Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin jak kiedys obiecywales ze podasz mi Swoja cena na Nuviste 600 jak dotad nic nie podeslales do dzisaj, nie wiem jak mam odbierac Twoje oswiadczenia cenowe to tutaj i to wczesniej kiedys na moje zapytanie - jako chwalenie sie ze jestes lepszy w nabyciu czy w sprzedaniu MF ?

Głowę posypuję popiołem i już pisze na privata.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Poszło


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nuvista 600 schodzi z oferty , więc ostatnia szansa . Możliwe że 6 500i też . Zbiorczo w ofercie w tym miejscu zostanie M8xi. Oby nadchodził też M6xi . Bo on mnie trzyma przy życiu ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marek-1969 napisał:

Nuvista 600 schodzi z oferty , więc ostatnia szansa . Możliwe że 6 500i też . Zbiorczo w ofercie w tym miejscu zostanie M8xi. Oby nadchodził też M6xi . Bo on mnie trzyma przy życiu ?

Marek a skąd masz takie straszne wieści ?? Ja potwierdzam że słyszałem o końcu produkcji Nu-Vista CD , kiedyś pisałem o tym ale o Nu-Vista 600 / 800 nie słyszałem nie czytałem. Poważnie mówisz ? 

Nu-Vista moim zdaniem to najlepszy tranzystor tj hybryda . Oczywiście odnoszę się do moje gustu i preferencji. I nie słyszałem serii 8 i dzielonek. 

M6500i w zeszłym roku zostapil M6si500 więc chyba nie wypadnie szybko. 

Ja obadam u swoich źródeł no i jakby ... To trzeba coś na zapas wziąć i o kolegów zadbać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wreszcie muszę się odezwać.

Dołączam do klubu, ale nie wiem czy na długo. Kręcę nosem, ponieważ czuję się oszukany przez Musical Fidelity. Piszą dual mono, a transformator jeden. Piszą dual mono, a zbalansowane wejścia walą przez symetryzator. To nie w porządku.

Tak, kupiłem przez Marcina W. swojego m6si. Transakcja przebiegła pomyślnie. Więcej komentować nie będę.

Myślę, że w tej cenie za używkę można dostać coś lepszego, ale jak chce się nowe, no to jest jeden z najlepszych wyborów. Osłodzony, lekko powolny, ogładzona góra, lekkie podkreślenie wyższych średnich, co wpływa na podkreślanie wokali, często nienaturalnie + niektóre kawałki są tak ostre, że ledwo da się słuchać, ale to rzadko. Na większości kolumnach bas nie jest jakiś ultra twardy. Oprócz tego, szumi trochę na kolumnach o bardzo wysokiej czułości. Głębokość sceny słaba jak na klasę sprzętu A, słyszałem lepsze w tej kategorii. Gradacja jest, ale osiągnięcie prawdziwej głębi to droga przez udrękę, bo trzeba idealnie zgrać DAC, kable i kolumny, żeby wyrównać ten deficyt MFa, przynajmniej u mnie.

Testowałem z kolumnami:

-Paradigm Monitor 3v3

-System Audio 1280

-Audio Academy Hyperion IV

-Audio Academy Rhea II

-Chario Constellation Pegasus

-Chario Constellation Cygnus

-Dynaudio Evoke 30

-Spendor A4

-Spendor A7

-Phonar Veritas P4 NEXT

-Pylon Audio Diamond 28

-Gato Audio FM-30

-Audio Physic Classic 8

-Pylon Audio Jasper 25

-KEF R7

-Sonus Faber Sonetto V

-Adam Vox Set

-Adam Vox Zefat

Obecnie gram na Triangle Genese Lyrr. Poza tym, że jest troszeczkę jasno, a ja wolę bardziej ciemniejsze, to jednak zamiata okrutnie wszystko. Nic dziwnego, że RMS je paruje z Triangle Signature. Jeśli jakimś cudem zostanę z tym m6si, to moimi następnymi kolumnami będą Triangle Signature Alpha. Może ewentualnie Delta. Pewnie do naszego małego salonu bardziej pasowałyby Delta, ale lubię okrutnie potężny bas, a przejście na Delty zabrałoby mi część mięcha, które mam z Lyrr. 

M6si to przeciętnie dobry wzmacniacz. Z większością kolumn gra przeciętnie dobrze. Z niektórymi gra strasznie, szczególnie z Dynaudio jest okropnie.

Za to z Triangle miażdży.

Zapraszam do Łodzi jak coś.

