Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Ronaldo9 napisał:

Dziś  sprawdze  podczas sluchania muzyki ile zajmuje  mu czasu zmiana z żółtego na zielone.Aa możesz  rozwinąć bardziej sformułowanie "BO GRALA PODLOGA ZA BARDZO"

w salonie mam dębowy parkiet klejony na beton i tam jest ok. te Tannoye z Nu-vista wstawiłem do ex-pokoju córki gdzie na podłodze są deski czyli pod spodem są legary => pusta przestrzeń. jak na moje ucho gdy stały wprost na deskach to ta przestrzeń bardziej rezonowała i wpływała na bas jakby go pogłębiając. dudnienia nie ma bo pokoj corki ma sporo książek , ciuchów i to fajnie tłumi. jak mocniej zgłośniłem to czułem stopami jak podłoga / deski zadrżą. teraz jest lepiej. w jednym wątku kolega Hubertus pisał o tym samym w domu w Anglii ze mu podłoga grała.

wczoraj w castoramie widziałem bloki betonowe po pare złoty sztuka. kupię pare i z nich zrobię 36cm stendy ? i dam filc pomiędzy bloczki. będzie low cost stend. juz to u kogoś widziałem na forum . dam znać co z tego wyszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

w salonie mam dębowy parkiet klejony na beton i tam jest ok. te Tannoye z Nu-vista wstawiłem do ex-pokoju córki gdzie na podłodze są deski czyli pod spodem są legary => pusta przestrzeń. jak na moje ucho gdy stały wprost na deskach to ta przestrzeń bardziej rezonowała i wpływała na bas jakby go pogłębiając. dudnienia nie ma bo pokoj corki ma sporo książek , ciuchów i to fajnie tłumi. jak mocniej zgłośniłem to czułem stopami jak podłoga / deski zadrżą. teraz jest lepiej. w jednym wątku kolega Hubertus pisał o tym samym w domu w Anglii ze mu podłoga grała.

wczoraj w castoramie widziałem bloki betonowe po pare złoty sztuka. kupię pare i z nich zrobię 36cm stendy ? i dam filc pomiędzy bloczki. będzie low cost stend. juz to u kogoś widziałem na forum . dam znać co z tego wyszło. 

No właśnie nie przypuszczałem że wibrująca podloga może tak psuć dźwięk.w grudniu  w mieszkaniu obok był remont i  na noc pracownicy zostawiali włączone  maszyny do osuszania ścian ,a że w uk wszystko robione jest na legarach to i u mnie się trzęsła. Będąc na urlopie wymyśliłem że kupie stalowe podstawki 5mm i zamontuje do nich kolce takie jak w głośnikach, ale po powrocie do uk dowiedziałem sie że sąsiedzi już  skończyli remont i podloga się nie trzesie a kolumny grają  całkiem inaczej.Zdaje sobie sprawę  że  podłoga  na legarach to spory problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie przypuszczałem że wibrująca podloga może tak psuć dźwięk.w grudniu  w mieszkaniu obok był remont i  na noc pracownicy zostawiali włączone  maszyny do osuszania ścian ,a że w uk wszystko robione jest na legarach to i u mnie się trzęsła. Będąc na urlopie wymyśliłem że kupie stalowe podstawki 5mm i zamontuje do nich kolce takie jak w głośnikach, ale po powrocie do uk dowiedziałem sie że sąsiedzi już  skończyli remont i podloga się nie trzesie a kolumny grają  całkiem inaczej.Zdaje sobie sprawę  że  podłoga  na legarach to spory problem.

Te same obserwacje.
Kiedyś wezmę te Tannoy do salonu i zobaczę jak będzie . Pewnie mocno inaczej bo i przestrzeń duża i podłoga.

Na początku grałem z jakimś wzmakiem z tymi Tannoy ale jak podłączyłem Nu-Vista to widać klasę w kontroli basu. Oj znacząca różnica. Nu-Vista 600 wyczytałem że ma damping factor 200 Wiec bardzo dużo i to słychać, bas bardziej zwarty i sprężysty. Nie ciągnie się tak bardzo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:


Te same obserwacje. emoji106.png
Kiedyś wezmę te Tannoy do salonu i zobaczę jak będzie . Pewnie mocno inaczej bo i przestrzeń duża i podłoga.

