Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2

Rekomendowane odpowiedzi

11 minutes ago, Sklep.RMS.pl said:

Mak gra kompletnie innym dźwiękiem - dużo szczuplejszym i z natury pasuje do kolumn o spokojnym barwnym charakterz. Luxman z kolei bardzo różnicuje nagrania -  jedne brzmią świetnie, inne kiepsko. Z Nuvistą trudno trafić na nagranie które zagra tak że pożałujesz jej kupna - tutaj dostajesz gęste masywne brzmienie o mocnym charakterze. 

Dziękuję bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów i pozwolę sobie dodać moje pierwsze wrażenia po porównaniu M6si do Dayens Ecstasy III w moim systemie. Dziękuje koledze Izapat za m6si jak na razie jestem zadowolony. Krótki opis wstawiłem z mojej wypowiedzi w innym Klubie.

W jedną z sobót lipcowych z kolegą Łukaszem (Lublin z województwem -Klub dobrego brzmienia - szersze komentarze kolegi)

udało się nam trochę posłuchać dwóch zestawów kolumn i wzmacniaczy. Ja od dłuższego czasu dobierałem sobie drugi zestaw do słuchania na co dzień i chyba zakończę poszukiwania. Słuchaliśmy z Łukaszm  Gato Audio FM-15 w połączeniu z Musical Fidelity M6si i Dayens Ecstasy III. Refleksje są takowe, że oba wzmacniacze grają trochę inaczej. Dayens gra ciepło, miękko i dobrze się będzie spisywał z zimnymi ostrzej grającymi kolumnami. M6si natomiast gra bardziej neutralnie i w moim przypadku bardziej mi się podoba w połączeniu z Gato od Dayensa. Wcześniej słuchałem JmLab 906 i w połączeniu z nimi Dayens bardzo dobrze się uzupełniał. Dayens też ma inny sposób budowania stereofonii,  w porównaniu do m6si. Scena dźwięku jest plasowana stosunkowo daleko za linią kolumn (wszystko oczywiście zależy od warunków odsłuchowych pomieszczenia ale wnioski z kilku pomieszczeń wydają mi się podobne) i rozciąga ją dość szeroko poza rozstaw kolumn, ale niestety głębia plasacji instrumentów nie jest tak duża, może dla tego, że dźwięk i tak jest daleko odsunięty od linii kolumn. M6si, buduj natomiast scenę od lini kolumn w głąb dość daleko, i dobrze rozkłada instrumenty w tej płaszczyźnie. Można wyróżnić, co gra bliżej co dalej, wydaje się, że ma lepszą separację instrumentów. Oczywiście są to moje odczucia subiektywne. Z drugiej strony ze względu na większą moc M6si (2x220W przy 8Ohm.) posiada większa dynamikę grania i bardziej wyznaczony bas, pomimo, że Dayens przy swojej mocy, też wypada dobrze na tle innych wzmacniaczy. To tak trochę wniosków z odsłuchu. Testowaliśmy  też działanie kondycjonera prądu Łukasza Nu Prime. Szczerze pozytywnie mnie zaskoczył, faktycznie dużo wnosi porządku i ładu do nagrania, dając lepsze czarne tło utworom, pozbawia nagrań nerwowości, nie mylić z utrata dynamiki. Zazwyczaj większość sprzętu przy nie najlepszym zasilaniu charakteryzuję się zaśmieceniem przekazu i nerwowością grania. Dobry kabel zasilający ma jednak mniejszy wpływ.

tawiłem

odsluch 25072020.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Testowaliśmy  też działanie kondycjonera prądu Łukasza Nu Prime. Szczerze pozytywnie mnie zaskoczył, faktycznie dużo wnosi porządku i ładu do nagrania, dając lepsze czarne tło utworom, pozbawia nagrań nerwowości, nie mylić z utrata dynamiki. Zazwyczaj większość sprzętu przy nie najlepszym zasilaniu charakteryzuję się zaśmieceniem przekazu i nerwowością grania. Dobry kabel zasilający ma jednak mniejszy wpływ.

