Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  250 członków

Krell Klub
IGNORED

Klub miłośników Krella


josef
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem KAV280CD, na co zwracać uwagę przy ewentualnym zakupie. czy są różne lasery zamienniki?

 

Ja kupiłem sobie jako zamiennik, w idealnym stanie CD Marantz 5000. Siedzi w nim ten sam transport co w 280. Jakby co to będzie oryginalny zamiennik a na razie czasami używam go do posłuchania muzyki za pomocą słuchawek w sypialni;-)

 

Lampizator kiedyś się nim mocno podniecał, gdy jeszcze nie robił przetworników za 70 000 PLN.

 

http://lampizator.eu/LAMPIZATOR/REFERENCES/Marantz%20CD5000/marantz5000.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ok, działa jakąś zwieche miał, dziwne ale najważniejsze że działa

 

RAz na jakiś czas warto wyciągnąć baterię i zewrzeć plus i minus...w instrukcji Diory wyczytałem x lat temu...zawsze działa :-)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakich latach KAV280CD był produkowany

W numerze 6/2002 miesięcznika Audio jest zamieszczony test rzeczonego Krella. W niedalekiej przeszłości (interesując się jednym z wystawionych na sprzedaż egzemplarzy) wysłałem zapytanie do producenta, który na podstawie podanego przeze mnie numeru seryjnego wskazał rok produkcji odtwarzacza - 2001. Czy był produkowany jeszcze po roku 2001 - 2002, nie wiem.

Edytowane przez arch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłeś go?

Niewątpliwie są to już urządzenia kilkunastoletnie. Fani Krella zaklinają rzeczywistość i twierdzą, że elektronika tego producenta się psuje, chyba że ktoś w nią niekompetentnie ingeruje. Szukam dalej, czekając (naiwnie ; nie wiem jak długo starczy cierpliwości) na egzemplarz z polskiej dystrybucji. Ostatnio sprzedawane egzemplarze z polskiej dystrybucji nie pochodziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnią rzecz na jaką bym patrzył, to czy amerykańskie dosyć wiekowe urządzenie jest z polskiej dystrybucji.

Weź pod uwagę kurs dolara w tamtych czasach i ilu ludzi w Polsce było stać na nowe urządzenie w takiej cenie. Poza tym przy naszym stanie posiadania i tak wiekowych urządzeniach rzadko kogo w Polsce stać na autoryzowany serwis. Więc jeżeli urządzenie takie było kiedykolwiek w serwisie to na 90% było w nieuatoryzowanym i ma założone na elementy "wg uznania" serwisanta. A z tym bywa różnie, bo jak wiadomo u nas kazdy kto ma zdjęcie wnętrzności i jest zapisany na audiostereo oraz elektrodę jest przeszkolonym specjalistą lepszym od autoryzowanego serwisu :) Skutkiem tego w Polsce szansa na znalezienie urządzenia z przegrzanymi ścieżkami, wstawionymi innymi elementami w prawym a innymi w lewym kanale, wstawionymi nieoryginalnymi przetwornikami itd jest bardzo duża. Na zachodzie serwisowanie urządzeń w nieautoryzowanych serwisach jest o wiele mniej popularne. Szansa, że trafisz urządzenie naprawione zgodnie z wymogami producenta jest o wiele większa. Poza tym jeżeli urządzenie ma w papierach wpisany przegląd lub naprawę w autoryzowanym serwisie jest to tylko jego zaletą. Większość z nich przy okazji robi pełny przegląd urządzenia, połączony ze smarowaniem, wymianą elementów które wiedzą, że bywały wadliwe oraz podlegały szybkiemu starzeniu.

 

PS. Miałem Krella CD300 z "awaryjnym" wg opinii z forów mechanizmem Teac-a z talerzykiem - chodził jak marzenie :)

Edytowane przez barni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektronika tego producenta się psuje, oczywiście ta część wypowiedzi winna mieć brzmienie "elektronika tego producenta się nie psuje"

Barni, co do zasady zgadzam się z Twoją wypowiedzią. Polak "potrafi", stąd mam ograniczone zaufanie do kupowania rzeczy używanych. To jest jednak loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barni, co do zasady zgadzam się z Twoją wypowiedzią. Polak "potrafi", stąd mam ograniczone zaufanie do kupowania rzeczy używanych. To jest jednak loteria.

