Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zadnej wsadzadzie lepszej rady nie mam.  To w takim razie teraz to kwestia ceny, zatem jesli to okazja (stan i cena) to warto, jesli nie podejdzie dzwiekiem to sprzedasz bez strat.

Inaczej tego nie widze.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zastanawianie bierze się z porównania parametrów M3CD i M6CD podanych na stronie MF. W zasadzie są identyczne. Jitter, dynamika pasmo, zniekształcenia, DAC wszystko identyczne no a M6CD w oryginalnej cenie zakupu dwa razy droższy. Sorki M6CD jest 4 kg cięższy :) poważnie no ale za grubsza blachę to nie zapłacę chyba że to trafo cięższe no to byłby pierwszy argument. 

Może ktoś kto się zna zajrzalby w bebechy choć na zdjęciach w necie i coś napisał? Będę wdzięczny

Pozdrawiam

Marcin

2CD2EB41-DEAD-4EEA-A890-8F4A18B6E404.png

F83BB4DA-7CEE-41BB-B816-5F8CA8413C98.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostrzegasz Panie Marcin jednej waznej i istotnej roznicy pomiedzy wogole seria 3 a 6.

Generalnie chodzi o xlr przede wszystkim-Z wyjść XLR odtwarzacza pobierzemy prawdziwe sygnały zbalansowane.  Pytanie, czy ma kolega wzmacniacz na to pzygotowany.

Ja posiadam M6si i mnie jak najbardziej to pasuje. Niekoniecznie Tobie Marcin.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrodel mam wiele, ale pytasz jak rozumiem o cd.

Trudno to opisac wlasciwie bo nie jest moj cedek do konca jaki jest. Podam link zatem do tego starocia..

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2845.0

Poza tym mam jeszcze Creek evo 1 i to sie tez fajnie zgrywa, bynajmnie lepiej od evo2 i Destiny, ktore mialem. Akurat tak wyszlo przy M6si.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jimmi Ja to widzę że ty niezły szpenio od modów jesteś. Mam prośbę w takim razie spojrzyj proszę na zdjęcia bebechów M3CD i M6CD w necie i szepnij coś co myślisz bo zobaczysz milion razy więcej niż ja - jeśli masz chwilę
Bo widzę że w M6CD nie ma za dużo audiofilskiego powietrza i widzę że się jednak sporo konstrukcja różnią. Czy wg ciebie oba mają taki sam DAC a więc i upsampling?

Jeśli ktoś ma M6CD to napiszcie co myślicie



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie wypowiadam jesli mam cos do powiedzenia, znaczy to tyle ze wiem o czym mowie. 

Niestety nie pomoge w dalszych Twoich wzmaganiach, poniewaz sie dalej na tym nie znam. A udawac nie potrafie bo to nie moje intencje.

Chyba wyczerpales moja wiedze:)

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Zawsze..

Jimmi sprzęt kupiony i w drodze. Mam dylemat. M6i ma jedno wejście XLR do którego, jak wyżej napisalem, mam podpiętego Coctail x40. Co myślisz , co wszyscy myślicie, o podpięciu M6CD kablem który z jednej strony ma damskie XLR a z drugiej normalne męskie RCA? I do wejścia RCA we wzmaku? Będzie coś lepiej niż RCA do RCA ?
Poradzcie czy tez z takim połączeniem nie będzie problemu np przesterowania na wejściu RCA we wzmaku?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, igor-69 napisał:

Ja różnicy nie słyszę poza tym ze na xlr jest głośniej.

m6 nie jest wzmakiem zbalansowanym więc wg tego różnic w dzwięku nie powinno być poza poziomem głośności - co potwierdzam .

A co usłyszysz -to musisz sam sprawdzić

a nie wiesz jak jest z M6CD ? tzn czy na wyjściu jest sygnał zbalansowany ?

kombinuje też z innego powodu. w M6CD wyjścia XLR sa wlutowane wprost w płytę, a RCA  jest wyprowadzone z płyty kablem wiec jest złączka -> kabelek -> złączka i dopiero gniazdo RCA - skądinąd gniazda zacne ale takie połączenie może trochę "psuć"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, igor-69 napisał:

no to nie mam się co napinać z połączeniami bo pewnie na jedno wyjdzie. mam kabel xlr to pobawię się ale pewnie różnicy nie usłyszę. dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, igor-69 napisał:

Fragment z linku jai podales w czesci opisu cd podkreslilem : 

 

Podobną funkcję może pełnić integra M6i, jednak odtwarzacz Musical Fidelity M6CD ma przewagę w większym zaawansowaniu modułów cyfrowych. Połączenie ze wzmacniaczem można wykonać poprzez gniazda RCA albo zbalansowane XLR. 

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Podajesz zatem link w ktorym opis jest nieprawda wg Ciebie?


Nie dobrze podał . W tym artykule poprostu jest tak napisane, po tym co ty zacytowales też chciałem krzyczeć ale dalej w tym samym artykule napisali o symetryzacji sygnału . Poczytaj.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.01.2019 o 23:43, Marcin Wielgus napisał:


Panowie , Pany, ktoś coś w temacie MF M6CD - wołanie do klubowiczów i nie tylko
 

M6 jest kontynuacją modelu A5. 

A5 posiadam od kilku lat i bardzo cenię ten CDek. Jest to zupełnie inna klasa niż M3.

Nie ma sensu porównywanie tych modeli. Jak w dobrym stanie i w dobrej cenie to się nie zastanawiaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
M6 jest kontynuacją modelu A5. 
A5 posiadam od kilku lat i bardzo cenię ten CDek. Jest to zupełnie inna klasa niż M3.
Nie ma sensu porównywanie tych modeli. Jak w dobrym stanie i w dobrej cenie to się nie zastanawiaj :)


Tak też zrobiłem. Jutro odbieram przesyłkę i emocje rosną.

Masz połączmy interkonektem RCA-RCA?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pytasz to nie mogę sobie odmówić :) pochwalenia się

kolumny DIY wykonane na głośnikach 2xUsher 8935a1 (ostatnia, poprawiona wersja tego głośnika), SB12MNRX (wyspecjalizowany głośnik średniotonowy) i Dayton RS28A - aluminiowa kopułka produkowana jeszcze przez Ushera dla Daytona.

Całość zamontowana została w obudowie obłożonej prawdziwym, litym palisandrem grubości 14 mm. Palisander wykończony olejem Loba głęboko penetrującym dającym efekt mokrego drewna. Ścianki boczne mają 26 mm grubości (konstrukcja warstwowa - 12 mm MDF + 14 mm palisander), front ma 36 mm (frezowany CNC i oklejany sztuczną skórą przez firmę Zolf Desing). strojenie przez "Lusztiego" z Łodzi (z firmy Tatami Audio). waga około 50kg każda.

wcześniej miałem Focal Chrorus 836v tez duże podłogówce, ale te DIY to inna liga. wrzucę później fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.