Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

>Sledze produkcje MF od kilkunastu lat i mam jeden wniosek : coraz drozej , coraz więcej marketingu

>coraz mniej mysli technicznej. Czyli vivat rentowność !

 

 

tak jak wszedzie

ale seria kW sie im udala (choc kosmos cenowy)

a budgetowy :)) 1008 korci mnie coby posluchac - chocby ze wzgledu na przetwornik - ciekawe jak im wyszedl?

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A1 też był niedawno na allegro:

>http://www.allegro.pl/item301243761_wzmacniacz_czystej_klasy_a_musical_fidelity_a1.html

 

To ja go sprzedawalem, wlasnie ta sztuka ze zdjec powyzej, ale nie poszedl - ludziska chca zeby wszystko bylo cacy, a tam nie ma frontowych napisow... Wiec dalej sie sobie grzeje u mnie :-)

W kazdym razie jakby ktos byl zainteresowany to na PW.

 

Wlasnie zauwazylem ze przy maksymalnym sciszeniu nadal slychac, bardzo cicho ale jednak, dzwiek w kolumnach. Tez tak macie w Waszych A1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły dzisiaj w końcu kable i rozpocząłem walkę z musical E-11+cd marantz z tda 1541A +Elaki BS 103.2 od nowa;)

Kable na sreberkach: konekt musicala (jużwygrzany;)) + głośnikowe Monitor Air Silver.

 

Po wpięciu obu powyższych zmulenie i zkotłumanienie niższych zakresów odpuściło (wcześniej było jakieś takie wrażenie podziału pasma jakby na 2 części). Bas naprawdę konturowy a w miejscach najniższch nadal pozostaje czytelny. Dźwięk nadal spokojny. Na razie się przyzwyczajam;). Tymczasowo konekt Musicala zmieniłem z powrotem na Audioquesta. Dźwięk stał się masywniejszy, bas mniej konturowy (ale nie rozlazły) ale brzmienie pełniejsze.

Jeden dla mnie minus - Elaki chyba nie dadzą rady zagrać pierwszym planem. Za bardzo się przywiązałem do niegdyś posiadanych Tannoi i sobie chyba 2 parę głośników sprawię (oczywiście do stjuningowania aby odblokować dźwięk kopułki;)). Jednak odpowiada mi chyba inny typ prezentacji niż oferują Elaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>annawroc

 

No to sorki. Jak czytałem twoje posty jakoś tak założyłem, że to 2-gi system i wciąż jeszcze jest;).

Z jakim cd to grało i co możesz powiedzieć o dźwięku w ... porównaniu do krelli na których grasz teraz? Wiem, że to oczywiście jak porównywanie mrówki do słonia;), ale będzie to jakaś informacja obrazująca z jednej strony różnicę w cenie systemu a ... zarazem to co za tę cenę się dostaje w zamian;). Pytam tak z ciekawości, bo raczej krelli to ja sobie w żadnym z dwóch salonów w Lublinie nie posłucham;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>no i o tym, co ociera zapomniales napisać w aukcji

 

Tak, nie napisałem ze ociera i ze cichutko słychać dzwiek przy maksymalnym ściszeniu. Po prostu wzmak stal kilka dobrych lat nieużywany, i dopiero jak go znowu zacząłem używać to wyszło.

Cena minimalna nie została osiągnięta, bo ja nie oddam go za 600 zl, a ludziska nie chcą dać więcej ze względu na te nieszczęsne napisy, a raczej ich brak. Tak wiec A1 nadal czeka na nabywce dla którego napisy nie będą najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E-11 i kolumny

 

Jakie głośniki mogą dać dobrą synergię z Musiacalem z serii E? (do ok 2 kzł). Mogą być nawet vintage o ile jakiś ciekawy model da się złapać. Jeśli monitor to z jakimś większym midbasem (jakieś 16 cm) bo pokój ok 20m2. Najlepiej jakby midbas był na celulozie (ale niekoniecznie). Podobają mi się kolumny Castle ' a (mówię na razie o wyglądzie). Midbas plecionka, zazwyczaj pięknie wyglądają i ponoć średnica jako tako. Tylko częste są wpisy o małej ilości niskich częstotliwości nawet w podłogówkach castle a obawiam się aby dźwięk nie był odchudzony.

Wiem, że trochę z tymi kolumnami przynudzam ale moje Elaki pójdą chyba jednak do ludzi i zaczynam się rozglądać za czymś. Każde dodatkowe sugestie oprócz oczywiście tych, które już były (oczywiście biorę je po uwagę) będą mi bardzo pomocne.