PS

Wbudowany DAC jest dobry, jeśli umie się go wykorzystać. Aby rozwinął skrzydła, należy podłączyć do niego moode z włączonym SoXem ustawionym na 24/96, żeby odtwarzał 1:1, do tego dobry przewód USB, żeby ograniczyć syfy zbierane po drodze z maliny i gubienie bitów, do tego iFi Purifier 3, bo zegary ma słabe, które iFi wspomoże. Tak ustawiony DAC da się słuchać.

Na kablu od drukarki podłączony do laptopa ze standardowymi FLACami - słuchać się go nie da.

Jestem wciąż w trakcie żonglowania DACami, obecnie leci do mnie SMSL SU9. W międzyczasie korzystam z wbudowanego i poważnie: nie narzekam, da się tego słuchać.

Testowałem DACi:

-XiangSheng DAC-05B

-Topping D90 MQA

-SMSL M400

-Gustard A22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, admor napisał:

Niestety wreszcie muszę się odezwać.

Dołączam do klubu, ale nie wiem czy na długo. Kręcę nosem, ponieważ czuję się oszukany przez Musical Fidelity. Piszą dual mono, a transformator jeden. Piszą dual mono, a zbalansowane wejścia walą przez symetryzator. To nie w porządku.

Tak, kupiłem przez Marcina W. swojego m6si. Transakcja przebiegła pomyślnie. Więcej komentować nie będę.

Myślę, że w tej cenie za używkę można dostać coś lepszego, ale jak chce się nowe, no to jest jeden z najlepszych wyborów. Osłodzony, lekko powolny, ogładzona góra, lekkie podkreślenie wyższych średnich, co wpływa na podkreślanie wokali, często nienaturalnie + niektóre kawałki są tak ostre, że ledwo da się słuchać, ale to rzadko. Na większości kolumnach bas nie jest jakiś ultra twardy. Oprócz tego, szumi trochę na kolumnach o bardzo wysokiej czułości. Głębokość sceny słaba jak na klasę sprzętu A, słyszałem lepsze w tej kategorii. Gradacja jest, ale osiągnięcie prawdziwej głębi to droga przez udrękę, bo trzeba idealnie zgrać DAC, kable i kolumny, żeby wyrównać ten deficyt MFa, przynajmniej u mnie.

Testowałem z kolumnami:

-Paradigm Monitor 3v3

-System Audio 1280

-Audio Academy Hyperion IV

-Audio Academy Rhea II

-Chario Constellation Pegasus

-Chario Constellation Cygnus

-Dynaudio Evoke 30

-Spendor A4

-Spendor A7

-Phonar Veritas P4 NEXT

-Pylon Audio Diamond 28

-Gato Audio FM-30

-Audio Physic Classic 8

-Pylon Audio Jasper 25

-KEF R7

-Sonus Faber Sonetto V

-Adam Vox Set

-Adam Vox Zefat

Obecnie gram na Triangle Genese Lyrr. Poza tym, że jest troszeczkę jasno, a ja wolę bardziej ciemniejsze, to jednak zamiata okrutnie wszystko. Nic dziwnego, że RMS je paruje z Triangle Signature. Jeśli jakimś cudem zostanę z tym m6si, to moimi następnymi kolumnami będą Triangle Signature Alpha. Może ewentualnie Delta. Pewnie do naszego małego salonu bardziej pasowałyby Delta, ale lubię okrutnie potężny bas, a przejście na Delty zabrałoby mi część mięcha, które mam z Lyrr. 

M6si to przeciętnie dobry wzmacniacz. Z większością kolumn gra przeciętnie dobrze. Z niektórymi gra strasznie, szczególnie z Dynaudio jest okropnie.

Za to z Triangle miażdży.

Zapraszam do Łodzi jak coś.

PS

Wbudowany DAC jest dobry, jeśli umie się go wykorzystać. Aby rozwinął skrzydła, należy podłączyć do niego moode z włączonym SoXem ustawionym na 24/96, żeby odtwarzał 1:1, do tego dobry przewód USB, żeby ograniczyć syfy zbierane po drodze z maliny i gubienie bitów, do tego iFi Purifier 3, bo zegary ma słabe, które iFi wspomoże. Tak ustawiony DAC da się słuchać.

Na kablu od drukarki podłączony do laptopa ze standardowymi FLACami - słuchać się go nie da.

Jestem wciąż w trakcie żonglowania DACami, obecnie leci do mnie SMSL SU9. W międzyczasie korzystam z wbudowanego i poważnie: nie narzekam, da się tego słuchać.

