Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  249 członków

Krell Klub
IGNORED

Klub miłośników Krella


josef

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli urządzenie jest w idealnym stanie i nie było grzebane to można je wycenić nawet na 4 tys i taki egzemplarz jest ich wart. 5 tys to już spora przesada. Tyle warte są nowsze i lepsze, dobrze utrzymane 400xi a egzemplarze w stanie bardzo dobrym warte są nawet więcej. Inną kwestią jest to że są tacy, którzy twierdzą inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem przypomnieć, że na sprzedaż jest Pre Krell Phantom II, papiery, karton, pilot, pierwszy właściciel, sprzęt w stanie idealnym, mało używany. Cena do uzgodnienia. Powód sprzedaży, przesiadka na urządzenia D, Agostino. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kilka postów temu szukałem kogoś z KAV-400xi, kto umożliwi mi odsłuch wzmaka na moich kolumnach i dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów odsłuch już za mną. 400xi gra rzeczywiście bardzo interesująco - dynamicznie i precyzyjnie, na pewno nie zimno/bezdusznie. W międzyczasie miałem u siebie też Haiku Sol II i "czterysetka" zrobiła na mnie większe wrażenie. 

Pojawiła się jednak inna kwestia, trochę z boku, podczas wymiany wiadomości na prive usłyszałem, że Krell miewa problemy z kondensatorami SMD, ponieważ grając w klasie A mocno się grzeje. Z tego co twierdził mój rozmówca, powinno się je wymieniać profilaktycznie co 5-6 lat, bo bez tego może być spora bieda kiedy coś walnie. 

Takie info mocno mnie zdziwiło, bo traktuję (wciąż) Krelle jako solidne, przemyślane konstrukcje, które w tym przypadku miałyby mega piętę achillesową. Dodatkowo biorąc pod uwagę roczniki produkcji Krella to takie cykle 5-6 lat to już spokojnie każdy egzemplarz mógł ze 2-3 razy złapać.

Zna ktoś temat? Krelle tak mają? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, tmpd napisał:

Dzień dobry.Otworzyłem oddzielny wątek ale już umiera.Może w klubie Krella wskażecie głośniki do Krell KAV-300 i.Muzyka to rock i metal.Cena używek do 10 000PLN.

Dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam.

W tamtym wątku masz propozycje ok. 10 firm.
Które z nich udało Ci się przesłuchać, co Ci się podobało a co nie?
Proponować można wszystko, można np. polecieć po kolei z listy producentów kolumn i wypisać jak leci, musi być jednak jakiś punkt odniesienia, napisz czy któreś z tych kolumn słuchałeś, co grało dla Ciebie dobrze a co źle i w oparciu o to będzie prościej dalej doradzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, tmpd napisał:

Dzień dobry.Otworzyłem oddzielny wątek ale już umiera.Może w klubie Krella wskażecie głośniki do Krell KAV-300 i.Muzyka to rock i metal.Cena używek do 10 000PLN.

Dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam.

zamów w YB-Audio..doradzą ci który model w zależności od wielkości pokoju.

to są ładnie zrobione i dobrze grające kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piszcz4 napisał:

Akurat ten egzemplarz to radzę odpuścić. Jest po przejściach.

Może i "po przejściach", ale ja w ogóle się nie boję bezpośredniej konfrontacji z takim, co od nowości nikt do niego nie zaglądał - wiem dokładnie co i jak jest w nim zrobione, ale zawsze można pozostać technicznym ignorantem i szukać dziewiczego egzemplarza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mol01 mieszkal blizej, to juz bym tej 400 sluchal. Nie boję się dobrze naprawionych sprzętów, liczy się dźwięk, choć człowiek, który go naprawial i pewnie sporo $ wziął, opisując subiektywnie brzmienie- zrobił mu antyreklame, no coment... czy wam audiofile nigdy nic nie nawalilo? I co, do kubla? Problem pojawia sie problem, kiedy chcemy ozdrowienca sprzedać, a cebula nie pozwala się przyznać, że sprzęt byl naprawiany... tutaj mol01 uczciwie pisze o tym i dlatego pewnie cena niższa i można się dogadać... popieram! A co do krella, to na razie jestem w klubie rotela, ale jak się zbiorę i skonfrontuje, to moze do tego klubu się zapiszę :)

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mol01 napisał:

Może i "po przejściach", ale ja w ogóle się nie boję bezpośredniej konfrontacji z takim, co od nowości nikt do niego nie zaglądał - wiem dokładnie co i jak jest w nim zrobione, ale zawsze można pozostać technicznym ignorantem i szukać dziewiczego egzemplarza ;)

To że naprawiany to jedno, ale do tego nie posiada pilota, oryginalnego kartonu i dokumentów oraz kilka skaz. Na rynku pojawiają się 4-setki z pełnym kompletem producenta i w nieskazitelnym stanie a ta nie wiadomo co przeszła nim trafiła w ręce mol01. 

