Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2

Rekomendowane odpowiedzi

clo,

 

ushery na górze ostre?, nie zgadzam się, moim zdaniem góra w niektórych konfiguracjach ma przewagę, ale nie jest to brzmienie ostre tylko otwarte, ale oczywiście ta przewaga góry też nie każdemu będzie odpowiadała, dlatego np. S520 czy V-601 dobrze zgrywają się z wiekszością lamp, natomiast np. z rozjaśnionymi wzmakami arcama czy CA ta przewaga góry może być już bardzo widoczna (osobiście nie słuchałem z CA ale takie są opinie wiekszości użytkowników).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy jedwabna kopułka + midbas z celulozy nie będzie (przynajmniej teoretycznie, bo jestem lajkonik;)) lepiej oddawał barw instrumentów akustycznych (oczywiście w udanej konstrukcji)

Powiem, tak. Chciałbym podłączyć do Elektry jakieś monitory, które mogłyby dać dźwięk podobny w charakterze do tego jaki słyszałem w moich dawniejszych zmodyfikowanych Tannoiach M1. Te zmodyfikowane grały już otwartą górą i średnicą (a więc nie muliły jak fabryczne). Muzyka akustyczna to była dla mnie ekstra klasa. Lubię zarazem wyraźny dźwięk ale i przy tym taki "dogrzany". Mam teraz niestety większy pokój dlatego M1 znalazły nowego właściciela. Myślę, że dobrym wyborem może być Tannoy M2 + znowu modyfikacja. Ale może są głośniki, które dawałyby dźwięk o podobnym charakterze a zarazem miały jakieś dodatkowe zalety w stosunku do serii Mercury? (miały jej zalety, ale były jednocześnie znacznie lepsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>fotoarkady

 

A jak w przypadku odsłuchów przy mniejszej głośności? Usher S-520 ma mały midbas (13 cm) chyba z jakiegoś tworzywa. Trochę prądu pewnie trzeba tam wpompować aby równo grały. Nie chodzi mi o całkiem ciche "nocne" słuchanie tylko takie normalne. W końcu muzyki dawnej nie słucha się na takich poziomach jak metalu;). Elaki które mam mają 14cm midbas i lepiej grają jak jest głośniej. Dlatego tak myślę może o jakiejś celulozie i większym midbasie w monitorze. Dźwięk Elaców jest fajny, ale jednak główna muzyka jakiej słucham to "akustyka". Lubię przy tym nieco "czarujące" granie i słucham na normalnych akceptowalnych w bloku poziomach głośności. Elaki grają dobrze ale nie na pewno nie "czarują". Dopóki nic ciekawego pod mój gust nie znajdę, to będą grały i będzie dobrze.

Co do usherów, gość w salonie audio potwierdzał moje obawy, że kameralistyka z niskimi poziomami głośności to niekoniecznie może być "żywioł" usherów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>JarlBjorn

 

do ciepłego musicala E-11 takie Audience 42? Może to dać podobny w charakterze dźwięk do Tannoi M1 z dogrzaną średnicą, granie pierwszym planem i otwartą górą? Mała jest skuteczność tych głośników. Czy one grają równo już przy niższych poziomach głośności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clo2

No faktycznie cieply Musical i cieple Dynaudio moze nie dac synergii... Trzeba posluchac po prostu takiego zestawienia. Modelu 42 nie sluchalem ale z tego co pamietam wpisy Asmona gra wlasnie pierwszym planem. Bardziej otwarta gore niz seria Audience maja Focusy. Jest powietrze wokol instrumentow, aksamit, czar.

 

Nb. tez kiedys uzytkowalem niezapomniane mercury (4) i w poszukiwanie podobnej sygnatury dzwieku naprowadzilo mnie wlasnie na Dynaudio, od ktorych odstreczala mnie wczesniej obiegowo-prasowa opinia "zamulaczy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clo2

Nie zebym namawial, mala uwaga tylko - monitory Dyn graja poteznym basem i niewykluczone ze A42 w 20 metrach zagralyby wlasnie jak trzeba. A 2900 zl to kosztuja 52 SE wiec "zwykle" 52 z pewnoscia beda duzo taniej niz 3 tys. Oczywiscie od niezaleznego dystrybutora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mój A1 jest identyczny. Czy ta pasta termoprzewodząca na prawde jest tu potrzebna? Mierzyłem ostatnio temperaturę takim marnym termometrem z wyświetlaczem lcd z czujnikiem na kabelku. Przymocowałem go tuż przy tranzystorze na radiatorze. Nagrzał sie powyżej 80 stopni (max wartośc tego termomentru)

