Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym, aby ten wątek poświęcony urządzeniom Musical Fidelity był takim miejscem, w którym ich użytkownicy będą mogli pisać o swoich doświadczeniach.

Dodatkowo wątek ten stanowiłby cenne źródło informacji dla osób zainteresowanych rozpoczęciem przygody z Musicalem. Sam na razie jestem niestety w tej drugiej grupie ale myślę, że niedługo się to zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Clo2 fajnie ze zalozyles taki watek

wbrew opiniom niektorych osob sa potrzebne takie tematy

pomagaja w odnalezieniu ciekawych

informacji na temat konkretnego sprzetu

do znalezienia cennych uwag i dla podjecia decyzji o zakupie , badz nie ,

mozna sie dowiedziec

o ciekawszych i mniej udanych produktach tej firmy , o walorach dzwiekowych , o aplikacjach udanych itp itd

mysle ze firma jest tyle lat na swiecie i ma szerokie grono wielbicieli

ze warto jej posiecic troche uwagi w swoich poszukiwaniach

sam jestem posiadaczem od pieciu lat roznych MF

w wolnych chwilach wrzuce zdjecia i troche opisow moich spotkan z musical fidelity

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się wpisuję do klubu przetwornikiem C/A X-DAC, który bardzo sobie chwalę i po prostu lubię. Mam go wpiętego do CD Rotela RCD-06.

Myślę o zakupie wzmacniacza słuchawkowego firmy MF. Czekam z niecierpliwością na wpisy kolejnych klubowiczów MF. Pzd.

post-17176-100002181 1201444564_thumb.jpg

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>fotoarkady

Cieszę się, że wątek spotyka się z dobrym przyjęciem. Przy jakiejś okazji zakupu wzmacniacza Musicala z pewnych rąk stanę się jego posiadaczem, być może na jednym modelu się nie skończy;). Z opisów jakie przerzuciłem dotychczas to chyba godne zainteresowania urządzenia.

 

>zoltar7

>ja też kiedyś o mało nie zostałem właścicielem MF... ale nie >zostałem :(

 

Może jeszcze te jajka na MF A1 posmażymy?;). Zawsze można mieć i ES-a, ale to nie wyklucza zakupu innych urządzeń.

Pokazałem już wstępnie małżonce na fotce A1. Opinii wolałbym nie przytaczać, ale jej stanowisko złagodziła informacja, że będzie można szybko suszyć na tych żeberkach szmatki kuchenne (grunt to przekonać połowicę;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@toptwenty, A co to znaczy, że gorszy? Może masz na myśli, że starszy i mniej bitowy? Mi to nie przeszkadza w słuchaniu, a wręcz odwrotnie. Sam Rotel nie jest zły, ale z X-DAC-iem pogłębia się przestrzeń, stuny dłużej i pełniej drgają, fortepian lepiej brzmi, perkusja ma więcej blasku. A może mi się to wszystko tylko wydaje? :-)

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem cd a2,saute to kupa welnianego brzmienia.po modyfikacji lc audio tj zegar i analogowy stopien wyjsciowy lepiej,ale dopiero dodanie dac'a tagmc laren wynioslo brzmienie na zupelnie inny poziom. Probowalem roznych wzmacniaczy serii E i prosiakow.dopiero a300 zaskoczyl i to jak! Nie pobyl u mnie zbyt dlugo z powodu wlamu. Mialem go rowniez przelotnie w ub roku,tym razem nie zrobil juz takiego wrazenia przy koncowce talka,ale preamp w nim calkiem zacny. Wczesniej probowalem takze cd-piec serii a3.2 i piec a5. To juz inna,mniej wciagajaca bajka.Dla sportu podlaczylem takze a1 anniversary edition.gral na poziomie naima 5i,ciut rozczarowujaco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja dolaczam jako uzytkownik wzmaka A3.5. fajny sprzet, ale dopiero ucze sie jego brzmienia w roznych konfiguracjach.

 

-> zildjian, skrobnalbys pare slow o roznicach miedzy A300 a A3.2? wiem, ze A3.2 i A3.5 graja inaczej, jasniej niz starsze modele MF. a A300?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominion,

 

z róznymi wersjami A1 i pochodnymi, szczególnie o większych mocach, trzeba być ostrożnym - mogą być kłopotliwe

 

na tej stronie, co to mówiłeś, że znasz, facet opisywał, że są jakieś wersje z wiatrakami w środku i innymi cudami - hałasuje i lubi się psuć

 

nie chce mi się teraz grzebać, więc dla chętnych miłośników przypominam:

 

http://www.mhennessy1.f9.co.uk/mf_a1/index.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>@toptwenty, A co to znaczy, że gorszy? Może masz na myśli, że starszy i mniej bitowy? Mi to nie przeszkadza w słuchaniu, a wręcz odwrotnie. Sam Rotel nie jest zły, ale z X-DAC-iem pogłębia się przestrzeń, stuny dłużej i pełniej drgają, fortepian lepiej brzmi, perkusja ma więcej blasku. A może mi się to wszystko tylko wydaje? :-)

 

Nie o to mi chodziło. Cieszę się, że tak dobrze wypada w porównaniu z tym Rotelem. Miałem X-DAC przez kilka lat i byłem z niego bardzo zadowolony. Zmieniłem mu op-ampy na 2604 i 2134, kiepskie elektrolity na Black- Gate', oraz dodałem trochę filtracji do zasilania tych op-ampów. Ponadto zrobiłem lepszy zasilacz prądu zmiennego i wymieniłem 5 diód na szybsze.

 

Z mojego doświadczenia wynikało, ze MF X-DAC najlepiej gra, mając 2604 jako buffery a 2134 jako filtry wyjściowe.

 

Ponadto zlikwidowałem mu tłumienie normalnego sygnału na chipie HDCD.

 

Fajny aparacik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się dopiszę.Wzmacniacz to E11 plus CD A2.

W pewnym audiofilskim sklepie po kolejnym odsłuchu gdy sprzedawca zauważył moją kwaśna minę powiedział że spotkał sie już z takim nastawieniem właścicieli MF którym inne firmy nie brzmiały juz tak dobrze jak ich MF-y i chcieli by zmienić ale tylko na coś wyżej ale z tej samej firmy.

Coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy A1 da się wykorzystać jako pre, czy też do końcówek MA50 trzeba mieś osobny przedwzmacniacz (najlepiej też oczywiście MF aby pasowało do systemu;)).

Jakim dźwiękiem takie końcówki MA50 z preampem grają w porównaniu do A1? Czy to taki sam dźwięk, tylko osiąga się tą konfiguracją większą moc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo2, 27 Sty 2008, 20:27

 

MA50 posiada przedwzmacniacz Pre3a

chyba i byl najslabsza czescia tego systemu

ja sobie jednak zostawilem MF A1X

bo mialem taka mozliwosc ze posiadalem obydwa w jednym okresie

i moglem na spokojnie porownac

MA wyroznia sie swoboda dynamiczna

jak ktos lubi muzyke w duzych dawkach , czyli glosna

powinien sie zastanowic na MA50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.