Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Niebawem bede miam rocznice z M6si i zapowiada sie na kolejna :). Ja uwielbiam ten Piec. Gra tak, jak sie go zestawi.. Trzeba uwazac z doborem wszystkiego. Omal bym sie z nim nie rozstal, gdyby nie kable glosnikowe harmonix..

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowiac kolokwialnie poprawily kazdy aspekt brzmienia wzmacniacza. Warto tez brac pod uwage Albedo monolith, ale ja jestem jednak blisko zwiazany z miedzianymi przewodami.

Wczesniejsze spisaly sie w innym systemie lepiej i byly drozsze od harmonix. To nie istotne zreszta.

Warto wyprobowac MF z harmonixami, chocizby z ciekawosci.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy przed zakupem wypożyczyłeś go na test?

 

Ja jestem po odsłuchu chord epic i niczym mnie on nie zaskoczył, niby lepiej od zwykłego druta JA OFC, ale na granicy percepcji. Jednego dnia słyszałem tą różnicę a innego już nie. Mój problem jest z długością kabli, długość generuje cenę, min 3m.

 

Pozdrawiam

d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypozyczylem najpierw Albedo Monolith i tutaj byla znaczna roznica, potem mialem jednoczesnie wypozyczony harmnix i wachalem sie..Ostal sie docelowo harmonix jednak. Bardzo mi odpowiada.

Przeszedlem ta sama droge co kolega Asterix :)

 

pozdrawiam Cie Adam!

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Cześć.

Do posiadaczy M6SI lub M6i.

Czy to prawda, że system oparty na wyżej wymienionych zaczyna grać dopiero po około 30 minutach od włączenia. Słyszałem, że długo muszą się rozgrzewać i że dopiero po minimum 30 minutach pokazują co potrafią.

 

I jeszcze jedno pytanie.

Czy M6i oraz M6Si mają wbudowany DAC?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M6Si ma wbudowany DAC. Gra dobrze od pierwszego momentu, a po pewnym czasie nico lepiej. Zle zestawiony, moze nie zagrac, dobrze zestawiony moze zagrac swietnie.

 

pozdrawiam

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mój A3 przestał nagle grać. Świecą się kontrolki power i wybranego źródła, ale nie świeci dioda na potencjometrze. Sprawdzałem na kilku żrodlach. Czy sam mogę temu zaradzić czy do serwisu......

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Marcin wstaw prosze fote lokacji wzmaka

 

Proszę bardzo55d57a279b7ad0461f9ca7f2b56e9cbb.jpg

5c88326ea35f4acddd307aaa29b4a7bf.jpg

 

Ale od razu uprzedzania będą zmiany ale muszę tył szafki przerobić bo kable się zaginają. Zmiany - pod Wzmak idzie MF M3CD więc Wzmak zyska na wentylacji będąc na górze choć i tak się nie grzeje. Cocktail audio pójdzie na bok jedyne co to mam za krótkie interkonekty.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak zyska na wentylacji będąc na górze choć i tak się nie grzeje

To niemozliwe. Kazdy sie grzeje :)

Ładne kolumny, pewnie dzwiek bajka...

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to była przenośnia bo np w porównaniu z KD Yamaha to się nie grzeje tylko lekkie ciepelko. Radiatory z boku robią super robotę.

Kolumny Focal Chorus 836v ten potrójny basowy super gra a MF M6i był polecony na forum że ponoc ładnie się zgrywa z Focalami i ... Forumowicze nie zawiedli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma pomysł do piszcie !!!

 

 

Pomysl sie znajdzie, bowiem ja slucjam na ATC. To kolumny, o innym charakterze grania wynikajacej z budowy OZ, oraz sonicznie nie ubarwiaja. Z pewnoscia so idealne do pomieszczen gdzie jest problem akustyczny z basem.

Te Twoje fokale sa piekne :), nie wiem tylko jak graja..

 

https://www.youtube.com/watch?v=M2hBg_-I5Vw

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl sie znajdzie, bowiem ja slucjam na ATC. To kolumny, o innym charakterze grania wynikajacej z budowy OZ, oraz sonicznie nie ubarwiaja. Z pewnoscia so idealne do pomieszczen gdzie jest problem akustyczny z basem.

