Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  249 członków

Krell Klub
IGNORED

Klub miłośników Krella


josef

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.02.2019 o 11:27, Szymon napisał:

Obecnie testuję topową swego czasu końcówkę Krella FPB 700CX (bardzo pięknie utrzymaną) o wadze 82kg. Dla fanów tranzystora może to być bardzo ciekawa alternatywa w genialnej na dzisiejsze czasy cenie. Póki co to najlepszy Krell jakiego miałem. Kawał solidnej maszyny spokojnie konkurującej z obecnymi Vitusami czy Gryphonem. Bardzo kulturalne granie z płynną i gładką średnicą, delikatną górą i silnym basem w pełnym jego zakresie. Nie występuje problem nadmiernie obszernego basu jak w olbrzymich A-klasowcach. Do metalu, rocka i agresywnych gatunków muzycznych jak znalazł. Świetnie radzi sobie z wysterowaniem moich dość trudnych w napędzeniu kolumn. Żeby zagrać wyraźnie lepiej trzeba wydać wysokie sumy za nowe d`Agostino. Poniżej tego poziomu nie widzę dla niego konkurencji tranzystorowej.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Znam to urządzenie doskonale. Jeden z najlepszych wzmacniaczy jakie słyszałem w jeszcze normalnych pieniądzach. Nie wiem z jakim preampem używasz bo od tego z czym ja połączymy zależy końcowy efekt. Potencjał 700 jest olbrzymi ale łatwo jest jej potencjał ograniczyć dodając do niej pre o nieadekwatnym do niej poziomie. Ja wielokrotnie słuchałem jej w towarzystwie Levinsona 512 i pre Krella Phantom II. Myślę, że z jeszcze lepszym pre pokazalaby jeszcze wiecej. Myślę że to doskonała końcówka do każdego repertuaru a nie tylko do Rocka czy cięższych brzmień. To urządzenie to moc , potęga, dynamika, kontrola ale też barwy, niuanse i wyrafinowane każdego innego aspektu. Nie zauważyłem by Góra była delikatna. Jest taka jaka być powinna, czyli dokladna i zróżnicowana. W zależności od realizacji i samych nagrań. 700 doskonale potrafiła to pokazać. A że można lepiej to wiadomo. I potwierdzam, D, Agostino Progression jest jeszcze lepsza. Ale też droższa. 700 z drugiej ręki to obecnie chyba jeden z najlepszych wzmacniaczy jakie można kupić w okolicach 30 tys. 

W dniu 3.02.2019 o 08:32, tybero napisał:

U mnie gra mniejsza 400-ka, z "dedykowanym" pre KCT. 
Od prawie dwóch lat nie czuję potrzeby zmiany, gra to fenomenalnie.

Mam kable CAST, ale wychodzi że dobry XLR gra lepiej.

Jakie pre i jakie kolumny mieliście to tej 750-ki?
Czy ta 750-ka jest na sprzedaż?

 

Potwierdzam. Na dobrym xlr cast przepada z kretesem choć to oczywiście cały czas wysoki poziom brzmienia a nie żadna degradacja. Zwyczajnie z dobrym xlr cast sobie już nie radzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niedawno podczas odsłuchu przestał grać głośnik niskotonowy. Okazało się że linka oderwała się od membrany A następnie urwał się drut od cewki na wysokości zawieszenia. Czy to mogłoby być spowodowane tym, że kav 300 nie ma softstartu. A dokładniej tym, że jak włączam zasilanie to jest puknięcie w glosnikach?

Krell kav300i, Xavian XN250, Audio Analogue Paganini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mariuszpak napisał:

Czy to mogłoby być spowodowane tym, że kav 300 nie ma softstartu. A dokładniej tym, że jak włączam zasilanie to jest puknięcie w glosnikach?

Nie powinno byc zadnego pukniecia, jak masz pukniecie to cos niedrobrego dzieje sie z ukladem dc servo, jak masz multimetr i podstawy elektroniki nie sa Ci obce to zacznij od ustawienia dc offsetu

 

Prawy kanal potencjometr R176 punkty pomiarowe TP4 i TP5

Lewy kanal potencjometr R128 punkty pomiarowe TP1 i TP2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mariuszpak napisał:

A dokładniej tym, że jak włączam zasilanie to jest puknięcie w glosnikach?

No i tak to jest, jak ktoś oddaje sprzęt do przeglądu w autoryzowanym serwisie Krella - skasują, jak za zborze i powiedzą: "wszystko pomierzone, sprawdzone i stwierdzono, że wszystkie kondensatory jak nowe.", a nawet podstawowych regulacji ze wstępu serwisówki często nie zrobią :D