Testowałem DACi:

-XiangSheng DAC-05B

-Topping D90 MQA

-SMSL M400

-Gustard A22

Cześć 

Sporo kolumn przetestowałeś..., i innego sprzętu, a jak sprawa zasilania? M6si potrzebuje "dobrego" prądu, aby "pokazać" przestrzeń. U mnie scena stereo z głębią i separacją, bywała, w nocy. Po zastosowaniu filtra sieciowego, została już na stałe.  A M6si i Triangle, u mnie już z dobrym prądem (zasilanie i kable), przy dodawaniu kolejnych elementów adaptacji akustycznej, wzbijają się na coraz wyższe poziomy prezentacji muzycznej. 

ps. The Garifuna collective "Seremei Buguya" ...  afrykańskie rytmy, na dzień dobry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to nie miejsce ale : zamienię 9 msc M2scd ( polska dystrybucja )na Audiolaba CD 6000

Edytowane przez marek-1969

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaję swój zestaw m6si+Triangle, bo na auto zbieram. Kiedyś sobie kupię m8xi i Triangle Signature, na razie dzieci są ważniejsze, potrzebujemy pewniejszego i bezpiecznego auta, a nie 20-letniego Passata.

Nawet trudno opisać jak te Lyrr grają z m6si. Bardzo boli mnie sprzedaż. Zapraszam wszystkich do Łodzi na odsłuch, nawet bez chęci kupna.

7700zł za 3-miesięcznego M6si (kupiony od Marcina)

9500zł za Triangle, 3-letnie, stan wyśmienity, z kartonami, fakturą na 3700EUR, czarny połysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w sprzedaży, przyznam że trochę przykro mi się zrobi gdy usłyszałem o tej decyzji, liczyłem że podjadę na odsłuch gdy zrobi się cieplej. Zaskoczony byłem też opisem grania z dynaudio.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Powodzenia w sprzedaży, przyznam że trochę przykro mi się zrobi gdy usłyszałem o tej decyzji, liczyłem że podjadę na odsłuch gdy zrobi się cieplej. Zaskoczony byłem też opisem grania z dynaudio.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaję swój zestaw m6si+Triangle, bo na auto zbieram. Kiedyś sobie kupię m8xi i Triangle Signature, na razie dzieci są ważniejsze, potrzebujemy pewniejszego i bezpiecznego auta, a nie 20-letniego Passata.
Nawet trudno opisać jak te Lyrr grają z m6si. Bardzo boli mnie sprzedaż. Zapraszam wszystkich do Łodzi na odsłuch, nawet bez chęci kupna.
7700zł za 3-miesięcznego M6si (kupiony od Marcina)
9500zł za Triangle, 3-letnie, stan wyśmienity, z kartonami, fakturą na 3700EUR, czarny połysk

Potwierdzam. Sprzęt nowy więc, bez obawy można się decydować.
Szkoda że musisz ... Ale mus to mus.
Takie życie. Obyś mógł wrócić do MF za jakiś czas.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, finchers napisał:

daj namiary na co dokładnie się skusiłeś?może tez bym spróbował?

Adah pewnie odpisze. 

a u mnie jest listwa Sonus Oliva z filtrem Schaffnera. wszystko gra i nie bucy ? jest przestrzennie .

sprawa fitrów to indywidualne troche bo jakość pradu u każdego jest inna a jest to pochodną wielu czynników . ja tetsuje, nie slyszę róźnicy , oddaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, finchers napisał:

daj namiary na co dokładnie się skusiłeś?może tez bym spróbował?

Sieć filtruje u mnie " Lab 12 Gordian" i jestem bardzo zadowolony z niego. Nie wiem , czy do dostania w Polsce?

Edytowane przez Adah
Nie chcę tworzyć nowego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieć filtruje u mnie " Lab 12 Gordian" i jestem bardzo zadowolony z niego. Nie wiem , czy do dostania w Polsce?

No nie byle jaki sprzęt. Pewnie i kosztował xxx ??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


No nie byle jaki sprzęt. Pewnie i kosztował xxx ??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kosztował sporo, ale bez niego, oczekiwanie na "okno" prądąwe było porażką, .....były możliwe tylko dwa, trzy udane odsuchy tygodniowo i to  w nocy,  z jakąś tam sceną stereo. Teraz, wracam do domu, odpalam sprzęt, wypijam kawę i rozpoczyna się, ...  "masaż Mózgu" ? 