Dlatego uważam że w tej cenie ten egzemplarz lepiej ominąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piszcz4 napisał:

a ta nie wiadomo co przeszła nim trafiła w ręce mol01. 

Trafiła do mnie w stanie niemal perfekt, tylko u mnie trafiła na tak polecanego tutaj Pana Kałużę i taki jest efekt... tak się właśnie wychodzi, jak się słucha tego co napiszą na forum. A ja ze swojej strony teraz (po naprawie u człowieka z pasją, dla którego takie naprawy to hobby na emeryturze, a nie źródło utrzymania) mogę dać rok gwarancji na ten wzmacniacz.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, zaraz będzie, że taki wzmacniacz to powinien naprawiać autoryzowany serwis Krella, a nie hobbysta - tylko, że facet ma taką widzę, że mógłby wykładać "konstrukcję urządzeń Hi-Fi" na uniwersytecie (przez tydzień kontaktu z nim dowiedziałem się więcej niż przez lata w internecie), a w autoryzowanym serwisie (w którym ponoć pracował w/w Pan) rozłożyli by ręce i polecili zakup nowego modelu. Facet z zaciekawieniem uwijał się, bo sam był bardzo ciekaw, jak to zagra, a następnie oznajmił, że jego konstrukcje DIY kładą KAV-400xi na łopatki, ale chyba parę rozwiązań układowych skopiuje do swoich konstrukcji, by wyciągnąć z nich więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, piszcz4 napisał:

Pilot, karton, instrukcja to trochę jak rodowód. 

Z tym się mogę zgodzić, ale co do "przesadzonej ceny" już nie - normalnie ten model sprzedaje się po 5000-6000zł, oryginalny pilot można znaleźć za 200-300zł (ale można kupić na Allegro współpracujący uniwersalny za 20zł, a jak ktoś ma inny klocek Krella, to pilotem od tego innego go obsłuży), papiery i tak każdy po zakupie walnie w kąt i przy odsprzedaży ich nie dołączy, a jeśli chodzi o stan, to jest to urządzenie bardzo podatne na zarysowania ze względu na w pełni aluminiową obudowę (zwłaszcza w czarnej wersji) i podejrzewam, że większość egzemplarzy na rynku ma już jakieś skazy... więc moim zdaniem wycena jest jak najbardziej uczciwa (zwłaszcza, jeśli ktoś kupi poza Allegro 5% taniej). Włożyłem w naprawę tego wzmacniacza naprawdę sporo pieniędzy (i nie mówię tu o honorarium Pana na emeryturze) oraz zachodu, żeby ktoś w ogóle podjął się naprawy, więc teraz nie oddam go za 50% ceny rynkowej.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, piszcz4 napisał:

Mogą się w przyszłości przydać w razie jakiejś usterki. 

A nie boisz się, że będziesz się później woził na Allegro pół roku ze sprzętem "po przejściach"? No ja bym się zastanowił, czy nie opłacalniej będzie sprzedać za 50% ceny uszkodzony klocek...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2019 o 16:42, Manolo napisał:

Zna ktoś temat? Krelle tak mają?  

Wystarczy wejść w galerię polecanego tu niedawno Cougarsaudio.pl i sprawdzić ile było w naprawie sztuk KAV-400xi, a ile sztuk innych modeli:
https://www.facebook.com/pg/cougarspl/photos/?tab=albums

Ponadto, warto zwrócić uwagę, ile sztuk ma wyblakły panel frontowy (wyraźnie jaśniejszy od reszty obudowy), tak jak mój egzemplarz i już będzie wiadomo, jak przedstawia się stan tych urządzeń na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mol01 napisał:

Wystarczy wejść w galerię polecanego tu niedawno Cougarsaudio.pl i sprawdzić ile było w naprawie sztuk KAV-400xi, a ile sztuk innych modeli:
https://www.facebook.com/pg/cougarspl/photos/?tab=albums

Ponadto, warto zwrócić uwagę, ile sztuk ma wyblakły panel frontowy (wyraźnie jaśniejszy od reszty obudowy), tak jak mój egzemplarz i już będzie wiadomo, jak przedstawia się stan tych urządzeń na rynku.

W galerii są trzy 400xi, więc jeśli ten przykład nie ma zbyt dużej mocy. Są dwa ASR Emittery i co, te też awaryjne?

Jeśli dodatkowo serwis był polecamy tu, to nic dziwnego, że ktoś akurat tam oddał swój sprzęt kiedy coś się przytrafiło. 

