Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Arek__45

(Konto usunięte)

>Arek

 

Niestety, wysyłka tylko do U.K. Chyba że się dogada ze sprzedającym.

Arek, co to za model w drugim z podanych przez ciebie linków?

 

P.S. W zakładce DIY szykuje się klon, albo coś, co w każdym razie będzie bazowało na A1. Projekt jakby co, to rozpocznie się pewnie już na nowym forum które lancaster teraz w bólach (nie za wielkich;)) montuje. Jutro chyba pierwsze odpalenie, a pierwszy tydzień testowanie. Oczywiście klub Miłośników MF od razu tam się pojawi. Miejmy nadzieję że to www.audiohobby.pl zakończy się sukcesem. Pomijając to, że i tak z tego forum zacznie się robić pod nowymi rządami kicha (w każdym razie dla większości forumowiczów), to ja jakoś tak nieswojo się tu czuję mając świadomość, że unosi się tu nad naszą spontaniczną dotąd aktywnością jakiś prezes, zarząd , sztab marketingowców , pracowników "koncepcyjnych" oraz kapitał który ma się zwrócić i pracować na całe to towarzystwo i udziałowców.

Kto lubi powiew wolności to pewnie na audiohobby będziemy się spotykać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm mam w domu MF A 300 -

 

i wydaje mi sie ze to jest bardzo fajny

- a jednoczesnie dosc prymitywny w budowie wzmak...

 

wiadomo ze cena wzrasta - potrzeba 2 Trafa...

 

- ale jakosc co do A1 tez powinna niepomiernie wzrosnac...

 

moze ktos rozkmini tego A300 i pociagnie taki watek

- wtedy sterowanie nawet ciezkimi kolumnami (mam ELACi 209 JET 3ohm i chodzi bardzo fajnie!)

nie powinno sprawic zadnych problemow... - moze warto rozwazyc taka propozycje???

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poszukuję pilota do A300,ewentualnie jakiś zamiennik.Praktycznie zależy mi tylko i wyłącznie na "volume",zmiana źródeł nieistotna.Jakie inne marki mają kompatybilne remote do MF?Za wszelkie sugestie będę wdzięczny,propozycje odsprzedaży "leniucha" też będą mile widziane.

 

pozdrawiam.oct.

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem od niedawna posiadaczem (nie wiem czy szczęsliwym bo był mocno grzebany albo naprawiany), MF100X tego z wentylatorkami, chodzą one tak cicho, że nawet przy otwartych fajerkach nic nie słychać, gra ze starymi podłgówkami, które z innymi wzmacniaczami strasznie zamulały, a MF radzi sobie z nimi wyśmienicie, aż strach pomyśleć co będzie jak podłączyć go do przyzwoitego sprzetu z klasą.

pozdrawiam radza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagra lepiej pod warunkiem, że dołożysz dobry preamp czyli o wiele lepszy niz w integrze A3 lub CD o nieprzęciętnej jakości wyjściu regulowanym.

Electrocompaniet to inne brzmienie i jednak wyższa półka ale nie kazdenu może sie podobać.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo milo wspominam A1 i A1x (nie mylic z A-x1), to jedne z najlepszych wzmacniaczy jakie slyszalem,niestety potem bylo juz tylko gorzej, A 3.2 Amp mialem nawet kupic ale po przyniesieniu na probe do domu i podlaczeniu nie bylo ciekawie.

Mam nadzieje nowa A1 bedzie miala ta klase Kaloryfera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Tyle lat szukałem, przebierałem w sprzęcie i ciągle to było nie to!Męki przechodziłem ogromne czy trafię na brzmienie, które mi odpowiada i o którym marzę?Aż usłyszałem Musical Fidelity A2.Już po pierwszych dźwiękach byłem szczęśliwy,że wreszcie znalazłem!Dokupiłem jeszcze odtwarzacz CD (bo wcześniej była mowa o wzmacniaczu)z tej samej serii i mam spokój!Teraz mogę się delektować swoją muzyką i pięknym wyglądem moich ślicznotek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam klubowiczów i gości!

