Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A dlaczego miałoby być źle na górze ? Jakie kolumny masz podłączone do tego Musicala ?

Xaviany Perla (sprzet o mnie) więcej fajnie współgrają razem ze sobą

teraz jeszcze raz "ćwiczę "płyty te co rano puszczałem i

 

jak na teraz ....w stosunku do rannych więcej blasku ,dźwięków, przestrzeni

i po raz kolejny człowiek świadkiem tzw.wygrzewania jest ;)

 

Ps Dobrze ze zona z koleżankami poszła se pogadać ;).....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na teraz ....w stosunku do rannych więcej blasku ,dźwięków, przestrzeni

i po raz kolejny człowiek świadkiem tzw.wygrzewania jest ;)

 

Ps Dobrze ze zona z koleżankami poszła se pogadać ;).....

Plyty wieczorem zawsze " smakuja" lepiej zawsze... :)

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xaviany Perla (sprzet o mnie) więcej fajnie współgrają razem ze sobą

teraz jeszcze raz "ćwiczę "płyty te co rano puszczałem i

 

jak na teraz ....w stosunku do rannych więcej blasku ,dźwięków, przestrzeni

i po raz kolejny człowiek świadkiem tzw.wygrzewania jest ;)

 

Ps Dobrze ze zona z koleżankami poszła se pogadać ;).....

 

Częściej do koleżanek musisz żonę wysyłać :-)

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wspomnę M3scd miałem okazje posłuchać w salonie Premium sound razem z M6si ,kolumny Xavian Perla, na głośnikowych Tellurium Blacka (jedynka)

jako interkonect służył Harmonix hs101-improved-s

 

jako ciekawostkę mogę jeszcze dopowiedzieć że potem poprosiłem o podłączenie Pioneer PD-70AE odtwarzacza z wyższej półki (cena powyżej 10 k )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ciekawostkę mogę jeszcze dopowiedzieć że potem poprosiłem o podłączenie Pioneer PD-70AE odtwarzacza z wyższej półki (cena powyżej 10 k )

Zatem gratuluje wyboru :)

 

Apropo M6si-jak sie podobalo?

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem gratuluje wyboru :)

 

Apropo M6si-jak sie podobalo?

 

M6si jest moc dobrze zgrywał się z Pionierem z m3scd jako że ten drugi był " surowy" mniej ( brakowało góry) dziś na pewno inaczej bym to opisał ☺

Edytowane przez asterix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczylem do M6si Chord Odyssey 4, wlasnie robie odsluch i wlasciwie juz moge napisac, ze zostaja. Nie wdajac sie w dodatkowe opisy, mozna odniesc wrazenie, ze ozywiaja system w srodku i na gorze, jest to szybsze granie-dobry drive. Podoba mi sie ta szybkosc, zwlaszcza przy ciezszym repertuarze.

Jakie znacie jeszcze ciekawe rozwiazania z glosnikowymi do musicala fidelity, takie nie do polecenia a raczej, ze spadliscie z fotela :)?

 

Dzis bede testowal jeszcze cd Arcam z m6si starszy model fmj 23, ciekawe czy sie polubia..

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczylem do M6si Chord Odyssey 4, wlasnie robie odsluch i wlasciwie juz moge napisac, ze zostaja. Nie wdajac sie w dodatkowe opisy, mozna odniesc wrazenie, ze ozywiaja system w srodku i na gorze, jest to szybsze granie-dobry drive. Podoba mi sie ta szybkosc, zwlaszcza przy ciezszym repertuarze.

Jakie znacie jeszcze ciekawe rozwiazania z glosnikowymi do musicala fidelity, takie nie do polecenia a raczej, ze spadliscie z fotela :)?

 

Dzis bede testowal jeszcze cd Arcam z m6si starszy model fmj 23, ciekawe czy sie polubia..

Spasc to moze nie ale ożywić to potrafią ;)

 

Albedo Monolith starsza wesja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos wiecej skrobnij o nich, bo ozywic to brzmi fajnie ale co masz na uwadze dokladnie.? Jesli sa za jasne to odpadaja ;)

 

Czemu akurat stara wersja?

Albedo wersja druga o ktorej mowie jest bardziej neutralna (wzgledem np Harmonixa)i jesli poszukujesz większego otwarcia a zarazem bez natarczywosci gornych rejestrów warto zwrócić uwagę na ten model

a czemu stara ...w kilku miejscach czytałem ze nowszy model jest mniej neutralny a bardziej wyrazisty( nietety samemu nie miałem okazji najnowszego Albedo podpiąc do swojego systemu)

no i cenowo różnica tez widoczna (przynajmniej miałem okazje "starą" kupic taniej )

 

To sa moje obserwacje oczywiście namawiam w razie czego do sprawdzenia a nuż przypasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogubic sie mozna, 3 wersje tego samego kabla ..

Taaa ja miałem z widłami ale podobno banany tez sa

 

monocrystal ta nowsza wersja (przypomniał żem se ;) )

 

Pogubic sie mozna, 3 wersje tego samego kabla ..

 

 

 

ktora to wersja?

https://www.premiumsound.pl/albedo-monolith-2x2-5m.html

 

dokładnie ten model

 

 

big_5294albedo-monolith-2x25m.jpg.png

 

plaskate to było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z plyt jest np.Mike Oldfield - the songs of distant earth nagranie Crystal Clear

prócz tego mam pare które ukazują rożnie nagrane jakościowo płyty i jak sobie z nimi daje rade testowany sprzęt(najczęściej z mojego hobby jak muzyka elektroniczna ale i np płyty Enya )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asterix1

Czy atc sa trudne? Tak pisano lata temu na podstawie 1 wersji, tez o tym czytalem. Nie mniej jednak opre sie na wlasnych doswiadczeniach i wg mnie one trudne nie sa (mam wersje najnowsza). Maja jednak ciekawa wlasciwosc, ze sa czule na elektronike i okablowanie. Duze pole jest w tej kwestii odnosnie mozliwosci. Potrafi poprostu grac inaczej w zaleznosci od skladowych systemu. Im lepszy wzmacniacz+zachowana odpowiednia moc, to jakosc brzmienia rosnie.

