Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2

Rekomendowane odpowiedzi

Wstawić cyfrowe pre do systemu .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nieolo napisał:

Panowie da się jakoś w prosty sposób skorygować / poprawić skok głośności w M6si? Jak dla mnie jest on za duży. 

Zaskoczyłeś mnie ...mam 3si tam skok jest niewielki i nie ma problemów z ustawieniem dźwięku ... w sprawdzanych M6si w salonie tez tego nie zauważyłem...powiem więcej Musicale maja w tym aspekcie świetnie to wykonane  -mój poprzedni Marantz potrafił po lekkim naciśnięciu pilota nieźle dźwiękiem po uszach dać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie da się jakoś w prosty sposób skorygować / poprawić skok głośności w M6si? Jak dla mnie jest on za duży. 

Tez jestem w szoku, korzystam na codzień z pilota Harmony i uważam ze tutaj głośność działa zbyt wolno, a działa to i tak szybciej od oryginalnego z zestawu, który jest mistrzem powolności. Dla mnie ta regulacja jest najlepsza z możliwych, nie spotkałem się z lepszą i nie wyobrażałem sobie nigdy ze mogłaby być zbyt mało precyzyjna dla kogokolwiek.
Miałem kiedyś Denona ten to dopiero miał skok.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie da się jakoś w prosty sposób skorygować / poprawić skok głośności w M6si? Jak dla mnie jest on za duży. 

Nie wiem czy ci się spodoba rozwiązanie ale załatwi dużo więcej niż regulację . Sprzedaj M6si i kup M6500i tam masz cyfrowa regulacje co 0.5dB skala od 0 do 125. Najdokładniej bjak można
I jest sztuką M6500i w dobrej cenie. Nawet w najlepszej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem, mam jakiś oszukany model:) Tak ok. godz. 9 jest duży przeskok i w ogóle dużo pogłaśnia pilot za jednym pyknięciem. W naimie supernait jest fajnie bo trzeba się po naciskać tub przytrzymać aby zgłośnić szybciej.

Na M6 500i nie wymieniam bo raptem mam ten wzmacniacz od tygodnia a i moja szafka więcej kg już nie przyjmie:)

A tak na poważnie może to wina reszty toru?

Edytowane przez nieolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, nieolo napisał:

No to nie wiem, mam jakiś oszukany model:) Tak ok. godz. 9 jest duży przeskok i w ogóle dużo pogłaśnia pilot za jednym pyknięciem. W naimie supernait jest fajnie bo trzeba się po naciskać tub przytrzymać aby zgłośnić szybciej.

Na M6 500i nie wymieniam bo raptem mam ten wzmacniacz od tygodnia a i moja szafka więcej kg już nie przyjmie:)

A tak na poważnie może to wina reszty toru?

M6SI ma mniej więcej jak w naimie.Jak się krótko przyciska guzik w pilocie ,to idzie powoli,ale wystarczy przytrzymać i leci.Mam też Naima xs2 ,tam są trzy prędkości.W Naimie potencjometr pracuje głośniej ,ale jest precyzyjniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, izapat napisał:

M6SI ma mniej więcej jak w naimie.Jak się krótko przyciska guzik w pilocie ,to idzie powoli,ale wystarczy przytrzymać i leci.Mam też Naima xs2 ,tam są trzy prędkości.W Naimie potencjometr pracuje głośniej ,ale jest precyzyjniejszy.

Kupiłem M6si bo ma zastąpić naima supernait i tu naim ma dużo bardziej precyzyjną regulację głośności. Wręcz naciśnięcie pilota 2-3 razy w MF robi się dużo głośniej. Chyba za bardzo się przyzwyczaiłem do naima:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, nieolo napisał:

Kupiłem M6si bo ma zastąpić naima supernait i tu naim ma dużo bardziej precyzyjną regulację głośności. Wręcz naciśnięcie pilota 2-3 razy w MF robi się dużo głośniej. Chyba za bardzo się przyzwyczaiłem do naima:)

Też chciałem zastąpić Naima,ale przy cichych odsłuchach Naim najzwyczajniej gra lepiej.