Proszę o pomoc , od pewnego czasu poszukuję pilota do MF3 CD czym mogę go zastąpic ( samouczący raczej odpada - nie mam go czym uczyc - chyba , że jest ktoś z Warszawy kto by mi w tym pomógł ) .

Pozdrawiam robert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znakomity klub Clo założyłeś. Jak czytam w którejś z wypowiedzi - nowsze modele MF (w porównaniu z E11) oferują jaśniejsze brzmienie? Dla mnie najlepsze byłoby wierne odtworzenie brzmienia E11 w jakimś nowym modelu, z dodaniem większej mocy. Owszem, średnica jest ciepła, scena wychodząca bliżej słuchacza, jest wrażenie obcowania z instrumentem powiedzmy fortepianem grającym w pomieszczeniu, a góra jest nieotwarta, niejasna i nieszczegółowa! To jest to co lubię. Może ktoś się orientuje który nowszy model pozwala przeżyć to jeszcze raz, bo inaczej zostanie mi chyba tylko E11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakew

 

Jeśli chcesz mocniej ale z wiekszym wyrafinowaniem i wszystkimi zaletami E11 podniesionymi do sześcianu ale bez rozjasnienia z wiekszą precyzja, przejrzystością i nieporównywalnie lepsza przestrzenią to tylko MF A3 (nie A3.2, 3.5). S/H to 2kzł - 2.5kzł.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A3, zeznanie melomana:

 

Summary:

Open and detailed, but tonal balance is heavily treble-dominated / bass light. Definitely a "try before you buy" product.

 

Strengths:

Open spacious soundstage, especially with 196KHz upsampling where the detail really shines through. Well & solidly made.

 

Weaknesses:

Tonal balance is very treble-dominated, this really irritated after only a few minutes - I couldn't live with this.

 

Otóż jak wspomniałem, ja też dostaję wysypki gdy wzmacniacz zapewnia szczegółowy odsłuch talerzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem kiedyś okazjonalnie w salonie i mam wrazenie, że będzie jasniejszy.

 

Jeśli róznica w cenie będzie znaczna to mocno bym sie zastanowił jednak nad A3 lub A300 albo zapolował na A308.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemnie dołączyć do przyjaciół klubu MF.Posiadam od niedawna wzmacniacz A2 A Class,grający z cd Elektra E624,24 bitowy(od jeszcze bardziej niedawna).Kabelki Van Den Hul The First Ultimate,głośnikowe Atlas Equator 2.0 i skromne kolumny Phonar Volume 1.1.Czy ktoś kiedyś skonfigurował coś podobnego?Przefajnie to gra,żadnych"zbyt obfitych",przepiękne średnie,wyrazisty bas i delikatna góra przy szczegółowym tle..Oczywiście polowałem na używkę MF i jestem very happy!Long Live Musical Fidelity!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest Musicals,nikt nie gada?Zamieniłem Van Den Hula The First Ultimate na Audionova Phobos.Nie to samo.Znacznie mniej średnich,delikatnie zaostrzona góra i poszerzony bas,jednak mniej szczegółowy.Normalne,inna półka cenowa.Ale nie jest żle.Niestety,puk puk kolumny.Trzeba chyba zbierać na adekwatne do sprzętu.Co polecacie?Tylko bez monitorków, please.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę sie powtarzał: JmLab, JmLab - najlepiej cos ze starzych serii np. Cobalt 810 lub Triangle tez raczej ze starszych.

 

Poszukałbym równiez cos z Cabasse i tu również ze starszych serii Jonki, Irose

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

a ja mam pytanie o integre Musical Fidelity XA1.

wyglada niepozornie ale to ma grac rzecz jasna...

czy jest to sprzet warty uwagi?

czy wysteruje glosniki Ruark Talisman II?

zrodlo rotel 965bx limited edition discrete + prawdopodobnie zhaolu, wszystko polaczone antydrutami.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do fanów MF

Chodzi o ten super klocek MF all-in-one, takie high-endowe wash-and-go ;-)

czy ktoś tego słuchał, oglądał?

jakieś opinie, wrażenia?

 

http://www.musicalfidelity.com/products/archived/kw250s.html

 

chyba już nieprodukowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.