Lubię granie ciepłe ale zarazem w miarę możliwości rozdzielcze, bez zmulenia. Czy za 2 kzł da się kupić głośniki (wchodzi w grę second hand), które zagrają podobnie w charakterze do Tannoi z serii Mercury ale jednocześnie byłyby o ileś klas lepsze? Dobrze byłoby aby miały więcej góry od Tannoi. Jeśli nic wyraźnie ciekawszego nie znajdę to na problem zmulenia w Tannoiach jest prosta recepta;) i pewnie je zakupię, ale chciałem sięjeszcze upewnić czy nie wziąć pod uwagę jeszcze czegoś, być może znacznie ciekawszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie co prawda E10 wybornie grały z JmLab Cobalt 810 (pierwsza seria), własciwie w cenie nowych ok. 4,5 kzł nie było sie czego czepiać. Po drugie Jm Lab PS 5.1 itp. Fajnie może byc z nowa serią Triangla.

 

Kolumny raczej ciężko dostać z drugiej ręki.

post-8986-100001017 1202471591_thumb.jpg

post-8986-100001018 1202471591_thumb.jpg

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak elaki grają fajnie z Musicalem. Ciągle się tak co do nich wahałem, ale jak coś nie gra "jak trzeba" to okazało się że akurat to nie głośniki. Podłączyłem do systemu z kablami ze sreberkiem jasnego soniacza 222ES i inna bajka. Laser do wymiany ale odżył na jakiś czas i udało się to z nowymi kablami przetestować. Będzie dobrze;). Dźwięk oderwany od kolum, sporo detali, żywe i energiczne brzmienie. Żaden to hajend ale gra fajnie.

Ale za to strasznie się rozczarowałem Marantzem cd-65, którego nabyłem tylko dlatego aby w końcu posłuchać tej forumowej legendy - przetwornika TDA1541A. W moim zestawieniu Musical + Elaki (nie na jecie) kicha kompletna. Muli, ale to nie w tym jeszcze rzecz bo być może w innym zestawieniu grałby dobrze. Jednak poza zaciemnieniem nie słychać olbrzymiej masy dźwięków, które obecne są przy podłączeniu Soniacza. Może w tym Marantzu układ ten jest kiepsko zaaplikowany albo może faktycznie to tylko świetna baza do tuningu. Ale "golas" TDA1541A (w każdym razie ten Marantz) to dla mnie klęska sromotna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>xniwax

 

Sony jest tymczasowo (chyba że coś się zmieni, np sensowny pomysł na tuning;)) a marantz został zakupiony tylko dla zaspokojenia ciekawości. Ciekawość zaspokojona, "goły" cd-65 mi się nie podoba, muli ale najgorsze to to, że gubi masę detali. Może to wina jego wieku (elementy mają swoje lata) albo złej aplikacji układu. Pójdzie pewnie albo na śmietnik/Allegro, albo do tuningu albo ... będzie robił za transport. Na razie wymienię laser w soniaczu i niech gra. będę myślał co dalej, tuning a może nowe cd? Może jakoś się zdecyduję na wypożyczenie tego audionemesisa (ale też jest ciemny, choć o ile się nie posłucha to i się niczego nie dowie).

 

Zapytam jeszcze przy okazji tematu "cd do Elektry". Czy myślenie o cd Musicala E-61 to dobry pomysł? Jak to cd gra? Jaki ma laser (czy dostępny) i ... czytałem trochę o problemach z zastosowanym w tym cd napędzie. Ponoć tutaj Musical dal plamę, było trochę reklamacji i trochę ciskania gromów przez użytkowników pod adresem firmy. Jak to jest z tym cd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam dokładnie ale 61 to dosyc awryjny sprzęt a laser chyba Sanyo. Brzmieniowo pamietam, że Sony XA30ES (wówczas drozszy o bodaj 1kzł) zakasował go przejrzystościa, przestrzenią i kontrolą, a i stary Pioneer PDS-06 (tutaj chyba nielubiany na forum) zagrał lepiej.

 

Zmienic w Marantzu zegar (cos tam jeszcze) i dokupić DAC-a to moim zdaniem najlepsza opcja. Z biegiem czasu mozna zmieniać sobie transport.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

"Musical Fidelity A3.5, 6.000,-

Ten odtwarzacz zawiera w sobie najdrozsze w tym tescie powietrze. Wnetrze jest tak puste, ze gdyby dostalo go dziecko pod choinke to po otwarciu doznaloby kosmicznego rozczarowania."

post-2580-100000985 1202494876_thumb.jpg

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.