A co do koloru panelu to chyba taka uroda tego sprzętu, bo nie widziałem żeby gdzieś był czarny jak narożniki. Obudowa jest po prostu ciemno-grafitowa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Manolo napisał:

Jeśli dodatkowo serwis był polecamy tu, to nic dziwnego,

Był polecany, ale stronę/dwie temu, więc dużo później niż te naprawy/serwisy w galerii (nawiasem mówiąc na dwóch widziałem nieoryginalne kondensatory SMD nawet w preampie), natomiast wiele razy był tu polecany Lech Kałuża wcześniej - gdyby żył, to pewnie można by od niego uzyskać wiarygodne informacje na temat awaryjności tego modelu, skoro miał on doklejaną na forach etykietę "guru od Krelli".
 

19 minut temu, Manolo napisał:

A co do koloru panelu to chyba taka uroda tego sprzętu, bo nie widziałem żeby gdzieś był czarny jak narożniki.

Skoro tak twierdzisz, to wychodzi, że mój jest całkiem ładnie zachowany - w tej sytuacji nie wypada mi się nawet spierać ;)

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2019 o 16:34, triode napisał:

zamów w YB-Audio..doradzą ci który model w zależności od wielkości pokoju.

to są ładnie zrobione i dobrze grające kolumny.

Zgadza się. I tak się właśnie składa, że kolega Doludzi ma ich konstrukcje do oddania gdyż kupił droższa konstrukcje. Kolumny pięknie wykonane na świetnych przetwornikach i praktycznie nowe bo mają za sobą kilkaset godzin grania dopiero a cena jest bardziej niż atrakcyjna. 

W dniu 19.01.2019 o 16:42, Manolo napisał:

Kilka postów temu szukałem kogoś z KAV-400xi, kto umożliwi mi odsłuch wzmaka na moich kolumnach i dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów odsłuch już za mną. 400xi gra rzeczywiście bardzo interesująco - dynamicznie i precyzyjnie, na pewno nie zimno/bezdusznie. W międzyczasie miałem u siebie też Haiku Sol II i "czterysetka" zrobiła na mnie większe wrażenie. 

Pojawiła się jednak inna kwestia, trochę z boku, podczas wymiany wiadomości na prive usłyszałem, że Krell miewa problemy z kondensatorami SMD, ponieważ grając w klasie A mocno się grzeje. Z tego co twierdził mój rozmówca, powinno się je wymieniać profilaktycznie co 5-6 lat, bo bez tego może być spora bieda kiedy coś walnie. 

Takie info mocno mnie zdziwiło, bo traktuję (wciąż) Krelle jako solidne, przemyślane konstrukcje, które w tym przypadku miałyby mega piętę achillesową. Dodatkowo biorąc pod uwagę roczniki produkcji Krella to takie cykle 5-6 lat to już spokojnie każdy egzemplarz mógł ze 2-3 razy złapać.

Zna ktoś temat? Krelle tak mają? 

Bzdura totalna. Wzmacniacz bezproblemowo pracuje długie lata. Oczywiście jak wszystko na tym świecie zepsuć się może. Faktycznie grzeje się dość znacząco ale zaprojektowano go w sposób gwarantujący długie lata bezproblemowej pracy. Oczywiście odradzam ustawianie go w jakiś małych zamkniętych szafkach i z innymi urządzeniami ustawianymi na nim. Ale to chyba oczywiste. Urządzenie długie lata jest bezobslugowe o ile użytkować je będziemy normalnie i w normalnych warunkach. Sam używałem mój nie grzebany egzemplarz przez 6 lat, który u kolejnego właściciela od 3 lat pracuje  bezproblemowo dalej a urządzenie jest już zapewne pełnoletnie. I do tej pory jakichkolwiek problemów z kondensatorami nie miał i nigdy ich nie miał wymienianych.  Nie twierdzę, że nigdy ich mieć nie będzie ale pisanie o tym w kontekście niezbędnej wymiany ich co parę lat to nie tylko nadużycie ale i totalna bzdura, która ktoś Ci napisał. 

Kupuj i ciesz się świetnym graniem tej konstrukcji. Pozdrawiam i życzę udanych zakupów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, dyzman69 napisał:

Kupuj i ciesz się świetnym graniem tej konstrukcji. Pozdrawiam i życzę udanych zakupów. 

Dzięki za opinię i głos rozsądku. W zasadzie decyzję miałem już podjętą i chciałem jedynie to skonsultować. 

Zakup już za mną, wzmacniacz gra i sprawia wiele radości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Manolo napisał:

W galerii są trzy 400xi, więc jeśli ten przykład nie ma zbyt dużej mocy. Są dwa ASR Emittery i co, te też awaryjne?

Jeśli dodatkowo serwis był polecamy tu, to nic dziwnego, że ktoś akurat tam oddał swój sprzęt kiedy coś się przytrafiło. 