Te Twoje fokale sa piekne :), nie wiem tylko jak graja..

https://www.youtube.com/watch?v=2-uFr1q1zHw

 

https://www.youtube.com/watch?v=M2hBg_-I5Vw

 

ja mam salon 38m2 połączony otwarta przestrzenią z kuchnia +15m2 wiec muszę mieć coś większego żeby wypełnić dźwiękiem.

 

jak grają … tak jak wyglądają :)

 

powiem ci ze twój filmik mnie zainspirował do poszukania tego wykonawcy co gra w tle i już go mam. piękny utwór choć ze spotyfy ale … i tak pięknie zagrany.

 

pozdr

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no te na zdjęciu to już konkret ! ciężki kaliber

 

Drodzy Miłośnicy MF !!!!

 

mam do Was pytanie - czy ktoś ma, słuchał lub czytał coś sensownego o Musical Fidelity Encore 225

już wyjaśniam o co mi chodzi.

mam wzmaka M6i do tego kompakt M3CD oraz Musical Fidelity M1HPAP do słuchawek. do tego jeszcze cocktail audio x40. głownie słucham plików i spotyfy, i tidal przez X40, jak mam CD to ripuje do WAV, czasem się trafia pliki Hi-Res, mam tez kolekcję płyt we FLACK'ach.

preferuje odsłuch przez kolumny - wiadomo, ale jak rodzina goni to albo słuchawki Grado PS500 wtykam do Coctaila X40 albo do M1HPAP - wielkiej różnicy nie słyszę jeśli jakąś w ogóle. X40 ma niezły wzmak słuchawkowy, choć w MF jest w klasie A

 

no i co mi chodzi po głowie, to to żeby ten cały majdan zamienić na Encore 225

argumenty za (z mojego pkt widzenia):

- bebechy wzmaka Encore to ponoć M6Si wiec nowsza konstrukcja

- CD w Encore pochodzi z M6CD wiec o klasę lepiej jeśli nie dwie :)

- DAC pochodzi z M6DAC (tu nie mam pewności)

- wszystko pięknie zapakowane w jedno stylowe pudełko zamiast czterech które robią to samo (czy na pewno?)

- brak plątaniny kabli, interkonektów, kombinowania z różnymi kablami zasilającymi itp. itd.

- MF chwali się że zapakował co najlepsze z linii "6" i nie oszczędzał, o czym ma świadczyć wyjściowa cena za nowe Encore która mała nie jest, a raczej spora

 

ale ale …. czy tak jest naprawdę ? odrzucając marketing

- czy nie przyoszczędzili jednak np. na zasilaczu który w M6i mam potężny

- jak to brzmi ? nie mam jak posłuchać we Wrocławiu - nie mogę znaleźć

stąd moje pytanie do szacownego grona miłośników MF

- nie szukam większej mocy M6i ma jej tyle ze max 40-50% czasem …. odkręcę i ściany pękają

- odpowiada mi barwa M6i i pięknie gra z Focal Chorus 836v

- nie chcę żeby było gorzej !

co do zasady to wiem ze osobne klocki powinny grać lepiej, ale pytam bo może MF nie kłamie z tym "co najlepsze z linii 6" ? i może to zagra nawet i lepiej niż mam teraz ? dla mnie wystarczy ze zagra nie gorzej i to już będzie argument do zmiany.

co myślicie ? a może co wiecie bo testowaliście?

 

piszcie, mówcie, krzyczcie "don't do it " :)

 

dzięki za rady

Marcin

Edytowane przez Marcin Wielgus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Drodzy wielbiciele MF,

 

Czy ktokolwiek z Was miał okazję porównać brzmienie starszych modeli Elektra, mianowicie integry E100, w stosunku do dzielonki E200/E300?

 

Jeżeli tak, byłbym wdzięczny za opisanie różnic i zalet tego drugiego zestawu, gdyż nie spodziewam się, że integra gra lepiej od pre plus power. Dzięki.

Edytowane przez WuMike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.