Ten NuPrime robi robotę. Za tę kasę naprawdę dobrze się sprzedaje. Jak ktoś ma ampa za 12-15 koła to już rozsądny wybór. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mak gra kompletnie innym dźwiękiem - dużo szczuplejszym i z natury pasuje do kolumn o spokojnym barwnym charakterz. Luxman z kolei bardzo różnicuje nagrania -  jedne brzmią świetnie, inne kiepsko. Z Nuvistą trudno trafić na nagranie które zagra tak że pożałujesz jej kupna - tutaj dostajesz gęste masywne brzmienie o mocnym charakterze. 

No to zbieram kasa na wypożyczenie bo mnie zainteresowaliscie. Ciekawe czy przeskoczy dzielone pre, amp, power z włoskiego Aloia . Będę się do was odzywał. Nie sądziłem że tak drogi sprzęt tak dobrze się sprzedaje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Czy rca vdh hill pasuje do tej integry???

Mam VdH the second z M6500 - jest dobrze no ale Nu-Vista to wyższa półka a twoja 800 to 2 półki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, Marcin Wielgus said:


Widziałem już kiedyś w sprzedaży czy to jest-Produkt Musical Fidelity? Niech panowie z RMS się wypowiedzą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W necie wyczytałem że to kable do starej nu visty.Ja dzisiaj  zdecydowałem się kupićw ciemno  IC vdh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W necie wyczytałem że to kable do starej nu visty.Ja dzisiaj  zdecydowałem się kupićw ciemno  IC vdh.

Tak moze być. Ale jak to srebro to jak inne srebro . Ciekawe co to zgrubienia ? Filtry ferrytowe ?
Te VdH kupiłeś co powyżej pisałeś ? Daj znać jak ci zagrało.
Ja mam the second I the wind ale teraz na glownikach mam kimber kable 8TC które dla Tannoy definition DC10ti byly za jasne a VdH były super


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Marcin Wielgus said:


Tak moze być. Ale jak to srebro to jak inne srebro . Ciekawe co to zgrubienia ? Filtry ferrytowe ?
Te VdH kupiłeś co powyżej pisałeś ? Daj znać jak ci zagrało.
Ja mam the second I the wind ale teraz na glownikach mam kimber kable 8TC które dla Tannoy definition DC10ti byly za jasne a VdH były super


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak kupilem the hill. Jako glosnikowe mam vdh revelation. Jeszcze tylko dwie sieciowi i system złożony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ale od kiedy jesteśmy dystrybutorem niczego takiego nie było w ofercie. Być może to jakiś eksponat muzealny. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sklep.RMS.pl napisał:

Ciekawe, ale od kiedy jesteśmy dystrybutorem niczego takiego nie było w ofercie. Być może to jakiś eksponat muzealny. 

Na to wygląda. Jeden z kolegów napisał że stara Nu-Vista miała takie internety ale to już lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze lepiej. Miałem przyjemność zjeść kolację z Michaelsonem i pamiętam naszą zażartą dyskusję oraz jego stanowisko, że kable nie grają ? 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Sklep.RMS.pl napisał:

No to jeszcze lepiej. Miałem przyjemność zjeść kolację z Michaelsonem i pamiętam naszą zażartą dyskusję oraz jego stanowisko, że kable nie grają ? 

Nie zna się facet ?

Ja osobiście mam dystans do kabli. Głośnikowe słyszę w moim systemie i z moimi uszami ale interkonekt to ma być solidny przewodnik ale jego wplyw u mnie jest pomijalny, ale podkreślam w moim systemie i moje uszy bo wierzę że komuś mogą wpływać na dźwięk. Jak dla mnie opinia Michaelsona utwierdza mnie w nie wydawaniu tysięcy na kable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

Nie zna się facet ?

Ja osobiście mam dystans do kabli. Głośnikowe słyszę w moim systemie i z moimi uszami ale interkonekt to ma być solidny przewodnik ale jego wplyw u mnie jest pomijalny, ale podkreślam w moim systemie i moje uszy bo wierzę że komuś mogą wpływać na dźwięk. Jak dla mnie opinia Michaelsona utwierdza mnie w nie wydawaniu tysięcy na kable

