Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, ciszyn11 napisał:

2.5m byłoby ok, ale musiałyby stać dość wąsko, bo mają ponad 60cm szerokości. Coś czuję, że będą teraz spore wyprzedaże na Tannoye, bo zamykają fabrykę w Szkocji

Znalazłem pare w uk z 2018r za 3999£,ale myślę że  zejdą  na 3500£.zakup W ciemno wiec troszkę się obawiam.za 4100 moge mieć dc10a,są też triangle cello  lub Delta mojego kolegi.sam nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Ronaldo9 napisał:

Znalazłem pare w uk z 2018r za 3999£,ale myślę że  zejdą  na 3500£.zakup W ciemno wiec troszkę się obawiam.za 4100 moge mieć dc10a,są też triangle cello  lub Delta mojego kolegi.sam nie wiem

Ceny dobre, ale w ciemno to duże ryzyko. To specyficzne granie, nie wszystkim się podoba. Ardenów nie słuchałem, jedynie Cheviotów. Dla mnie bomba, chociaż nie były lepsze od moich starych z lat 70. Obecnie włożyłem je w większe obudowy i jest bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, ciszyn11 napisał:

Ceny dobre, ale w ciemno to duże ryzyko. To specyficzne granie, nie wszystkim się podoba. Ardenów nie słuchałem, jedynie Cheviotów. Dla mnie bomba, chociaż nie były lepsze od moich starych z lat 70. Obecnie włożyłem je w większe obudowy i jest bajka.

Raczej się skusze na Triangle Delta. Mialem je juz u siebie  wiec mniej więcej je znam i z kieszeni nie trzeba będzie  za dużo  dokładać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Wszystkich. To mój pierwszy post na forum  i od razu zwracam się z prośbą do właścicieli wzmacniacza MF M6si. Jestem na etapie poszukiwania wzmacniacza do moich kolumn PMC twenty 24. Zastanawiam się nad powyższym wzmacniaczem. W sieci czytałem wiele pozytywnych testów ale też test w którym zarzucono wzmacniaczowi to, że jest mało rozdzielczy i ma przytłumione wysokie tony co przyznam trochę mnie zmartwiło bo lubię wsłuchiwać się w detale. Zacytuję opinie "Pojęcie dynamiki tego wzmacniacza zawęziłbym do makroskali, bowiem w skali dźwiękowych faktur, wybrzmień, artykulacji drobniejszych uderzeń w klawiaturę, bębnów czy szarpnięć strun gitary, mamy do czynienia z przekazem bardziej pod linijkę, umiarkowanie żywym, w żadnym razie najeżonym transjentami." Będę wdzięczny za opinie użytkowników i proszę o wyrozumiałość.

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Jan_P napisał:

Witam serdecznie Wszystkich. To mój pierwszy post na forum  i od razu zwracam się z prośbą do właścicieli wzmacniacza MF M6si. Jestem na etapie poszukiwania wzmacniacza do moich kolumn PMC twenty 24. Zastanawiam się nad powyższym wzmacniaczem. W sieci czytałem wiele pozytywnych testów ale też test w którym zarzucono wzmacniaczowi to, że jest mało rozdzielczy i ma przytłumione wysokie tony co przyznam trochę mnie zmartwiło bo lubię wsłuchiwać się w detale. Zacytuję opinie "Pojęcie dynamiki tego wzmacniacza zawęziłbym do makroskali, bowiem w skali dźwiękowych faktur, wybrzmień, artykulacji drobniejszych uderzeń w klawiaturę, bębnów czy szarpnięć strun gitary, mamy do czynienia z przekazem bardziej pod linijkę, umiarkowanie żywym, w żadnym razie najeżonym transjentami." Będę wdzięczny za opinie użytkowników i proszę o wyrozumiałość.

Jan

Cześć. Wydaje mi się, że wszystkie przez Ciebie opisane cechy dźwięku mogą być względne (reszta systemu , akustyka, odbiorca) . Ja gram na M6si z rozdzielczym przetwornikiem, na niezbyt wysokim modelu kolumn, w ogarniętej z grubsza akustyce ? .... i jest rozdzielczo, muzykalnie i detalicznie. W elektronice spektakularne zjawiska dźwiękowe, opór kalafoni na strunach wiolonczeli i każdy detal wokalu. Rozbicie dźwięków  perkusji i ich trwanie w czasie już kolejnych dźwięków utworu- Niesamowite wrażenia.   Jak dla mnie - jest super, cały czas coś zmieniam ..., poszukuję...,  takie hobby.  Ale nie odczułem jeszcze potrzeby, zmiany wzmacniacza. I cały czas, "coś nowego z niego wyciskam" ?  Większość odsłuchów, odbywa się na niskich głośnościach. W moim systemie, nie zauważam cech wymienionych przez Ciebie. Ale pewnie, gdyby postawił obok inny  wzmacniacz...? Albo inne kolumny? Albo ktoś inny usiadł i posłuchał mojego systemu. ?

