Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  249 członków

Krell Klub
IGNORED

Klub miłośników Krella


josef

Rekomendowane odpowiedzi

Wymienione modele, to stare czasy Krella, te lepsze czasy. Znam KSA 250, (ktory pochodzi z tej samej serii, ale jest mocniejszy) i to dobry wzmacniacz, typowy stary Krell - bas, kontrola, przestrzen i neutralnosc, ale bez "szklanki" i bezdusznosci, ktora czasami towarzyszy nowszym konstrukcjom ten szanowanej firmy. Z czym ma ten wzmacniacz grac ?

 

Dzięki za informacje. Mam gamuta cd1 i Audio Physiki Tempo 2. Słucham głównie jazzu i klasyki ale nie stronie tez od dobrego rocka. Pokój ma 18 m2, słucham głównie późnymi wieczorami tak więc potrzebóje dobrej rozdzielczości i dynamiki również przy niskich poziomach głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Mam gamuta cd1 i Audio Physiki Tempo 2. Słucham głównie jazzu i klasyki ale nie stronie tez od dobrego rocka. Pokój ma 18 m2, słucham głównie późnymi wieczorami tak więc potrzebóje dobrej rozdzielczości i dynamiki również przy niskich poziomach głośności.

 

Bedzie grac bardzo dobrze, zwlaszcza klasyke i jazz. Z rockiem - jak prawie we wszystkich kombinacjach sprzetu - bedzie zalezec od nagrania. Kolumny sa bardzo dobre i beda w stanie pokazac przestrzen, i pelna scene dzwiekowa, ktora ten wzmacniacz moze wykreowac. Prawdopodobnie rowniez wycisnie z nich caly bas, jaki moga zagrac. Niestety nie sluchalem nigdy Gamuta, ale slyszalem duzo dobrych opinii na temat tego CD playera. Warto zadbac o dobre kable glosnikowe, bardzo polecam Chord Signature, ktorych sam uzywam ze swoim Krellem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Dzisiaj kolejne słowa uznania dla krell KAV 300i. Ten piecyk może zagrać tak jak nam pasuje, tylko trzeba się bardziej postarać niż w przypadku tańszych, mniej przeźroczystych klocków, które uśredniają itd.

W sklepie z profesjonalnym sprzętem muzycznym zakupiłem wtyki XLR procaba i kabel XLR z metra. Całość wyniosła zawrotne 35zł. Wtyki solidne, choć urodą nie grzeszą, kabel...niebieski :-)

Polutowałem, podłączyłem i...otrzymałem z nawiązką. Nowy xlr zagrał w stylu VDH firsta, tzn. z ciałem, barwą, miękko i przyjemnie. Bass pierwsza liga jak u Krella :D, góra słodka z pazuram, średnica pełna i rozdzielcza a wszystko podane ze świetnym timngiem i świetną stereofonią. Pewnie jak zwykle można lepiej(drożej) ale o ile i za ile? ZA 35 zylka jest porównywalnie jak z AQ Viperem po RCA, co dowodzi że KAV 300i lubi połaczenia zbalansowane i także odwdzięczy się z nawiązką za każdy lepszy pozostały element systemu. Choć KAV 300i zaznacza lekko swój charakter, to jak będziemy chcieli chłodno i analitycznie to wystarczy podłączyć odpowiednie źródło i analizowć skrzypnięcia czy mlaśnięcia, jak zechcemy ciepełka to podłaczamy kaloryferek i vuala. Kasa za jaką można kupić obecnie KAV 300i to okazja, trzeba tylko postarać się o towarzystwo i cieszyć się nieustannie. Chodzą pogłoski, że to najlepsza integra krella...tego nie wiem, ale na razie daje mi wszystko czego oczekuję po dobrym wzmacniaczu, a nawet więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stereovox albo Cardas-zobaczysz co tracisz.Też lubię ten wzmacniacz,a jeszcze bardziej z Krell KBL.

 

Napewno spróbuję.

Co to jest Krell KBL?

 

Napewno spróbuję.

Co to jest Krell KBL?

Panowie, a czy ktoś próbował zaaplikować KAV 300i lepsze gniazda gł. lub XLR?

A może coś innego przynosi wymierne efekty?

W tak świetny wzmacniacz warto inwestować chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno spróbuję.

Co to jest Krell KBL?

 

 

Panowie, a czy ktoś próbował zaaplikować KAV 300i lepsze gniazda gł. lub XLR?

A może coś innego przynosi wymierne efekty?

W tak świetny wzmacniacz warto inwestować chyba.

Krell KBL to preamp ,niegdys referencyjny.Wymieniłem w moim terminale głosnikowe na srebrzone,rodowane.To łatwa,bezinwazyjna zamiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spięcie duetu KAV300i/300cd parą XLR-ów (profesjonalne mikrofonowe Klotze MY206 zakończone Neutrikami - koszt niecałe 100zł) wyleczył mnie skutecznie z wariacji w temacie drogich interkonektów.

Naprawdę warto było spróbować.

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asmon a ja niestety miałem okazję porównywać Klotza z wysokim modelem Norodsta i dźwięk był całkowicie inny.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryle grają z krylami. wszyscy chwalą się jakie to druciki je łączą, a może napiszecie co na końcu drucików Wam miodnie gra : głośnik jakiś, kolumienka diy czy jeszcze jakieś inne cudo.Napiszcie może również co NIE zagrało i dla czego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryle grają z krylami. wszyscy chwalą się jakie to druciki je łączą, a może napiszecie co na końcu drucików Wam miodnie gra : głośnik jakiś, kolumienka diy czy jeszcze jakieś inne cudo.Napiszcie może również co NIE zagrało i dla czego ?

