Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2

Rekomendowane odpowiedzi

>Sledze produkcje MF od kilkunastu lat i mam jeden wniosek : coraz drozej , coraz więcej marketingu

>coraz mniej mysli technicznej. Czyli vivat rentowność !

 

 

tak jak wszedzie

ale seria kW sie im udala (choc kosmos cenowy)

a budgetowy :)) 1008 korci mnie coby posluchac - chocby ze wzgledu na przetwornik - ciekawe jak im wyszedl?

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KW - kosmiczny przyrost w cenie, a reszta pozostaje milczeniem :)

 

Generalnie MF "budżetowy" skończył na wysmienitym A300 dalej to tylko drozej albo lipa.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A1 też był niedawno na allegro:

>http://www.allegro.pl/item301243761_wzmacniacz_czystej_klasy_a_musical_fidelity_a1.html

 

To ja go sprzedawalem, wlasnie ta sztuka ze zdjec powyzej, ale nie poszedl - ludziska chca zeby wszystko bylo cacy, a tam nie ma frontowych napisow... Wiec dalej sie sobie grzeje u mnie :-)

W kazdym razie jakby ktos byl zainteresowany to na PW.

 

Wlasnie zauwazylem ze przy maksymalnym sciszeniu nadal slychac, bardzo cicho ale jednak, dzwiek w kolumnach. Tez tak macie w Waszych A1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły dzisiaj w końcu kable i rozpocząłem walkę z musical E-11+cd marantz z tda 1541A +Elaki BS 103.2 od nowa;)

Kable na sreberkach: konekt musicala (jużwygrzany;)) + głośnikowe Monitor Air Silver.

 

Po wpięciu obu powyższych zmulenie i zkotłumanienie niższych zakresów odpuściło (wcześniej było jakieś takie wrażenie podziału pasma jakby na 2 części). Bas naprawdę konturowy a w miejscach najniższch nadal pozostaje czytelny. Dźwięk nadal spokojny. Na razie się przyzwyczajam;). Tymczasowo konekt Musicala zmieniłem z powrotem na Audioquesta. Dźwięk stał się masywniejszy, bas mniej konturowy (ale nie rozlazły) ale brzmienie pełniejsze.

Jeden dla mnie minus - Elaki chyba nie dadzą rady zagrać pierwszym planem. Za bardzo się przywiązałem do niegdyś posiadanych Tannoi i sobie chyba 2 parę głośników sprawię (oczywiście do stjuningowania aby odblokować dźwięk kopułki;)). Jednak odpowiada mi chyba inny typ prezentacji niż oferują Elaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>annawroc

 

No to sorki. Jak czytałem twoje posty jakoś tak założyłem, że to 2-gi system i wciąż jeszcze jest;).

Z jakim cd to grało i co możesz powiedzieć o dźwięku w ... porównaniu do krelli na których grasz teraz? Wiem, że to oczywiście jak porównywanie mrówki do słonia;), ale będzie to jakaś informacja obrazująca z jednej strony różnicę w cenie systemu a ... zarazem to co za tę cenę się dostaje w zamian;). Pytam tak z ciekawości, bo raczej krelli to ja sobie w żadnym z dwóch salonów w Lublinie nie posłucham;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>no i o tym, co ociera zapomniales napisać w aukcji

 

Tak, nie napisałem ze ociera i ze cichutko słychać dzwiek przy maksymalnym ściszeniu. Po prostu wzmak stal kilka dobrych lat nieużywany, i dopiero jak go znowu zacząłem używać to wyszło.

Cena minimalna nie została osiągnięta, bo ja nie oddam go za 600 zl, a ludziska nie chcą dać więcej ze względu na te nieszczęsne napisy, a raczej ich brak. Tak wiec A1 nadal czeka na nabywce dla którego napisy nie będą najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E-11 i kolumny

 

Jakie głośniki mogą dać dobrą synergię z Musiacalem z serii E? (do ok 2 kzł). Mogą być nawet vintage o ile jakiś ciekawy model da się złapać. Jeśli monitor to z jakimś większym midbasem (jakieś 16 cm) bo pokój ok 20m2. Najlepiej jakby midbas był na celulozie (ale niekoniecznie). Podobają mi się kolumny Castle ' a (mówię na razie o wyglądzie). Midbas plecionka, zazwyczaj pięknie wyglądają i ponoć średnica jako tako. Tylko częste są wpisy o małej ilości niskich częstotliwości nawet w podłogówkach castle a obawiam się aby dźwięk nie był odchudzony.

Wiem, że trochę z tymi kolumnami przynudzam ale moje Elaki pójdą chyba jednak do ludzi i zaczynam się rozglądać za czymś. Każde dodatkowe sugestie oprócz oczywiście tych, które już były (oczywiście biorę je po uwagę) będą mi bardzo pomocne.