Myślę,że do dwóch tyś. na kabelek można wydać.Gorzej się robi,gdy interkonekt potrafi kosztować 50tyś,wtedy robi się czarna magia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kablami bywa różnie.kiedys mialem hegla h 80 z kablami qed i w jednym  z  testów  wyczytałem że hegel poleca kable tellurium q,i zeczywiscie roznica była. Następnie mialem marantz pm11s3+sa11s3 i na testy wypozyczylem xlr  od tanich van damme po chorda Sarum t(2500£)i roznic żadnych  nie było.w sobotę  kolega podrzucił  mi zasilajacy RUSSA ANDRUWS 500 za jakies 3kzl  i tez szalu nie było, a po zmianie na moją supre oboje stwierdziliśmy ze dzwiek zrobił się bardziej szczegółowy. Więc  dla tego proponuję  testować i samemu oceniać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kablami bywa różnie.kiedys mialem hegla h 80 z kablami qed i w jednym  z  testów  wyczytałem że hegel poleca kable tellurium q,i zeczywiscie roznica była. Następnie mialem marantz pm11s3+sa11s3 i na testy wypozyczylem xlr  od tanich van damme po chorda Sarum t(2500£)i roznic żadnych  nie było.w sobotę  kolega podrzucił  mi zasilajacy RUSSA ANDRUWS 500 za jakies 3kzl  i tez szalu nie było, a po zmianie na moją supre oboje stwierdziliśmy ze dzwiek zrobił się bardziej szczegółowy. Więc  dla tego proponuję  testować i samemu oceniać 

I nie sugerować się ceną, co wg mnie wynika z twojego wpisu.

Zgadzam się z tobą 100%


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2020 o 12:16, Ronaldo9 napisał:

Z kablami bywa różnie.kiedys mialem hegla h 80 z kablami qed i w jednym  z  testów  wyczytałem że hegel poleca kable tellurium q,i zeczywiscie roznica była. Następnie mialem marantz pm11s3+sa11s3 i na testy wypozyczylem xlr  od tanich van damme po chorda Sarum t(2500£)i roznic żadnych  nie było.w sobotę  kolega podrzucił  mi zasilajacy RUSSA ANDRUWS 500 za jakies 3kzl  i tez szalu nie było, a po zmianie na moją supre oboje stwierdziliśmy ze dzwiek zrobił się bardziej szczegółowy. Więc  dla tego proponuję  testować i samemu oceniać

U mnie wymiana jednego kabla, Harmonix Nogami w "systemi kabli" : Pangea 14se i 9seMkII oraz Knack Lab,  wprowadziło pewne "ulepszenie"... w dźwięku. Wymiana całego zestawu dała dopiero niezłego "kopa". 

Myślę że testowanie jednego kabla ma sens w grupie kabli na tym samym "poziomie brzmienia" ... nie wiem jak to lepiej ująć.

Super kabel w systemie, z kablem "pudełkowym", nie "pokaże" zbyt wiele. A najlepszy element systemu,  nie zagra lepiej, niż ograniczające je "Towarzystwo". 

Takie moje wnioski 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Adah said:

U mnie wymiana jednego kabla, Harmonix Nogami w "systemi kabli" : Pangea 14se i 9seMkII oraz Knack Lab,  wprowadziło pewne "ulepszenie"... w dźwięku. Wymiana całego zestawu dała dopiero niezłego "kopa". 

Myślę że testowanie jednego kabla ma sens w grupie kabli na tym samym "poziomie brzmienia" ... nie wiem jak to lepiej ująć.

Super kabel w systemie, z kablem "pudełkowym", nie "pokaże" zbyt wiele. A najlepszy element systemu,  nie zagra lepiej, niż ograniczające je "Towarzystwo". 

Takie moje wnioski 

 

Drugi  zasilajacy to audioqest ngr4(270£)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adah napisał:

U mnie wymiana jednego kabla, Harmonix Nogami w "systemi kabli" : Pangea 14se i 9seMkII oraz Knack Lab,  wprowadziło pewne "ulepszenie"... w dźwięku. Wymiana całego zestawu dała dopiero niezłego "kopa". 

Myślę że testowanie jednego kabla ma sens w grupie kabli na tym samym "poziomie brzmienia" ... nie wiem jak to lepiej ująć.

Super kabel w systemie, z kablem "pudełkowym", nie "pokaże" zbyt wiele. A najlepszy element systemu,  nie zagra lepiej, niż ograniczające je "Towarzystwo". 

