Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  250 członków

Krell Klub
IGNORED

Klub miłośników Krella


josef
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem laser, raczej jest dobry, ale aplikacja była chyba po łebkach i serwo szwankuje, jutro poprawka ? Kilka stron temu się wysmiewałem z thety, a tu jedną do mnie wiezie z Norwegii @Riczi75 ? Zobaczymy czy mieliście rację. Kupiłem DSP Pro IIIa, więc nie wiem czy Krell się obroni, na razie musi dojść do pełni sprawności, wtedy zrobię konkretne porównanie, na razie w roli transportu zastosuję rotela rcd-1072. Dzięki @Bumpalump za szybkie wysłanie lasera!

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

mam do oddania końcówkę KST 100 ostatniej generacji.

130W zamiast 100W, i brzmienie KSA 150 za mniejsze pieniądze. Pisali o tym w Sterephile:

https://www.stereophile.com/content/krell-kst-100-power-amplifier

 

Jak ktoś chciałby posiadać taką maszynę, to proszę pisać na priv

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witajcie.!

 

Od tygodnia stałem się posiadaczem Krell KAV300i w wersji z dołozonym AH! AC offset killer.

Wcześniej miałem Copland'a CSA8. Ze zmiany jestem zadowolony ale mam jedno pytanie, wątpliwość... W momencie podłaczania Krella do sieci z głośników słychać takie "pyknięcie" i membrany wychylają się na ułamek sekundy do tyłu. Jest to tylko przy podłaczaniu do gniazdka. Jeśli wzmaczniacz jest już na "stand by"  i jest włączany pilotem/przyciskiem "power"  do pracy to żaden tego typu efekt nie pojawia się.

Pytanie do posiadaczy KAV300i czy u Was też tak jest? Zmierzyłem napięcie na zaciskach głośnikowych w momencie właczanie do sieci - wynosi max 4,4V i potem spada do ok. 0,020-0.018V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kav-300cd jest wystawiony na olx, poszedłem w dzielonki. Zapraszam fanów krellowskiej szkoły dźwięku. CD powoli staje się ekstrawaganckie, jak patrzę na ceny płyt z moją muzyką, to jestem zaskoczony wzrostem cen, niektóre tytuły podrożały 2-3x względem roku 2018... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.05.2020 o 20:18, baksiu napisał:

Dostałem laser, raczej jest dobry, ale aplikacja była chyba po łebkach i serwo szwankuje, jutro poprawka ? Kilka stron temu się wysmiewałem z thety, a tu jedną do mnie wiezie z Norwegii @Riczi75 ? Zobaczymy czy mieliście rację. Kupiłem DSP Pro IIIa, więc nie wiem czy Krell się obroni, na razie musi dojść do pełni sprawności, wtedy zrobię konkretne porównanie, na razie w roli transportu zastosuję rotela rcd-1072. Dzięki @Bumpalump za szybkie wysłanie lasera!

Wyjście cyfrowe w tym Rotelu jest niskiej jakości więc już na początku systemu wiele stracisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.08.2020 o 21:14, muda44 napisał:

Wyjście cyfrowe w tym Rotelu jest niskiej jakości więc już na początku systemu wiele stracisz. 

Nie mam w tej chwili miedzi, a nie chcę iść w napęd rotela, już wolę od razu theta Pearl, nie jest droga, no i DSPro Va mi się marzy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.08.2020 o 16:10, baksiu napisał:

Nie mam w tej chwili miedzi, a nie chcę iść w napęd rotela, już wolę od razu theta Pearl, nie jest droga, no i DSPro Va mi się marzy ?

Miałem Thetę Data Basic wersję 1V2 . Tani Pioneer PD-30AE czy Onkyo C-7030  okazały się lepszym transportem . Theta miała bardzo klarowną średnicę ale im dalej w skraje pasma tym gorsze wypełnienie i miała ograniczone pasmo z obydwu stron . Grała też chłodno .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, muda44 napisał:

Miałem Thetę Data Basic wersję 1V2 . Tani Pioneer PD-30AE czy Onkyo C-7030  okazały się lepszym transportem . Theta miała bardzo klarowną średnicę ale im dalej w skraje pasma tym gorsze wypełnienie i miała ograniczone pasmo z obydwu stron . Grała też chłodno .

