Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pro-Ject przejmuje Musical Fidelity

]Oficjalnie potwierdzona informacja. Czego sie teraz mozna spodziwewac, to nie wie nikt ? Gdzies czytalem, ze firmy beda produkowac nadal pod swoimi nazwami.

Moze, zacna montowac wzmacniacze sluchawkowe w koncu do mf :), bo jego brak w moim M6si mnie delikatnie mowiac drazni.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozyjemy, zobaczymy awietek. Ja mam juz moj MF, wiec na chwile obecna i kolejne lata bede stal z boku przygladajac sie rozwojowi wydarzen.

BTW-zmieniles juz na cos Tucana?

Kurczowo sie jej trzymam - jeszcze kilka tygodni potrzebuje na rozstrzygniecia finansowe i zobaczymy - mam nadzieje ze ja zostawie. Na razie nic jeszcze nie sluchalem - panowie z Sopot Premium chyba o mnie zapomnieli. Ten Roksan Oxygene jeszcze ewentualnie jest w kregu zainteresowania ale jestem slabo przekonany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę się niebawem pozbywał V-DACa II i V-CANa II. Jak ktoś jest wstępnie zainteresowany to zapraszam na priv

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Home: Naim 112x + 150x + SMSL M8 (Tomanek) - Chord Cobra + Focal Aria 926 - Jantzen 13AWG 5N aka Supra; LG 65SJ800V + Xbox One;

Office: Musical Fidelity V-DAC II - Chord Crimson + Musical Fidelity V-CAN II + Grado SR80e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]Oficjalnie potwierdzona informacja. Czego sie teraz mozna spodziwewac, to nie wie nikt ? Gdzies czytalem, ze firmy beda produkowac nadal pod swoimi nazwami.

Moze, zacna montowac wzmacniacze sluchawkowe w koncu do mf :), bo jego brak w moim M6si mnie delikatnie mowiac drazni.

 

Nie mówię ze często korzystałbym z niego ale przydałby sie

Kurczowo sie jej trzymam - jeszcze kilka tygodni potrzebuje na rozstrzygniecia finansowe i zobaczymy - mam nadzieje ze ja zostawie. Na razie nic jeszcze nie sluchalem - panowie z Sopot Premium chyba o mnie zapomnieli. Ten Roksan Oxygene jeszcze ewentualnie jest w kregu zainteresowania ale jestem slabo przekonany ;)

Arek przypomnij sie Im czasem zapominają ;)

 

a może Tucana zostaje a czas na kolumny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 09:47

 

Czy M6i i M6si może pracować jako końcówka mocy jak to jest w moim denon 2020?

Czym one się różnią?

 

Z roznic o jakich wiem to budowa tych wzmacniaczy jest nieco inna. Po pierwsze M6si to monobloki, kazdy kanal jest odeparowany i zbudowany na odrebnych Pcb.

Po drugie M6i nie posiada przedwzamcniacza gramofonowego w odroznieniu do M6si.

 

Wiecej na temat roznic nie wiem nic..:)

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien? Nie mam tego wzmacniacza ale widzę z tylu przełącznik zmieniający jedno z wejść aux na ht bypass. Za to z przodu jest również przycisk ht więc?

 

Z przodu masz HT/Aux i w zależności jak ustawisz z tyłu będzie to działało jako aux lub ht. Ja tak to rozumiem. Najlepiej jak się użytkownicy wypowiedzą.

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam M6i i przy oglądaniu KD wzmacniacz ten pracuje w trybie końcówki mocy obsługując fronty. M6si ma podobnie. M6si ma też wbudowany pre-amp gramofonowy. M6si ma poza tym dużo lepszy współczynnik sygnału do szumu, chyba 107db (z pamięci) w porównaniu do niecałych 100 w przypadku M6i (chociaż ja szumów nie słyszę, nawet przy dosyć dużych poziomach głośności). M6si to mój cel na ten rok. Gdyby ktoś chciał M6i to możemy zacząć rozmowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie mówię ze często korzystałbym z niego ale przydałby sie

 

Arek przypomnij sie Im czasem zapominają ;)

 

a może Tucana zostaje a czas na kolumny :)

Adamie - mi sie moje brzmienie podoba :) mam dylemat ale mam nadzieje ze moze uda sie zatrzymac Tucane. Mialem okazje ja porownywac z M6Si w bezposrednim pojedynku - juz kiedys o tym pisalem - M6 to bardzo dobry wzmacniacz i gdybym nie uslyszal Tucany to pewnie bym go zatrzymal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z tym współczynnikiem sygnału do szumu to nie tylko od wzmacniacza zależy. Po za tym takie różnice mogą być ciężkie do wyłapania, w dodatku jak mamy lampki w preampie to od nich zależy dużo.

 

W M6si chodzi o to:

Zniekształcenia: 0,007% i Stosunek sygnał/szum: 107dB

 

W stosunku do swojego poprzednika M6si stanowi zupełnie nową jakość. Bezkompromisowe starania działu projektowego sprawiły, że nowy model jest mocniejszy (o 10%), a przy tym aż o 7 decybeli lepiej separuje sygnał od szumu co jest wynikiem absolutnie rekordowym, kilkukrotnie lepszym od poprzedniego modelu.