M6si tak naprawde mam czas testowac od tygodnia (perypetie zdrowotne mialem). W polaczeniu z Atc moze tworzyc synergie. Generalnie to bardzo dobre polaczenie itd. Co do synergii to ma tutaj wielkie znaczenie okablowanie. To co jest cecha istotna to bas w musicalu jest bezbledny i zroznicowany. Gra lepiej jesli sie nagrzeje, im dluzej sluchasz tym jest lepiej. Zalety systemu ukazaly sie po wymianie kabli na chord oddysey4 i tutaj poprostu na tyle jest zmiana, ze mam ochote w sensie pozytywnym szukac kabli perfekcyjnych. Z Oddysey jest bardzo dobrze, ale skoro wniosly tak istotne zmiany to szkoda zamknac temat tylko na nich. Chordy mam od kilku dni i od tego momentu do M6si nabralem wiekszego szacunku. Przede wszstkim szybkosc, przestrzen na boki, stereofonia, muzykalnosc, bardzo czytelna gora ktora nie drazni, odpowiednia separacja instrumentow.

Mialem podpiac wczoraj cd Arcama fmj23, ale nie mam jeszcze sil zeby go podniesc (dogorywam po zlamaniu obojczyka)

Atc same w sobie, jak dostana odpowiedni przekaz i wzmacniacz to mozna momentami ogladac sie wokol i szukac "schowanego" wirtualnego suba. Te monitory moga byc tez idealne do Kd z odpowiednim wzmakiem.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asterix1

Czy atc sa trudne? Tak pisano lata temu na podstawie 1 wersji, tez o tym czytalem. Nie mniej jednak opre sie na wlasnych doswiadczeniach i wg mnie one trudne nie sa (mam wersje najnowsza). Maja jednak ciekawa wlasciwosc, ze sa czule na elektronike i okablowanie. Duze pole jest w tej kwestii odnosnie mozliwosci. Potrafi poprostu grac inaczej w zaleznosci od skladowych systemu. Im lepszy wzmacniacz+zachowana odpowiednia moc, to jakosc brzmienia rosnie.

M6si tak naprawde mam czas testowac od tygodnia (perypetie zdrowotne mialem). W polaczeniu z Atc moze tworzyc synergie. Generalnie to bardzo dobre polaczenie itd. Co do synergii to ma tutaj wielkie znaczenie okablowanie. To co jest cecha istotna to bas w musicalu jest bezbledny i zroznicowany. Gra lepiej jesli sie nagrzeje, im dluzej sluchasz tym jest lepiej. Zalety systemu ukazaly sie po wymianie kabli na chord oddysey4 i tutaj poprostu na tyle jest zmiana, ze mam ochote w sensie pozytywnym szukac kabli perfekcyjnych. Z Oddysey jest bardzo dobrze, ale skoro wniosly tak istotne zmiany to szkoda zamknac temat tylko na nich. Chordy mam od kilku dni i od tego momentu do M6si nabralem wiekszego szacunku. Przede wszstkim szybkosc, przestrzen na boki, stereofonia, muzykalnosc, bardzo czytelna gora ktora nie drazni, odpowiednia separacja instrumentow.

Mialem podpiac wczoraj cd Arcama fmj23, ale nie mam jeszcze sil zeby go podniesc (dogorywam po zlamaniu obojczyka)

Atc same w sobie, jak dostana odpowiedni przekaz i wzmacniacz to mozna momentami ogladac sie wokol i szukac "schowanego" wirtualnego suba. Te monitory moga byc tez idealne do Kd z odpowiednim wzmakiem.

Dzięki za opis zdrówka życzę :)

(MF 6 juz jest co dzwigac ;) )

 

a jak będziesz miał możliwość posłuchania z innymi kabelkami daj znac(np Albedo )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC SCM40 w pierwszej wersji są najtrudniejszymi zestawami do napędzenia jakie dotychczas miałem. Dotychczas wydawało mi się, że Dynaudio Contour były trudne, ale przy ATC Dynaudio to pikuś - Pan Pikus :) Nie dał im rady Yamaha 3050, Cyrus Power, Denon 2000 AE, w zasadzie to samo można napisać niestety o MF A3008. Tak naprawdę zagrały one dopiero na firmowym P1, od którego A3008 ma teoretycznie mniejszą moc. Dla ATC kluczowe znaczenie mam wrażenie ma parametr damping factor i możliwość natychmiastowego oddania do obciążenia kilkuset watów mocy.

Te zestawy na niedostosowanej do nich amplifikacji grają ułamkiem swoich możliwości, czyli zimno i bez basu.

Jako kabel głośnikowy świetnie sprawdza się z nimi VdH Revelation, zresztą kolejny element toru, który gra kapitalnie z mocnymi tranzystorami, a beznadziejnie ze słabszymi wzmacniaczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testujemy M6si z Cabasse Bora Altura MC - ale to gra, ale to gra

https://sklep.rms.pl/cabasse-bora-altura-mc-kolumny-podstawkowe-surround-2szt

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Przegapiliśmy małą premierę MF integra M2Si . Moc praktycznie identyczna jak M3Si lecz bez tego lichego wejścia USB i wyraźnie tańszy .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.