 

Ale Pearl to już bardzo wysoka półka, więc nie ma co chyba porównywać z najtańszym napędem thety... na razie muszę sprzedać Krella i na jesień może kupię napęd. W Serbii jest wystawiony za 500euro, nie ma drogo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, baksiu napisał:

Ale Pearl to już bardzo wysoka półka, więc nie ma co chyba porównywać z najtańszym napędem thety... na razie muszę sprzedać Krella i na jesień może kupię napęd. W Serbii jest wystawiony za 500euro, nie ma drogo...

Nie wiem czy dobrze pamiętam ale Pearl to chyba następca Data Basic . Porównywałem 1:1 wspomniany Data Basic z Pearl , Pearl bardziej żywiołowy ale lepszości nie stwierdziłem . Od Ddata Basic lepiej grał mi AVM CD1 Plus a i tak najlepiej te dwie tanizny .  Wypożycz i sam oceń .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.08.2020 o 19:20, muda44 napisał:

Nie wiem czy dobrze pamiętam ale Pearl to chyba następca Data Basic . Porównywałem 1:1 wspomniany Data Basic z Pearl , Pearl bardziej żywiołowy ale lepszości nie stwierdziłem . Od Ddata Basic lepiej grał mi AVM CD1 Plus a i tak najlepiej te dwie tanizny .  Wypożycz i sam oceń .

Chyba źle pamiętasz, bo w pearl jest jakiś topowy napęd philipsa, stable platter, czy coś w ten deseń, a w data basic jest jakiś budżetowy teges...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, baksiu napisał:

Chyba źle pamiętasz, bo w pearl jest jakiś topowy napęd philipsa, stable platter, czy coś w ten deseń, a w data basic jest jakiś budżetowy teges...

Akurat sam mechanizm / laser  nie jest wyznacznikiem jakości brzmienia i jest dokładnie na odwrót. Stara Theta ma bardzo dobry CDM9 w wersji bodajże PRO a Pearl wyraźnie niższej jakości Pioneera PEA1179

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, muda44 napisał:

Już podałem nowe za ułamek tej ceny .

Obawiam się, że mamy odmienne oczekiwania, dla Ciebie Theta gra chłodno, technicznie, a dla mnie realistycznie, tak samo jej DAC może komuś lubiącemu ciepłe brzmienie nie podpasować... w wyroby firmy Onkyo  i Pioneer nie zamierzam inwestować, chyba nie chcę wchodzić dwa razy do tej samej rzeki... Nie pakując się w koszty kupił bym rotela, na którym gra @mol01, przynajmniej jeden pilot mi to obsłuży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, baksiu napisał:

Obawiam się, że mamy odmienne oczekiwania, dla Ciebie Theta gra chłodno, technicznie, a dla mnie realistycznie, tak samo jej DAC może komuś lubiącemu ciepłe brzmienie nie podpasować... w wyroby firmy Onkyo  i Pioneer nie zamierzam inwestować, chyba nie chcę wchodzić dwa razy do tej samej rzeki... Nie pakując się w koszty kupił bym rotela, na którym gra @mol01, przynajmniej jeden pilot mi to obsłuży...

Twój wybór. Jak wolisz starego, zajechanego klamota który lata świetności ma już za sobą to kupuj znaczki. Później wypożycz któryś z odtwarzaczy podanych wyżej i porównaj. Miałem kilka uznanych transportów i żaden nie miał takiej rozdzielczości, tyle powietrza itd jak te tanie pudełka. 

Onkyo i Pioneer to są firmy które miały lepsze i gorsze urządzenia a ja pisze o konkretnych urządzeniach a właściwie jednym wypuszczonym najpierw przez Onkyo a później Pioneera. 