Z perspektywy czasu oceniam ten zakup, jako najlepszy dla mnie, zakup stero wszechczasów. Bez Gordiana, na pewno nie osiągnął bym takich wrażeń przestrzennych... Taki był plan i pytanie , czy jest możliwe, osiągnięcia takiego wrażenia przestrzeni w pieleszach domowych ?  ".... siedzę na grani w nocy, z zamkniętymi oczyma, i słyszę szum traw, ... pies szczeka w wiosce na dole, wiatr przeciskający się międzi skałami i  .... otaczającą mnie mega przestrzeń!" Byłem ciekaw na ile w takich doznaniach  ważny jest słuch, a jaką rolę odgrywa sama świadomość przebywania w przestrzeni...?

Wiem to sporo kasy, jednak nie wiele więcej, niż kabel zasilający i trochę mniej niż kabel sygnałowy ?

 

ps. "avec le temps- Giovanni Guidi" 

Edytowane przez Adah
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztował sporo, ale bez niego, oczekiwanie na "okno" prądąwe było porażką, .....były możliwe tylko dwa, trzy udane odsuchy tygodniowo i to  w nocy,  z jakąś tam sceną stereo. Teraz, wracam do domu, odpalam sprzęt, wypijam kawę i rozpoczyna się, ...  "masaż Mózgu"  
Z perspektywy czasu oceniam ten zakup, jako najlepszy dla mnie, zakup stero wszechczasów. Bez Gordiana, na pewno nie osiągnął bym takich wrażeń przestrzennych... Taki był plan i pytanie , czy jest możliwe, osiągnięcia takiego wrażenia przestrzeni w pieleszach domowych ?  ".... siedzę na grani w nocy, z zamkniętymi oczyma, i słyszę szum traw, ... pies szczeka w wiosce na dole, wiatr przeciskający się międzi skałami i  .... otaczającą mnie mega przestrzeń!" Byłem ciekaw na ile w takich doznaniach  ważny jest słuch, a jaką rolę odgrywa sama świadomość przebywania w przestrzeni...?
Wiem to sporo kasy, jednak nie wiele więcej, niż kabel zasilający i trochę mniej niż kabel sygnałowy
 
ps. "avec le temps- Giovanni Guidi" 

Fajnie napisałeś. Nie ukrywam że słucham twoich kawałków. Ta muza Etno która poprzednio podałeś bardzo fajna a ta powyżej będzie dzisiaj słuchana .

Co do kondycjonera a jakiego rzędu to pieniądze ?
Co do twojego prądu reklamuj go ! Ciekawe co byś w reklamacji napisał że nie ma przestrzeni w odtwarzanych utworach ? Dostawca energii maiłby ubaw - to nie złośliwie napisałem - bo pewnie nie kumalby o czym prawisz.
Po twoim wpisie kusi mnie Wypozyczalnie czegoś na odsłuch bo to jak z niewiernym Tomaszem, nie usłyszysz to nie wiesz o czym inni piszą.

Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


Fajnie napisałeś. Nie ukrywam że słucham twoich kawałków. Ta muza Etno która poprzednio podałeś bardzo fajna a ta powyżej będzie dzisiaj słuchana .

Co do kondycjonera a jakiego rzędu to pieniądze ?
Co do twojego prądu reklamuj go ! emoji6.png Ciekawe co byś w reklamacji napisał że nie ma przestrzeni w odtwarzanych utworach ? Dostawca energii maiłby ubaw - to nie złośliwie napisałem - bo pewnie nie kumalby o czym prawisz.
Po twoim wpisie kusi mnie Wypozyczalnie czegoś na odsłuch bo to jak z niewiernym Tomaszem, nie usłyszysz to nie wiesz o czym inni piszą.

Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja dałem 18000 sek, widziałem już po 11000 używki... ostatni "podpowiedziany" utwór zawiera ciekawy "instrument" perkusyjny.... ?

Co do prądu, nie za bardzo można narzekać na dostawcę prądu, od 50 hz  są tylko minimalne odchylenia i napięcie jest ok. Ale wszystkie urządzenia w bloku,okolicy i mieszkaniu sieją nieźle. Przed kondycjonerem, słuchając jedną  z "tych" lepszych nocy, miałem jakąś scenę. Po odpaleniu wszyskich świateł w domu, scena "poszła" ? Teraz widzę na wyświetlaczu, sąsiedzi gotują zakłócenia wzrastają, w pralni pralki wirują - wielki skok zakłóceń itd.   Najwyższe obserwowane EMI, w czasie działania filtra, w tym secie, to maks 40mV , i absolutnie tego nie słyszę. 

ps. "Celestial Echo, Malia & Boris Blank" ...  ? 