Na początku grałem z jakimś wzmakiem z tymi Tannoy ale jak podłączyłem Nu-Vista to widać klasę w kontroli basu. Oj znacząca różnica. Nu-Vista 600 wyczytałem że ma damping factor 200 Wiec bardzo dużo i to słychać, bas bardziej zwarty i sprężysty. Nie ciągnie się tak bardzo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Też uważam, że z HPD Tannoya sprawdzają się mocne wzmacniacze z dobrą kontrolą basu. U mnie też bas jest zwarty, jak na te głośniki, ale ja mam 12'. Nigdy nie miałem okazji słuchać Nu Visty, z opisów to granie jakie lubię i dobra synergia z Tannoy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2021 o 23:35, jimmi napisał:

Dla mnie jest to numer jeden. Może dlatego,że mam sporą game vdh i jest w czym wybierać. Właściwie to było, a teraz mam moze z pięć różnych na stanie.

Zawsze, kiedy nie wiem co wpiąć np w nowy projekt, to wjeżdza the bay c5. I zostaje.. Mam też min, The second mk1 i mk2 i to C5 je bije, jak koń na szachownicy.

 C5 mam też w wersji XLR, oraz jednej z dłuższych rca 5m.

Uwielbiam go w wielu zastosowaniach w systemie. Cenie sobie też jednak w łaczeniu CD z pre- Tara Labs Apollo 1. 

Tak, tak the bay c5 jest kozak.

A masz firsta mkII. Kusi mnie jego ciepło żeby sprawdzić na MF. Firsta miałem podpiętego do marantza i go kurtka sprzedałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A masz firsta mkII. Kusi mnie jego ciepło żeby sprawdzić na MF. Firsta miałem podpiętego do marantza i go kurtka sprzedałem. 

Jak Wrocław blisko wpadnij pożyczę ci the second. Mam XLR I RCA jeśli chcesz posłuchać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Potrzebuje dobrac monitory do m6si do pokoju 16m2. rock/jazz , budżet do 10 tyś. Ktoś poleci coś fajnego? Raczej nowe wchodzą w grę. Wezmę na odsłuch przed zakupem ale w co celować żeby nie błądzić?  

Koniecznie posłuchaj Triangle signature theta . Generalnie Triangle bardzo dobrze się z MF zgrywają. Już paru się przekonało na forum

Tak wiem to sporo ponad twój budżet ale jak dołożysz 1k PLN to z moją pomocą będą nowe i z gwarancją.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:


Koniecznie posłuchaj Triangle signature theta . Generalnie Triangle bardzo dobrze się z MF zgrywają. Już paru się przekonało na forum emoji12.png

Tak wiem to sporo ponad twój budżet ale jak dołożysz 1k PLN to z moją pomocą będą nowe i z gwarancją.
 

Grubo ponad budzet. Za 11k to nie widzę żeby z polskiej dystrybucji można je kupić (nie mówiąc o wypożyczeniu na odsłuch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Grubo ponad budzet. Za 11k to nie widzę żeby z polskiej dystrybucji można je kupić (nie mówiąc o wypożyczeniu na odsłuch).

Masz rację dlatego napisałem że pomogę ale z Niemieckiej dystrybucji. Triagle daje na swój sprzed 5 lat gwarancji EU. Uważam że warto. Posłuchaj ... Zdecyduj.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chciałbym coś co mogę posłuchać u siebie, porównać i zwrócić to co mi nie spasuje. Dlatego nie wchodzi w grę niemiecka dystrybucja bo musiałbym brać w ciemno (słuchanie w pokoju odsłuchowym to dla mnie nie to samo). Dlatego proszę Kolegów o propozycję czegoś dostępnego w tym budżecie z krajowej dystrybucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, jajen napisał:

Raczej chciałbym coś co mogę posłuchać u siebie, porównać i zwrócić to co mi nie spasuje. Dlatego nie wchodzi w grę niemiecka dystrybucja bo musiałbym brać w ciemno (słuchanie w pokoju odsłuchowym to dla mnie nie to samo). Dlatego proszę Kolegów o propozycję czegoś dostępnego w tym budżecie z krajowej dystrybucji.

