Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  249 członków

Krell Klub
IGNORED

Klub miłośników Krella


josef

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niedawno zakupiłem końcówkę mocy KSA-200 i posiadam z nią mały problem może ktoś już się spotkał z czymś podobnym.

Konfiguracja aktualna sprzętu to:

CD Rotel RCD-991 Audiophile Edition

Preamp Rotel RC-972

Krell KSA-200

Infinity Kappa 9.2

 

Zdarza się przy głośniejszym słuchaniu na niektórych utworach ( najczęściej w miejscach gdzie jest potrzebny mięsisty bas ) że załącza się zabezpieczenie input (wg instrukcji) ( Dioda od włączenia się pali końcówka nic nie podaje do jej restartu ) Zaznaczę tutaj że wystarczająco wygrzana jest końcówka.

Sprawdzaliśmy to także na innej konfiguracji głośnikowej Infinity Kappa 9.0 które są cięższe w napędzeniu, preamp Rotel 970. i jest dokładnie to samo.

 

Moje podejrzenia w związku z tym że załącza się zabezpieczenie na wejściu idą w kierunku przedwzmacniacza. Patrząc po parametrach Rotela z goła różni się od preampów Krella

Dane techniczne:

5 wejść (VIDEO, TUNER, CD, AUX 1, AUX 2) +pętla magnetofonowa (TAPE MONITOR)

2 złocone wyjścia na końcówki mocy

Zakres przenoszonych częstotliwości: 4 – 100000Hz (+0dB, -3dB)

Całkowite zniekształcenia harmoniczne: 0,004%

Stosunek sygnał-szum: 95dB

Regulacja basu (100Hz) i sopranu (10kHz) w zakresie +/- 6dB

Przełącznik bezpośredniego przejścia sygnału TONE ON/OFF (odpowiednik Source Direct)

Czułość/impedancja wejściowa: 50mV/24kΩ

Czułość/impedancja wyjściowa: 1V/100Ω

Złocone terminale przyłączeniowe wejścia CD

Wejście AUX 1 może zostać przekształcone na PHONO przy pomocy specjalnego adaptera "PHONO BOARD"

Wyjście słuchawkowe (oddzielny wzmacniacz słuchawkowy)

Załączane przez stycznik gniazdo sieciowe do sterowania zasilaniem innego urządzenia wraz z przedwzmacniaczem (również przez kondycjonery marki Rotel)

Pilot zdalnego sterowania obsługujący cały zestaw audio (w zestawie)

Wymiary: szer.: 440mm, wys.: 72mm, gł.: 286mm (260mm bez wystających elementów)

Waga: 4,3 kg

 

Czy może ktoś już się spotkał z podobnym przypadkiem ?

Pozdrawiam

Edytowane przez miniportal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pierwsze co bym zrobił to połączył KSA XLR-ami z jakimś dobrym pre

Znakomita rada.

Jest tylko malutki problem KSA nie ma XLR :D

 

Ale chwila tutaj zapewne chodzi o 200S bo starsze modele KSA były w wersji bodajże 150 i 250

Edytowane przez vaski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedz.

Co do aqs no niestety nie ma XLR.

Vaski to jest zwykła bez s.

Na alledrogo jest w zakończonych ta sztuka.

 

Może jest ktoś w okolicach Poznania z dobrym preampem ? :)

Rozpatruję już zakup HTS chociaż chciałbym wykluczyć jakiś problem z końcówką przed zakupami (nic innego nie ma na tą chwilę) ale nie wiem czy ma regulację tonów.

Edytowane przez miniportal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te końcówki pomijając kwestę recap są dość wytrzymałe.

Jeśli chodzi o CD to jedyną jego regulacją jest dither

 

Specyfikacja CD:

Disc format: CD

Digital converter: dual 20-bit, 8 x oversampling

Frequency response: 5Hz to 20kHz

Dynamic range: 100dB

Signal to Noise Ratio: 115dB

Channel separation: 110dB

Total harmonic distortion: 0.0035%

Line output: 2V

Dimensions: 440 x 122 x 363mm

Weight: 7.7kg

 

Rotel parę klocków w miarę przyzwoitych wypuścił co do CD nie mam zastrzeżeń. Jednak jeśli chodzi o wzmocnienie to co Krell to Krell stąd zakup, od razu da się wyczuć różnice.

 

specyfikacja krc-3

Wzmocnienie: 6,5 dB

Pasmo przenoszenia: 20 Hz - 20 KHz (+/- 0,05 dB)

Zniekształcenia: <0,009%

Impedancja wejściowa: 47,5 kΩ

Impedancja wyjściowa: 15 Ω

Napięcie wyjściowe: 9 V/18 V (RCA/XLR)

Wymiary (W/S/G): 8,75/47,5/38,7 cm

Masa: 8,6 kg

 

patrząc również na inne preampy Krella to na impedancji wyjściowej są spore różnice ale nie wiem czy moje podejrzenia są trafione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel to pozostałość po wcześniejszym torze. Aktualnie będę szedł w Krella ale muszę coś wykombinować aby mieć możliwość delikatnej zmiany barwy tak jak w Rotelu.(Regulacja basu (100Hz) i sopranu (10kHz) w zakresie +/- 6dB)

Są ludzie którzy uważają to za błąd. Ja słucham różnej muzyki i wolałbym zachować ta możliwość. Salon nie jest małych rozmiarów a i nagrania nie zawsze są idealne i czasami trzeba podpicować dźwięk.