MIłego weekendu

Edytowane przez Adah
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janku ja moją przygodę zacząłem z M6i właśnie dzięki temu forum. Miałem kolumny facal Chorus 836v i dla mnie było za ostro na górze i czytając o tych kolumnach okazało się że nie jestem odosobniony w tej opinii. Ponadto pomimo 3 driverów tj głośników na basie było słabo i ... Doczytałem że te kolumny przy niskich częstotliwościach schodzą nawet do 2.5ohm i stało się dla mnie jasne że basu nie będzie bez solidnego prądu .
Zapisałem się na forum i poprosiłem o radę . Wśród opinii absolutnie dominowało wskazanie na MF M6i. Znalazłem kupiłem i :
- góra została ulagodzona bez utraty detalicznosci. Uszy przestały krwawic a już myślałem o sprzedaży tych Kolumn
- bass to był szok dla mnie jak te kolumny zagrały na basie (wtedy jeszcze nie wiedziałem co to bas z 15" głośnika )
I od tego czasu jestem z MF. Z kojnymi wyższymi modelami. Nigdy nie żałowałem.
Co do historii MF to kiedyś były bardziej ciepłe tj stare modele. Dziś jest moda na neutralność i transpartnosc ale MF nadal jest wierny swojej sygnaturze dźwięku choć nie taki ciepły jak 20 lat temu. Takie jest moje zdanie. Nie wątpię że inni je podzielają i się odezwa tutaj.
Oczywiście źródło , kolumny , kable ... Ma na to wpływ już kolega pisał powyżej ale moje zdanie jest takie jak powyżej .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Jan_P napisał:

W sieci czytałem wiele pozytywnych testów ale też test w którym zarzucono wzmacniaczowi to, że jest mało rozdzielczy i ma przytłumione wysokie tony co przyznam trochę mnie zmartwiło bo lubię wsłuchiwać się w detale.

Trzeba posłuchać czy będzie połączenie odpowiadać i tyle. Kolumny PMC Twenty.24 jak wynika z testu w Audio górny skraj pasma mają podbity więc szukanie wzmacniacza który będzie jeszcze nawalał sopranami to proszenie się o wyraźne podbarwienia. Poza tym to raczej odczucie subiektywne recenzenta wynikające z zestawionego systemu bo przecież sam wzmacniacz nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sls napisał:

Trzeba posłuchać czy będzie połączenie odpowiadać i tyle.

sls masz 100% rację. W tygodniu przesłucham jak wzmacniacz gra z moimi kolumnami. Prawdą jest to co piszesz, że PMC mają bardzo szczegółową górę dlatego Yamaha nie była właściwym wyborem. Myślałem też o Heglu 190 ale tu mnie przestrzegano, że będzie za detalicznie. Często polecano mi by spróbować wzmacniacza Electrocompaniet ECI-6 ale tutaj cena przekracza mój budżet. W moim zasięgu jest używany Electrocompaniet ECI-5 MKII ale niewiele jest o nim opinii użytkowników. Może ktoś z Was go testował przed wyborem MF M6si.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Jan_P napisał:

sls masz 100% rację. W tygodniu przesłucham jak wzmacniacz gra z moimi kolumnami. Prawdą jest to co piszesz, że PMC mają bardzo szczegółową górę dlatego Yamaha nie była właściwym wyborem. Myślałem też o Heglu 190 ale tu mnie przestrzegano, że będzie za detalicznie. Często polecano mi by spróbować wzmacniacza Electrocompaniet ECI-6 ale tutaj cena przekracza mój budżet. W moim zasięgu jest używany Electrocompaniet ECI-5 MKII ale niewiele jest o nim opinii użytkowników. Może ktoś z Was go testował przed wyborem MF M6si.

Zapytaj sie tutaj

https://www.audiostereo.pl/forum/279-tematy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Słuchał ktoś kiedyś Impuls Audio Horizone ewentualnie Lighstrom, jak ta polskie kolumny mają się do Pylon Audio Diamond 28 lub 30. Teraz więcej porównuję kolumn i testuję czego wcześniej nie robiłem, i tak w czwartek będę miał na tapecie Diamond 30 z Triangle Antal i jeszcze raz Focal Aria 926.  Obudowa zamknięta to strata na basie czy inna jego jakość. Pozdrawiam

P.s byłem w klubie impuls audio ale nie mogę dodać komentarza zamknięty czy co?