Takie moje wnioski 

 

Zgadza się.System zagra tak ,na ile pozwoli najsłabsze ogniwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Ronaldo9 napisał:

Drugi  zasilajacy to audioqest ngr4(270£)

A jak jest u Ciebie z akustyką? Jak reszta okablowania, głośniki i kable głośnikowe no i sygnałowe... , wszystkie mają znaczenie...

Gdybyś zapytał ..., szukał bym koherencji z drugim kablem audioqesta. 

Edytowane przez Adah
Nie chcę tworzyć nowego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Adah said:

A jak jest u Ciebie z akustyką? Jak reszta okablowania, głośniki i kable głośnikowe no i sygnałowe... , wszystkie mają znaczenie...

Gdybyś zapytał ..., szukał bym koherencji z drugim kablem audioqesta. 

 MÓJ SALON MA 17mkw.Pomiarów nie robiłem wiec nie wiem  jaka jest  u mnie  akustyka ale powiesiłem 7 paneli pochłaniających 100 x50 x 10 cm.trzy za tv i cztery za sofa.kable głośnikowe to VDH REVELATION a IC  to vdh Name ale na dniach dojedzie do mniej  vdh Hill. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ronaldo9 napisał:

MÓJ SALON MA 17mkw.Pomiarów nie robiłem wiec nie wiem  jaka jest  u mnie  akustyka ale powiesiłem 7 paneli pochłaniających 100 x50 x 10 cm.trzy za tv i cztery za sofa.kable głośnikowe to VDH REVELATION a IC  to vdh Name ale na dniach dojedzie do mniej  vdh Hill. 

Czyli "Towarzystwo" na poziomie,  Super że masz już panele. Myślę że czas na trochę dyfuzji ? ...tak dla równowagi... , i możliwości zbadania, skuteczności działania w "zestawie z Absorberami" , oraz rozstawień.  U siebie (20m2) wybrałem opcję, "martwa scena, żywy Tył". Testowałem u siebie panele pochłaniające z tyłu i ..." głusza "... . ale to kwestie, raczej indywidualne.

Ostatnia wymiana kabli zasilających spowodowała "wzrost skuteczności muzycznej?, prądowej?" - panele do tej pory stojące  w oknach ( niezbędne do tej pory - "burzące scenę"), są już niepotrzebne . ?

A do musicala, zasilanie wybieraj z "szerokim gardłem" ?. ... w kablach, seri zasilającej Adioquest, jest w czym wybierać... A najdroższy pozwolił by, w idealnych warunkach, wyciągnąć z Naszych "MF smoków" to co najlepsze... ?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ronaldo9 napisał:

MÓJ SALON MA 17mkw.Pomiarów nie robiłem wiec nie wiem  jaka jest  u mnie  akustyka ale powiesiłem 7 paneli pochłaniających 100 x50 x 10 cm.trzy za tv i cztery za sofa.kable głośnikowe to VDH REVELATION a IC  to vdh Name ale na dniach dojedzie do mniej  vdh Hill.

... doczytałem jaki masz wzmacniacz? , ... nie oszczędzał bym na zasilaniu... i może wystarcz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ronaldo9 napisał:

Chcesz powiedzieć  że np.sprzet za $$$$nie zagra na 100% bo podpięty jest pod  kable za np 500$ ???

Zagra.Co ma nie zagrać i to nie jest kwestia ceny,bo te tańsze też mogą zagrać lepiej.Chodzi o odpowiednią konfigurację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ronaldo9 napisał:

Chcesz powiedzieć  że np.sprzet za $$$$nie zagra na 100% bo podpięty jest pod  kable za np 500$ 

Tak myślę i jest to sprawdzone na przykładzie mojego M6si, A skala wielkości zmian jest ogromna? 

Ważna  jest również jakość prądu.

W czasach przed kondycjonerem?, jakąś przestrzeń i separację mogłem usłyszeć, tylko w nocy... A czasem i to nie wychodziło, bo było dużo zakłóceń. 
Może jakiś sprzęt jest „strojony” na kabel „pudełkowy” - nie wiem...
„Lampa” nie jest chyba tak wrażliwa na kable....

Miałem taki przypadek: „pudełkowiec” Lab 12, w czasie „wypalania” zagrał Z systemem przez 10 minut Jak marzenie, powietrze aż iskrzyło od dźwięku, ale to była Tylko chwila. Po „wypaleniu” był nie do słuchania- Tylko jazgotliwy. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 28

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.