Jak to nie było puknięcie, a łupnięcie, że mało membrany nie wyskakiwały z koszy, to wysoce prawdopodobne mogło to mieć swój udział w uszkodzeniu splotki łączącej terminale głośnika z jego cewką (o ile dobrze zrozumiałem to co nasiałeś), ale myślę, że musiał być też tam słaby lut, bo to raczej niespotykana usterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w klubie Scan-Speak i wygląda na to, że albo głośnik wyszedł poza znamionowy zakres pracy (skok) i "zabrakło" splotki, by to ogarnąć na taką odległość, albo tak jak Ci spec powiedział "producent dał du..." i masz w tym egzemplarzu za krótkie splotki. Tak, czy inaczej widać, że ładnie wznak Ci szarpie głośnikami - jak nie słuchasz na granicy ich możliwości, to na 99% obstawiam to łupnięcie przy załączaniu/wyłączaniu (o zgrozo) z listwy.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bumpalump napisał:

Nie powinno byc zadnego pukniecia, jak masz pukniecie to cos niedrobrego dzieje sie z ukladem dc servo, jak masz multimetr i podstawy elektroniki nie sa Ci obce to zacznij od ustawienia dc offsetu

 

Prawy kanal potencjometr R176 punkty pomiarowe TP4 i TP5

Lewy kanal potencjometr R128 punkty pomiarowe TP1 i TP2

No niestety sam nie dam rady tego ogarnąć.

32 minuty temu, mol01 napisał:

Byłem w klubie Scan-Speak i wygląda na to, że albo głośnik wyszedł poza znamionowy zakres pracy (skok) i "zabrakło" splotki, by to ogarnąć na taką odległość, albo tak jak Ci spec powiedział "producent dał du..." i masz w tym egzemplarzu za krótkie splotki. Tak, czy inaczej widać, że ładnie wznak Ci szarpie głośnikami - jak nie słuchasz na granicy ich możliwości, to na 99% obstawiam to łupnięcie przy załączaniu/wyłączaniu (o zgrozo) z listwy.

Czyli lekiem jest trzymanie cały czas pod napięciem.

Tak czy inaczej trzeba będzie kiedyś go oddać na serwis.

Krell kav300i, Xavian XN250, Audio Analogue Paganini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Użytkuje na co dzień z pelnym zadowoleniem ? Krell FPB 300CX 2005 r kupiony w Audio Klan w Wawie , niekombinowany, nieprzerabiany ... chciałbym sie upewnić że trzyma wszytkie parametry i w związku z tym mam pytanko czy ma ktoś serwisówkę do serii FPB abym mógł sobie sam posprawdzać np napięcia w punktach referencyjnych czy wszytko ok. Jestem z zawodu automatykiem więc pomiar multimetrem nie jest mo obcy, chodzi tylko gdzie sprawdzic i jakie wartości napięc powinny być.

 

Wszytkie kondy obejrzałem dokładnie tu nie ma problemu, żadnych wybrzuszeń itp naturalnie nie wymontowywałem ich aby mieć na 100% pewnośc le wygląda ok.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, wunder napisał:

pytanko czy ma ktoś serwisówkę do serii FPB

Napisz do Krella przez formularz serwisowy, tylko nie zapomnij uzupełnić pola "Firma" (najlepiej podaj swojego pracodawcę), bo od osoby prywatnej mogą olać wiadomość. Nawet nie musisz prosić o serwisówkę, bo jak spytasz o wartości, to nie będzie się im chciało ich wyliczać, tylko załączą sewisówkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mol01 napisał:

Napisz do Krella przez formularz serwisowy, tylko nie zapomnij uzupełnić pola "Firma" (najlepiej podaj swojego pracodawcę), bo od osoby prywatnej mogą olać wiadomość. Nawet nie musisz prosić o serwisówkę, bo jak spytasz o wartości, to nie będzie się im chciało ich wyliczać, tylko załączą sewisówkę...

ok dzięki, a jakiś tips czy jeśli "fima" jest spoza branży audio to nie spuszczą mnie na drzewo czy po prostu po polsku ściemnić że serwis np elektroniki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, wunder napisał:

ok dzięki, a jakiś tips czy jeśli "fima" jest spoza branży audio

Ja tam podałem swoją spoza branży audio z "Elektrotechnika" w nazwie i dostałem, ale napisałem oczywiście po angielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych posiadaczy CD280 miał sposobność dokonania tzw. recapingu? Jakiś czas temu, nie bez wahań, zleciłem wymianę kondensatorów w serwisie i, trochę to kosztowało, ale wrażenia są pozytywne jeśli chodzi o gęstość i takie "naoliwienie" brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
9 hours ago, dyzman69 said:

Sprzedam pre Krell Phantom II, czarny, pilot, karton papiery, kupiony w kraju. Rok 2016. Stan idealny. Pracował z końcówką 700cx. Cena 15 tys. Dokładam w gratisie przewody CAST. 

Tak wiem że jest taki na sprzedaż - to chyba ten sam człowiek który sprzedaje kable Krella CAST, które nie są Krella ? 
Gdyby było bliżej to chętnie bym porównał do KCT, czy czasem nie będzie lepszy z FPB, ale w ciemno to nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam tego człowieka. Co chcesz przez to powiedzieć? Najwidoczniej się pomylił lub nieprecyzyjnie się określił. Miał na myśli że kabel jest do Krella (CAST) i użył sformułowania jakiego użył. Czyżbyś coś insynuowal? 

Bo tak to można odebrac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.