Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  249 członków

Krell Klub
IGNORED

Klub miłośników Krella


josef

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, dyzman69 said:

Znam tego człowieka. Co chcesz przez to powiedzieć? Najwidoczniej się pomylił lub nieprecyzyjnie się określił. Miał na myśli że kabel jest do Krella (CAST) i użył sformułowania jakiego użył. Czyżbyś coś insynuowal? 

Bo tak to można odebrac. 

Odbieraj jak tam sobie życzysz.

Opisałem tylko sytuację, że korespondowaliśmy przez kilka dni, dyskutowaliśmy, pytałem czy to wersja robiona przez Transparenta, czy Nordosta, czy MMF, jakie są nadruki na kablu. Jak dostałem zjdęcia, to się okazało że to samoróba na kablu Sommer jeśli dobrze pamiętam. Nie napisałem czy ten człowiek pisał celowo czy przez niewiedzę. Niemniej ogłoszenie mówiło o kablach Krell CAST - zresztą dalej wisi na hifi, choć już trochę zmienione. 

Także nic poza stwierdzeniem faktów nie padło, nie kombinuj....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dyzman69 napisał:

Znam tego człowieka.

Trochę to dziwne, że cały czas wstawiasz foty (jakiś czas temu FPB-700cx) i informujesz o sprzedaży klocków jakiegoś tajemniczego znajomego i tak dzielnie bronisz jego imienia, a jakoś własnymi klockami nigdy się nie chwalisz - trochę to zajeżdża alter-ego, tylko po co kryć się z tym, co się sprzedaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.04.2019 o 14:43, mol01 napisał:

Trochę to dziwne, że cały czas wstawiasz foty (jakiś czas temu FPB-700cx) i informujesz o sprzedaży klocków jakiegoś tajemniczego znajomego i tak dzielnie bronisz jego imienia, a jakoś własnymi klockami nigdy się nie chwalisz - trochę to zajeżdża alter-ego, tylko po co kryć się z tym, co się sprzedaje?

Uśmiałem się. Znajomy nie jest tajemniczy ? Zwyczajnie nie korzysta z forów, nie udziela się nigdzie. Poważny facet jest z niego. Poprosił mnie o wystawienie pre w jego imieniu. Co w tym tajemniczego i dziwnego? To samo zrobił z FPB która znalazła szybko właściciela. Zapytaj go czy jest zadowolony z zakupu, jak transakcja wyglądała a nie snuj jakiś wyssanych z palca teorii spiskowych. A wracając do tematu to nie kabel jest przedmiotem transakcji tylko pre. Kabel dołączony jest gratis i jak komuś się nie podoba, nie musi go brać.

I jeszcze jedno. Nie bronię dobrego imienia tylko wyjaśniam sytuację bo nie lubię jakiś bezpodstawnych insynuacji. A co do moich klocków to od dawna te informacje są na forum udostępnione, włącznie z foto całego pomieszczenia i nie po to by się chwalić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie do posiadaczy integr KAV-400xi i KAV-300iL - czy używaliście kiedykolwiek funkcji Theater Throughput (pominięcie pre/regulacji głośności) z procesorem/amplitunerem kina domowego Yamahy i czy były z tym jakieś problemy? U mnie funkcja ta bez problemu działała z pre KAV-280p (nawiasem mówiąc to połączenie poprawiało brzmienie KAV-400xi), natomiast po podłączeniu pod amplituner Yamahy w kolumnach słychać niskoczęstotliwościowe buczenie, jakby był problem z masą. Wiem, że tą funkcję miał również starszy KAV-300i, ale tam działało na to zupełnie innej zasadzie - w nim jest wewnętrzna zworka fizycznie łącząca wejście S3/PR z końcówką; nie wiem, jak wygląda to w nowszych integrach, ale jak ktoś ma jakieś uwagi, też chętnie skorzystam.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Widzę, że faktycznie Krell w Polsce podupada, pytanie czy to kwestia wysokich cen, niskiego kursu złotówki, czy po prostu firma zjada ... chciałem kupić za granicą leciwy KAV-250/2CD i się poważnie zastanawiam, bo sprzęt ma swoje lata, kasy trzeba trochę dać, a w związku z niewielką ilością użytkownikóww PL- trudno o opinie. Ktoś miał, ktoś był zadowolony, lub nie? Obecnie gram z Rotela RCD-1072, więc doświadczenia z wyższą klasą playerów mam nikłe, wiem ze rotel przegrywa na dobrych winylach z technicsem SL-1200 z wkładką shure V15 mkIII, więc pole do poprawy słyszę ?