M6si dopiero po dwóch miesiącach zaczął grać jak należy,tak że Musisz być cierpliwy,chociaż i tak Naima się nie pozbędę.

Jakie masz kolumny podpięte do M6si?

 

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, izapat napisał:

Też chciałem zastąpić Naima,ale przy cichych odsłuchach Naim najzwyczajniej gra lepiej.

M6si dopiero po dwóch miesiącach zaczął grać jak należy,tak że Musisz być cierpliwy,chociaż i tak Naima się nie pozbędę.

Jakie masz kolumny podpięte do M6si?

 

Dobre, tak samo uważam. Naim cicho gra lepiej niż MF.  MF za to prowokuje do głośniejszego słuchania.  Gram z Dynaudio focus 220 dlatego MF kupiłem (w ciemno z drugiej ręki) bo daje dużo prądu i miał super grać:) Dynki lepiej kontroluje ale...i teraz dylemat który zostawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jimmi napisał:

Wypozycz przewody glosnikowe harmonix i posluchaj swojego mf, moze Ci sie wszystko wyklarowac nagle...

Coś konkretniej możesz napisać? Harmonix jakiś konkretny model i co miałyby zmienić (mam obecnie Tellurium Q Black).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dobre przewody, mialem je na testach u siebie. Harmonix cs-120 improved. Ciekawa alternatywa byly rowniez albedo monolith do lzejszych gatunkow. Harmonix jest po cieplejszej stronie i dociaza system. Trzeba posluchac z MF. Mi dopiero m6si zagral z nimi.

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie. Od dwuch dni gram na M6si i Aune s16 z  nowymi, dobrymi i niestety drogimi, kablami zasilającymi. Podpięte do kondycjonera sieciowego... ? , wczoraj byłem odsłuchać systemy, cenami dochodzące do miliona złotych. Każdy system grał inaczej, wszystkie super, ale mój M6si gra w tej chwili bardzo podobnie do systemów salonowych ?

Ktoś pyta "... czy warto wymieniać kable?" Moim zdaniem, jeśli mamy już odpowiednie pomieszczenie z opanowaną akustyką, fajne głośniki i "Musicala"... , warto.  Ja już nie mam żadnych wątpliwości. 

Miłego wekeendu życzę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięźki miałem tydzień a muzyka gra coraz fajniej ? . Harmonix PowerCord X-DCH15 Nagomi  i luna cables mauve, kolumny to triangle espirit antal ez, a interkonekty ... Ht pro silway II Xlr, głośnikowce równie wiekowe co interkonekty ze srebrnym drutem..., Nasze wzmacniacze lubią dobry prąd?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Adah napisał:

Cięźki miałem tydzień a muzyka gra coraz fajniej ? . Harmonix PowerCord X-DCH15 Nagomi  i luna cables mauve, kolumny to triangle espirit antal ez, a interkonekty ... Ht pro silway II Xlr, głośnikowce równie wiekowe co interkonekty ze srebrnym drutem..., Nasze wzmacniacze lubią dobry prąd?

 

Nareszcie ktoś z Triangle ! MF bardzo fajnie gra z nimi. To naprawdę udana para i sam o tym naruszenie się przekonales. 

Have fun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Nareszcie ktoś z Triangle ! MF bardzo fajnie gra z nimi. To naprawdę udana para i sam o tym naruszenie się przekonales. 