 

Jak kto woli ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, baksiu napisał:

Czy tam siedzi napęd DVD? Jeśli tak, to ja wolę starego rupiecia z szybkim napędem CD, w napędzie wygoda to podstawa! DVD mówimy stanowcze nie ?

Nie i co ciekawe dobry, czytelny wyświetlacz i normalne przewijanie. 

Pioneer ma ciszej pracującą szufladę ale wizualnie Onkyo bardziej mi się podoba i takowy użytkuje ( po modyfikacji jako odtwarzacz CD ) 

Nie jest to co prawda laser czy mechanizm znany z topowych Sony czy Accuphase ale na tle obecnej tandety niezależnie od ceny te uważam za wyjątkowo dobre i lepsze niż to co siedzi w np KAV 280CD. Bardzo dobra korekcja błędów. 

Wypożycz sobie, Onkyo są dostępne. To 1000zl. Popytaj o demo i w razie czego oddasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, baksiu napisał:

Brzmi ciekawie, a jakie mody tam zrobiłeś? Onkyo widzę jakiś za 800zł...

Gdzieś czytałem, że któryś czyta SACD?!

Takie że gra mi jako odtwarzacz CD z którego jestem zadowolony  ?

SACD czyta Pioneer ale PD-30 którego nie polecam. 30AE to inna konstrukcja. 800 używany, 1000 -  1100 nowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak Was czytam, to nie wiem, czy się śmiać, czy płakać. Głęboka korekcja błędów konieczna przy dzisiejszych laserach wcale nie oznacza, że otrzymasz wierniejsze odtwarzanie, bo odtwarzacz będzie miał piękny sygnał cyfrowy na wyjściu, ale taki jaki się wyda najstosowniejszy systemowi korekcji, a nie najwierniejszy temu co zostało zapisane na płycie. No i oczywiście "stare klamoty" też moją korekcję, ale dużo mniej ingerującą w materiał, bo taki CDM-9 czy Pioneer Stable Platter (jak sama nazwa wskazuje) potrafi z dużo większą precyzją odczytać zapisane dane. Inna sprawa, że często "stary klamot" bez przeglądu będzie miał zdewastowany sygnał cyfrowy na wyjściu poprzez np. dogorywające elementy bierne, ale nawet bez wykonania przeglądu w napędzie DAC z porządnym odbiornikiem cyfrowym na wejściu zdekoduje bezbłędnie ten zdezelowany sygnał - najważniejsze by on był prawidłowo sczytany z płyty.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat mam Thetę Data Basic i Basic II i jeśli one grają chłodno, to ja jestem Eskimosem;-)

Tak, można je nazwać starymi klamotami - bo latka mają i każde urządzenie waży kilkanaście kilo, choćby dlatego, że mają po 4 trafa.....

A CDM 9 Pro to jeden z lepszych transportów, z tym trudno dyskutować.

Grają z Gen Va i dają bardzo dużo satysfakcji, próbowałem kilku innych transportów i niestety nie miały startu.....jak widać są różne gusta....

a kiedy jako końcówkę miałem od kumpla FPB 200 Krella to była baja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wit-told napisał:

Od lat mam Thetę Data Basic i Basic II i jeśli one grają chłodno, to ja jestem Eskimosem;-)

Tak, można je nazwać starymi klamotami - bo latka mają i każde urządzenie waży kilkanaście kilo, choćby dlatego, że mają po 4 trafa.....

A CDM 9 Pro to jeden z lepszych transportów, z tym trudno dyskutować.

Grają z Gen Va i dają bardzo dużo satysfakcji, próbowałem kilku innych transportów i niestety nie miały startu.....jak widać są różne gusta....

a kiedy jako końcówkę miałem od kumpla FPB 200 Krella to była baja!

A miałeś Pearl lub Jade? Który lepszy? Basic czy Basic II? Zdecydowanie chcę kupić ostateczny napęd i spocząć na laurach ?

 

Porownywaleś DSPro 3a do 5a? Warto szukać 5a?

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.