 

 

Edytowane przez Adah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Adah napisał:

Celestial Echo, Malia & Boris Blank

Znam słucham . Basik wow. A w "avec le tempa" skrzypia drzwi ?

Jak sobie polecamy to posłuchajcie - Hadouk Trio - Dragon de Lune. Fajne klimaty na nasze MF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2021 o 22:39, Marcin Wielgus napisał:

Znam słucham . Basik wow. A w "avec le tempa" skrzypia drzwi ?

Jak sobie polecamy to posłuchajcie - Hadouk Trio - Dragon de Lune. Fajne klimaty na nasze MF

W "avec.. .....", ktoś się "znęca", nad sporym arkuszem blachy ?, stoi z nim po lewej od perkusji...

ps. ... saksofon... ?  "Archie Shepp - The Thrill Is Gone"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "avec.. .....", ktoś się "znęca", nad sporym arkuszem blachy , stoi z nim po lewej od perkusji...
ps. ... saksofon...   "Archie Shepp - The Thrill Is Gone"
 

Polecenie Archie sheep tego kawałka dostałem już od kilku. Ciszyn11 - grupa Tannoy. Świetne


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje impresje ze słuchania NuVista 600 od kolegi Marcina Wielgus, z którym współpraca to prawdziwa przyjemność no i pasja względem tej marki i słuchania dobrej muzyki jest przeogromna. Nu Vista piękna gładka góra, ale detaliczna i dźwięczna, soczysta, tak jak środek , barwna, bas bardziej dociążony i pełny, pięknie zróżnicowany. Generalnie Nu Vista gra delikatnie i bardzo plastycznie, mega przyjemny soczysty dźwięk w każdym nagraniu, tak jakoś gładko wpada do uszu, nie czuć zmęczenia np. ostrą górą w niektórych nagraniach gdzie czysty tranzystor by to wyostrzył - MF 6 SI miał tak .Nu Vista dla mnie ciekawy dół i środek. Jednym słowem pomimo gabarytów delikatne, gładkie i plastyczne granie, nie słuchałem lampy ale może to dają te Nuvistory, jak trzeba to też dynamiczny i potrafi zagrać potężnie, bez nadmiaru basu, prawdziwe dual mono. Ja jednak ostatecznie wybrałem Hegla , który lepiej zgrał się z Audio Physicami, tak czasami bywa, poza tym nie muszę w tym Heglu dobierać DAC i streamer. Pozdrawiam i polecam kolegę Marcina jak ktoś chce wypróbować i poznać markę Musical Fidelity to tylko do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje impresje ze słuchania NuVista 600 od kolegi Marcina Wielgus, z którym współpraca to prawdziwa przyjemność no i pasja względem tej marki i słuchania dobrej muzyki jest przeogromna. Nu Vista piękna gładka góra, ale detaliczna i dźwięczna, soczysta, tak jak środek , barwna, bas bardziej dociążony i pełny, pięknie zróżnicowany. Generalnie Nu Vista gra delikatnie i bardzo plastycznie, mega przyjemny soczysty dźwięk w każdym nagraniu, tak jakoś gładko wpada do uszu, nie czuć zmęczenia np. ostrą górą w niektórych nagraniach gdzie czysty tranzystor by to wyostrzył - MF 6 SI miał tak .Nu Vista dla mnie ciekawy dół i środek. Jednym słowem pomimo gabarytów delikatne, gładkie i plastyczne granie, nie słuchałem lampy ale może to dają te Nuvistory, jak trzeba to też dynamiczny i potrafi zagrać potężnie, bez nadmiaru basu, prawdziwe dual mono. Ja jednak ostatecznie wybrałem Hegla , który lepiej zgrał się z Audio Physicami, tak czasami bywa, poza tym nie muszę w tym Heglu dobierać DAC i streamer. Pozdrawiam i polecam kolegę Marcina jak ktoś chce wypróbować i poznać markę Musical Fidelity to tylko do niego.