A to oznacza zupełnie nowy poziom dynamiki dźwięku i absolutnie rozdzielcze brzmienie. Kolejne zalety M6si to lepszy poziom tłumienia oraz blisko stukrotnie niższy poziom

zniekształceń THD (z 0.01 na 0.007%), kluczowy dla reprodukcji wysokich tonów.

M6si to wzmacniacz, który jest w 100% konstrukcją dual mono blok zamkniętą w jednej obudowie. Jego przewagą nad dzielonymi systemami jest perfekcyjne dopasowanie A-klasowego przedwzmacniacza

z w pełni niezależnymi zasilaniem wraz z potężnymi końcówkami mocy napędzanymi w pełni niezależnymi sekcjami zasilania.

 

Kompletnym zaskoczeniem jest fakt, że w przeciwieństwie do praktycznie każdego wzmacniacza na rynku M6si nie ma tendencji do obniżania separacji kanałów wraz ze wzrostem częstotliwości dźwięku - dźwięk stereo w wykonaniu M6si jest prawdopodobnie najdoskonalszą i najbliższą ideałowi reprodukcją faktycznie zarejestrowanej w studio sceny dźwiękowej.

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie - mi sie moje brzmienie podoba :) mam dylemat ale mam nadzieje ze moze uda sie zatrzymac Tucane. Mialem okazje ja porownywac z M6Si w bezposrednim pojedynku - juz kiedys o tym pisalem - M6 to bardzo dobry wzmacniacz i gdybym nie uslyszal Tucany to pewnie bym go zatrzymal :)

Wiem wiem ze Tucana jest ok (choć nie miałem okazji jej posłuchać ) więc z tego powodu podpowiadam alternatywne wyjście ;) Tucana zostaje -kolumny zmieniamy ;)

chodz to klub Musicala .....:)

 

a z tą informacją z Pro Jec-tem zobaczymy jak to sie sytuacja dalej potoczy

Ps Dajcie panowie namiar na tę informacje jeśli można ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps Dajcie panowie namiar na tę informacje jeśli można ....

 

Prosze Cie bardzo Adaś

 

https://www.stereo.net.au/news/breaking-pro-ject-audio-systems-buys-out-musical-fidelity

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRO-JECT AUDIO SYSTEMS BUYS OUT MUSICAL FIDELITY

 

https://www.stereo.net.au/news/breaking-pro-ject-audio-systems-buys-out-musical-fidelity

 

Musical Fidelity zawsze uważałem jako wybitną firmę. Pro-Ject jako przyzwoitą, ale przeciętną. Zobaczymy co będzie dalej.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W M6si chodzi o to:

Zniekształcenia: 0,007% i Stosunek sygnał/szum: 107dB

 

W stosunku do swojego poprzednika M6si stanowi zupełnie nową jakość. Bezkompromisowe starania działu projektowego sprawiły, że nowy model jest mocniejszy (o 10%), a przy tym aż o 7 decybeli lepiej separuje sygnał od szumu co jest wynikiem absolutnie rekordowym, kilkukrotnie lepszym od poprzedniego modelu.

A to oznacza zupełnie nowy poziom dynamiki dźwięku i absolutnie rozdzielcze brzmienie. Kolejne zalety M6si to lepszy poziom tłumienia oraz blisko stukrotnie niższy poziom

zniekształceń THD (z 0.01 na 0.007%), kluczowy dla reprodukcji wysokich tonów.

M6si to wzmacniacz, który jest w 100% konstrukcją dual mono blok zamkniętą w jednej obudowie. Jego przewagą nad dzielonymi systemami jest perfekcyjne dopasowanie A-klasowego przedwzmacniacza

z w pełni niezależnymi zasilaniem wraz z potężnymi końcówkami mocy napędzanymi w pełni niezależnymi sekcjami zasilania.

 

Kompletnym zaskoczeniem jest fakt, że w przeciwieństwie do praktycznie każdego wzmacniacza na rynku M6si nie ma tendencji do obniżania separacji kanałów wraz ze wzrostem częstotliwości dźwięku - dźwięk stereo w wykonaniu M6si jest prawdopodobnie najdoskonalszą i najbliższą ideałowi reprodukcją faktycznie zarejestrowanej w studio sceny dźwiękowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musical Fidelity zawsze uważałem jako wybitną firmę. Pro-Ject jako przyzwoitą, ale przeciętną. Zobaczymy co będzie dalej.

Ładnie opisales Violet dzwieki M6si. Generalnie ciekawa recenzja. Prawde mowic zajelo mi kilka tygodni, aby sie na ten wzmacniacz przestawic. Cena lekko mowiac nienormalna, inaczej bym ja interpretowal, gdyby byl w nim wzmacniacz sluchawkowy wysokich lotow...

 

Glowna zasluga kabli glosnikowych Harmonix-Dzieki Adam :), pozwolila wydostac z MF wszystko co najlepsze. Dzis sobie nie wyobrazam innego pieca w moim systemie.

 

Ty masz Darek dodatkowo 2 trafa, ktos sie napracowal :). Nawet nie wiedziales co targasz do domu ;)

Zasilanie trzeba przyznac estradowe :PP

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.