A dlaczego monitory??16m wystarczy na podlogowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jajen napisał:

  monitory spokojnie dadzą radę

Dadzą radę do momentu kiedy usłyszysz kilka swoich ulubionych piosenek na podłogówkach.Ale skoro glosniki mają stać na szafce to niestety  jesteś skazany na monitory 

Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, jajen napisał:

Słuchał ktoś Buchardt Audio S400 z m6si? Rozważam je oraz Dynaudio Special Forty 

Jeśli monitory będą stały na szafce to pewnie blisko ściany. Z takim ustawieniu S400 powinny się sprawdzić. Przynajmniej tak twierdzi producent. Special Forty  będą mocno dmuchały bas reflexem więc nie sądzę żeby się sprawdziły w takim ustawieniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda. Mam problem z ustawnością, więc warunki są specyficzne, bliskie ściany. Dlatego skłaniam się do s400.

Przy okazji - może ktoś polecić fajne kable do takiego zestawu powiedzmy do 1000 zł

Trzecia sprawa - spotkał się ktoś ze standami na jakieś 20-30cm w przyzwoitej cenie? Szafka jest niska na jakieś 45cm, więc musze te monitory podnieść trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to dla mnie smutny dzień, a mianowicie moje źródło sprzętu potwierdziło to co nasz kolega Marek napisał jakiś czas temu. MF zakończyło produkcję Nu-Vista 600 i 800. co więcej :

https://www.musicalfidelity.com/products/nu-vista/nuvistor-set

wygląda to na wyprzedaż zapasów nuvistorów ?? czyżby długa historia tych nieśmiertelnych lamp dobiegła końca? byo tyle modeli które do dziś się cieszą dobrą opinią i niektórzy z Was je mają. ja swojego 600 zostawiam dla siebie ... i potomnych ? 

kurcze to był wg mnie najcieplej, najładniej , najbardziej analogowo grający wzmak. połączenie zalet lampy, która praktycznie się nie starzeje z mocą tranzystora. MF tego nie podaje ale wyczytałem i sie na własnych uszach przekonałem, ze Nu-vista 600 ma damping faktor 200! (współczynnik odpowiedzialny za kontrolę basu)  z moimi Tannoy Berkeley dostały super kontrolę basu a są na miękkim zawieszeniu HPD. pięknie zagrały. pomimo tego, że nawet tranzystory w MF są ciepłe w graniu to jednak.... nie wiem czy ta cena im biznesu nie zabiła bo 27-30K PLN to bardzo dużo.

jeśli ktoś zastanawiał się nad Nu-Vista to czas podejmować szybką decyzję lub później polować na używki.

jeśli komuś mogę pomóc to proszę o kontak na priv. mam dostęp ale już ostatnie 3 szt. (2 czarne, 1 srebrny) i koniec ? ceny "wyprzedażowe" ale na krótką chwilę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Marcin Wielgus napisał:

Panowie to dla mnie smutny dzień, a mianowicie moje źródło sprzętu potwierdziło to co nasz kolega Marek napisał jakiś czas temu. MF zakończyło produkcję Nu-Vista 600 i 800. co więcej :

https://www.musicalfidelity.com/products/nu-vista/nuvistor-set

wygląda to na wyprzedaż zapasów nuvistorów ?? czyżby długa historia tych nieśmiertelnych lamp dobiegła końca? byo tyle modeli które do dziś się cieszą dobrą opinią i niektórzy z Was je mają. ja swojego 600 zostawiam dla siebie ... i potomnych ? 

kurcze to był wg mnie najcieplej, najładniej , najbardziej analogowo grający wzmak. połączenie zalet lampy, która praktycznie się nie starzeje z mocą tranzystora. MF tego nie podaje ale wyczytałem i sie na własnych uszach przekonałem, ze Nu-vista 600 ma damping faktor 200! (współczynnik odpowiedzialny za kontrolę basu)  z moimi Tannoy Berkeley dostały super kontrolę basu a są na miękkim zawieszeniu HPD. pięknie zagrały. pomimo tego, że nawet tranzystory w MF są ciepłe w graniu to jednak.... nie wiem czy ta cena im biznesu nie zabiła bo 27-30K PLN to bardzo dużo.

jeśli ktoś zastanawiał się nad Nu-Vista to czas podejmować szybką decyzję lub później polować na używki.

jeśli komuś mogę pomóc to proszę o kontak na priv. mam dostęp ale już ostatnie 3 szt. (2 czarne, 1 srebrny) i koniec ? ceny "wyprzedażowe" ale na krótką chwilę.

