstawie opisów.

Tyle z mojej strony.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.11.2020 o 18:37, Marcin Wielgus napisał:


Wywołany zgłaszam się
Nie przeszła ale stoją w kartonach w garażu czekając na nowy dom lub na sprzedaż. Co ci mam powiedzieć .... Zaraziłem się vintage i podzielam opinie że stare ale jare. Poczytaj o JBL L300 - ulubione kolumny Nelsona Passa - no i takie u mnie stoją w salonie i grają . Dwa lata szukałem. Gry na 15" głośniku Alnico plus cała reszta kolumny wagi 67kg ciężko do czegokolwiek porównać. Wymiata, zamiata i w całościowym ujęciu nie słyszałem lepszego. Sam bas zachwycił mnie w Electro Voice Sentry 3 - fenomenalny absolutnie - ale colosciowo L300 wygrywa.
Tannoy definition DC10ti super wyglądają i naprawdę fajnie grają. Znamy się z Ciszyn11 i on po zmianie miał kaca - tak to ujmę. To są bardzo uniwersalne kolumny ale to nie znaczy do wszystkiego to do niczego. Ona poprostu świetnie zagrają od soul przez jazz do elektroniki i heavy metal. Moje to piano lack. duża dynamika świetne wokole. Górę tempetowalem przy pomocy kabli van den Hull Bo dla mnie za ostra była ale w tedy nie grałem z Nu-Vista 600. Trzeba je dokładnie ustawić Bo sweet spot nie jest szeroki. Mają dwie tuby bass-reflex. Ja jedną zatykalem firmowa gąbka zeby kontrolować bass. Z MF M6si a później M6500i grały jak burza
Fyne audio nie miałem więc nie będę ściemniał na podstawie opisów.

Tyle z mojej strony.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Chętnie posłuchałbym tych Tannoy Definition DC10ti ale żeby je kupić to musiałbym dozbierać i nie wiem czy te z tyłu bass-reflex nie kolidowałyby z moim ustawieniem. Ten Focal Aria 926 maja z przodu bass-reflex. Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trochę męcze bułe ale słuchałem dzisiaj takiego zestawu Fyne Audio 502 , Audio Physic Classic 8 , Focal Aria 926. Wiele spodziewałem się po Focalach ale szczerze niczym mnie nie zachwyciły. Ładnie grały ale mi bardziej pasowało granie Fyne i AF 8 . Nie wiem może już jestem lekko kopnięty ale to jak określił sprzedawca misiowate granie bardziej mi pasuje . Od początku miałem Tannoy Revolution i niższa serie teraz Fyne , który po bezpośrednio przesłuchaniu z Tannoy Revolution XT 8 F gra po prostu lepiej co tu dużo gadać miałem testowalem i tyle. Audio Physic 8 Classic kurcze jaki power mają te maleństwa normalnie szczęka opada ile Niemcy wycisnęli z tych maleństwa , grało to zbliżenie do Fyne ale bas inny , ciekawe paczki . Jakiś sprzedawca powiedział że prawdziwa zabawa zaczyna się od Focali Ari 926 Triangle Quartet nie sądzę . Ta szkoła grania co Tannoy i Fyne to myślę że cały czas dobra droga , może koledzy mają ciekawsze spostrzeżenia. Może po prostu działa przyzwyczajenie .Musiałbym po prostu zapłacić całą sumę na Focale i przesłuchać jeszcze raz u siebie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam. Trochę męcze bułe ale słuchałem dzisiaj takiego zestawu Fyne Audio 502 , Audio Physic Classic 8 , Focal Aria 926. Wiele spodziewałem się po Focalach ale szczerze niczym mnie nie zachwyciły. Ładnie grały ale mi bardziej pasowało granie Fyne i AF 8 . Nie wiem może już jestem lekko kopnięty ale to jak określił sprzedawca misiowate granie bardziej mi pasuje . Od początku miałem Tannoy Revolution i niższa serie teraz Fyne , który po bezpośrednio przesłuchaniu z Tannoy Revolution XT 8 F gra po prostu lepiej co tu dużo gadać miałem testowalem i tyle. Audio Physic 8 Classic kurcze jaki power mają te maleństwa normalnie szczęka opada ile Niemcy wycisnęli z tych maleństwa , grało to zbliżenie do Fyne ale bas inny , ciekawe paczki . Jakiś sprzedawca powiedział że prawdziwa zabawa zaczyna się od Focali Ari 926 Triangle Quartet nie sądzę . Ta szkoła grania co Tannoy i Fyne to myślę że cały czas dobra droga , może koledzy mają ciekawsze spostrzeżenia. Może po prostu działa przyzwyczajenie .Musiałbym po prostu zapłacić całą sumę na Focale i przesłuchać jeszcze raz u siebie. Pozdrawiam

Hej Trismus,
Widzę że szukasz Grala nie koniecznie świętego. Mam Tannoy jak wiesz . Na pewno do ich grania się przyzwyczaiłeś i każda kolumna będzie inna. Poza tym dual concentric że względu na swoją budowę definiuje ich grę.
Jaki masz budżet masz to może coś podpowiem i ile m2 pokój


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Ronaldo9 napisał:

Tannoy legacy arden.

Panowie jak widzicie takie paczki w 17m2????one są bardzo szerokie (60cm) wiec staly by dość wąsko.

Screenshot_20201127-132145_Samsung Internet.jpg

Chyba Chevioty byłyby lepsze do tego metrażu. Miałem podobny dylemat w moich 25m i postawiłem na 12 cali. Kluczowe w jakiej odległości od linii kolumn słuchasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.