 

No i jak na loterii można wygrać super nagrodę. Moja 280 działa już kilka lat bez ANI JEDNEGO problemu. Krell 400xi też działał kilka lat bez problemu. Ważne od kogo się kupuje urządzenia. Zwykle wystarczy kilka minut rozmowy aby poznać czy przed nami stoi audiofil dbający o swoje zabawki czy handlarz lub ktoś kto wciska nam minę.

 

W 280 nie za bardzo ma się co zepsuć jak się sprzętu używa z głową i nie majstruje po nocach;-). To był ich wyjątkowo udany CD tak pod względem budowy jak i dźwięku. A kiedyś krytykowany taniutki napęd Philipsa, teraz jest tylko plusem 280 bo wymiana jego to pikuś. W Krellu polegli na modelu SACD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak na loterii można wygrać super nagrodę. Moja 280 działa już kilka lat bez ANI JEDNEGO problemu. Krell 400xi też działał kilka lat bez problemu. Ważne od kogo się kupuje urządzenia. Zwykle wystarczy kilka minut rozmowy aby poznać czy przed nami stoi audiofil dbający o swoje zabawki czy handlarz lub ktoś kto wciska nam minę.

 

Właśnie to samo miałem napisać. Zawsze tak robię i jeszcze nigdy się nie sparzyłem. Poza tym, jeśli nie daleko, to zawsze można podjechać do sprzedającego i poprosić o rozkręcenie obudowy. W ręce lampka, lupa i jedziemy po kolei. Później odsłuch, nawet 3 godziny na różnych płytach żeby sprawdzić jak pracuje. Można wziąć swój CD i porównać czy Krell faktycznie lepszy. No i jak na początku, jeśli audiofil, to starannie kupował i dbał.

Polska dystrybucja to niepotrzebne zwiększanie problemów. Swojego KAV-300 kupiłem z Niemieckiej bo tam było taniej i syn kupił ojcu własnie tam, a nie w Polsce.

 

Dodam, że swojego KAV-280cd szukałem pół roku, aż w końcu po rozmowie ze sprzedającym stwierdziłem, że to jest to.

 

Pozdrawiam i życzę udanego zakupu.

Edytowane przez piszcz4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dodam, że swojego KAV-280cd szukałem pół roku, aż w końcu po rozmowie ze sprzedającym stwierdziłem, że to jest to.

 

 

Muszę przyznać, że znalezienie 280 w stanie w jakim mi by odpowiadała i z rąk jakie budziły zaufanie też mi zajęło jakieś 6 miesięcy. A odbiór osobisty jest dla mnie podstawą. To samo przy sprzedawaniu czegokolwiek. Oczywiście to często wydłuża okres oczekiwania na kupno/sprzedaż ale chroni przed rozczarowaniem i stratą sporej gotówki. W audio z drugiej ręki podejmowanie decyzji na spokojnie pomaga w wieloletnim cieszeniu się z zakupów;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Panowie :) W związku ze zmianą konfiguracji systemu mam do sprzedania końcówkę FPB-300cx i preamp KCT. Zestaw gra z klasą, w bardzo zrównoważony sposób. Jest to znaczące rozwinięcie KAV-400 itp. Szczegóły na wiadomym portalu aukcyjnym. Możliwość zakupu w zestawie lub osobno.

Edytowane przez ROXY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
Gość aqs

(Konto usunięte)

aukcja na,którą się powołujesz,na moje oko,jest bardzo wątpliwa.zwróć uwagę skąd będzie wysłany!

 

Zauważyłem, i są dwie takie same, jednak trzeba będzie w PL kupować

 

zawieziesz do p.Kałuży i ci zrobi.wszystkie Krelle mają uniwersalne zasilacze.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam, wraz z nabyciem Krella KAV-250cd/2 dopisuję się do klubu i od razu mam pierwsze pytanie. Otóż w historii znalazłem sporo dyskusji na temat "przerabiania" klocków z US z napięcia 120V/60Hz na "europejskie" 240V/50Hz. Właśnie, ale przecież europejskie napięcie to 230V/50Hz, tylko w UK mają 240V/50Hz, no i nurtuje mnie kwestia - czy były klocki Krella na 230V, czy po prostu na nasz kontynent mają wszystkie na tabliczce znamionowej 240V? I ewentualnie, czy jeśli były też wersje na 230V, to czy ktoś się orientuje, jakie ustawienia 3 "suwaków" w środku temu odpowiada w KAV-250cd/2?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.