Have fun

?Już od  początku, trzy "pokolenia" kabli temu ? , podobał mi się ten zestaw . Po pierwszych eksperymentach wiedziałem że sporo w nim zależy, od kabli..., zastąpienie "pudełkowych zasilających" na "budżetowe HIFI" dało progres, zmiana interkonektów na lepsze - progres dżwiękowy systemu, .... zmiana głośnikowców na lepsze - progres..., wymiana kabla usb taki co "oszlifowuje i wygładza jedynki i zera" i jest "bezsensownie" drogi, spowodowała ... regres dźwięku. Było słychać zmiany na lepsze, Separacja, ciemniejze tło, przestrzeń - szerokość i głęgokość , transparentność planów ... ale jednocześnie "siało" po dźwięku jakimś zakłuceniem, które nie pozwalało słuchać dłużej muzyki ... wymiana jednego zasilającego na "wyższą półkę" - progres, ale jeszcze nie to... po wymianie drugiego zasilającego .. stan obecny? .

Nie każda zmiana kabla, powodowała "ulepszenie" systemu. Zmiana toru zasilającego w M6si, potrafi całkowicie zmienić,  "charakter" grania całego systemu. 

To wszystko co napisałem to tylko osobiste doświadczenia z Muzyką i M6si, okupione ciężką pracą ... , 400 kilo dyfuzorów i absorberów na 3 piętro? i upływem kilku lat . No i oczywiście ja to jestem "z tych " co "słyszą kable" ... tfu tfu?

A Triangle to fajne kolumienki i u mnie na 20 metrach, dają radę?

Czym Ty Marcin "karmisz" Swoją " Bestię" ?? 

Może ktoś się jeszcze "wychyli"? ?

Miłego dnia ☀️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Adah napisał:

?Już od  początku, trzy "pokolenia" kabli temu ? , podobał mi się ten zestaw . Po pierwszych eksperymentach wiedziałem że sporo w nim zależy, od kabli..., zastąpienie "pudełkowych zasilających" na "budżetowe HIFI" dało progres, zmiana interkonektów na lepsze - progres dżwiękowy systemu, .... zmiana głośnikowców na lepsze - progres..., wymiana kabla usb taki co "oszlifowuje i wygładza jedynki i zera" i jest "bezsensownie" drogi, spowodowała ... regres dźwięku. Było słychać zmiany na lepsze, Separacja, ciemniejze tło, przestrzeń - szerokość i głęgokość , transparentność planów ... ale jednocześnie "siało" po dźwięku jakimś zakłuceniem, które nie pozwalało słuchać dłużej muzyki ... wymiana jednego zasilającego na "wyższą półkę" - progres, ale jeszcze nie to... po wymianie drugiego zasilającego .. stan obecny? .

Nie każda zmiana kabla, powodowała "ulepszenie" systemu. Zmiana toru zasilającego w M6si, potrafi całkowicie zmienić,  "charakter" grania całego systemu. 

To wszystko co napisałem to tylko osobiste doświadczenia z Muzyką i M6si, okupione ciężką pracą ... , 400 kilo dyfuzorów i absorberów na 3 piętro? i upływem kilku lat . No i oczywiście ja to jestem "z tych " co "słyszą kable" ... tfu tfu?

A Triangle to fajne kolumienki i u mnie na 20 metrach, dają radę?

Czym Ty Marcin "karmisz" Swoją " Bestię" ?? 

Może ktoś się jeszcze "wychyli"? ?

Miłego dnia ☀️

U mnie M6si z Dynaudio contour 20.O Triangle też myślałem,ale nie było skąd wypożyczyć na odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Adah said:

?Już od  początku, trzy "pokolenia" kabli temu ? , podobał mi się ten zestaw . Po pierwszych eksperymentach wiedziałem że sporo w nim zależy, od kabli..., zastąpienie "pudełkowych zasilających" na "budżetowe HIFI" dało progres, zmiana interkonektów na lepsze - progres dżwiękowy systemu, .... zmiana głośnikowców na lepsze - progres..., wymiana kabla usb taki co "oszlifowuje i wygładza jedynki i zera" i jest "bezsensownie" drogi, spowodowała ... regres dźwięku. Było słychać zmiany na lepsze, Separacja, ciemniejze tło, przestrzeń - szerokość i głęgokość , transparentność planów ... ale jednocześnie "siało" po dźwięku jakimś zakłuceniem, które nie pozwalało słuchać dłużej muzyki ... wymiana jednego zasilającego na "wyższą półkę" - progres, ale jeszcze nie to... po wymianie drugiego zasilającego .. stan obecny? .

