Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  249 członków

Krell Klub
IGNORED

Klub miłośników Krella


josef

Rekomendowane odpowiedzi

To może druga połowa to znalazła Może podzieli się swoim szczęściem.

 

Druga połowa dokonała zmian w systemie i ma nadzieję, że się udało:-)

 

Ale za jakiś czas zamienią się rolami z pierwszą połową...

 

A audio tak to właśnie wygląda. Ludzie, żyją nadzieją i radością z nowej zabawki... po jakimś czasie dochodzą do wniosku, że jednak coś można by tu poprawić albo coś nas irytuje. No i znów zaczyna się poszukiwanie super kontrolowanego i wspaniale rozciągniętego basu, naturalnej ale miłej dla uszu średnicy i aksamitnej a jednocześnie szczegółowej góry.

 

A takie cuś to jak kiedyś mawiano

 

TYLKO W ERZE;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dobre. Okazuje się, że w klubie tylko Tybero słuchał tych dwóch wzmacniaczy, a ile opinii....

PS. Ja też ich słuchałem, obu.

 

Miałem KAV300i, S300i i mam KAV 500i - wszystkie w jednym systemie, wiec róźnice opisuję.

Zresztą nie tylko ja miałem tą możliwość.

Słyszałem S550 i KAV400xi, ale że nie w moim systemie, więc nie wypowiadam się kategorycznie o nich, w porównaniu do ww. wzmacniaczy.

Bo nie było by to uczciwe wobec czytających, ale widać że to tylko ja mam takie podejscie.

Trudno, co robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz tu będzie wojna domowa

Podobno to jest tylko Forum opinii. Historia podpowiada jednak,że to wcale nie jest takie pewne. Okazuje się, że tylko niewielu miało możliwość porównania kilku wzmacniaczy Krella w tym samym torze i szacunek im za to, że ominęła ich pokusa do stwierdzenia, że coś zjadło drugie coś na śniadanie. Koledzy szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale założyciel Krella robi ładne cacka

DAgostino_Stereo_Silver_Small.jpg

 

Niestety z tego co ostatnio czytałem mają one problemy z przegrzewaniem się. Te eleganckie radiatory z miedzi nie wyrabiają. Forma zwyciężyła nad treścią:)

 

No i co ważniejsze te cacka są dostępne tylko dla osób z bardzo grubymi portfelami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niestety z tego co ostatnio czytałem mają one problemy z przegrzewaniem się. Te eleganckie radiatory z miedzi nie wyrabiają. Forma zwyciężyła nad treścią:)

 

No i co ważniejsze te cacka są dostępne tylko dla osób z bardzo grubymi portfelami...

Jednym słowem Nie wszystko złoto co się świeci Trochę to smutne że sprzęt który jest zaliczany ponoć to wysokiej półki i kosztuje bardzo dużo ma takie problemy Ja mogę powiedzieć w takim przypadku że jestem szczęśliwcem Bo mając sprzęt amplifon i na dodatek lampowy Nigdy nie miałem problemu z brakiem mocy a tym bardziej przegrzewaniem. A dodam że są to potworki i pracują wydawałoby się mało komfortowych warunkach bo jest to zaledwie 16 metrów kwadratowych. U Szymona Amplifona WM 300 ciągnie elektrostaty bez najmniejszego zająkniecia. Taki Dan mógłby się dużo nauczyć przy projektowaniu , od naszego Andruszy.

post-63276-0-94136200-1477904694_thumb.jpg

post-63276-0-59589300-1477905872_thumb.jpg

Edytowane przez Rafał.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem Nie wszystko złoto co się świeci Trochę to smutne że sprzęt który jest zaliczany ponoć to wysokiej półki i kosztuje bardzo dużo ma takie problemy Ja mogę powiedzieć w takim przypadku że jestem szczęśliwcem Bo mając sprzęt amplifon i na dodatek lampowy Nigdy nie miałem problemu z brakiem mocy a tym bardziej przegrzewaniem. A dodam że są to potworki i pracują wydawałoby się mało komfortowych warunkach bo jest to zaledwie 16 metrów kwadratowych. U Szymona Amplifona WM 300 ciągnie elektrostaty bez najmniejszego zająkniecia. Taki Dan mógłby się dużo nauczyć przy projektowaniu , od naszego Andruszy.