Lubię granie ciepłe ale zarazem w miarę możliwości rozdzielcze, bez zmulenia. Czy za 2 kzł da się kupić głośniki (wchodzi w grę second hand), które zagrają podobnie w charakterze do Tannoi z serii Mercury ale jednocześnie byłyby o ileś klas lepsze? Dobrze byłoby aby miały więcej góry od Tannoi. Jeśli nic wyraźnie ciekawszego nie znajdę to na problem zmulenia w Tannoiach jest prosta recepta;) i pewnie je zakupię, ale chciałem sięjeszcze upewnić czy nie wziąć pod uwagę jeszcze czegoś, być może znacznie ciekawszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie co prawda E10 wybornie grały z JmLab Cobalt 810 (pierwsza seria), własciwie w cenie nowych ok. 4,5 kzł nie było sie czego czepiać. Po drugie Jm Lab PS 5.1 itp. Fajnie może byc z nowa serią Triangla.

 

Kolumny raczej ciężko dostać z drugiej ręki.

post-8986-100001017 1202471591_thumb.jpg

post-8986-100001018 1202471591_thumb.jpg

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak elaki grają fajnie z Musicalem. Ciągle się tak co do nich wahałem, ale jak coś nie gra "jak trzeba" to okazało się że akurat to nie głośniki. Podłączyłem do systemu z kablami ze sreberkiem jasnego soniacza 222ES i inna bajka. Laser do wymiany ale odżył na jakiś czas i udało się to z nowymi kablami przetestować. Będzie dobrze;). Dźwięk oderwany od kolum, sporo detali, żywe i energiczne brzmienie. Żaden to hajend ale gra fajnie.

Ale za to strasznie się rozczarowałem Marantzem cd-65, którego nabyłem tylko dlatego aby w końcu posłuchać tej forumowej legendy - przetwornika TDA1541A. W moim zestawieniu Musical + Elaki (nie na jecie) kicha kompletna. Muli, ale to nie w tym jeszcze rzecz bo być może w innym zestawieniu grałby dobrze. Jednak poza zaciemnieniem nie słychać olbrzymiej masy dźwięków, które obecne są przy podłączeniu Soniacza. Może w tym Marantzu układ ten jest kiepsko zaaplikowany albo może faktycznie to tylko świetna baza do tuningu. Ale "golas" TDA1541A (w każdym razie ten Marantz) to dla mnie klęska sromotna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>xniwax

 

Sony jest tymczasowo (chyba że coś się zmieni, np sensowny pomysł na tuning;)) a marantz został zakupiony tylko dla zaspokojenia ciekawości. Ciekawość zaspokojona, "goły" cd-65 mi się nie podoba, muli ale najgorsze to to, że gubi masę detali. Może to wina jego wieku (elementy mają swoje lata) albo złej aplikacji układu. Pójdzie pewnie albo na śmietnik/Allegro, albo do tuningu albo ... będzie robił za transport. Na razie wymienię laser w soniaczu i niech gra. będę myślał co dalej, tuning a może nowe cd? Może jakoś się zdecyduję na wypożyczenie tego audionemesisa (ale też jest ciemny, choć o ile się nie posłucha to i się niczego nie dowie).

 

Zapytam jeszcze przy okazji tematu "cd do Elektry". Czy myślenie o cd Musicala E-61 to dobry pomysł? Jak to cd gra? Jaki ma laser (czy dostępny) i ... czytałem trochę o problemach z zastosowanym w tym cd napędzie. Ponoć tutaj Musical dal plamę, było trochę reklamacji i trochę ciskania gromów przez użytkowników pod adresem firmy. Jak to jest z tym cd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam dokładnie ale 61 to dosyc awryjny sprzęt a laser chyba Sanyo. Brzmieniowo pamietam, że Sony XA30ES (wówczas drozszy o bodaj 1kzł) zakasował go przejrzystościa, przestrzenią i kontrolą, a i stary Pioneer PDS-06 (tutaj chyba nielubiany na forum) zagrał lepiej.

 

Zmienic w Marantzu zegar (cos tam jeszcze) i dokupić DAC-a to moim zdaniem najlepsza opcja. Z biegiem czasu mozna zmieniać sobie transport.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

"Musical Fidelity A3.5, 6.000,-

Ten odtwarzacz zawiera w sobie najdrozsze w tym tescie powietrze. Wnetrze jest tak puste, ze gdyby dostalo go dziecko pod choinke to po otwarciu doznaloby kosmicznego rozczarowania."

post-2580-100000985 1202494876_thumb.jpg

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.