Nie każda zmiana kabla, powodowała "ulepszenie" systemu. Zmiana toru zasilającego w M6si, potrafi całkowicie zmienić,  "charakter" grania całego systemu. 

To wszystko co napisałem to tylko osobiste doświadczenia z Muzyką i M6si, okupione ciężką pracą ... , 400 kilo dyfuzorów i absorberów na 3 piętro? i upływem kilku lat . No i oczywiście ja to jestem "z tych " co "słyszą kable" ... tfu tfu?

A Triangle to fajne kolumienki i u mnie na 20 metrach, dają radę?

Czym Ty Marcin "karmisz" Swoją " Bestię" ?? 

Może ktoś się jeszcze "wychyli"? ?

Miłego dnia ☀️

Miałem  na parę dni kolegi (delta  signature) 

Screenshot_20200417-202323_Gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Adah napisał:

?Już od  początku, trzy "pokolenia" kabli temu ? , podobał mi się ten zestaw . Po pierwszych eksperymentach wiedziałem że sporo w nim zależy, od kabli..., zastąpienie "pudełkowych zasilających" na "budżetowe HIFI" dało progres, zmiana interkonektów na lepsze - progres dżwiękowy systemu, .... zmiana głośnikowców na lepsze - progres..., wymiana kabla usb taki co "oszlifowuje i wygładza jedynki i zera" i jest "bezsensownie" drogi, spowodowała ... regres dźwięku. Było słychać zmiany na lepsze, Separacja, ciemniejze tło, przestrzeń - szerokość i głęgokość , transparentność planów ... ale jednocześnie "siało" po dźwięku jakimś zakłuceniem, które nie pozwalało słuchać dłużej muzyki ... wymiana jednego zasilającego na "wyższą półkę" - progres, ale jeszcze nie to... po wymianie drugiego zasilającego .. stan obecny? .

Nie każda zmiana kabla, powodowała "ulepszenie" systemu. Zmiana toru zasilającego w M6si, potrafi całkowicie zmienić,  "charakter" grania całego systemu. 

To wszystko co napisałem to tylko osobiste doświadczenia z Muzyką i M6si, okupione ciężką pracą ... , 400 kilo dyfuzorów i absorberów na 3 piętro? i upływem kilku lat . No i oczywiście ja to jestem "z tych " co "słyszą kable" ... tfu tfu?

A Triangle to fajne kolumienki i u mnie na 20 metrach, dają radę?

Czym Ty Marcin "karmisz" Swoją " Bestię" ?? 

Może ktoś się jeszcze "wychyli"? ?

Miłego dnia ☀️

U mnie jako źródło MF M6CD oraz Cocktail Audio X45. Kolumny JBL L300 taki 40 letnie starocie ? 

Kabelki różne m.in Kimber Kable 8TC

 

8ED85E3E-C3E5-4FFA-A8F8-DA85E93D4A47.jpeg

8 godzin temu, Ronaldo9 napisał:

Miałem  na parę dni kolegi (delta  signature) 

Screenshot_20200417-202323_Gallery.jpg

I jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Marcin Wielgus said:

U mnie jako źródło MF M6CD oraz Cocktail Audio X45. Kolumny JBL L300 taki 40 letnie starocie ? 

Kabelki różne m.in Kimber Kable 8TC

 

8ED85E3E-C3E5-4FFA-A8F8-DA85E93D4A47.jpeg

I jak ?

Jak widać na zdjęciu , rozmiar robi swoje.na basie tylko 2 x18 ale w 16m2  w zupełności to wystarczy. Szczerze  mówiąc  to  z moich 2,5way spendor  bas jest wystarczający. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.