 

Krell robił też lampy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Krell robił też lampy?

 

Nie chodzi o amplifikacje , a o wydajność i bezawaryjność.

 

Sam miałem swego czasu s300i połączonego z magnatami Quantum 1003 i potrafił zadziałać czujnik termiczny ,

rozłączając cały uklad. Już nie wspomnę o tym że wt40 nie miała tego problemu dysponując jedynie 40 watami. Uważam że ta konstrukcja krella była nieudana Oczywiście to jest tylko moje zdanie

Edytowane przez Rafał.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s300i powstał kiedy p.dAgostino nie kierował firmą.Krell jes tylko marką,w której doszło do wrogiego przejęcia.

ja miałem Amplifona a innych było u mnie ze 6-miałem również kav300i-więc nieco umiaru.

naprawdę poniosła was fantazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki Dan mógłby się dużo nauczyć przy projektowaniu , od naszego Andruszy.

 

Wypiłeś coś mocniejszego?

 

Dan to LEGENDA świata TRANZYSTORÓW a Amplifon to z tego co pamiętam lampy więc co ma piernik do wiatraka?

 

Używałem przez kilka lat urządzenia przez niego zaprojektowanego i NIGDY nie miałem problemów z przegrzaniem. Te nowe wzmaki od Niego za chorą kasę to tworzy jako swoistego rodzaju biżuterię dla bogaczy. Więc projektuje tak aby się sprzedawało. Ale zrobił też wzmaka dla starych audiofilów

http://dandagostino.com/products-master-power-classic-stereo.php

I tu się nic złego nie dzieje...rozwala konkurencję aż miło...

 

 

Sam miałem swego czasu s300i połączonego z magnatami Quantum 1003 i potrafił zadziałać czujnik termiczny ,

rozłączając cały uklad.

 

Od kilku stron piszemy tu że s300i to chińskie CUŚ a nie prawdziwy Krell...

 

Więc na podstawie tego urządzenia nie można oceniać osiągnięć firmy Krell...zresztą wtedy już firmy bez Dana tylko z jakimiś cwaniakami, którzy go wyrolowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z tego co ostatnio czytałem mają one problemy z przegrzewaniem się. Te eleganckie radiatory z miedzi nie wyrabiają. Forma zwyciężyła nad treścią:)

 

No i co ważniejsze te cacka są dostępne tylko dla osób z bardzo grubymi portfelami...

 

Panowie. Proszę czytajcie ze zrozumieniem.

Odniosłem się do Twojego stwierdzenia, oraz opisałem bolączki mojego chinolca s300i.

Nie miałem,nie mam i nie będę miał podstaw ,aby pisać źle na temat starego krella. Kiedyś sam bardzo chorowalem na tą markę.

Jeżeli zostałem inaczej zrozumiany, to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem się do Twojego stwierdzenia, oraz opisałem bolączki mojego chinolca s300i.

Nie miałem,nie mam i nie będę miał podstaw ,aby pisać źle na temat starego krella. Kiedyś sam bardzo chorowalem na tą markę.

Jeżeli zostałem inaczej zrozumiany, to przepraszam.

 

Rafał, wygląda ten Amplifon tak efektownie, że śmiało możesz go wszędzie wklejać :)

W audio wszystko jest możliwe, to kto wie, może nawet DAN D'Agostino wybierze się na naukę do Staszowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Należy także wspomnieć o tym, że za projektem tego, jak i wielu innych urządzeń Krella stał Dan D'Agostino. Dziś jest to jedno z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk wśród konstruktorów wzmacniaczy z najwyższej półki. D'Agostino, Levinson, Carver czy Pass to niezaprzeczalnie pierwsza liga.

