Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

clo,

 

ushery na górze ostre?, nie zgadzam się, moim zdaniem góra w niektórych konfiguracjach ma przewagę, ale nie jest to brzmienie ostre tylko otwarte, ale oczywiście ta przewaga góry też nie każdemu będzie odpowiadała, dlatego np. S520 czy V-601 dobrze zgrywają się z wiekszością lamp, natomiast np. z rozjaśnionymi wzmakami arcama czy CA ta przewaga góry może być już bardzo widoczna (osobiście nie słuchałem z CA ale takie są opinie wiekszości użytkowników).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy jedwabna kopułka + midbas z celulozy nie będzie (przynajmniej teoretycznie, bo jestem lajkonik;)) lepiej oddawał barw instrumentów akustycznych (oczywiście w udanej konstrukcji)

Powiem, tak. Chciałbym podłączyć do Elektry jakieś monitory, które mogłyby dać dźwięk podobny w charakterze do tego jaki słyszałem w moich dawniejszych zmodyfikowanych Tannoiach M1. Te zmodyfikowane grały już otwartą górą i średnicą (a więc nie muliły jak fabryczne). Muzyka akustyczna to była dla mnie ekstra klasa. Lubię zarazem wyraźny dźwięk ale i przy tym taki "dogrzany". Mam teraz niestety większy pokój dlatego M1 znalazły nowego właściciela. Myślę, że dobrym wyborem może być Tannoy M2 + znowu modyfikacja. Ale może są głośniki, które dawałyby dźwięk o podobnym charakterze a zarazem miały jakieś dodatkowe zalety w stosunku do serii Mercury? (miały jej zalety, ale były jednocześnie znacznie lepsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>fotoarkady

 

A jak w przypadku odsłuchów przy mniejszej głośności? Usher S-520 ma mały midbas (13 cm) chyba z jakiegoś tworzywa. Trochę prądu pewnie trzeba tam wpompować aby równo grały. Nie chodzi mi o całkiem ciche "nocne" słuchanie tylko takie normalne. W końcu muzyki dawnej nie słucha się na takich poziomach jak metalu;). Elaki które mam mają 14cm midbas i lepiej grają jak jest głośniej. Dlatego tak myślę może o jakiejś celulozie i większym midbasie w monitorze. Dźwięk Elaców jest fajny, ale jednak główna muzyka jakiej słucham to "akustyka". Lubię przy tym nieco "czarujące" granie i słucham na normalnych akceptowalnych w bloku poziomach głośności. Elaki grają dobrze ale nie na pewno nie "czarują". Dopóki nic ciekawego pod mój gust nie znajdę, to będą grały i będzie dobrze.

Co do usherów, gość w salonie audio potwierdzał moje obawy, że kameralistyka z niskimi poziomami głośności to niekoniecznie może być "żywioł" usherów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>JarlBjorn

 

do ciepłego musicala E-11 takie Audience 42? Może to dać podobny w charakterze dźwięk do Tannoi M1 z dogrzaną średnicą, granie pierwszym planem i otwartą górą? Mała jest skuteczność tych głośników. Czy one grają równo już przy niższych poziomach głośności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clo2

No faktycznie cieply Musical i cieple Dynaudio moze nie dac synergii... Trzeba posluchac po prostu takiego zestawienia. Modelu 42 nie sluchalem ale z tego co pamietam wpisy Asmona gra wlasnie pierwszym planem. Bardziej otwarta gore niz seria Audience maja Focusy. Jest powietrze wokol instrumentow, aksamit, czar.