Dzięki Trismus za opinię. Udowodniłeś znana nam prawdę że sprzęt gra jako całość. Czyli wzmak musi się zgrać z kolumnami a co więcej z naszym pomieszczeniem odsłuchowym. Trzeba przyznać że Hegel H390 to dobry zawodnik all-in-one. Milego słuchania i zaglądaj czasem do naszego klubu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie do posiadaczy Nu-Vista 600 / 800. A mianowicie po włączeniu czerwone podświetlenie nuvistorow i brak dźwięku normalne - rozgrzewka, później około 15 minut żółte podświetlenie i gramy ale to jeszcze nie pełnia krasy i później na zielono i bajka ... Jak w instrukcji. Słucham sobie godzinkę albo dwie. Wzmak ledwie ciepły no i ... Jak wyłączę go, choćby na minutę i ponownie włączę to czerwony ... żółty i znowu okrągłe 15 min. Niezależnie od tego że przed chwilą grał. Też tak macie ? Może to dlatego że metalowe banki nuvistorow bardzo szybko stygną ? Ciekawe czy on coś mierzy .. temperature / prąd podkładu czy ?? Czy też timer i już.

Co do grania, oj co tu dużo pisać. Trzeba usłyszeć. Jak ktoś ma ochotę zapraszam. - Wrocław. Jak chcecie swoje źródło przywieźć to "no problem". Będzie "słuchowisko". Jedyna prośba to opisanie jak grało. Szczerze bez ściemy.
c08d9d4f70d774cc77a649774ed4f506.jpg

Lub , jak to kolega Ciszyn11 napisał "na sztalugach"
b5f01b84a29c59c9d0f5846313c01758.jpg
Bo grała podłoga za bardzo. Docelowo będą bloczki betonowe z Castoramy. Na zdjęciu zestaw z Tannoy Berkeley, ale możemy posłuchać też z JBL L300
6397a7fdee1e3a8ef9708f1481e438e3.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:

Takie pytanie do posiadaczy Nu-Vista 600 / 800. A mianowicie po włączeniu czerwone podświetlenie nuvistorow i brak dźwięku normalne - rozgrzewka, później około 15 minut żółte podświetlenie i gramy ale to jeszcze nie pełnia krasy i później na zielono i bajka ... Jak w instrukcji. Słucham sobie godzinkę albo dwie. Wzmak ledwie ciepły no i ... Jak wyłączę go, choćby na minutę i ponownie włączę to czerwony ... żółty i znowu okrągłe 15 min. Niezależnie od tego że przed chwilą grał. Też tak macie ? Może to dlatego że metalowe banki nuvistorow bardzo szybko stygną ? Ciekawe czy on coś mierzy .. temperature / prąd podkładu czy ?? Czy też timer i już.

Co do grania, oj co tu dużo pisać. Trzeba usłyszeć. Jak ktoś ma ochotę zapraszam. - Wrocław. Jak chcecie swoje źródło przywieźć to "no problem". Będzie "słuchowisko". Jedyna prośba to opisanie jak grało. Szczerze bez ściemy.
c08d9d4f70d774cc77a649774ed4f506.jpg

Lub , jak to kolega Ciszyn11 napisał "na sztalugach" emoji1787.png
b5f01b84a29c59c9d0f5846313c01758.jpg
Bo grała podłoga za bardzo. Docelowo będą bloczki betonowe z Castoramy. Na zdjęciu zestaw z Tannoy Berkeley, ale możemy posłuchać też z JBL L300
6397a7fdee1e3a8ef9708f1481e438e3.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Właśnie skończyłem słuchać muzyki i postanowiłem sprawdzić jak jest u mnie.A więc  czerwone podświetlenie trwało  z 30s,a następnie  żółte podswietlenie palilo sie 27min. Z tym że wzmacniacz był włączony ale muzyka nie grała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem słuchać muzyki i postanowiłem sprawdzić jak jest u mnie.A więc  czerwone podświetlenie trwało  z 30s,a następnie  żółte podswietlenie palilo sie 27min. Z tym że wzmacniacz był włączony ale muzyka nie grała. 

Czyli normalka. Dzięki za sprawdzenie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ronaldo9 napisał:

Ale faktycznie trochu to dziwne,piłowałem wzmacniacz ponad 1,5g i wyłączyłem go na kilka sekund.

i od nowa "procedura" ? no widać tak ma, ale dziwne przecież ciepły jest. nic mu nie brakuje ? do szczęścia tj . grania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

i od nowa "procedura" ? no widać tak ma, ale dziwne przecież ciepły jest. nic mu nie brakuje ? do szczęścia tj . grania 

Dziś  sprawdze  podczas sluchania muzyki ile zajmuje  mu czasu zmiana z żółtego na zielone.Aa możesz  rozwinąć bardziej sformułowanie "BO GRALA PODLOGA ZA BARDZO"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.