 

I niech tak zostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy także wspomnieć o tym, że za projektem tego, jak i wielu innych urządzeń Krella stał Dan D'Agostino. Dziś jest to jedno z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk wśród konstruktorów wzmacniaczy z najwyższej półki. D'Agostino, Levinson, Carver czy Pass to niezaprzeczalnie pierwsza liga.

 

I niech tak zostanie

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta aukcja w moim mniemaniu jest niepewna dla potencjalnego kupującego. Sprzedający wystawia konkretny sprzęt nie mając żadnych komentarzy. To zawężą grono zainteresowanych praktycznie tylko dla tych którzy będą mogli odebrać osobiście ten sprzęt.Wysyłka nie wchodzi w grę. Większy sens miałoby wystawienie na jakimś znanym portalu typu Allegro .Ale z tego co przeglądałem nie ma aktualnie takiego ogłoszenia.Pewnie zaraz ktoś napisze żebym pierd... się w łeb bo widzę same teorie spiskowe.Ale sprzedający robi to świadomie i wie co robi. Zaczynać na Ebay od sprzedaży z grubej rury nie dokonując żadnego zakupu??

Cena nowego zestawu 26000 EU ,uzywki ok 7-8tys EU.

http://www.audioasylumtrader.com/ca/listing/Amplifier-SS/Krell/FPB-450MCx-mono-blocks/230-volt-50-60hz/140946

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przekieruję tutaj moje pytanie, bo chyba tu będzie najwięcej osób zorientowanych w temacie. Chodzi mi o integrę Krella KAV-300 ew. końcówkę KAV-150a.

Co do KAV-300 z mojego internetowego śledztwa wychodzi, że były conajmniej 3 wersje:

- KAV-300iL - w nowym okrągłym srebrnym lub czarnym wzornictwie i z wyświetlaczem LED

- KAV-300i - z logotypem Krella (pisanym pełną nazwą) i trafem w środku po prawej stronie oraz pilotem membranowym

- KAV-300i - najstarsza, z logotypem K "na nóżkach", trafem po środku obudowy i normalnym pilotem

 

Choć są też zdjęcia z internetu tej z normalnym logotypem Krella (pisanym pełną nazwą) i tym starym standardowym pilotem.

 

Pytanie w jakich latach orientacyjnie były poszczególne produkowane ?

Była jeszcze bardzo zbliżona elektronicznie końcówka mocy KAV-150a już z nowym logotypem, ale elektroniką bliższą tej pierwszej wersji KAV-300i. Parametry końcówka ma praktycznie identyczne z integrą, pytanie czy podobnie brzmi i jest sens sobie nią głowę zawracać ?

 

Czy są jakieś znane w Polsce egzemplarze po przejściach, które trzeba omijać ?

 

Jakie są ew. koszty serwisu związane z wymianą elektrolitów ?

Edytowane przez barni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli ktos jest zainteresowany to moj 400xi jest na sprzedaz. Sprzet nie grzebany , nie przerabiany , bezawaryjny , nigdy nie naprawiany. Wersja europejska , kolor czarny , stan bardzo dobry. Egzemplarz bardzo zadbany i z atencją i dbaloscią uzywany. 2wlasciciel. Pilot, karton. Cena do uzgodnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

KAV150a produkcja od 2000r0

Ja mam KAV300i z tym pilotem, on ma trafo pośrodku starsze miały z boku, produkowany od 1998r285839-krell_kav_300i_integrated_amplifier.jpg

221135j84zkp8uxi8jy2he.jpg

KAV300iL produkowany od 2001r

Jesteś pewien? IMHO wersja z trafem na środku jest starsza. Potem były z trafem po lewej i ta właśnie występuje z pilotem zarówno klasycznym jak i membranowym. Edytowane przez Croolick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.