A co do koloru panelu to chyba taka uroda tego sprzętu, bo nie widziałem żeby gdzieś był czarny jak narożniki. Obudowa jest po prostu ciemno-grafitowa. 

 

21 godzin temu, piszcz4 napisał:

Przecież ilość naprawianych egzemplarzy zależy nie tylko od częstotliwości psucia się ich ale też częstotliwości występowania na rynku czyli ilości. Krell 400 to bezproblemowa i bezawaryjna konstrukcja. Inna strona medalu jest fakt, że część z użytkowników urządzeń audio robi z nimi bóg wie co. To tak jak z autami. 

A co do koloru to na zdjęciach panel może raz wydawać się jaśniejszy a raz ciemniejszy gdyż jest to płat aluminium szczotkowany. W zależności od kąta padania światła może wyglądać trochę inaczej. Tak jak w przypadku dywanów z wełny, które dają różne efekty na zdjęciach w zależności w która stronę ułożony jest w danym miejscu"wlos". 

A wracając jeszcze do kondensatorów padajacych co kilka lat to w tym twierdzenie jest tyle samo prawdy co w tym że konstrukcja ta gra ostro, chłodno i technicznie. Czyli 0! Totalne bzdury ludzie wypisuja

 

2 godziny temu, Manolo napisał:

Dzięki za opinię i głos rozsądku. W zasadzie decyzję miałem już podjętą i chciałem jedynie to skonsultować. 

Zakup już za mną, wzmacniacz gra i sprawia wiele radości 

Nie ma za co. Mając ograniczony budżet nic lepszego się nie kupi. Nie widzę dla tego wzmacniacza ani jednego konkurenta w jego cenie. Jeśli powoli dopiescisz system pod niego, pozostanie u Ciebie długie lata dając kupę frajdy i ekscytacji z odsłuchu ulubionych płyt.  O wymianie zaczniesz myśleć jak będziesz miał w portfelu kwotę na zakup pieca za dwa razy większa kasę. Jeśli nie boisz się rozkręcić go to zdejmij górna pokrywę i wyciągnij bezpieczniki. Wcześniej kup jakiś środek do czyszczenia styków. Jest tego trochę na rynku. Najtaniej to chyba ściereczki XLO. Ja zastosowałem Reson Licon ale już go chyba nie produkują. Ale na rynku są inne tego typu wynalazki. Wyczysc styki bezpieczników i blaszki w które je wpinasz. Jeśli będziesz miał jeszcze dodatkowo środek do pokrywania styków to oczywiście to zrob. 400 zajefanie na ten zabieg odpowiada. Szczerze polecam. W jednym zabiegu będziesz miał dwie rzeczy rozwiązane. Wzmacniacz będzie grał jeszcze lepiej a Ty przekonasz się że taki element jak bezpiecznik ma wpływ na brzmienie. W przyszłości może skusisz się na wymianę fabrycznych na coś lepszego?  Życzę  wielu godzin ekscytujących wieczornych odsłuchow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dyzman69 napisał:

Jeśli nie boisz się rozkręcić go to zdejmij górna pokrywę i wyciągnij bezpieczniki.

Jeśli dla kogoś wymiana bezpieczników na "audiofilskie" i czyszczenie styków jest ważniejsza niż wymiana elewonów eksploatacyjnych, to ja nie mam pytań... nie pozostaje mi nic więcej, jak życzyć owocnych odsłuchów.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Manolo napisał:

 

 

5 godzin temu, mol01 napisał:

Jeśli dla kogoś wymiana bezpieczników na "audiofilskie" i czyszczenie styków jest ważniejsza niż wymiana elewonów eksploatacyjnych, to ja nie mam pytań... nie pozostaje mi nic więcej, jak życzyć owocnych odsłuchów.

Ciekawe wnioski kolega wyciąga. Nie pozostaje mi nic jak tylko pogratulować. A może kolega uważa że warto wymieniać elektroniczne części dla samego faktu wymiany? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, dyzman69 napisał:

warto wymieniać elektroniczne części dla samego faktu wymiany

Ja się opieram na rzeczach mierzalnych (spadek pojemności kondensatorów nieprzystosowanych to warunków, w których przyszło im pracować), a nie na jakimś audio-voodoo ściereczkach i inszych smarowidłach. I nikt tu nie twierdzi, że jest to niezbędny zabieg, ale ja jestem zdania, że jak coś nie trzyma fabrycznych parametrów, to nie działa już jak powinno (a jak przestanie całkowicie działać, to może być bieda) i warto się tym zainteresować, zanim np. podczas awarii wzmacniacz Ci spali dużo droższe kolumny, choćby były one połączone złotymi kablami i wtykami wyczyszczonymi litrami specyfików, miał złote bezpieczniki i kabel od spawarki na zasilaniu ;)

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.