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.05.2019 o 11:46, mol01 napisał:

Mam pytanie do posiadaczy integr KAV-400xi i KAV-300iL - czy używaliście kiedykolwiek funkcji Theater Throughput (pominięcie pre/regulacji głośności) z procesorem/amplitunerem kina domowego Yamahy i czy były z tym jakieś problemy? U mnie funkcja ta bez problemu działała z pre KAV-280p (nawiasem mówiąc to połączenie poprawiało brzmienie KAV-400xi), natomiast po podłączeniu pod amplituner Yamahy w kolumnach słychać niskoczęstotliwościowe buczenie, jakby był problem z masą. Wiem, że tą funkcję miał również starszy KAV-300i, ale tam działało na to zupełnie innej zasadzie - w nim jest wewnętrzna zworka fizycznie łącząca wejście S3/PR z końcówką; nie wiem, jak wygląda to w nowszych integrach, ale jak ktoś ma jakieś uwagi, też chętnie skorzystam.

Łączyłem w ten sposób 400xi i yamahę rxv861 - efekt w trybie kinowym był bardzo dobry.

Spróbuj odpiąć wszystkie inne urządzenia od yamahy i sprawdź czy ten niskotonowy przydźwięk nadal występuje.

Jeśli ustąpił to pozostaje drogą eliminacji wykryć sprzęt, który wywołuje pętlę masy. Jeżeli masz jakieś sprzęty do których podłączony jest koncentryk z kablówki lub zbiorczej instalacji antenowej (azart itp.) to to powinni być twoi pierwsi podejrzani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, gonarek napisał:

Jeśli ustąpił to pozostaje drogą eliminacji wykryć sprzęt, który wywołuje pętlę masy. Jeżeli masz jakieś sprzęty do których podłączony jest koncentryk z kablówki lub zbiorczej instalacji antenowej (azart itp.) to to powinni być twoi pierwsi podejrzani.

Dzięki, ale akurat problem nie występował u mnie i nie wiem, co tam było jeszcze podpięte i jaki model tej Yamahy (ponoć były próby z odpiętymi wszystkimi źrudłami, ale nie wiem czy antenowe gniazdo też) - ogólnie doszliśmy tylko do tego, że buczenie to jest wyraźne na wysokoefektywnych kolumnach, a na niskoefektywnych (z jakimi ja go używałem) już niemal niezauważalne. Przetestowaliśmy też z moim procesorem Rotel RSP-1098 i nawet z wysokoefektywnymi kolumnami było znacznie lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tophifi nie widzi w Krellu interesu. Szczególnie za integrę w cenie 45kpln.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2020 o 20:45, marek-1969 napisał:

Tophifi nie widzi w Krellu interesu. Szczególnie za integrę w cenie 45kpln.

ta integra (K-300i) tyle nie  kosztuje

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slaaawek napisał:

ta integra (K-300i) tyle nie  kosztuje

Widziałem ją za 9 tys £. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie dołączam do klubu ? 

Krell KSA-200B. Tymczasowo gra po RCA, bo ani nie mam kabelków, ani też mój preamp Rotela (nie ma go tu na fotkach) nie ma takich gniazd, ma je dopiero model wyżej choć ponoć niezbalansowane. 

Pytanko 1, jaki tymczasowy pre się sprawdzi ? Coś oczywiście z XLRami i grające bardziej neutralnie i lepiej od Rotela RC-990BX (który jak to Rotel ciut za bardzo szafuje średnicą). Pre docelowo pewnie będzie KRC-3, ale na razie chcę kupić coś tańszego na przeczekanie. W sumie kasę na KRC-3 już mam, ale ceny używek jeszcze troszku odstraszają...

Pytanko 2, mogę przerobić jeden za swoich interkonektów z RCA na XLR ?

 

 

1a.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Micke 13 napisał:

Pytanko 2, mogę przerobić jeden za swoich interkonektów z RCA na XLR ?

Nie i nie miałoby to najmniejszego sensu.

2 godziny temu, Micke 13 napisał:

ma je dopiero model wyżej choć ponoć niezbalansowane. 

Gniazda XLR muszą być zbalansowane (mieć na jednym z bolców sygnał w fazie, a na drugim w przeciwfazie, trzeci wiadomo - masa), bo inaczej połączone doń urządzenie zbalansowane by nie zadziałało, ale już sama konstrukcja RC-995 nie jest zbalansowana (co tak naprawdę jest bardzo częste nawet w preampach z wejściami i wyjściami XLR). Na szczęście preampy Krella z wejściami XLR chyba wszystkie są zbalansowane (i dodatkowo sygnał z każdego RCA od razu na wejściu jest symetryzowany), ale nie jest to normą nawet w urządzeniach bardzo drogich i czysto błędnie nieokreślanych, jaka zbalansowane (tylko określenie "w pełni zbalansowany" daje niejaką pewność, że sygnał w postaci symetrycznej przechodzi przez cały tor sygnałowy urządzenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z RC-995 jest taki, że jego "przekształcanie" (symetryzacja) sygnału przed wyjściami XLR jest na tyle nieudolna, że na XLR mamy gorszej jakości sygnał niż na wyjściach RCA, więc nic z tego, że mamy korzyści połączenia symetrycznego między końcówką a preampem, skoro sygnał wyjściowy jest gorszej jakości...