 

Czyli nie pozostaje mi nic innego jak szukanie kogoś z preampem w moich okolicach. Niestety wypożyczalni takiego sprzętu to raczej nie znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz miał prawdziwy preamp o odpowiednim wzmocnieniu i zapasie w napięciu (przeczytaj artykuł o KRC 3 który podlinkowałem jako przykład), to te regulacje przestaną być potrzebne,

Używanie regulacji wcale nie znaczy źle o Tobie czy nagraniach, tylko i mizerności właśnie PRE, imho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel to pozostałość po wcześniejszym torze. Aktualnie będę szedł w Krella ale muszę coś wykombinować aby mieć możliwość delikatnej zmiany barwy tak jak w Rotelu.(Regulacja basu (100Hz) i sopranu (10kHz) w zakresie +/- 6dB)

Choć sam jestem fanem Rotela, to potwierdzam zdanie kolegów, że RC-972 z Krellem KSA-200, to co najmniej mezalians. To jeden z najgorzej brzmiących preampów Rotela - i stąd się biorą później opinie typu "Rotel to badziewie w porównaniu do Krella"... Ale nie o tym - jeśli podkręcisz sobie regulacjami basu i sopranu, to sygnał na wyjściu będzie miał dużo większy poziom niż standardowy (1V) jednak wątpię by przesterował tą końcówkę, jeśli np. taki KRC-3 ma 9V na wyjściu - któryś z nich musi być uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tego S300i i mi się nie podobał. Ocieplili brzmienie i wyszedł jakiś taki nijaki. Krell to dla mnie energia, kontrola i dynamika. Sami sprzedawcy stwierdzili, że to nie jest Krell jak dawniej. Zresztą można kupić i posłuchać w domu, dużo jest tego na rynku wtórnym w Europie i w cenach dość niskich. Wolę brzmienie i jakość wykonania 400xi. Moim zdaniem pod względem wizualnym i jakościowym oraz cenowym to jest optymalne dzieło Krella w zakresie integr do 5000 PLN s/h

Przejalem od kumpla 500i,nie wiem jak te "mniejsze" ale ten jest wrecz brutalny,wali prosto z mostu,jenca nie bierze.W pewnym sensie jest swietny.Ahoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Przejalem od kumpla 500i,nie wiem jak te "mniejsze" ale ten jest wrecz brutalny,wali prosto z mostu,jenca nie bierze.W pewnym sensie jest swietny.Ahoj

 

Gratulacje świetny jest :) Jak masz jakiś dobry pre pd ręką to podłącz, zobaczysz co w tej bestii drzemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Oj powiem Ci,ze on sam daje rade-bez watpienia.A ten sam kumpel ma 280p ,moze kiedys wyludze na testy.serwus

 

Znam 500i jest moc :)

Ja mam końcówkę KAV250a + KRC-3 kontrola dynamika przestrzeń rozdzielczość, na wyższym poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam , szukam dobrego serwisanta do mojego KSA 150 , chciałbym mu zrobić przegląd ,sprawdzić czy trzyma parametry itd.

Najlepiej z okolic Poznania .

Wiele słyszałem o Panu Kałuży ! ma ktoś z kolegów namiar na tego Pana ? z jakiej cześci kraju ów Pan jest ? będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , szukam dobrego serwisanta do mojego KSA 150 , chciałbym mu zrobić przegląd ,sprawdzić czy trzyma parametry itd.

Najlepiej z okolic Poznania .

Wiele słyszałem o Panu Kałuży ! ma ktoś z kolegów namiar na tego Pana ? z jakiej cześci kraju ów Pan jest ? będę wdzięczny.

 

Kałuża to okolice Warszawy. Ale znajomy miał ostatnio problem się z nim skontaktować. Nie wiem na 100% czy dalej się tym zajmuje. To prawdziwy fachowiec od Krella.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , szukam dobrego serwisanta do mojego KSA 150 , chciałbym mu zrobić przegląd ,sprawdzić czy trzyma parametry itd.

Najlepiej z okolic Poznania .

Wiele słyszałem o Panu Kałuży ! ma ktoś z kolegów namiar na tego Pana ? z jakiej cześci kraju ów Pan jest ? będę wdzięczny.

Wysyłam Ci namiary do Waldka na PW, elektronik wysokiej klasy który przyjmuje do naprawy tego typu sprzęty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , szukam informacji o pre KSL , mało jest info o nim w sieci raczej o KSL -2, KRC , KBL , jak on wypada na tle młodszych braci . Był on produkowany w tych samych latach co najlepsze końcówki KSA. Czy nowsze preampy np. krc -3 lepiej się zegra z KSA - 150 ? czy może KSP-7B ? .Nie jestem w stanie przesłuchać ich wszystkich z przyczyn oczywistych , zajęło by mi to za dwa lata, znalezienie ich z możliwością wypróbowania. Pytam kolegów którzy zetknęli się z tymi preapami i mogłi by coś powiedzieć w odniesieniu do KSL !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ! Czy ktoś próbował sterować końcówką mocy krella z CD Ayon np.1sc ? Czy ayon z krellem się lubi ?. Jest na aukcji do sprzedania 280CD czy to któregoś z forumowiczów ? Jestem rozdarty między dokupieniem cd do mojego 500i a wymianą na końcówkę mocy.Nie mam pre więc takie kombinacje przychodzą mi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500i pójdzie do ludzi jeśli kupię końcówkę więc zostanę bez pre. CD jeszcze nie zmieniłem dla tego pytam czy ewentualnie Ayon jako CD+Pre+DAC do grania z kompa od czasu do czasu,

czy jednak 280 cd i zbierać kasę na dobre pre.

 

Ayon załatwia sprawę cd+pre+dac za jakieś 5-7tys. Inne cd + osobne pre to jakieś 10-15 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.