Iluminatory i będzie OK.Unikałbym wszelkich jazgotników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/krell-kav-400xi-czarny-warszawa-i1511655171.html

czy Waszym zdaniem jest to propozycja warta grzechu?

 

Ci handlarze to jednak psują rynek - kilkuletni sprzęt za 5800 jak nowy ksztuje tysiąc wiecej!? :)

 

Choć podobno ten 400xi brzmi bardziej krellowo niż nowa wersja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Posiadam cd yamaha 2000. Wiem, że bywa ona zestawiana poprzez XLR z krellem S-300i. U mnie byłby to Stereovox Colibri.Jak zabrzmi taki zestaw?

Mam zamiar zmienić wzmak i krell s-300i wydaje się bardzo dobrą opcją. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.miron3333

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Posiadam cd yamaha 2000. Wiem, że bywa ona zestawiana poprzez XLR z krellem S-300i. U mnie byłby to Stereovox Colibri.Jak zabrzmi taki zestaw?

Mam zamiar zmienić wzmak i krell s-300i wydaje się bardzo dobrą opcją. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.miron3333

 

Akurat słuchałem takiego zestawu - s2000 i s300i na xlr nordosta... Swoje wrażenia opisywałem stronę, czy dwie wcześniej. Było w porządku, lecz bez rewelacji - yamaszce z krellem zabrakło nieco wigoru i ikry. Jeżeli masz teraz wzmak z tej samej półki co cd-k, to pewnie po zamianie na krella będzie się podobać, ale też szybko znudzi i będziesz szukał jakiegoś lepszego, bardziej detalicznego źródła, które pozwoli krellowi rozwinąć szkrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrócę do oznaczenia CE. Norma unijna dokładnie określa kształt ,krój,rozstaw czcinek (tak jak w odsyłaczu kolegi http://pl.wikipedia.org/wiki/Oznaczenie_CE) Natomiast to co mamy zaprezentowane na zdjęciach odbiega znacznie od wzorca. Swego czasu chyba "rzeczpospolita " informowała o próbach podrabiania znaczka China Eksport z oryginalnym CE.

Czepiam sie ?

 

norma unijna dokladnie określa kształt,krój i odstep czcionki w znaczku CE. Kolega wyzej nawet dodał odsyłacz http://pl.wikipedia.org/wiki/Oznaczenie_CE. No i różni się na fotografii w sposób znaczący od wymaganego ! (posała o tym bodaj Rzeczpospolita) Czyżby chińskie rączki zmontowały 400setką i z tąd taki zalew tanich wzmacniaczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki......za tak pomocną informację.......ustrzegłem się od podróby....jeszcze raz dzięki

Co do podrabiania - tez mi się nie wydaje, zeby to był Chiński klon. Na jeden z fotek widać papiery, także warto zapytać właściciela czy to kupny w kraju czy import. Wiadome sprawa, ze importowane z USA nie koniecznie musza mieć robiona zmianę zasilania w autoryzowanym serwisie.

Jeżeli chodzi o cenę - to rzecz względna. Te 5500 to w zasadzie 50% tego co chce oficjalny dystrybutor. Mniej oficjalni chcą znacznie mniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niepokoi mnie tylko ten znaczek CE - czy to jest China Export ? bo nie za bardzo zgodny znak ze znakiem normy CE

 

 

Jak na razie Krell w Chinach wytwarza tylko urzadzenia podstawowej serii "S" (S-300i, S-350a...) informujac zreszta o tym stosownym napisem z tylu obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Krell z allegro ma odwrotnie założoną górną pokrywę. Jeśli długo grał w takiej konfiguracji, może być "wygrzany" dużo solidniej niż zwykle.

 

Podejrzenie próby podrobienia 400xi przez "chińskie małe rączki" jest absurdalne, ale powyższa poniekąd niezwykle celna uwaga Xfila mnie rozwaliła - gratuluję spostrzegawczości! :-)

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Krell z allegro ma odwrotnie założoną górną pokrywę. Jeśli długo grał w takiej konfiguracji, może być "wygrzany" dużo solidniej niż zwykle.

 

Dobrze ma założoną, przecież trafo jest przy przednim panelu - otwory są tam gdzie płytka przedwzmacniacza, czyli z tyłu.

 

PS. Mam u siebie CD S-350a. Jeszcze nie posłuchałem - na razie zdążyłem rozebrać i obfotografować. Napiszę więcej za tydzień dwa w moim wątku - chwilowo nie mam preampu aby tego w jakikolwiek sposób posłuchać :)

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ma założoną, przecież trafo jest przy przednim panelu - otwory są tam gdzie płytka przedwzmacniacza, czyli z tyłu.

 

PS. Mam u siebie CD S-350a. Jeszcze nie posłuchałem - na razie zdążyłem rozebrać i obfotografować. Napiszę więcej za tydzień dwa w moim wątku - chwilowo nie mam preampu aby tego w jakikolwiek sposób posłuchać :)

Dla rozwiania wszelkich wątpliwości:

http://www.htguide.com/forum/showthread.php4?t=14254

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ma założoną, przecież trafo jest przy przednim panelu - otwory są tam gdzie płytka przedwzmacniacza, czyli z tyłu.

 

 

Teraz ma juz dobrze (po interwencjach z forum - http://www.audiostereo.pl/krell-kav-400xi-czarny_80283.html). Wczesniej kratki chłodziły transformator.

Edytowane przez xfil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.