Możesz co najwyżej aktualnie założyć symetryzatory na gniazda XLR Krella i do nich podpiąć kable RCA, ale wątpię by były leprze od symetryzatora wewnątrz Krella, który symetryzuje to, co podajesz na gniazda RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mol01 napisał:

Nie i nie miałoby to najmniejszego sensu.

A to nie jest jedynie kwestia odpowiedniego podłączenia kabelków we wtyku do bolców po obu stronach ? Te interkonekty XLR jeszcze czymś innym różnią się od RCA ? Przecież są takie same modele produkowane i sprzedawane o tych samych nazwach tylko innych wtykach.

1 godzinę temu, mol01 napisał:

ale już sama konstrukcja RC-995 nie jest zbalansowana

Wiem, właśnie o tym pisałem. A system będzie w całości zbalansowany od DACa, bo Hegel HD11 jest jak najbardziej zbalansowany po XLR -> preamp, nie wiem co na razie, może jakiś Primare lub Classe (docelowo KRC-3) -> KSA-200B. Cały system ma być na XLRach.

Edytowane przez Micke 13

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Micke 13 napisał:

A to nie jest jedynie kwestia odpowiedniego podłączenia kabelków we wtyku do bolców po obu stronach ?

Chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem - w kablu XLR masz dwa sygnały "gorące" w przeciwfazie i masę, a w RCA sygnał gorący i masę. Jak podłączysz pod obydwa gorące w XLR sygnał w tej samej fazie z RCA, to we wzmaku zbalansowanym się nie dodadzą, a odejmą i usłyszysz tylko popierdywanie... jak podłączysz tylko pod jeden to grać może i będzie, ale będzie o połowę ciszej, bo jedna połówka wzmaka będzie wzmacniać "nicość" albo wzmak się zupełnie wyłączy wykrywając brak symetryczności podanego sygnału. Kable owszem są, ale z XLR (wtyczka damska) na RCA - na styk gorący RCA zapodany jest sygnał w fazie z XLR, a w przeciwfazie nie jest do niczego podłączony, bo RCA go nie używa. W drugą stronę (z RCA na XLR) nie da się tego zrobić bez "wytworzenia" drugiego sygnału w przeciwfazie do prawidłowego działania XLR-a i zdarzają takie kable (męska wtyczka XLR), ale mają po prostu ukryty prosty symetryzator we wtyczce XLR, ale raczej działanie takiego symetryzatora nie będzie lepsze od tego co masz w RC-995 na wyjściu XLR, a już na pewno nie od tego, co jest już w Krellu za wejściem RCA. Pomijam już kwestię różnic impedancji właściwych dla obydwu połączeń, co w precyzyjnym sprzęcie też może wnieść nieprzewidziane konsekwencje.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba też nie do końca zrozumiałeś o co mi chodzi ? Chcę przerobić cały kabel na XLR, czyli dwa żeńskie i dwa męskie XLR, cztery wtyki RCA wywalam do kosza.

O, tu kupuję wtyki:

2x sztuki https://sklep.rms.pl/neutrik-nc3mxx-b-zlacze-kablowe-meskie-wtyk-xlr-3-pin

2x sztuki https://sklep.rms.pl/neutrik-nc3fxx-b-zlacze-kablowe-zenskie-gniazdo-3-pin-xlr

To ma być kabel nie pod Rotela RCA, tylko pod w pełni zbalansowany inny preamp XLR, np. KRC-3. 

 

8 godzin temu, mol01 napisał:

w kablu XLR masz dwa sygnały "gorące" w przeciwfazie i masę, a w RCA sygnał gorący i masę.

Chyba że problemem jest brak dodatkowej gorącej żyły w kablu RCA która powinna być w kablu pod XLR. Czyli kabel RCA od XLR różni się tą dodatkową żyłą dla wtyczek XLR tak ? A więc przypuśćmy teoretycznie, że ciachął bym ten kabel na pół i z drugiej połówki wyprowadził tą dodatkową gorącą żyłę, wtedy się da ? ?   

Edytowane przez Micke 13

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.