 

Nb. tez kiedys uzytkowalem niezapomniane mercury (4) i w poszukiwanie podobnej sygnatury dzwieku naprowadzilo mnie wlasnie na Dynaudio, od ktorych odstreczala mnie wczesniej obiegowo-prasowa opinia "zamulaczy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mój A1 jest identyczny. Czy ta pasta termoprzewodząca na prawde jest tu potrzebna? Mierzyłem ostatnio temperaturę takim marnym termometrem z wyświetlaczem lcd z czujnikiem na kabelku. Przymocowałem go tuż przy tranzystorze na radiatorze. Nagrzał sie powyżej 80 stopni (max wartośc tego termomentru)

 

....miejscami mam już dość tej jego ciepłoty :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro pojawił się właśnie A100X

http://www.allegro.pl/item307457720_musical_fidelity_a100x_2x20watt_klasa_a.html

 

Niestety uszkodzony selektor źródła. W tym modelu "radiator" wewnątrz krótszy niż w A1. Chyba zmienione kondensatory wewnątrz (ale to klasa A więc odświeżanie wnętrza ti chyba już także z uwagi na wiek często konieczne).

post-12178-100001202 1202291393_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem w opisie na Allegro - pod blaszkami są wiatraczki ... hmm, intrygujący model. Jednak jak będzie gdzieś możliwość to sobie kupię jednak A1. Z tymi wiatrakami to pewnie tak jak w komputerach. Trzeba wymieniać bo łożyska padają i pewnie słychać szum przy cichym wieczornym odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunt jak durzo hałasu wywołują te śmigiełka, ale ja bym sie kierował głównie dźwiękiem a nie duperelami jak wiatrak...trzeba będzie to sie kupi!!!

 

Gdzieś mam troche porad i instrukcji co do upgradu A1; podzielę się nimi pózniej...

 

A1 też był niedawno na allegro: http://www.allegro.pl/item301243761_wzmacniacz_czystej_klasy_a_musical_fidelity_a1.html

 

 

Czy ktoś o tym słyszał; ma bebechy???? pytam po raz kolejny: http://www.allegro.pl/item292279240_musical_fidelity_a_120_40w_w_klasie_a.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo2, 6 Lut 2008, 10:49

no to gratulacje

jak macie tak modyfikowac swoje wzmacniacze mf

jak na zdjeciu

A100x

najglupsza jaka widzialem w zyciu

i nie chodzi mi tu o brak selektora

kopiowanie mf a1 tez chyba nie ma sensu

 

njlepsze co zrobicie swoim musicalom to wymiencie elektrolity

 

sluchalem usher 520 z MA50 bylo wysmienicie

ustawione w pomieszczeniu 40m2 ale niskim

nie brakowalo niczego

szczegolnie w muzyce akustycznej

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>fotoarkady

 

Co do modyfikacji gotowych musicali - za to bym się nie brał w swoim gotowym oryginalnym egzemplarzu.

Rzuciłem tylko luźną myśl o zbudowaniu ewentualnie klona A1 z ewentualnymi "kombinacjami poprawiającymi";).

 

A ushery s-520 i pokój 40 m2... hmm. W salonie w Lublinie da się je namierzyć. Znajdę chwilę to moja Elektra pod pachę i pędzę sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo2, 6 Lut 2008, 11:48

Może A1 z rozdzielonym zasilaniem dla obydwu kanałów. A1 dual-mono z efektywnym solidnym radiatorem

>pod trany i obudową z drewnianymi elementami. Rozmarzyłem się;). Czy dźwięk tego wzmacniacza jest

>wart podejmowania takich zabiegów?

 

 

takim A1 dual mono i wiecej

jest wlasnie MA50 i PREA3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>fotoarkady

 

Tak też będzie trzeba zrobić (odsłuch). Ale habety;) do Elektry kosztującej 1000zł?. Raz - szkoda, oj szkoda. Dwa - jakbym posłuchał i ocenił że jednak nie szkoda to żona pewnie by ze mną rozwód wzięła:(. Z głośnikami za 7 kzł to poczekam jeszcze ewentualnie trochę na dalszy rozwój choroby audyofylskiej;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sledze produkcje MF od kilkunastu lat i mam jeden wniosek : coraz drozej , coraz więcej marketingu coraz mniej mysli technicznej. Czyli vivat rentowność !

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.