 

Nom co do kontroli basu to nu vista robi to wyśmienicie. W moich 17m2 stały już  duże  triangle delta, a teraz stoją  Tannoye  i bas jest dobry.Mam nadzieję że ceny używek na ebay pójdą do góry. Na FB ludzie chwalą  sobie upgrade który  jedną z firm wycenia na 1300£,troszkę to dużo  ale z drugiej strony nie ma za dużo  wzmacniaczy używanych w cenie 5k£ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Ronaldo9 napisał:

Nom co do kontroli basu to nu vista robi to wyśmienicie. W moich 17m2 stały już  duże  triangle delta, a teraz stoją  Tannoye  i bas jest dobry.Mam nadzieję że ceny używek na ebay pójdą do góry. Na FB ludzie chwalą  sobie upgrade który  jedną z firm wycenia na 1300£,troszkę to dużo  ale z drugiej strony nie ma za dużo  wzmacniaczy używanych w cenie 5k£ 

ja coś kiedyś czytałem, że MF robi / robiło taki serwis starszego sprzętu połączony z upgrade na lepsze komponenty i dawali nową gwarancję na ?? chyba rok. ale nie wiem czy za nowego właściciela to robią. ceny używek pewnie w górę. ja info pójdzie w eter. ale ty swoje 800 trzymaj. 

szkoda, że kończą z produkcją NuVist

Edytowane przez Marcin Wielgus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na powrót MF do klasy A. Zapowiadany już dawno .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, marek-1969 napisał:

Czas na powrót MF do klasy A. Zapowiadany już dawno .

też czekam ? choć miałem AMS35i i bas lepszy w Nu-Vista 600 zdecydowanie , oczywiście subiektywnie. i grzała się bardzo.

no i potwierdziła sie informacja od ciebie o końcu Nu-Vista 600 / 800 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

ja coś kiedyś czytałem, że MF robi / robiło taki serwis starszego sprzętu połączony z upgrade na lepsze komponenty i dawali nową gwarancję na ?? chyba rok. ale nie wiem czy za nowego właściciela to robią.

https://www.google.co.uk/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://jsaudiorepairs.co.uk/&ved=2ahUKEwj8h5iBrILvAhXoUBUIHSgsCy0QFnoECAMQAg&usg=AOvVaw26DZc-K5YOH5Th8ZJNtWmo

 

https://m.facebook.com/pg/jsaudiorepairsuk/posts/?ref=m_notif&mt_nav=0

Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

 

szkoda, że kończą z produkcją NuVist

Ale dla czego szkoda??po co maja kombinować jak z np.m6??  Zrobili m6 ,później m6i a teraz jest m6si???czy się mylę?? I nikt nie wie czym one się od siebie roznia a cena pewnie poszła do góry. MAM tylko nadzieję że za jakiś czas pojawi się jakaś super integra która będzie deptać  po piętach (macintosh,luxman czy ML)bo jakoś nie widzę żeby m8xi miało z nimi szanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Ronaldo9 napisał:

Ale dla czego szkoda??po co maja kombinować jak z np.m6??  Zrobili m6 ,później m6i a teraz jest m6si???czy się mylę?? I nikt nie wie czym one się od siebie roznia a cena pewnie poszła do góry. MAM tylko nadzieję że za jakiś czas pojawi się jakaś super integra która będzie deptać  po piętach (macintosh,luxman czy ML)bo jakoś nie widzę żeby m8xi miało z nimi szanse.

nie myslisz sie. taka ścieżka 6tki była / jest, ale mogli jakoś rozwinąć Nu-Vistę. może z czymś wrócą, zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

nie myslisz sie. taka ścieżka 6tki była / jest, ale mogli jakoś rozwinąć Nu-Vistę. może z czymś wrócą, zobaczymy. 

Mając  do wyboru  dwie integry,phono oraz  cdka ja się cieszę że nie poszli dalej w np.  słuchawki, gramofony i innego rodzaju  breloczki.Pasuje mi nawet to ze w 800 nie ma phono,dac ,czy gniazda słuchawkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.