Edytowane przez Trismus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
I znowu do kolegi Wielgus pytanie co wyszło z tymi Akustiksmi RR14 bo są na sprzedaż RD 12. Pozdrawiam

Hej Trismus
Nie bardzo rozumiem pytanie ja nie mam Akustykow i nie miałem .
Na sprzedaż mam ale JBL L-65 oraz JBL 4315 ale to inna bajka - Olx. No i oczywiście jak coś trzeba pomóc z MF to możecie na mnie liczyć. Z Triangle też.
Osobiście wiem że MF się bardzo dobrze zgrywają z Triangle no I z Facalami jak u kolegi powyżej i u mnie też były.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Marcin Wielgus napisał:


Hej Trismus
Nie bardzo rozumiem pytanie emoji3.png ja nie mam Akustykow i nie miałem .
Na sprzedaż mam ale JBL L-65 oraz JBL 4315 ale to inna bajka - Olx. No i oczywiście jak coś trzeba pomóc z MF to możecie na mnie liczyć. Z Triangle też.
Osobiście wiem że MF się bardzo dobrze zgrywają z Triangle no I z Facalami jak u kolegi powyżej i u mnie też były.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Prostuje . Widziałem kolegi posta chyba na forum akustik pytał o te kolumny dlatego zapytałem . Kolega chciał je wtedy sparować z MF 6SI. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Prostuje . Widziałem kolegi posta chyba na forum akustik pytał o te kolumny dlatego zapytałem . Kolega chciał je wtedy sparować z MF 6SI. Pozdro

Aaaaaaa zgadza się wieki temu nie kupiłem . Ale za to cały klub Akustyka przeczytałem. Ten najwyższy model był n sprzedaż bodaj w Poznaniu. Wisiał na allegro długo ale nie zdecydowałem się. Chyba niewiele osób ma te paczki w PL. Zamknięta obudowa hmmm ciekaw jestem jak gra bas bo i przetwornik konkretny tam jest.
Poszedłem w inną stronę JBL L300


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musical skromnie i po cichu wprowadził nowy produkt  . Phono stage M3x Vinyl . Made in EU.

2_m3xvinyl-silver-front.png

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:


Macie. Co cię trapi? Ja tak gram z Yamahą w HT


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W m6si Ht realizowane jest tylko via RCA,   u Ciebie też masz via RCA? Jakie kabelki przetastowałeś w tym połączeniu? Chcę spróbować HD30 wpiąć przed M6 i myślałem nad kabelkami do tego połączenia. Ciekaw jestem co lepiej "siądzie" Rca na "srebrze", czy może jakiś "miedziak" ? Masz jakieś własne obserwacje? Jaką konfigórację "HT" masz u Siebie?

Edytowane przez Adah
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Adah napisał:

W m6si Ht realizowane jest tylko via RCA,   u Ciebie też masz via RCA? Jakie kabelki przetastowałeś w tym połączeniu? Chcę spróbować HD30 wpiąć przed M6 i myślałem nad kabelkami do tego połączenia. Ciekaw jestem co lepiej "siądzie" Rca na "srebrze", czy może jakiś "miedziak" ? Masz jakieś własne obserwacje? Jaką konfigórację "HT" masz u Siebie?

Właściwie pytanie dla wszystkich którzy do M6si podłączyli przedwzmacniacz via RCA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz czekam na M6xi oraz integrę w klasie A.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W m6si Ht realizowane jest tylko via RCA,   u Ciebie też masz via RCA? Jakie kabelki przetastowałeś w tym połączeniu? Chcę spróbować HD30 wpiąć przed M6 i myślałem nad kabelkami do tego połączenia. Ciekaw jestem co lepiej "siądzie" Rca na "srebrze", czy może jakiś "miedziak" ? Masz jakieś własne obserwacje? Jaką konfigórację "HT" masz u Siebie?

We wszystkich modelach które miałem M6i ..... Nu-Vista 600 tak jest czyli po RCA.
To czy srebro czy miedź to już zależy od twojego systemu i od preferencji a czasem i od konstrukcji kabla. Miałem kolumny jasne i "ostre na górze" to tylko na miedzi słuchałem a teraz z JBL L300 to bawię się różnymi . Mam 2 x2 zestawy acoustic zen reference. Jedne na srebrze drugie na miedzi.
Z innym preampem nie łączyłem ale zainspirowales mnie . Połączę z pream Aloia który mam. Ciekawe co wyjdzie

Ta funkcjonalność MF że można zdefiniować jedno wejście na HT lub AUX jest mega użyteczne jak widzę jak inni walczą z przełącznikami i kablami żeby kino policzyć z stereo to jestem happy z MF. No I oczywiście kino domowe dostaje nowe życie z frontami napędzani przez MF i amplituner zajmuje się tylko surroundem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu Teac jest lepszy bo bypass działa po XLR.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.