 

....miejscami mam już dość tej jego ciepłoty :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro pojawił się właśnie A100X

http://www.allegro.pl/item307457720_musical_fidelity_a100x_2x20watt_klasa_a.html

 

Niestety uszkodzony selektor źródła. W tym modelu "radiator" wewnątrz krótszy niż w A1. Chyba zmienione kondensatory wewnątrz (ale to klasa A więc odświeżanie wnętrza ti chyba już także z uwagi na wiek często konieczne).

post-12178-100001202 1202291393_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem w opisie na Allegro - pod blaszkami są wiatraczki ... hmm, intrygujący model. Jednak jak będzie gdzieś możliwość to sobie kupię jednak A1. Z tymi wiatrakami to pewnie tak jak w komputerach. Trzeba wymieniać bo łożyska padają i pewnie słychać szum przy cichym wieczornym odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak klona A1 wykonać o ile to wart takich zabiegów sprzęt? Może dałoby się tam coś jeszcze poprawić? Części niewiele, byle wszystkie było w dzisiejszych czasach dostępne a i obudowę gustowną można sobie dorobić;). Co myślicie o takim projekcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunt jak durzo hałasu wywołują te śmigiełka, ale ja bym sie kierował głównie dźwiękiem a nie duperelami jak wiatrak...trzeba będzie to sie kupi!!!

 

Gdzieś mam troche porad i instrukcji co do upgradu A1; podzielę się nimi pózniej...

 

A1 też był niedawno na allegro: http://www.allegro.pl/item301243761_wzmacniacz_czystej_klasy_a_musical_fidelity_a1.html

 

 

Czy ktoś o tym słyszał; ma bebechy???? pytam po raz kolejny: http://www.allegro.pl/item292279240_musical_fidelity_a_120_40w_w_klasie_a.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo2, 6 Lut 2008, 10:49

no to gratulacje

jak macie tak modyfikowac swoje wzmacniacze mf

jak na zdjeciu

A100x

najglupsza jaka widzialem w zyciu

i nie chodzi mi tu o brak selektora

kopiowanie mf a1 tez chyba nie ma sensu

 

njlepsze co zrobicie swoim musicalom to wymiencie elektrolity

 

sluchalem usher 520 z MA50 bylo wysmienicie

ustawione w pomieszczeniu 40m2 ale niskim

nie brakowalo niczego

szczegolnie w muzyce akustycznej

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>fotoarkady

 

Co do modyfikacji gotowych musicali - za to bym się nie brał w swoim gotowym oryginalnym egzemplarzu.

Rzuciłem tylko luźną myśl o zbudowaniu ewentualnie klona A1 z ewentualnymi "kombinacjami poprawiającymi";).

 

A ushery s-520 i pokój 40 m2... hmm. W salonie w Lublinie da się je namierzyć. Znajdę chwilę to moja Elektra pod pachę i pędzę sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo2, 6 Lut 2008, 11:48

Może A1 z rozdzielonym zasilaniem dla obydwu kanałów. A1 dual-mono z efektywnym solidnym radiatorem

>pod trany i obudową z drewnianymi elementami. Rozmarzyłem się;). Czy dźwięk tego wzmacniacza jest

>wart podejmowania takich zabiegów?

 

 

takim A1 dual mono i wiecej

jest wlasnie MA50 i PREA3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>fotoarkady

 

Tak też będzie trzeba zrobić (odsłuch). Ale habety;) do Elektry kosztującej 1000zł?. Raz - szkoda, oj szkoda. Dwa - jakbym posłuchał i ocenił że jednak nie szkoda to żona pewnie by ze mną rozwód wzięła:(. Z głośnikami za 7 kzł to poczekam jeszcze ewentualnie trochę na dalszy rozwój choroby audyofylskiej;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sledze produkcje MF od kilkunastu lat i mam jeden wniosek : coraz drozej , coraz więcej marketingu coraz mniej mysli technicznej. Czyli vivat rentowność !

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Musicala A 100, siedzące w nim wentylatorki to bodajże Pfeist (chyba tak się pisze), poza lekkim szumem do którego można się przyzwyczaic, naprawdę nie przeszkadzają. Gałki głośności i selektora wytoczone są z aluminium, także nie zdeformują sie tak jak w A1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.